اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی یکی از کاربردی ترین وسایل در منزل به شمار می روند. هرگونه مشکل در عملکرد این دستگاه نگرانی های بسیاری را برای کاربران ایجاد می کند. بوش از برترین تولیدگنندگان انواع لوازم خانگی و ماشین های ظرفشویی است. ظرفشویی بوش نیز همانند دیگر برند ها دچار مشکلاتی می شود. به همین دلیل تعمیر ظرفشویی بوش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قطعات داخلی ماشین ظرفشویی بوش که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم بسیار حساس بوده و لازم است حتما توسط یک تعمیرکار مجرب مورد بررسی قرار بگیرند. در صورت مشاهده ی هرگونه خرابی در ظرفشویی بوش در قدم اول ظرفشویی را از برق بکشید و تا زمان تعمیرات ظرفشویی از آن استفاده نکنید، زیرا هرگونه اختلال در ماشین ظرفشویی اگر در مدت زمانی طولانی ماندگار شده و تعمیر نشود بر سایر بخش های دستگاه اثر گذاشته و آن ها را هم دچار خرابی می کند. به همین خاطر لازم است برای تعمیرات ظرفشویی بوش به نمایندگی رسمی بوش مراجعه کنید.

نکات مهم در تعمیر ظرفشویی بوش

اساسی ترین نکته در تعمیر ظرفشویی بوش اعمال تعمیرات توسط متخصصان و کارشناسان می باشد. سرویس به موقع قطعات برای نگهداری و تعمیر ظرفشویی بوش تاثیر بسیار زیادی دارد. این کار کمک می کند قطعات قبل از آنکه در کارکرد دستگاه مشکل جدی به وجود بیاورند با نمونه های اصل جایگزین شده و کیفیت اولیه را به ظرفشویی برگردانند.

به یاد داشته باشید عدم استفاده از قطعات اصل با وجود اینکه برای شما هزینه ی کمتری دارد اما ظرفشویی را دچار مشکلاتی پی در پی می کند. نکته ی مهم دیگر که باید در تعمیر ظرفشویی بوش به آن توجه داشته باشید عیب یابی دقیق می باشد. هر اختلال ممکن است چندین علت داشته باشد، اگر این دلایلی به درستی شناسایی نشود تعمیرات بی فایده خواهد بود. برای عیب یابی دقیق از دستگاه حتما از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در منزل

اگر تمایل دارید که تعمیرکار برای بررسی و ترمیم ماشین ظرفشویی تان به منزل شما بیاید، می توانید با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. پس از برقراری تماس و ثبت درخواست، همکاران ما با شما تماس می گیرند. بعد از ارائه اطلاعاتی راجع به مدل دستگاه و مشکلات عملکردی آن، آدرس شما اخذ می شود تا تیم تعمیرات به محل مورد نظرتان بیایند. با توجه به این که تعمیرات ظرفشویی بوش در منزل متقاضیان بسیاری دارد، ممکن است زمانی را در انتظار بمانید.

با این حال تلاش همکاران ما این است که خدمات مورد نیازتان را در اولین فرصت و بدون فوت وقت به شما ارائه دهند. با حضور کارشناسان سرویس در محل ماشین ظرفشویی بوش در منزل شما، دستگاه و تمام بخش های آن مورد بررسی قرار می گیرند. سپس تکنسین بر حسب نوع و شدت آسیب دیدگی، اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات معیوب می کند تا ایرادهای ظرفشویی برطرف شوند.

نچرخیدن آب پاش

یکی از مشکلاتی که در روند تعمیر ماشین ظرفشویی بوش مورد بررسی قرار می گیرد، نچرخیدن آب پاش است. عواملی مثل گیر کردن خرده های غذا روی بازوها، برخورد بسط های آب پاش با بازوها، آلودگی فیلترها یا پمپ و خرابی پمپ، منجر به بروز این مشکل می شوند. تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در مرکز سخت افزار ایران، برای برطرف کردن این ایراد، فیلتر و پمپ تخلیه را تمیز می کنند. با تعویض فیلترها هم می توان این مشکل را برطرف کرد. گاهی هم نیاز به تعمیر یا تعویض بازوهای آب پاش می باشد. البته اگر قبل از چیدن ظروف در ماشین، مواد غذایی روی آنها را تمیز کنید، کمتر شاهد بروز چنین مشکلاتی خواهید بود.

تعمیر شیربرقی ظرفشویی بوش

شیر برقی بکاررفته در ظرفشویی بوش از قطعاتی است که عملکرد دستگاه را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. این قطعه دارای یک بوبین و یک سوزن و مجرای عبور است که ورود آب و قطع جریان آن را به دستگاه انجام می‌دهد. نحوه عملکرد این قطعه به این صورت است که هنگامی که برق بوبین شیر برقی قطع باشد سوزن تحت تاثیر وزن خود و فلزی که در پشت آن قرار دارد مجرای عبور آب را می‌بندد. هنگامی که جریان برق وصل شود، بوبین با ایجاد یک میدان مغناطیسی باعث آهن ربا شدن هسته شده که در نتیجه سوزن را بالا کشیده و باعث باز شدن شیر برقی می‌گردد.

در صورتی که شیربرقی خراب باشد آب به داخل دستگاه نرفته و یک خطای مشخص در صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود. از نشانه های خرابی شیربرقی آب دادن و نشتی آب از زیر دستگاه است. همچنین اگر دستگاه ظروف را همانند سابق شستشو نمی دهد احتمالاً شیر برقی با مشکل مواجه شده است. معمولاً در صورت خرابی شیربرقی این قطعه توسط کارشناسان تعمیر ظرفشویی بوش تعویض می شود چراکه یک قطعه مصرفی محسوب شده و امکان تعمیر آن بسیار کم می باشد.

خرابی و تعمیر جت پمپ ظرفشویی بوش

جت پمپ یکی از قسمت‌های اصلی ماشین ظرفشویی سامسونگ است که چرخش و فشار آب را به صورت کاملا دقیقی کنترل می کند. در برخی از ظرفشویی ها، هیتر و جت پمپ مجموعاً یک بخش را تشکیل می دهند. این موضوع سبب شده که گرم کردن با سرعت بالاتری انجام شود و در نتیجه انرژی کمتری مورد استفاده قرار بگیرد. در صورتی که جت پمپ با مشکل مواجه شود، در عملکرد دستگاه اختلال به وجود آمده و شستشویی از سوی دستگاه انجام نمی شود.

شکستگی پروانه، سوختگی سیم پیچ، قفل شدن جت پمپ و کثیف بودن مجراهای جت پمپ از مشکلات رایج این قطعه به شمار می روند. اینکه تعمیر جت پمپ امکان پذیر است یا نه بستگی به نوع مشکل به وجود آمده در آن دارد که این موضوع تنها پس از بررسی آن توسط کارشناس فنی تعمیر ظرفشویی بوش امکان پذیر است.

تعویض فیلترهای ظرفشویی بوش

هر دستگاه ظرفشویی دارای یک یا چند فیلتر تمیز کننده است. این فیلترها وظیفه تمیز شسته شدن ظرف ها را بر عهده دارند. اصولاً فیلترها قطعات مصرفی محسوب می شوند که پس از کاهش خاصیت و کارایی آنها باید تعویض شوند. البته برای تعویض فیلترهای ظرفشویی باید به مدل دستگاه توجه داشت زیرا انتخاب فیلتر نامناسب، تأثیر نامطلوبی بر عملکرد دستگاه خواهد گذاشت.

زمان مشخصی برای تعویض فیلتر تعیین نشده است اما در صورت استفاده زیاد از ظرفشویی، فیلتر آن را هر چند ماه یک بار تعویض کنید. یک نکته مهم در خصوص تعویض فیلتر این است که حتماً از فیلترهای اورجینال و اصلی در دستگاه استفاده کنید چراکه فیلترها نقش بسیار مهمی در سلامتی دستگاه ایفا می کنند و در صورتی که نامرغوب باشند احتمال بروز مشکل در دستگاه وجود دارد.

رفع مشکلات ماشین ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی بدون در نظر گرفتن نوع برندشان هر چقدر که از آن ها خوب نگهداری کنید در برخی مواقع دچار اختلالاتی می شوند.

نشتی آب از ظرفشویی، عدم تخلیه آب از ماشین، آب گیری نکردن ماشین ظرفشویی، روشن نشدن ماشین ظرفشویی، خوب شسته نشدن ظروف در ماشین، گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی، روشن نشدن ماشین از رایج ترین اختلالاتی است که این دستگاه با آن مواجه می شود. در ادامه به بررسی چند نمونه از این مشکلات می پردازیم.

بسته نشدن درب ظرفشویی bosch

ممکن است با مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی مواجه شده باشید و به دنبال دلایل این مشکل بگردید. مشکل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از کاربران اتفاق می افتد. خرابی لولاهای درب ماشین ظرف‌شویی، رگلاژ نبودن مفصل تنظیم درب، خرابی قفل درب، خرابی گیره درب و ایراد در چفت درب از مهمترین دلایلی است که باعث بسته نشدن درب ظرفشویی می شود.

اگر با این مشکل مواجه هستید باید تمامی موارد فوق را بررسی کنید. در صورتی که نتوانستید مشکل اصلی را کشف کنید بهتر است این کار را به متخصصان تعمیر ظرفشویی بوش بسپارید. برای رفع مشکل بسته نشدن درب ممکن است هریک از قطعات گفته شده تعویض شوند.

تعمیر مشکل نشت آب از ماشین ظرفشویی

نشتی آب یکی از این اختلالات است. علت این اختلال معمولا به دلیل نشتی و یا آب بندی غلط پمپ ماشین ظرفشویی است. کار این قطعه به گردش درآوردن آب در ماشین می باشد و در برخی از مدل ها این پمپ وظیفه ی تخلیه ی آب را هم به عهده دارد.

پمپ به وسیله ی یک واشر پلاستیکی به مخزن متصل است که این واشر ها بر اثر گذر زمان و برخورد مواد شوینده با آن خشک شده و باعث نشتی آب از ظرفشویی می شوند.

تعمیر روشن نشدن ماشین ظرفشویی

این مشکل به دلایلی مختلفی به وجود می آید. یکی از این دلایل خرابی قفل درب یا سوئیچ قفل درب می باشد. خرابی این قطعه باعث می شود درب دستگاه به درستی بسته نشود در نتیجه تا زمانی که درب قفل نباشد ظرفشویی نمی تواند فرآیند شستشو را شروع کند و به همین علت روشن نمی شود.

اختلال در تایمر یا کنترل الکترونیکی و فیوز حرارتی از دلایلی است که باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی می شود.

رفع مشکل گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی

این اختلال نیز به دلایل زیادی رخ می دهد. گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش، اختلال در برد ماشین ظرفشویی بوش، عدم عملکرد ترمال سنسور ماشین ظرفشویی به وجود بیاید. هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش و سیستم المنت مسئول گرم کردن ظروف داخل ماشین می باشد به همین دلیل اختلال در آن باعث گرم نشدن آب می شود.

مشکل در برد ماشین ظرفشویی با ارور E02 به کاربر اعلام می شود. ترمال سنسور ماشین ظرفشویی وظیفه ی تشخیص دما در ماشین را بر عهده دارد که اختلال در آن نیز موجب گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی می شود.

خدمات واحد تعمیر ظرفشویی بوش

 • ارائه گارانتی معتبر در نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش
 • بررسی و عیب یابی تخصصی انواع مدل های ظرفشویی
 • تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی
 • رفع مشکلات عملکردی انوع ظرفشویی
 • رفع ارور F5 در انواع ماشین ظرفشویی
 • رفع ارور FE در ظرفشویی
 • رفع ارور F3 در نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش
 • برطرف کردن ارور E4 ماشین ظرفشویی
 • رفع ارورهای مختلف انواع مدل های ظرفشویی

 • سرویس و پاکسازی قطعات ظرفشویی
 • تعمیرات تخصصی پمپ در نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش
 • ترمیم و تعویض موتور ظرفشویی
 • تعمیر تخصصی هیدروستات ظرفشویی
 • رفع مشکل گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی
 • حل اختلال روشن نشدن ظرفشویی
 • تمیز کردن یا تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی
 • تعمیرات تخصصی ظرفشویی در محل
 • رفع مشکل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش
 • استفاده از قطعات اورجینال برای تعویض قطعات معیوب ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در این مرکز تحت نظر برترین متخصصان فعالیت می کند. نمایندگی تعمیر ظرفشویی تمام خدمات مورد نیاز کاربران را در مدت زمانی کوتاه ارائه می کند. تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی در برند های مختلف در این مرکز امکان پذیر است. تعمیرات در این نمایندگی توسط مهندسانی مجرب انجام می شود.

کادر فنی حاضر در این مجموعه پس از عیب یابی دقیق از دستگاه به رفع مشکلات آن می پردازند. در صورت نیاز قطعات معیوب ظرفشویی با نمونه های اورجینال جایگزین می شود. دسترسی این واحد به تمام ابزار مورد نیاز برای تعمیرات سبب شده تا این فرآیند در این واحد به سرعت بالایی انجام شود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با بیش از دو دهه سابقه ی درخشان همواره در کنار شماست. این مرکز به دلیل گردآوری گروهی از مجرب ترین مشاوران و تعمیرکاران می تواند تمام خدمات مرتبط با انواع لوازم خانگی و دستگاه های الکترونیکی مثل موبایل، تبلت، لپ تاپ و … را با بهترین کیفیت ارائه کند.

مرکز سخت افزار ایران تمامی محصولات ذکر شده را در محبوب ترین برند ها به فروش می رساند. تمام محصولات موجود در این مرکز دارای گارانتی معتبر می باشند و به صورت اورجینال همراه با تضمین عرضه می شوند. تضمین کیفیت و مشتری مداری از ویژگی های خاص این نمایندگی می باشد.

امتیاز شما به این نوشته