اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

یکی از سرویس های قابل ارائه در مرکز سخت افزار ایران، تعمیر پکیج ایران رادیاتور است. امروزه به دلیل کارکرد مناسب و به صرفه تر پکیج ها در مقایسه با سیستم های گرمایش مرکزی و یا حتی آب گرمکن های دیواری، مجوبیت آنها بیشتر شده است. علاوه بر این پکیج های دیواری طول عمر مفیدتری داشته و هزینه نگهداری و سرویس آنها نیز به مراتب کمتر است. ایران رادیاتور از جمله شرکت های فعال در زمینه ساخت و تولید پکیج های دیواری بوده که مدل های مختلفی از این محصول را برای استفاده کاربران عرضه کرده است.

با اینکه پکیج ها مزیت های بی شماری دارند اما به دلایل مختلف از جمله مستهلک شدن قطعات، نگهداری و استفاده های ناصحیح از دستگاه و یا وجود نقص فنی در قطعات، همیشه امکان بروز مشکل در آنها وجود دارد. در این شرایط، دستگاه نیاز به تعمیر و سرویس پیدا می کند. در صورت بروز مشکل در پکیج ایران رادیاتور می توانید از طریق تماس با یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران، برای رفع آن اقدام نمایید. برای اطلاع بیشتر در خصوص تعمیر پکیج، شما را با خدمات این مرکز آشنا خواهیم کرد.

نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری ایران رادیاتور

نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری ایران رادیاتور، تمامی مشکلات دستگاه شما را در اسرع وقت و بامناسب ترین هزینه انجام می دهد. این مرکز با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و تخصصی، بهره مندی از دانش تکنسین ها و استفاده از قطعات فابریک، تخصصی ترین و باکیفیت ترین خدمات را به متقاضیان ارائه می نماید. لازم به ذکر است این مرکز با ارائه خدمات سرویس در محل، دستگاه شما را در هر نقطه که باشید تعمیر می کند. پس از تماس با این نمایندگی، کارشناسان تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور با به همراه داشتن تجهیزات و لوازم مورد نیاز به محل شما اعزام می شوند.

خدمات تعمیر پکیج ایران رادیاتور

خدمات تعمیر پکیج، خدماتی است که در مرحله پس از فروش ارائه می شود. به عبارت دیگر، این خدمات در زمان بروز مشکل در دستگاه و تماس مشتریان با این مرکز ارائه می گردد و شامل تعمیر و تعویض قطعات و رفع مشکلات پکیج می باشد. در پکیج قطعات مختلفی به کار رفته است. این قطعات از جمله : برد پکیج ، پمپ سیرکولاسیون ، مبدل ، ترموستات و الکترود جرقه زن ممکن است به تدریج و در اثر کارکرد زیاد فرسوده شده و باعث اختلال در عملکرد دستگاه شوند.

البته نباید فراموش کرد که پکیج از جمله دستگاه هایی است که هر ساله به سرویس های دوره ای نیاز دارد. بنابراین علاوه بر تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید سرویس های این دستگاه را نیز به موقع انجام دهید. در ادامه تعمیر برخی از قطعات پکیج را مرور می کنیم. تعمیر این قطعات از خدمات تخصصی این مرکز هستند.

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

دلیل عدم گردش آب گرم در رادیاتورها و لوله‌‌ها چیست؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز چنین مشکلی در نظر گرفت، خرابی پمپ پکیج است. اکثر اوقات وقتی مشکلی برای پمپ پکیج به وجود می‌آید، با وجود اینکه پکیج روشن است، پمپ هیچ حرکتی نمی‌کند. به همین دلیل است که آب گرم نیز در رادیاتورها و لوله‌ها گردش پیدا نمی‌کند. درواقع پمپ عامل جریان آب گرم در رادیاتورها و لوله‌ها می‌باشد. اگر پکیج شما هم با چنین مشکلی مواجه شده است، بهتر است با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید. تعمیرکاران این مرکز پس از تماس شما به آدرس موردنظرتان اعزام شده و به عیب‌یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور می‌پردازند.

تعمیر ترموستات پکیج ایران رادیاتور

دلیل داغ شدن بیش از اندازه آب چیست؟ برای اینکه بتوان به این پرسش پاسخ داد ابتدا باید قطعه‌ای که وظیفه کنترل دمای آب در پکیج را برعهده دارد، پیدا کرد. درواقع وظیفه کنترل دمای آب را ترموستات پکیج برعهده دارد به گونه‌ای که اگر دمای آب به 105 درجه برسد به برد فرمان، خاموش کردن پکیج را ارسال می‌کند و برد نیز پکیج را خاموش می‌کند. بنابراین با داغ شدن بیش از اندازه آب می‌توان به خرابی ترموستات پکیج پی برد. خوشبختانه یکی دیگر از خدماتی که مرکز سخت‌افزار ایران به کاربران پکیج ایران رادیاتور ارائه می‌دهد، تعمیر ترموستات این دستگاه است. بنابراین می‌توانید با اطمینان خاطر عیب‌یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به این مرکز بسپارید.

تعمیر فلومتر پکیج ایران رادیاتور

نام دیگر فلومتر، دبی‌سنج است که وظیفه اصلی آن اندازه‌گیری آب گرم مصرفی است. شاید برخی از کاربران فکر کنند که فلومتر همان فلوسوئیچ است. درصورتی که اینطور نیست! درواقع از فلوسوئیچ برای تشخیص آب گرم در پکیج‌های قدیمی استفاده می‌شده است. فلومتر از یک چرخ یا توربین مغناطیسی تشکیل شده است که با عبور جریان آب به چرخش درآمده و با استفاده از قطعه مغناطیسی که درون آن قرار گرفته است، آب گرم اندازه‌گیری شده و اندازه آن به برد پکیج ارسال می‌شود. با خراب شدن فلومتر پکیج، هرچقدر که دمای پکیج را تنظیم کنید هیچ تغییری در آن مشاهده نخواهید کرد.

تعمیر الکترود جرقه زن پکیج ایران رادیاتور

قطعه ای که در پکیج باعث روشن شدن آن می شود، جرقه زن نام دارد. این قطعه وظیفه جرقه زنی و تشکیل شعله در محفظه احتراق پکیج را بر عهده دارد. جرقه زن ها معمولاً دارای حسگر تشخیص شعله نیز می باشند و تنظیم مناسب آن را نیز انجام می دهند. زمانی که جرقه زن پکیج به درستی عمل نکند، یا دستگاه روشن نمی شود و یا اینکه میزان شعله آن برای گرم کردن آب مناسب نیست.

این مسئله نیز تعمیر پکیج ایران رادیاتور را ضروری می کند. در فرآیند تعمیر دستگاه چنانچه جرقه زن خاصیت خود را از دست داده و یا اینکه به طور کامل معیوب شده باشد با یک الکترود نو تعویض می شود.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

یکی از مهم ترین قطعات پکیج ها برد است. فرمان های اجرایی از طریق برد به سایر قطعات پکیج می رسند؛ یعنی عملکردهای بخش های مختلف پکیج، بستگی به کیفیت کاری برد دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، مشکلاتی در پکیج ایجاد می شود که یکی از آنها، خاموش شدن ناگهانی این دستگاه است. حتی ممکن است سیستم به طور کلی روشن نشود و کاربر را به دردسر بیندازد.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور یا هر برند دیگری، منوط به بررسی اجزای این قطعه است. به این معنی که اول اجزاء برد بررسی و تعمیر یا تعویض می شوند. اگر این بخش ها قابل ترمیم نباشند، برد آسیب دیده با یک نمونه جدید جایگزین می شود تا عملکرد پکیج نیز به حالت عادی باز گردد. البته اولیت تیم تعمیر پکیج ایران رادیاتور، بر ترمیم این قطعه است و تعویض آن، به عنوان آخرین گزینه در نظر گرفته می شود.

تعمیر مبدل پکیج ایران رادیاتور

مبدل، چنان که از نام آن پیداست، محفظه ای در پکیج است که بالای مشعل قرار گرفته و با تابش مستقیم شعله به آن باعث گرم شدن آب می شود. مبدل پکیج دو نوع است: تک مبدله و دو مبدله. مبدل دو منظوره, هم مدار گرمایش را گرم می کند و هم دمای آب مدار بهداشتی را افزایش می دهد. از نظر کارکردی باید گفت زمانی که شعله به این مبدل می رسد ابتدا آب درون لوله دوم گرم می شود و سپس به لوله های خروجی منتقل می گردد.

آب موجود در لوله های مبدل ممکن است به تدریج رسوب کرده و باعث بروز مشکل در گرم شدن آب شود. همچنین سوراخ شدن لوله ها نیز از جمله مشکلات مربوط به مبدل به شمار می رود. این موضوعات تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به دنبال دارند. تعمیرکاران ابتدا مسیر عبور آب را از جرم پاک می کنند. سپس اگر در لوله ها نشتی وجود داشته باشد آن را برطرف می کنند. در مرحله آخر اگر این اقدامات کارساز نباشد، لوله های مبدل تعویض می شوند.

مشکلات رایج پکیج ایران رادیاتور

پکیج نشتی دارد

خبر خوب این است که در اکثر مواقع نشتی پیدا کردن پکیج خیلی جدی نبوده و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد. البته نباید این مسئله را فراموش کرد که اگر به مشکل نشتی در پکیج بی‌توجه باشید به بروز مشکلات بزرگتری در پکیج خود کمک خواهید کرد. برای مثال بی‌توجهی به نشتی پکیج می‌تواند به برد آن آسیب وارد کند که در این صورت راهی جزء تعویض کامل پکیج خود نخواهید داشت. عواملی که موجب نشتی پکیج می‌شوند شامل: وجود ترک یا شکاف در مبدل حرارتی، نشتی آب از پمپ آب، نشتی از اتصالات لوله‌های پکیج، نشتی آب از اتصالات پمپ، معیوب شدن شیر اطمینان فشار و معیوب شدن دیافراگم ظرف انبساط می‌باشند.

پکیج خود به خود خاموش می‌شود

اگر از کاربران پکیج ایران رادیاتور بپرسید که یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در این دستگاه بارها گریبان‌گیر آن‌ها شده است، چیست؟ مطمئناً پاسخ اکثر آن‌ها “خاموش شدن خود به خود پکیج” خواهد بود. علت بروز چنین مشکلی به وجود چندین سوئیچ ایمنی در پکیج بازمی‌گردد که با بروز مشکلی در عملکرد پکیج فعال می‌شوند و دستور خاموش شدن این دستگاه را به برد ارسال می‌کنند تا از به وجود آمدن اتفاقاتی مانند: آتش گرفتن پکیج خودداری کنند. اما مشکلاتی که موجب فعال شدن سوئیچ‌های ایمنی در پکیج و درنهایت خاموش شدن این دستگاه می‌شوند شامل: افت فشار پکیج، ایراد در ترموستات، نشتی پمپ، بسته بودن شیرهای آب، کمبود گاز و … می‌باشند. اگر شما هم با چنین مشکلی در پکیج خود مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

سر و صدای زیادی از پکیج شنیده می‌شود

شنیده شدن صدای زیاد از پکیج به مرور زمان و با فرسوده شدن این دستگاه بدیهی است اما یکی از رایج‌ترین بخش‌های پکیج که دلیل اصلی ایجاد سر و صدا در این دستگاه است، پمپ گرمایش مرکزی آن است. چراکه به مرور زمان هوا در داخل پمپ‌ها نفوذ کرده و یک حباب هوایی ایجاد می‌کند که موجب سر و صدای پمپ و پکیج می‌شود. برای حل چنین مشکلی تنها کافیست که پمپ را در پشت بدنه پکیج پیدا کرده و شیر هواگیری کوچک آن را باز کنید تا هواگیری انجام شود.

پکیج روشن نمی‌شود

گرفتگی لوله‌ها توسط هوا یا رسوب، تنظیم نبودن فشار پکیج و خراب شدن یا گرم شدن بیش از اندازه شمعک یا مشعل پکیج از دلایلی هستند که موجب روشن نشدن پکیج می‌شوند. با این وجود پیدا کردن منشأ اصلی چنین مشکلی در پکیج به عیب‌یابی دقیق نیاز دارد که بهتر است توسط تعمیرکاران حرفه‌ای صورت بگیرد. البته اکثر اوقات گرفتگی لوله‌ها با رسوب موجب روشن نشدن پکیج می‌شود که می‌توان با سرویس‌ پکیج در بازه‌های زمانی مشخص از بروز چنین مشکلی خودداری کرد.

پکیج با افت فشار روبه‌رو شده است

متاسفانه افت فشار پکیج از آن دسته از مشکلاتی است که اگر سریعاً رفع نشود، می‌تواند به خرابی سایر اجزاء و قطعات پکیج نیز بیانجامد. اما دلایلی که می‌توانند موجب افت فشار پکیج شوند شامل: معیوب شدن شیر اطمینان فشار، نشتی داشتن دریچه اتوماتیک تخلیه هوا، نشتی داشتن رادیاتورها یا شیرهای آن‌ها و گرفتگی هوای رادیاتورها می‌باشند. البته 90 درصد اوقات نشتی سیستم پکیج دلیل اصلی افت فشار این دستگاه است. تعمیرکاران مرکز سخت‌افزار ایران با عیب‌یابی دقیق پکیج منشأ اصلی افت فشار آن را پیدا کرده و با تعمیر پکیج ایران رادیاتور مشکل آن را برطرف می‌کنند.

رفع خطای پکیج ایران رادیاتور

برای رفع خطای پکیج ایران رادیاتور، باید مفهوم کدها و ارورهای دستگاه را بدانید. اگر دستگاه شما مدل آنالوگ باشد، چراغ هایی دارد که زیر هرکدام از آنها شماره ای از 30 تا 80 درج شده است. اگر ایرادی در روند کار دستگاه وجود داشته باشد، چراغ ها در الگوهای مشخصی، شروع به چشمک زدن می کنند. گاهی چراغ قرمز هم روشن می شود که بسته به شرایط، ممکن است مفهوم متفاوتی داشته باشد. اما در پکیجهای دیجیتال ایران رادیاتور، ارورها کدهایی هستند که در نمایشگر ظاهر شده و هریک مفهوم خاصی دارند. تعمیرکاران نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، تمامی ارورها و کدهای این دستگاه را به خوبی می شناسند و مفهوم هریک را می دانند. آنها با توجه به معنای هر کد، بخش یا بخش های آسیب دیده را شناسایی کرده و بر حسب نیاز، تعمیر یا تعویض می کنند.

امتیاز شما به این نوشته