سرویس پکیج

تعمیر پکیج

استفاده از پکیج دیواری برای گرم کردن منازل به ویژه در سالهای اخیر رواج یافته و کاربران زیادی از این دستگاه استفاده می کنند. نگهداری از پکیج مساله ای است که کاربران این دستگاه باید توجه ویژه به آن داشته باشند. سرویس و رسوب زدایی پکیج به صورت سالیانه می تواند تاثیر چشمگیری در بهبود عملکرد آن داشته باشد. رسوب املاح آب در قطعات و لوله‌های پکیج که ناشی از سختی آب شهری است، به مرور زمان مشکلات بسیاری را در روند کار این دستگاه ایجاد می کند.

اما اگر دستگاه را به صورت منظم سرویس و رسوب زدایی کنید، هم طول عمر آن را افزایش می دهید و هم هزینه های تعمیر تخصصی پکیج خود را به حداقل خواهید رساند.  لذا لازم است همواره یک سرویس کار پکیج دستگاه شما را سرویس نماید. در ادامه مقاله پیش رو  به چگونگی سرویس پکیج و جزئیات آن می پردازیم.

سرویس پکیج

زمان سرویس پکیج

آیا می دانید چه موقع باید پکیج تان را سرویس کنید؟ پاسخ این سوال بستگی به نوع کاربرد پکیجی دارد که از آن استفاده می کنید. معمولا بهترین زمان سرویس پکیج ، هر یک سال یک بار است. یعنی بعد از یک سال استفاده از این دستگاه، بهتر است آن را سرویس و رسوب گیری کنید. اگر میزان استفاده شما از پکیج زیاد است یا در منطقه ای زندگی می کنید که املاح آب آن بالاست، بهتر است فاصله بین هر سرویس را کمتر کنید. مثلا هر 6 ماه یک بار این کار را انجام دهید. اما در حالت عادی سرویس پکیج به صورت سالیانه ضروری بوده و برای بهبود عملکرد این دستگاه لازم است.

سرویس مشعل پکیج

آیا تاکنون با مشکل روشن و خاموش شدن مکرر پکیج مواجه شده‌اید؟ بروز این مشکل دلایل متعددی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گرفتگی مسیر تاسیسات به دلیل جمع شدن رسوبات در آن‌ها می‌باشد. خوشبختانه یکی از خدماتی که مرکز سخت‌افزار ایران به کاربران پکیج ارائه می‌دهد، سرویس پکیج است.

تکنسین‌های این مرکز درصورتی که با عیب‌یابی پکیج متوجه شوند مشکل خاموش و روشن شدن مکرر آن به دلیل گرفتگی مسیر تاسیسات و جمع شدن رسوبات در آن‌ها است مشعل پکیج و مسیر تاسیسات آن را سرویس می‌کنند تا این مشکل را با سرعت و کیفیت بالایی برطرف کنند.

سرویس فلومتر پکیج

فلومتر پکیج یا همان دبی سنج، جهت اندازه‌گیری آب گرم مصرفی در پکیج به کار برده شده است. البته لازم است اشاره کنیم که فلومتر همان فلوسوئیچی که شما فکر می‌کنید نیست. چراکه در گذشته از فلوسوئیچ در مسیر آب سرد پکیج که باز شدن آب گرم پکیج را تشخیص می‌داد استفاده می‌شد اما در حال حاضر فلومتر جایگزین فلوسوئیچ در پکیج شده است.

ساختار مکانیکی فلومتر به این شکل است که از یک چرخ یا یک توربین مغناطیسی تشکیل شده است که با عبور جریان آب به چرخش درمی‌آید. این قطعه نیز مانند سایر قطعات پکیج به دلیل جمع شدن گرد و غبار و رسوبات در این دستگاه به سرویس نیاز دارد تا طول عمر آن افزایش پیدا کرده و مانع خرابی آن شود.

سرویس مبدل اصلی پکیج

یکی دیگر از دلایلی که موجب شنیده شدن سر و صدای زیاد از پکیج می‌شود، جمع شدن رسوبات در لوله‌های مبدل اصلی پکیج است که نشان می‌دهد، زمان سرویس پکیج شما فرا رسیده است. درواقع مبدل اصلی پکیج دارای لوله‌های مارپیچی است که توسط شعله گرم شده و آب گرم را تامین می‌کند. در اثر رسوب‌گرفتگی در این قسمت، سر و صدای زیادی از پکیج شنیده می‌شود. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات پکیج تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به سرویس مبدل اصلی پکیج شما بپردازند.

سرویس فن پکیج

یکی دیگر از خدمات تخصصی که توسط نمایندگی پکیج به کاربران این دستگاه درخصوص سرویس پکیج ارائه داده می‎‌شود، سرویس فن پکیج است. همانطور که می‌دانید فن پکیج، وظیفه خارج کردن باد گرم از داخل پکیج به سمت لوله خروجی را برعهده دارد. جمع شدن گرد و غبار بر روی فن پکیج موجب کاهش عملکرد و کارایی فن پکیج شده و درنهایت موجب سنگین شدن هوای داخل پکیج و شنیده شدن سر و صدای زیاد از این دستگاه می‌شود. با سرویس فن پکیج نه تنها می‌توان کارایی آن را افزایش داد بلکه می‌توان از خراب شدن این قطعه جلوگیری کرد.

سرویس شیر پرکن پکیج

شیر پرکن پکیج در مسیر ورود آب سرد به قسمت مکش قرار گرفته است که وظیفه دارد مدار گرمایش را پر از آب کند. درصورتی که این شیر رسوب بگیرد، خشک کار می‌کند. خشک کار کردن شیر پرکن پکیج موجب می‌شود که پکیج صداهای ناهنجاری از خود تولید کند. در این صورت نیز با سرویس شیر پرکن پکیج می‌توان مشکل سر و صدای زیاد پکیج را برطرف کرد. در هر صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات پکیج تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز با سرویس تمامی قطعاتی که در اثر رسوب گرفتن منجر به تولید صداهای ناهنجار در پکیج می‌شوند، مشکل این دستگاه را برطرف کنند.

هزینه سرویس پکیج

آنچه هزینه سرویس پکیج را مشخص می کند، لوازمی است که در جریان سرویس و بررسی قطعات مورد استفاده قرار گرفته اند. همچنین اگر نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات باشد، هزینه سرویس بیشتر خواهد شد. تیم سرویس در محل پکیج پس از اعزام به آدرس شما و بررسی کلی پکیج، هزینه سرویس آن را به صورت تقریبی تخمین زده و به شما اعلام می کنند.

به طور کلی باید گفت هزینه ای که بابت سرویس سیستم پکیج پرداخت می کنید، به مراتب کمتر از هزینه تعمیرات این دستگاه است. سرویس پکیج در واقع نوعی اقدام پیشگیرانه است که خرابی های این دستگاه را پیش از جدی شدن ترمیم می کند. به این ترتیب احتمال این که قطعه ای به صورت ناگهانی از کار بیفتد و هزینه زیادی روی دستتان بگذارد بسیار کاهش خواهد یافت.

آموزش سرویس پکیج

سرویس یا رسوب زدایی پکیج کار سختی نیست اما نکاتی دارد که باید به دقت رعایت شوند. در طول فرایند سرویس پکیج بخش ها  و عملکردهای مختلف این دستگاه بررسی می شوند. این کار برای این است که سرویس کار مطمئن شود همه بخش ها درست کار می کنند. چنانچه خطای هنگام بررسی این بخش ها رخ دهد، احتمال بروز مشکل در پکیج وجود خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است برای سرویس پکیج دیواری تان از سرویس کاران مجرب کمک بگیرید. تیم تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران این فرایند را به ترتیب زیر انجام می دهند:

 • بررسی دما و فشار شوفاژ و هواگیری آن
 • بررسی شعله پکیج دیواری
 • بررسی روشن و خاموش شدن پکیج توسط شوفاژ
 • بررسی پمپ پکیج دیواری
 • بررسی شیر سه راهی
 • بررسی ترموستات دود
 • بررسی فیلتر آب گرم پکیج
 • بررسی درجه حرارت آب گرم
 • بررسی شیرهای آب پکیج
 • بررسی مسیر خروجی دودکش ها
 • تمیز کردن محفظه احتراق
 • تمیز کردن مشعل پکیج
 • تمیز کردن منیفولد
 • بررسی اتصال گاز
 • کنترل سنسورها در پکیج دیواری

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج، یک مرکز همه جانبه است که به صورت ویژه و تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم انواع مدل های پکیج دیواری فعالیت می کند. برای این که خدمات رسانی با نظم و تمرکز بیشتری همراه شود، در این مرکز چندین واحد مجزا راه اندازی شده است. بررسی و تعمیر هریک از انواع پکیج بوتان، ایران رادیاتور ، سامسونگ، ال جی و … در یکی از این واحدها انجام می شود.

تکنسین هایی که به مراحل ترمیم نظارت دارند، از بین مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج انتخاب شده اند و با دانش فنی و تجربه ی بالای خود، سطح کیفی خدمات این مرکز را ارتقا بخشیده اند. نکته ی ویژه مورد نمایندگی تعمیرات پکیج این است که کلیه ی سرویس های تعمیراتی، در محل مورد نظر کاربران به این عزیزان ارائه می گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+