اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیرات مک بوک اپل

در صورتی که سیستم عامل مک بوک شما دچار اشکالاتی در اجرا شده و بالا نمی‌آید، احتمالاً برای رفع مشکل نرم افزاری پیش آمده در آن ناچار به نصب مجدد macOS خواهید بود. درصورتی که مشکل پیش آمده با نصب مجدد سیستم عامل مک او اس برطرف نشد، احتمال اینکه مشکل به دلیل وجود ایرادات سخت افزاری باشد بسیار بالاست.

اما پرسش این است که چگونه می‌توان مشکلات سخت افزاری پیش آمده را شناسایی و جهت تعمیرات مک بوک اقدام کرد؟ خوشبختانه شرکت اپل برای کاربران حرفه‌ای خود نرم افزارهایی را تدارک دیده که می‌توانند کامپیوتر را اسکن و مشکلات سخت‌افزاری پیش آمده در آن را شناسایی کنند. توصیه‌ی کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اپل برای مک‌های اینتل تولید شده پیش از ژوئن ۲۰۱۳، استفاده از نرم‌افزار Apple Hardware Test و برای مک‌های پس از این تاریخ نرم افزار Apple Diagnostics است. این دو نرم افزار عملکرد نسبتاً مشابهی دارند و کارکرد آنها بررسی مشکلات سخت افزاری و گزارش آنها به کاربر است.

تعمیرات مک بوک

تعمیرات مک بوک

مدل دیگر عرضه شده از سوی کمپانی اپل مک بوک است. عرضه مک بوک های نخستین بار از سال 2006 آغاز شد اما به دلیل استقبال از مک بوک ایرها، عرضه آنها پس از سال 2012 مدتی متوقف شد. مدتی بعد و در سال 2015 عرضه مجدد مک بوک های اپل از سر گرفته شد. تعمیرات مک بوک ایر/ پرو به دلیل قیمت بالای این محصولات و نرم‌افزارهایِ ویژه‌ای که از آن‌ بهره‌مند هستند نیازمند متخصصانی است که به تمامی ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مک بوک ایر/ پرو تسلط و آشنایی داشته باشند و بتوانند در بررسی‌های اولیه ضمن عیب‌یابی صحیح، عملیات مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه را تشخیص دهند.

از این‌رو تعمیرات مک بوک (لپ‌تاپ اپل) در این مرکز به توسط گروهی از کارشناسان تعمیر و با بهره‌مندی از ابزارآلاتی صورت می‌گیرد که بالاترین سطح سازگاری را با این محصول دارند.

تعمیرات مک مینی

آیا از کاربران مک مینی هستید و با مشکلی در این سیستم مواجه شده اید؟ با هر مشکلی که در مک مینی مواجه شده باشید از روشن نشدن این دستگاه گرفته تا کار نکردن صفحه نمایش، قفل شدن برنامه ها، خالی شدن سریع شارژ باتری، داغ شدن بیش از حد، کرش شدن اپ ها و … می توانید عیب یابی و تعمیرات تخصصی مک مینی خود را به مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق مک بوک، منشا مشکل آن را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف می کنند. جهت استفاده از خدمات این مرکز می توانید به هر یک از شعب نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل در تهران و کرج مراجعه کنید؛ یا اینکه از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل این مرکز بهره مند شوید.

تعمیرات مک بوک پرو

یکی از لپ تاپ های محبوب اپل، مک بوک پرو است که لپ‌تاپ سبک وزن اپل است و در دو مدل ۱۱ و ۱۳ اینچی ارائه می‌شود.  پس اگر به دنبال یک لپ تاپ فوق سبک و باریک هستید و می خواهید هر جا که می روید لپ تاپ تان را با خود ببرید، یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می‌تواند مک بوک پرو اپل باشد.

اگر کاربر این دستگاه هستید و در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در بخش نرم افزاری و یا سخت افزاری این دستگاه شده‌اید می‌توانید جهت تعمیرات مک بوک پرو خود به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. بهره مندی کارشناسان مرکز تعمیر مک بوک از پیشرفته ترین تجهیزات عیب یابی و تعمیر سبب گشته تا تخصصی ترین مراحل عیب یابی در این مرکز انجام گشته و برترین راهکارهای تعمیر بر روی این دستگاه پیاده گردند.

تعمیرات مک بوک ایر

مک بوک ایرهای اپل نیز با ویژگی‌های خاص خود توانسته‌اند بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند. این مدل از لپ تاپ های اپل هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری بسیار قابل اعتماد و فوق‌العاده هستند. با این وجود گاه به دلیل وارد شدن ضربه‌های سنگین به دستگاه و گاه به دلیل عدم استفاده صحیح دچار خرابی و اشکال می‌گردند.

به دلیل ساختار فشرده و ویژه این محصول به کاربران توصیه می‌شود جهت تعمیرات مک بوک خود صرفاً به مراکز استاندارد و مجاز مراجعه کنند. بی‌توجهی به این مسئله سبب دوچندان شدن خرابی‌های پیش آمده در این دستگاه –و در برخی شرایط- خرابی‌های غیرقابل تعمیر می‌گردد.

مرکز تخصصی تعمیرات مک بوک اپل

اگر خرابی‌های پیش آمده در مک بوک اپل مورد استفاده‌تان مربوط به بخش سخت افزاری و شکستگی و از کارافتادگی برخی از قطعات آن است می‌توانید جهت تعمیرات مک بوک خود به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. در این مرکز تیمی از خبره‌ترین کارشناسان سخت افزاری و نرم افزاری حضور دارند تا سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات مک بوک اپل را به متقاضیان ارائه نمایند. طی دقیق مراحل عیب‌یابی، استفاده از برترین نرم افزارها و ابزارهای عیب‌یابی، بکارگیری کارامدترین متدهای تعمیر، استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت جهت تعویض قطعات و در نهایت تست پایانی دستگاه برخی از مراحلی است که جهت تعمیر و سرویس مک بوک در این مرکز انجام می‌شود.

در پایان آنچه که کاربر دریافت خواهد کرد مک بوکی بی‌عیب و نقص است که نه تنها اشکالات پیش آمده در آن رفع شده بلکه به دلیل اجرای برخی سرویس‌های دوره‌ای کیفیت نخستین خود را بازیافته است.

ال سی دی لپ تاپ اپل

تغییر رنگ در یک قسمت ال سی دی، ایجاد یک نقطه سیاه رنگ بزرگ، ایجاد خطوط عمودی یا افقی سیاه رنگ در قسمت های مختلف تصویر، پیکسل سوختگی، نداشتن نور و … همه از رایج ترین علائم خرابی ال سی دی مک بوک هستند که اکثر اوقات به دلیل وارد شدن ضربه به نمایشگر لپ تاپ اپل به وجود می آیند؛ البته گاهی اوقات مستقیما مشکل از خود ال سی دی مک بوک نیست و ممکن است از فلت مک بوک که وظیفه انتقال تصویر از مادربرد به ال سی دی را برعهده دارد، باشد؛ یا از مادربرد و چیپ گرافیک لپ تاپ.

با این وجود هر مشکلی که برای ال سی دی لپ تاپ اپل به وجود می آید، نیاز به عیب یابی دقیق دارد تا مشخص شود، مشکل از خود ال سی دی است یا فلت، مادربرد و چیپ گرافیک آن؛ با این وجود توصیه می شود که درصورت بروز هر مشکلی برای ال سی دی مک بوک، عیب یابی آن را به نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید؛ تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق مک بوک منشا بروز مشکل در این دستگاه را پیدا کرده و آن را برطرف کنند.

باتری مک بوک

اگر مک بوک شما خیلی زود شارژ خالی می کند و خاموش می شود، به احتمال زیاد عمر باتری آن به پایان رسیده و وقتش است که آن را تعویض کنید. باتری مک بوک یا هر لپ تاپ دیگری یک قطعه مصرفی است که دیر یا زود خراب شده و نیاز به تعویض خواهد داشت؛ البته می توان با رعایت یکسری نکات مانند: شارژ کردن باتری مک بوک قبل از اینکه شارژ آن به طور کامل تمام شود به افزایش طول عمر باتری این دستگاه کمک کرد.

اگر مک بوک شما هم خیلی زود شارژ خالی می کند، بهتر است این سیستم را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید تا تکنسین های این مرکز یک باتری اورجینال را جایگزین باتری معیوب شده آن بکنند.

تعمیر یا تعویض فلت مک بوک

قطع و وصل شدن تصویر، بهم‌ریختگی رنگ‌ها در تصویر، تاریک شدن ال سی دی و … از نشانه‌های خرابی فلت مک بوک هستند. درواقع خراب شدن فلت مک بوک ارتباط مستقیمی با مشکلاتی که در نمایش تصویر به وجود می‌آید دارد چراکه فلت، کابلی است که نقش انتقال تصویر از مادربرد به ال سی دی را بازی می‌کند.

محل قرارگیری فلت در قسمت لولای مک بوک است. به همین دلیل اگر لولای این دستگاه با مشکل مواجه شود و تعمیر یا تعویض آن را پشت گوش بیاندازید، امکان دارد به فلت آن آسیب وارد شود و مانع از نمایش درست تصاویر در نمایشگر شود. اگر شما هم با مشکلات اینچنینی در مک بوک خود دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است عیب‌یابی، تعمیر یا تعویض فلت این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید.

تعمیر یا تعویض کیبورد مک بوک

گاهی‌اوقات کیبورد مک بوک به طور کامل از کار می‌افتد و گاهی‌اوقات هم تنها یک یا دو کلید آن کار نمی‌کنند. در حالت اول به احتمال زیاد مشکل نرم‌افزاری در مک بوک به وجود آمده است که باعث شده کل کیبورد آن از کار بیفتد. این مشکل نرم‌افزاری می‌تواند از ویروسی شدن مک بوک، نصب بدافزار بر روی این سیستم و همچنین فریز شدن یا هنگ کردن آن باشد.

به همین دلیل توصیه می‌شود سیستم خود را ویروس‌کشی کنید، اگر هم به تازگی نرم‌افزاری را از وب سایت نامعتبری دانلود و بر روی مک بوک نصب کرده‌اید، آن را حذف کنید. درنهایت نیز این سیستم را ریستارت کنید. اگر تمامی این کارها را انجام دادید اما باز هم کیبورد مک بوک شما کار نکرد، باید احتمال بروز مشکل برای مادربرد این دستگاه را درنظر بگیرید و عیب‌یابی آن را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید.

چون احتمال دارد مادربرد مک بوک در اثر ضربه‌ای که به کیبورد آن وارد کرده‌اید یا در اثر ریختن مایعات بر روی کیبورد و نفوذ رطوبت به آن دچار مشکل شده باشد. در این حالت با تعمیر مادربرد می‌توان مشکل از کار افتادن کیبورد مک بوک را برطرف کرد. منتهی از کار افتادن یک یا دو کلید کیبورد مک بوک، مشکل سخت‌افزاری کیبورد آن را نشان می‌دهد که برای رفع آن باید کل کیبورد مک بوک را تعویض کرد.

تعمیر تاچ پد مک بوک

بارزترین مشکلی که برای تاچ پد مک بوک به وجود می‌آید این است که کاملاً از کار می‌افتد و هیچ واکنشی به دستورات لمسی کاربر نشان نمی‌دهد. خوشبختانه اکثر اوقات این مشکلات نرم‌افزاری هستند که تاچ پد مک بوک را به این روز می‌اندازند.

منظور از مشکلات نرم‌افزاری، عدم بروزرسانی درایور تاچ پد، نصب بدافزار بر روی مک بوک، ویروسی شدن این دستگاه، فریز شدن یا هنگ کردن مک بوک، غیرفعال شدن تاچ پد در تنظیمات مک بوک و غیرفعال کردن تصادفی آن از روی کیبورد می‌باشد.

با این وجود اگر شما هم با چنین مشکلی در مک بوک خود مواجه شده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم تمامی این مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم را در مک بوک خود مورد بررسی قرار دهید. اگر مطمئن شدید مشکل از کار افتادن تاچ پد شما از هیچ یک از این موارد نیست از کارشناسان نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل کمک بگیرید.

تعمیرات مک بوک اپل

تعمیر مادربرد مک بوک

دلیل نصب نشدن سیستم‌عامل مک چیست؟ چرا مک بوک روشن نمی‌شود؟ چرا مک بوک شارژ نمی‌شود؟ دلیل خاموش شدن ناگهانی مک بوک چیست؟ علت کند شدن شدید مک بوک چیست؟ تمامی این پرسش‌ها از رایج‌ترین سوالاتی هستند که توسط کاربران مک بوک از تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل پرسیده می‌شوند.

متاسفانه یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز چنین مشکلاتی در مک بوک در نظر گرفت، خراب شدن مادربرد این دستگاه است که به آن مین برد یا برد اصلی هم می‌گویند. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین قطعات مک بوک از جمله: رم، کارت گرافیک، پردازنده و تمامی ورودی / خروجی‌های این دستگاه بر روی مادربرد آن قرار دارند. علاوه‌بر این مادربرد ارتباط بین تمامی این اجزاء با یکدیگر را شکل می‌دهد و نقش هر کدام را در مک بوک تعیین می‌کند. با این وجود بدیهی است که اگر با مشکلی مواجه شود، عملکرد کل سیستم مختل می‌شود.

چهار عامل مهم در خراب شدن مادربرد مک بوک نقش دارند که شامل: وارد شدن ضربه به این دستگاه، نفوذ رطوبت به آن، اتصال کابل‌های غیراستاندارد و غیراورجینال به مک بوک و از همه مهم‌تر نوسان برق می‌باشند. بنابراین اگر دوست ندارید به دردسر بیافتید، بهتر است از وارد شدن ضربه و رطوبت به مک بوک خودداری کنید و همچنین مطمئن شوید از کابل‌های استاندارد برای اتصال به مک بوک استفاده می‌کنید و این سیستم را به محافظ برق متصل کرده‌اید.

تعمیر یا تعویض پاور مک بوک

علاوه‌بر اینکه خرابی مادربرد مک بوک در روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی این دستگاه نقش دارد، خراب شدن پاور آن نیز در بروز چنین مشکلاتی در این سیستم نقش دارد. پاور مک بوک، تامین‌کننده جریان برق مورد نیاز این دستگاه است، به گونه‌ای که جریان برق شهری را دریافت کرده و آن را به جریان برق مورد نیاز مک بوک تبدیل کرده و از طریق مادربرد به قطعات آن منتقل می‌کند.

مطمئناً می‌توانید حدس بزنید که مهم‌ترین عاملی که در خرابی پاور مک بوک نقش دارد، نوسان برق است. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم که این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید. درضمن درصورت روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی مک بوک، این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز تشخیص دهند که مشکل از مادربرد این دستگاه است یا پاور آن.

تعمیر کارت گرافیک مک بوک

بهم‌ریختگی تصویر، شطرنجی شدن رنگ‌ها، نمایش تصاویر به صورت سیاه، گیر کردن تصاویر در نمایشگر، ایجاد خطوط افقی، سفید یا مات شدن صفحه‌نمایش، آبی شدن تصویر و … همه از نشانه‌های خرابی کارت گرافیک مک بوک هستند.

همانطور که می‌دانید کارت گرافیک نقش تبدیل‌کننده اطلاعات باینری به تصویر را در مک بوک بازی می‌کند به همین دلیل است که بروز اکثر مشکلات تصویر در مک بوک به خرابی کارت گرافیک این دستگاه مرتبط می‌باشد. با بروز هر یک از این مشکلات در مک بوک خود، این دستگاه را به تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید تا کارت گرافیک آن را با دقت مورد عیب‌یابی قرار دهند و پس از پیدا کردن مشکل اصلی کارت گرافیک مک بوک به تعمیرات تخصصی آن بپردازند.

تعویض ال سی دی مک بوک

خرابی ال سی دی مک بوک در چهره‌های مختلفی خودش را نشان می‌دهد، به گونه‌ای که گاهی‌اوقات مشکل از خود ال سی دی نیست و با تعمیر مادربرد یا تعویض فلت می‌توان مشکل ال سی دی مک بوک را برطرف کرد. اما گاهی‌اوقات در اثر وارد شدن ضربه یا نفوذ رطوبت به ال سی دی مک بوک، بک لایت یا پنل آن دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. در این صورت اگر مشکل از بک لایت باشد نیازی به تعویض ال سی دی مک بوک نیست و تنها باید بک لایت آن را تعویض کرد اما اگر پنل آن آسیب‌ دیده باشد راهی جزء تعویض ال سی دی این دستگاه نیست.

خرابی مادربرد یا فلت مک بوک با سیاه شدن نمایشگر مک بوک و عدم نمایش تصاویر مشخص می‌شود که در این حالت باید به عیب‌یابی مادربرد و فلت مک بوک پرداخت و آن‌ها را تعمیر کرد تا مشکل ال سی دی این دستگاه حل شود.اما خرابی بک لایت ال سی دی مک بوک با ایجاد هاله‌ای زردرنگ در اطراف نمایشگر یا ایجاد لکه‌های زرد و سبز در نقاط مختلف تصویر خودش را نشان می‌دهد که در این حالت تنها باید بک لایت ال سی دی مک بوک را تعویض کرد.

اما خرابی پنل ال سی دی خودش را با نمایش نقاطی به رنگ سیاه یا سفید بر روی مانیتور که اصطلاحاً به آن‌ پیکسل‌سوختگی می‌گویند، نشان می‌دهد. البته گاهی‌اوقات هم وارد شدن ضربه به مانیتور مک بوک موجب شکسته شدن آن می‌شود که نشان می‌دهد آسیب جدی به پنل ال سی دی وارد شده است و باید تعویض گردد.

تعمیر یا تعویض لولای مک بوک

همانطور که می‌دانید لولای مک بوک صفحه‌نمایش این دستگاه را به کیبورد آن متصل می‌کند و امکان باز و بسته کردن مک بوک را فراهم می‌کند. معمولاً جنس لولای مک بوک از پلاستیک یا ترکیبی از پلاستیک و فلز است.

گاهی‌اوقات امکان دارد لولای مک بوک در اثر باز و بسته کردن زیاد این دستگاه فرسوده شود یا شکستگی و ترک‌هایی بر روی آن به وجود بیاید. توجه داشته باشید که خراب شدن لولای مک بوک را باید جدی بگیرید چراکه امکان دارد در عملکرد ال سی دی، مادربرد و فلت این دستگاه اختلال ایجاد کند.

این مسئله که در چه مواقعی امکان تعمیر لولای مک بوک وجود دارد و در چه مواقعی باید آن را تعویض کرد به میزان فرسودگی و آسیبی که به آن وارد شده است بستگی دارد. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که درصورت بروز مشکلی برای لولای مک بوک، این دستگاه را جهت عیب‌یابی به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید. تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی لولای مک بوک تشخیص خواهد داد که امکان تعمیر آن وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد.

تعمیر مک بوک

خدمات نرم افزاری مک بوک

نصب سیستم عامل اورجینال مک، نصب و بروزرسانی نرم افزارهای اورجینال برای مک بوک، نصب آنتی ویروس اورجینال و … از مهم ترین خدمات نرم افزاری هستند که مرکز سخت افزار ایران به کاربران مک بوک ارائه می دهد؛ با این وجود اگر از کاربران مک بوک هستید و به دنبال نصب یا بروزرسانی سیستم عامل اورجینال مک یا نصب و بروزرسانی نرم افزارهای اورجینال بر روی این سیستم هستید؛ اما نمی دانید چگونه باید این کارها را انجام دهید، بهتر است سیستم خود را به این مرکز بسپارید؛ تا کارشناسان آن این خدمات نرم افزاری را با سرعت بالایی به شما ارائه دهند.

نمایندگی لپ تاپ اپل

در صورتی که شما نیز دارندۀ یکی از مدل‌های لپ‌تاپ اپل می‌باشید اما لپ‌تاپ شما به هر دلیلی دچار افت عملکرد یا اختلال در حین کار گشته می‌توانید با حضور در مرکز نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل نسبت به رفع اشکالات آن اقدام نمایید. کارشناسان حاضر در این مجموعه ضمن تعهد به رعایت تمامی اصول مشتری‌مدار، ملزم به رعایت تمامی استانداردهای بین‌المللی در زمینه ترمیم و تعمیر مک بوک های اپل می‌باشند.

نمایندگی تعمیر مک بوک اپل، کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به کار گرفته تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص موجود در لپ‌تاپ خود را تعمیر و رفع کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌نیاز شوید. گارانتی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر لپ تاپ اپل به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان حاضر در آن و تخصص آن‌هاست.