اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

علت کم و زیاد شدن فشار آب گرم در استفاده از پکیج

کم و زیاد شدن فشار آب گرم از مشکلاتی است که برای همه ما پیش آمده است.در این مقاله علل کم و زیاد شدن فشار آب گرم را در حین استفاده از پکیج به همراه راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه خواهیم کرد. در ابتدا تعدادی از رایج ترین دلایل زیاد و کم شدن فشار آب گرم پکیج را نام میبریم.

چرا هنگام استفاده از پکیج فشار آب گرم کم و زیاد میشود؟

نشتی در سیستم مداربسته پکیج یکی از متداول ترین دلایل کم و زیاد شدن فشار آب گرم است. برای رفع این مشکل لازم است سیستم مداربسته پکیج به صورت دوره ای چک شود تا از بروز این مشکل جلوگیری شود. باز گذاشتن شیرپرکن پکیج نیز یکی از عمده دلایل نوسان در فشار آب گرم است. باز گذاشتن شیرپرکن در برخی از موارد میتواند منجر به بالا رفتن بیش از حد فشار نیز شود. سوراخ شدن مبدل حرارتی نیز میتواند دلیل کم و زیاد شدن فشار آب گرم باشد.البته در پکیج هایی که دارای دو مبدل هستند این مشکل به طور کامل برطرف شده است.

حل مشکل کم و زیاد شدن فشار آب گرم

در قسمت بالا مواردی که منجر به کم و زیاد شده فشار آب گرم میشدند را نام بردیم. در این بخش به چگونگی رفع این مشکل از راه های مختلف خواهیم پرداخت.توجه داشته باشید که ابتدا لازم است مشکل را ریشه یابی کنید،سپس در صدد رفع آن اقدامی مناسب را انتخاب کنید.هر یک از موارد گفته شده میتوانند دلیل علت کم و زیاد شدن فشار آب گرم باشند.

تنظیم عقربه پکیج

عقربه ای که تنظیم آن را به شما خواهیم آموخت نشانگر میزان فشار آب در پکیج است.این عقربه در حالت نرمال باید بین اعداد 1.5 تا 2 را نشان دهد.اگر عقربه روی کمتر از این اعداد باشد قطعا امیدی به روشن شدن آن نخواهد بود و پکیج نیاز به یک تعمیر کار تخصصی خواهد داشت.عدم تنظیم عقربه پکیج میتواند دلیل کم و زیاد شدن فشار آب گرم باشد.برای تنظیم عقربه به شیری که زیر دستگاه تعبیه شده است رجوع کنید.ابتدا عقربه را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، سپس بین اعداد 1 تا 2 قرار دهید.

نگاهی به عملکرد شیر سه راهی هیدرولیکی

عملکرد شیر سه راهی هیدرولیکی به این صورت است که انرژی حرکتی سوپاپ آب گرم را به وسیله کلاهک برنجی تامین میکند.اگر مسیر آب گرم مسدود شود، پکیج نمیتواند به میزان کافی آب را گرم کند و پکیج با مشکل جدی رو به رو خواهد شد.

تنظیم شیر موتور برقی

در برخی از موارد در هنگام استفاده از پکیج میبینید که شعله شکل گرفته است اما آب گرمی تولید نمیشود.در این صورت شیر موتور برقی دچار اختلال شده است و منجر به کم و زیاد شدن فشار آب گرم میشود.در برخی از موارد این مشکل قابل تعمیر است اما گاهی اوقات شیر موتور برقی باید تعویض شود.

چک کردن پمپ

پمپ آب یکی از مهم ترین بخش های پکیج است که نقش ویژه ای در عملکرد پمپ پکیج دارد. اختلال در عملکرد پمپ نیز میتواند منجر به کم و زیاد شدن فشار آب شود.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین در حوزه تعمیرات خدمات قابل توجهی را به مشتریان خود ارائه میکند.خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات پکیج با عیب یابی تخصصی آغاز شده ، با تعمیر و ترمیم محصول ادامه پیدا میکند و با آزمایش چند باره به جهت اطمینان از عملکرد درست محصول پایان میپذیرد.پس از اولین مراجعه به این نمایندگی شاهد این روند در بهترین شکل ممکن خواهید بود.

امتیاز شما به این نوشته