021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیرات هارد

تعمیرات هارد  را به تخصصی ترین مرکز تعمیرات ایران بسپارید. مرکز سخت افزار ایران با اختصاص کارگاه های تخصصی و شعب مجزا به تعمیرات هارد و استفاده از امین ترین و متخصص ترین کارشناسان تعمیر هارد، خدمات تعمیر و بازیابی انواع هارد را به کاربران عزیز در سراسر ایران ارائه می نماید. از جمله مشکلات رایج هارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد. شنیده شدن صداهای غیرعادی از هارد ، ناپدید شدن اطلاعات هارد، تغییر اسامی فایل‌های هارد به اسامی ناخوانا و عجیب،باز نشدن هیچ یک از فایل‌های ذخیره شده روی هارد،کاهش شدید سرعت دستگاه، هنگ کردن دائمی سیستم و….

همه از مشکلاتی هستند که وقتی هارد دچار خرابی و آسیب‌دیدگی می‌شود، به وجود می‌آیند؛ اگر شما  هم با این مشکلات مواجه شدید لازم است  هر چه  سریع تر با نمایندگی تعمیر هارد  تماس بگیرید. 

تعمیرات هارد

تعمیر انواع مشکلات هارد 

1.تعمیر بدسکتور شدن هارد 

2.رفع مشکل پارتیشن بندی هارد 

3.تعمیر سوکت هارد 

4.تعمیرات هد هارد 

5.تعمیر سوختگی برد هارد 

6.تعمیر پلاتر هارد 

7.رفع مشکلات و خرابی های منطقی هارد

8.تعمیر فریمور هارد

9.تعمیر هارد فرمت شده 

10.تعمیرات رام هارد

11.حذف پسورد هارد

12.تعمیر و بازیابی هارد با مشکل فریمور

نمایندگی تعمیرات هارد 

 نمایندگی تعمیرات هارد قبل از تعمیرات اطلاعات و مشاوره های رایگان را در اختیار شما قرار می دهد. چندین عامل مهم در خراب شدن هارد دست دارند که شامل: وارد شدن ضربه و فشار شدید به هارد، نفوذ رطوبت به آن، نوسان برق، ویروسی شدن شدید هارد و … می‌باشند.

با جلوگیری از بروز هر یک از این مشکلات، هیچ‌گاه هارد سیستم شما دچار خرابی و آسیب‌دیدگی نمی‌شود. بهتر است درصورت مشاهده هر یک از علائم خرابی هارد که به آن‌ها اشاره کردیم، عیب‌یابی و تعمیر هارد را به نمایندگی تعمیر هارد بسپارید؛ تا تکنسین‌های این مرکز با دقت و سرعت بالایی هارد سیستم شما را عیب‌یابی کنند و درصورتی که امکان تعمیر آن وجود داشت، هارد دستگاه شما را مورد تعمیر قرار دهند.

بدسکتور شدن هارد

یکی از گزینه های رایج در تعمیر هارد، تعمیر بدسکتوری آن است. بدسکتوری می تواند هم به مشکلات سخت افزاری و هم به مشکلات نرم افزاری هارد مربوط شود. بدسکتوری سخت افزاری معمولا به دلیل وارد شدن آسیب های فیزیکی به هارد مانند ضربه یا فشار ایجاد می شود. از طرفی نیز ویروسی شدن هارد یا نوسانات برقی معمولا عامل بدسکتوری نرم افزاری است. شنیده شدن صداهای عجیب از هارد، اجرای خودکار Chkdsk و گیر کردن هارد در زمان فرمت یا شناسایی نشدن آن در زمان نصب از جمله نشانه های رایج بدسکتور شدن هارد است. 

در صورتی که مشکل بدسکتوری هارد نرم افزاری باشد می توان با کمک یک سری نرم افزارهای تخصصی و حرفه ای مشکل بدسکتوری هارد را برطرف کرد. اما اگر بعد از بررسی های دقیق مشخص شود که بدسکتوری هارد به خرابی های سخت افزاری مربوط می شود، معمولا باید برای تعمیرات هارد مورد نظر سیلندر آن را تعویض کرد تا مشکل به وجود آمده در هارد برطرف شود.

علت خرابی هارد چیست؟

هارد، اعم از اینترنال و اکسترنال، قطعه ای بسیار ظریف است و به سادگی آسیب می بیند.بسته به این که ایراد ایجاد شده در هارد دیسک نرم افزاری باشد یا سخت افزاری، دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. بدسکتوری، خرابی فریم ور، ضربه خوردن یا افتادن از ارتفاع، خرابی یا اصطلاحا سوختن برد، خرابی هد یا موتور، ویروسی شدن، حذف پارتیشن، ایرادات سطح پلتر، نفوذ رطوبت در مدل هایی که ضد آب نیستند و مواردی از این دست، بخشی از مهم ترین دلایل خرابی هارد به شمار می روند.

 

هریک از این عوامل، به تنهایی می تواند هارد را از کار انداخته و یا اطلاعات آن را از دسترس خارج سازد. نکته بسیار مهم این است که تعمیرات هارد در این شرایط یک کار تخصصی است و باید توسط تکنسین ها و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای انجام شود.

هزینه تعمیر هارد

هزینه تعمیر هارد

برای هر یک از کاربران که با مشکلی در هارد دستگاه یا هارد اکسترنال خود مواجه می‌شوند، این سوال به وجود می‌آید که هزینه تعمیر هارد چقدر می‌شود؟ اگر دوست دارید قبل از اینکه هارد شما تعمیر شود از میزان هزینه آن مطلع باشید، بهتر است که به نمایندگی تعمیرات هارد مراجعه کنید.

تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی هارد شما تشخیص خواهند داد که قابل تعمیر است یا خیر و اینکه میزان آسیب‌دیدگی و خرابی آن چقدر است، سپس هزینه تعمیر آن را برآورد کرده و به شما اطلاع می‌دهند؛ تا درصورتی که تمایل داشتید، پروسه تعمیرات آن را آغاز کنند.

تعمیرات تخصصی هارد

هارد تحویل داده شده به مرکز سخت افزار ایران، بسته به نوع اشکال پیش آمده در آن، به یکی از پارتهای تعمیرات هارد سپرده می‌شود تا اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر بر روی آن پیاده گردد. (نوع اشکال پیش آمده در هارد، در واحد عیب‌یابی و تست هارد تشخیص داده شده و در سایر واحدهای تخصصی تعمیرات هارد مرتفع می‌گردد). 

برخی از پارت های موجود در مرکز تخصصی تعمیر هارد عبارتند از: واحد تعمیرات نرم افزاری هارد، واحد تعمیرات سخت افزاری هارد، واحد جراحی هارد، واحد تعمیر بدسکتوری هارد، واحد تعویض هارد، واحد بازیابی اطلاعات هارد و … .

دارا بودن کلین روم های متعدد جهت جراحی هارد و بازیابی اطلاعات، استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه نظیر pc3000، همکاری با تیمی از مجرب ترین کارشناسان بازیابی و ریکاوری اطلاعات، دارا بودن مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین تجهیزات و ابزار جهت بازیابی هاردهای متعدد و گوناگون و… 

برخی از ویژگی های مرکز تعمیرات هارد است که آنرا بدل به انتخاب نخست تمامی کاربران ساخته است. در حوزه بازیابی، متخصصان مرکز تعمیرات هارد به کمک پیشرفته‌ترین دستگاه‌های این حوزه نظیر PC3000 اطلاعات از دست رفته این بخش از دستگاه را به صورت کامل بازیابی نموده و شما را از مراجعه به دیگر مراکز بی‌نیاز می سازند.

سوالات متداول کاربران  در مورد مشکلات  هارد

علت شناسایی نشدن هارد چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که کاربران معمولا برای تعمیر هارد به مراکز تعمیراتی مراجعه می کنند شناسایی نشدن هارد مورد نظر است. دلایل بسیار متعدد و متفاوتی می توانند دلیل شناسایی نشدن هارد باشند. بدسکتوری هارد یکی از اصلی ترین آنهاست. این حالت خصوصا در زمان نصب ویندوز رایج است. تعمیرات هارد یا بدکستورگیری هارد از دیگر دلایلی است که می تواند موجب دیتکت نشدن هارد مورد نظر شود. 

از طرفی نیز اگر کابل های سیستم تمیز نباشند یا مهمتر آن خراب باشند، احتمال شناسایی نشدن هارد مورد نظر زیاد است. با این حال همیشه شناسایی نشدن هارد به دلیل خرابی آن نیست و گاهی مشکل از لپ تاپ یا سیستمی است که هارد روی آن استفاده می شود. بنابراین بهتر است با تست سلامت هارد روی یک سیستم دیگر، خرابی یا عدم خرابی هارد را تشخیص داد تا سپس برای رفع مشکل تصمیم گیری کرد.

چرا هارد شناسایی نمی شود؟

دلایل سخت افزاری و نرم افزاری زیادی ممکن است موجب شناسایی نشدن هارد شوند. برخی از دلایل نرم افزاری عبارتند از : ویروسی شدن هارد ، از بین رفتن ساختار پارتیشن بندی، پاک شدن نام درایور هارد دیسک ، مشکل در ویندوز … دلایل نرم افزاری بیشتر مربوط به هارد های اکسترنال هستند. 

دلایل سخت افزاری مثل : ضربه خوردن هارد ، بدسکتورشدن ، خرابی هد هارد ، خرابی پورت اتصال ، خرابی درگاه یو اس بی و… 

هاردم صدای بلند میده علتش چیه؟

گاهی اوقات کاربران به مراکز تعمیرات هارد مراجعه می کنند و از صداهای غیر معمول و بلند هارد شکایت دارند. صداهای بلند و ناهنجاری که از هارد شنیده می شود می تواند به دلایل بسیار مختلفی باشد. با این حال اکثر مواقع این صداها را باید جدی گرفت، چرا که یا احتمال سوختن هارد وجود دارد یا این که ممکن است به دلیل خرابی قطعات آن، اطلاعات مهم روی هارد از بین برود. 

معمولا دلیل این صداها به منبع تغذیه هارد مربوط می شود، چرا که هارد به درستی تغذیه نمی شود و صداهای غیر عادی از آن شنیده می شود. بعد از آسیب و ضربه های فیزیکی به هارد نیز معمولا صداهای بلند و غیر عادی شنیده می شود. خصوصا اگر هد هارد دچار مشکل شده و آسیب دیده است، باید انتظار شنیده شدن چنین صداهایی را داد. در این شرایط برای تعمیر هارد بسته به این که دلیل بروز مشکل چیست ممکن است اقداماتی مانند تعویض برد، آزادسازی و جراحی هد یا انتقال محتوای رام انجام شود.

هارد دیسک چیست؟

هارد دیسک یا دیسک سخت، یکی از قطعات اصلی کامپیوتر است که برای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌شود. این قطعه سخت‌افزاری از یک یا چند صفحه شبیه سی‌دی تشکیل شده است که سطح آن‌ها با مواد مغناطیسی پوشش داده شده و به آن‌ها پلاتر می‌گویند. نیروی مغناطیسی به هارد دیسک امکان ذخیره سازی و خواندن داده‌ها را می‌دهد.

قطعات مکانیکی هارد دیسک کدامند؟

قطعات مکانیکی هارد دیسک شامل پوشش بیرونی هارد محفظه، اسپیندل موتور، بازوی محرک هد، قطعات الکترونیکی و غیره است. این پوشش برای نصب هارد در سیستم فراهم شده است و از سایر قطعات هارد دیسک حمایت می‌کند.

تفاوت هارد دیسک با هارد ای‌اس‌اس‌دی (SSD) چیست؟

 

هارد ای‌اس‌اس‌دی (SSD) نوع دیگری از حافظه ذخیره‌ سازی است که در مقایسه با هارد دیسک، سریع‌تر و بدون قطعات مکانیکی عمل می‌کند.  SSD‌ها از حافظه‌های نانوفلاش برای ذخیره‌ سازی داده‌ها استفاده می‌کنند. این نوع ذخیره‌ سازی به دلیل سرعت بالا و مصرف کمتر انرژی، در لپ‌تاپ‌ها و  موبایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا SSD بهتر از هارد دیسک است؟

 

SSD‌ها سرعت خواندن و نوشتن بالاتری نسبت به هارد دیسک دارند. همچنین، آن‌ها بدون قطعات مکانیکی عمل می‌کنند، بنابراین مقاوم ‌تر و کم‌ صدا هستند. همچنین، SSD‌ ها انرژی کمتری مصرف می‌کنند و در نتیجه شارژ باتری  لپ تاپ دیرتر خالی می شود.

چه زمانی بهتر است از SSD استفاده کنیم؟

اگر سرعت سیستم برای شما مهم است، SSD بهترین گزینه است. همچنین، اگر لپ‌تاپ یا pc شما نیاز به حمل و نقل مکرر دارد، SSD مناسب است. اما توجه داشته باشید که SSD‌ها هزینه‌ی بیشتری نسبت به هارد دیسک دارند.

آموزش تعمیرات هارد

آموزش تعمیرات هارد، یک دوره تخصصی است که هنرجویان در آن با نحوه ترمیم هاردهای اینترنال و اکسترنال آشنا می شوند. این دوره توسط مرکز سخت افزار ایران و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود. این یعنی هم کاربران عادی و هم تعمیرکاران حرفه ای می توانند در دوره های آموزش تعمیر هارد شرکت کرده و در این زمینه مهارت کسب کنند. در دوره مقدماتی با کلیات تعمیر هارد آشنا می شوید و خواهید دانست که عملکرد هارددیسک ها و اجزای آنها چگونه است.

روش های نگهداری از هارد و اطلاعات آن و مواردی از این دست، بخشی از مهم ترین سرفصل های سطح مبتدی آموزش تعمیرات هارد به شمار می روند. در سطح پیشرفته هم به صورت تخصصی تر، نحوه ترمیم و تعویض قطعات هارد را یاد می گیرید و با نکات، مراحل و روش های بازیابی اطلاعات آشنا می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش تعمیر هارد و نحوه شرکت در این دوره ها با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

آموزش تعمیر هارد دیسک خراب

برخی از کاربران دوست دارند خودشان عیب‌یابی و تعمیر هارد دیسک خراب را انجام دهند. اگر شما هم از این دسته از کاربران هستید و به عیب‌یابی و تعمیر هارد علاقه‌مندید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در دوره‌های آموزش تعمیر هارد نمایندگی تعمیرات هارد شرکت کنید.

در دوره‌های آموزشی این مرکز ضمن آشنایی با تمامی اجزا هارد با نحوه عیب‌یابی و تعمیر آن آشنا خواهید شد و به خوبی از پس تعمیر هر هاردی چه هارد اینترنال و چه هارد اکسترنال برمی‌آیید. جهت اطلاع از این دوره‌های آموزشی با نمایندگی تعمیرات هارد تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز  شما را راهنمایی کنند.

آموزش تعمیر هارد

نرم افزار تعمیر هارد

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه تعمیرات سیستم های الکترونیکی صورت گرفته تعمیرکاران در بخش تعمیرات هارد از نرم افزارهای اختصاصی جهت رفع مشکلات این دیوایس ها استفاده می کنند. نرم افزارهای تعمیر هارد، نرم افزارهایی هستند که هارد دیسک را عیب یابی کرده و با بررسی و پیش بینی مشکلات آن، از بروز مشکلات و خسارت های جدی تر جلوگیری می کند. برخی از این نرم افزارها نیز برای بازیابی اطلاعات هارد مورد استفاده قرار می گیرند.

نرم افزارهایی که در این زمینه وجود دارند و از آنها استفاده می شود تنوع زیادی دارند و شاید بتوان برای هر مشکلی، یک نرم افزار اختصاصی تر را پیدا کرد. برخی از بهترین نرم افزارهای تخصصی برای تعمیر کردن هارد شامل نرم افزارهای Disk Drill، نرم افزار WinDirStat، نرم افزار Clonezilla و نرم افزار DBAN می شود. 

هر کدام از این نرم افزارها ممکن است کارایی اختصاصی تری را ارائه دهند. برای مثال با استفاده از نرم افزار Clonezilla می تواند از هارد Image تهیه کرد یا این که با استفاده از نرم افزار DBAN می توان تمامی اطلاعات روی هارد را به صورت دائم پاکسازی کرد.

تعمیر انواع هارد 

ما در نمایندگی تعمیر هارد با تجربه بیش از چندین سال در این صنعت و استفاده از تجهیزات پیشرفته، قادر به تعمیر انواع هارد، هاردهای اکسترنال و هاردهای SSD هستیم. تیم ما با دانش فنی بالا و تخصص در زمینه تعمیرات هارد، مشکلات مربوط به هارد را در کوتاهترین زمان ممکن تشخیص داده و رفع می‌کند. با اعتماد به تیم تعمیرات تخصصی هارد، مشتریان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که هاردهایشان در دست متخصصان و با استفاده از روش‌های به ‌روز و ایمن تعمیر می شود.  

تعمیر انواع هارد

تعمیر هارد وسترن دیجیتال

هارد های وسترن دیجیتال ویژگی های خاصی دارند. به عنوان مثال ، برخی از هارد های وسترن دیجیتال به جای پورت SATA سنتی با اتصال USB 3.0 طراحی شده است. برای دسترسی به این درایو خاص ، حتی برای گرفتن تصویری از آن ، به ابزارهای بازیابی پیشرفته ای نیاز داریم. هارد دیسک وسترن دیجیتال ، مانند هر هارد دیسک دیگری، ممکن است در اثر ویروس ، اقدامات نامناسب کاربر (به عنوان مثال ، حذف اطلاعات مهم) ، خرابی سیستم و غیره آسیب ببیند.

گزینه های تعمیر هارد دیسک وسترن دیجیتال بسیار متفاوت است. روشهای دستی و همچنین طیف گسترده ای از نرم افزارها برای بازیابی و تعمیرهارد وجود دارد. به گونه ای که کاربر معمولی گیج شده و نمی داند از کجا شروع کند. نمایندگی تعمیرات هارد وسترن دیجیتال مجهز به ابزار پیشرفته برای تعمیر هارد وسترن دیجیتال و  بازگردانی سریع و ایمن اطلاعات شما می باشد.

تعمیر هارد سیگیت

هاردهای شرکت سیگیت به صورت اینترنال و اکسترنال کاربرد دارند. دو مشکل رایج در هارد سیگیت گزارش شده که تعمیر آن را به دنبال دارد. هارد سیگیت روشن شده اما در  Disk Management  شناسایی نمیشود. در Disk Management شناسایی شده اما ظرفیت آن 0 نشان میدهد. هاردشناسایی شده اما زمان استخراج اطلاعات به کندی و در بعضی از موارد اطلاعات قابل کپی نمیباشد .

مرکز تعمیرات هارد  با استفاده از PC3000 و MRTPRO اقدام به تعمیرات و جراحی هارد کرده و امکان تعمیر هدهای خراب و استخراج اطلاعات از هد سالم را دارا می باشد.  درهارد های اکسترنال Expension که ظرفیت آن ها از ۱ترابایت به بالا میباشند به علت اینکه نسبت به تمام نمونه های موجود در بازار  قدرت بیشتری دارند. 

نیاز به یک کلین روم استاندارد و ابزار جراحی فوق پیشرفته و از همه مهمتر یک متخصص با تجربه در زمینه تعمیرات هارد سیگیت می باشد مرکز سخت افزار ایران مجهز به تمامی این موارد می باشد.

تعمیرات هارد ای دیتا

هارد ای دیتا با تبلیغاتی مانند ضد ضربه بودن و ضد آب بودن معروف است. اما این ویژگی ها به این معنی نیست که این برند نیاز به تعمیرات ندارد. مشکلاتی که ممکن است در هارد ADATA مشاهده کنید عبارتند از :  خرابی برد تبدیل و برد اصلی هارد ای دیتا ، مشکلات در هارد دیسک اکسترنال ADATA ، مشکلات مربوط به ضربه خوردن و تکان خوردن هارد دیسک.

بیشتر اوقات نوسانات برق مربوط به پورت USB ، باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد می شود که در این حالت با تعویض برد تبدیل میتوان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد. از جمله مشکلاتی که در این حالت اتفاق می افتد روشن نشدن هارد دیسک است. لازم است بدانید ضربه خوردن نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود.  

تعمیرات هارد توشیبا

ظاهر نشدن اطلاعات هارد یا شناسایی نشدن هارد اکسترنال تنها یکی از مواردی است که نشان می دهد هارد دیسک توشیبا شما کار نمی کند. برای کمک به رفع سریع هارد دیسک مشکل دار خود، باید وضعیت دستگاه خود را شناسایی کرده و به کارشناس تعمیر هارد گزارش دهید.  مشکلاتی که ممکن است در هارد Toshiba  مشاهده کنید ، عبارتند از :

هارد توشیبا شناسایی می شود اما در دسترس نیست ،  هارد شناسایی می شود اما فایل ها نمایش داده نمی شود، هارد توشیبا شناسایی نمی شود، هارد توشیبا در فقط سیستم شما شناسایی نمی شود، چراغ هارد چشمک می زند اما کار نمی کند.

دانلود فیلم آموزش روش های بازیابی اطلاعات

حجم دانلود: 135 مگابایت
مدت زمان: 3:25

خدمات مرکز تخصصی تعمیر هارد دیسک

نمایندگی تعمیرات هارد با تهیۀ پیشرفته‌ترین امکانات بازیابی اطلاعات، ضمن تعهد به اجرای تمامی اصولِ مشتری‌مدار، خود را ملزم به ارائه‌ی بالاترین سطحی کیفی خدمات می داند. مدیریت این مرکز با فراهم آوردن به‌روزترین ابزارآلات بازیابی و ریکاوری از جمله دستگاه pc3000 در این مرکز، در تلاش است تا ضمن ارتقاء سطح کیفی خدمات، تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز را با حفظ محرمانگی و حریم شخصی هموطنان گرامی ارائه نماید.

توجه به حفظ محرمانگی و حریم شخصی در نمایندگی تعمیرات هارد به منظور کسب رضایت مشتریان گرامی و ایجاد اطمینان از کیفیت سرویس‌های ارائه شده صورت می‌پذیرد. در بخش‌های آتی به برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در این مرکز به اختصار پرداخته خواهد شد.

تعمیر هارد لپ تاپ

خرابی ها و تعمیرات هارد لپ تاپ به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند ، در حالت نرم افزاری فریمور هارد دچار مشکل می شود ، به این صورت که هارد دارای یک جدول Defect list می باشد و قسمت های معیوب را به مرور زمان از سطح پلاتر حذف کرده و آنها را به Defect list اضافه می کند، ظرفیت این لیست پس از مدتی تکمیل شده و در این حالت هارد دیگر قادر به اضافه کردن خرابی های جدید به این لیست نخواهد بود و مشکلاتی اعم از عدم شناسایی در سیستم و عدم نمایش ظرفیت صحیح و نمایش پیغام فرمت و … بروز خواهند کرد.

در این حالت برای رفع مشکل ، عملیات شناسایی خرابی ها و ریکاوری اطلاعات و همچنین در صورت لزوم آپدیت و رفع ایراد فریمور انجام خواهد شد. دسته دوم این خرابی ها خرابی های سخت افزاری می باشند که معمولا شامل خرابی هد ، پلتر ، موتور اسپیندل و برد PCB می باشد که در صورت بروز معمولا برای تعمیر هارد لپ تاپ این قطعات را تعویض می کنند و یا در مواردی تعمیر می نمایند ، نشانه های خرابی فیزیکی معمولا به صورت صدای تیک تیک هد ، صداهای غیر معمول هارد هنگام کارکرد ، قفل شدن موتور اسپیندل و آسیب سطح پلتر می باشند که غیر از مورد آخر همگی توسط تعمیرگاه معتبر قابل رفع خواهد بود ، توجه داشته باشید که هاردهای تعمیر شده قابل اتکا نبوده و توصیه میشود پس از اتمام تعمیرات هارد ، اطلاعات هارد تعمیر شده را به حافظه دیگری منتقل کنید.

تعمیر هارد موبایل

تعمیرات هارد موبایل (eMMC) نیز بسته به نوع خرابی به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود ، نشانه های خرابی هارد موبایل عبارتند از ، خاموشی بدون علت دستگاه ، هنگ کردن گوشی به هنگام روشن شدن و ماندن در حالت نمایش لوگو، عدم امکان خواندن اطلاعات از گوشی یا وارد کردن اطلاعات جدید به آن.

تعمیرات هارد گوشی به صورت نرم افزاری معمولا از طریق Jtag و ATF انجام می شوند که ابزارهای تخصصی تعمیر کاران می باشند، اما در صورتی که تعمیر هارد به صورت نرم افزاری مقدور نباشد، نیاز به تعویض آن وجود خواهد داشت که اینکار توسط تعمیرکاران مجرب با تجهیزات مخصوص تعویض انجام پذیر می باشد.

تعمیر-هارد-موبایل

پارتیشن‌بندی هارد

پارتیشن‌بندی هارد، مانند کمدی است که چندین و چند طبقه در آن ایجاد می‌کنند تا بتوانند بهتر از فضای کمد استفاده کنند؛ درواقع اگر هارد سیستم را پارتیشن‌بندی یا بخش‌بندی نکنیم، تنها یک درایو C خواهیم داشت که مجبوریم همه اطلاعات خود را تنها در همان درایو ذخیره کنیم و اگر مشکلی برای ویندوز به وجود بیاید، تمامی داده‌های درایو C از بین می‌روند؛ به همین دلیل هارد سیستم را پارتیشن‌بندی می‌کنیم تا چندین و چند درایو به جز درایو C که مخصوص فایل‌های سیستمی است برای ذخیره کردن اطلاعات خود داشته باشیم و اینگونه بهتر می‌توانیم از فضایی که هارد در اختیار ما قرار می‌دهد، استفاده کنیم.

اگر هارد سیستم خود را تعویض کرده‌اید یا اینکه به تازگی سیستمی خریداری کرده‌اید که هارد آن پارتیشن‌بندی نشده است، می‌توانید این کار را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیرات هارد بسپارید. تکنسین‌های این مرکز متناسب با نیاز شما هنگام استفاده از سیستم و اطلاعاتی که تصمیم به ذخیره‌سازی آن‌ها دارید، هارد سیستم شما را پارتیشن‌بندی می‌کنند.

ریکاوری اطلاعات هارد رید

ریکاوری اطلاعات هارد صرفاً با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات حوزه ریکاوری نظیر pc3000 امکان‌پذیر است. در روند بازیابی اطلاعات هارد، استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی نه تنها عاقلانه نیست بلکه جز اتلاف وقت نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. همانگونه که می‌دانید، پیاده سازی رید RAID هم بصورت سخت‌افزاری و هم بصورت نرم‌افزاری امکان‌پذیر است که در این میان، مدل سخت‌افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است.

سیستم نرم افزاری رید تنها در شرایطی پیشنهاد می‌شود که مشکلی در ارتباط با امکانات و بودجه وجود دارد و یا اینکه قرار است این هارد، بر روی یک سیستم پشتیبان و نه سیستم مادر پیاده‌سازی شود. درارتباط با ریکاوری اطلاعات هارد رید، توصیه می‌شود که این کار حتما توسط کارشناسان مجرب این حوزه و در نمایندگی‌های مجاز تعمیرات هارد انجام شود.

تعمیر سوکت هارد

گاهی تعمیرات هارد نیاز به اقدامات پیچیده ندارد و می توان مشکلات این قطعه را تنها با تعمیر سوکت برطرف کرد. سوکت بخشی است که امکان اتصال هارد با لپ تاپ، کامپیوتر و … را فراهم می سازد. وقتی هارد در کامپیوتر یا لپ تاپ شناسایی نمی شود، معمولا ایراد از سوکت است. تعمیر سوکت هارد و نحوه انجام این کار، بستگی به شدت آسیب دیدگی این بخش دارد.

خرابی هد هارد

یکی از گزینه های اصلی در تعمیر هارد و رفع مشکلات سخت افزاری آن، تعمیرات هد است. هد یکی از مهمترین قطعات در هارد است که می توان خرابی آن را با برخی نشانه ها شناسایی کرد. این قطعه جزو قطعات متحرک هارد است و به همین دلیل در بیشتر مواقع مشکلات هارد به خرابی این قطعه مربوط می شود. 

البته در بیشتر مواقع برای تشخیص خرابی هد باید هارد را باز کرد و درایو داخلی آن را بررسی نمود که انجام این کار تنها توسط یک تعمیرکار حرفه ای باید انجام شود. ضربه و آسیب های فیزیکی به هارد می تواند به هد آسیب برساند و موجب خرابی آن شود.

معمولا خرابی هد به این صورت است که هد بلند می شود و حالت بیرون زدگی یا برآمدگی پیدا می کند. زمانی که هد بالا می آید به دلیل اصطکاکی که با سطح پلاتر پیدا می کند به سطح دیسک آسیب های بدی وارد خواهد کرد و موجب خرابی بیشتر هارد می شود. 

در این حالت معمولا صدای بوق و خش خش از هارد شنیده می شود. یکی دیگر از مشکلات به وجود آمده در هارد، اختلال در خواندن و نوشتن هد است. برای رفع مشکل هد یا باید آن را تعمیر کرد که شامل جراحی هد می شود یا این که با تعویض هد مشکل به وجود آمده در هارد را برطرف کرد.

تعمیر سوختگی برد هارد

اصلی ترین دلیل سوختن هارد خراب شدن قطعه PCB یا همان برد در این دستگاه های الکترونیکی است. به صورت معمول گرمای بیش از حد اصلی ترین عامل خرابی این قطعه در هارد است، چرا که PCB به شدت نسبت به گرما حساس است. نشانه هایی مانند روشن نشدن هارد، شناسایی نشدن آن، خاموش شدن آن بلافاصله بعد از روشن شدن و صداهای ناهنجاری که از هارد شنیده می شود می تواند نشان دهنده سوختن آن باشد. 

تعمیر هارد در این شرایط شامل تعمیرات PCB یا تعویض آن، همخوانی رام هارد و اصلاح آن و در مواردی نیز تعویض مدیای هارد است. گاهی نیز بعد از عیب یابی مشخص می شود مشکل هارد به فریموری آن ربط دارد و با اصلاح فریمور هارد می توان آن را تعمیر کرد. در نهایت نیز ممکن است برای تعمیرات هارد و PCB آن، جراحی هارد را انجام داد تا مشکل به وجود آمده در آن به صورت تخصصی برطرف شود.

تعمیر-سوختگی-برد-هارد

تعمیر پلاتر هارد

در تعمیر هارد یکی دیگر از اجزای سخت افزاری که ممکن است به تعمیر یا تعویض آن نیاز باشد، پلاتر هارد است. پلاتر صفحه گرد مغناطیسی است که داده های هارد روی آن ذخیره می شود. با چرخیدن پلاتر و حرکت هد روی آن، خواندن و نوشتن اطلاعات هارد انجام می شود. در تعمیرات هارد باید به تعداد پلاترهای آن توجه کرد. در صورتی خرابی پلاتر، اطلاعات هارد از بین می رود.

آب خوردگی هارد، ضربه به آن، اصطکاک بیش از حد هد هارد روی پلاتر و مواردی از این دست می تواند موجب خرابی این قطعه حساس شود. در صورت خرابی پلاتر تعمیرات آن شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می شود. بخشی از این تعمیرات شامل بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد است. در بخش بعدی نیز باید پلاتر را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کرد. با این حال مهمترین عملیات در تعمیر پلاتر همان بازیابی اطلاعات است که باید در یک مرکز تعمیرات تخصصی هارد انجام شود.

خرابی منطقی هارد

یکی از تخصصی ترین بخش ها در تعمیر هارد، تشخیص خرابی منطقی هارد و رفع مشکلات مرتبط با آن است. منظور از خرابی منطقی هارد، خرابی های غیر فیزیکی آن است که معمولا در بخش های نرم افزاری آن ایجاد می شود. بدافزارها، وجود فایل های معیوب، ویروس های مخرب، خاموشی تصادفی سیستم، حذف تصادفی فایل ها یا درست نبستن برنامه ها همگی می توانند موجب خرابی منطقی هارد شوند. زمانی این هارد دچار خرابی منطقی می شود معمولا داده ها و اطلاعات روی آن به صورت تصادفی حذف شده یا این که دسترسی به آنها غیر ممکن می شود.

علاوه بر این هارد دیسک دائما هنگ می کند و ارور می دهد. شناسایی نشدن هارد، کندی و تاخیر در لود شدن آن و سایر مشکلات مشابه همگی می توانند از نشانه های خرابی منطقی هارد دیسک باشند. از آنجایی که نشانه ها بسیار متفاوت اند و تشخیص آنها کمی دشوار است.

تعمیرات هارد در صورت وجود خرابی منطقی به مهارت و تخصص زیادی نیاز دارد. معمولا تعمیرات نرم افزاری هارد از جمله ویروس یابی یا بازیابی اطلاعات بخشی از تعمیرات مورد نیاز برای رفع مشکلات منطقی هارد است. در این زمینه از نرم افزارهای اختصاصی تعمیر هارد نیز استفاده می شود.

تعمیر فریمور هارد

در بخش تعمیرات نرم افزاری هارد، تعمیر فریمور یکی دیگر از گزینه های بسیار رایج و مهم تعمیر هارد است. فریم ور در واقع بخش نرم افزاری هارد است که دیسک و اطلاعات را روی هارد دیسک نگهداری کرده و آن را کنترل می کند. البته به صورت دقیق تر فریم ور ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار است. با استفاده از بخش نرم افزار فریم ور بین کامپیوتر و هارد دیسک ارتباط برقرار می شود. خرابی فریم ور معمولا شامل خرابی و از بین رفتن داده های دیسک و خرابی برد PCB می شود.=

معمولا آسیب های فیزیکی موجب خرابی فریم ور شده و از نشانه های خرابی آن می توان به عدم شناسایی هارد در سیستم اشاره کرد. این در حالی است که هارد روشن می شود اما در حین راه اندازی متوقف شده و توسط سیستم به درستی شناسایی نمی شود. 

از طرفی در صورتی که فریم ور خراب شده باشد، نام، مدل و ظرفیت هارد در بخش تنظیمات بایوس به درستی نمایش داده نمی شود. برای تعمیر فریم ور ابتدا با تجهیزات اختصاصی مشکل آن تشخیص داده می شود و سپس تعمیرات مورد نیاز برای رفع مشکل فریم ور انجام خواهد شد. یکی از مهمترین تعمیرات هارد شامل بازیابی اطلاعات می شود.

بازیابی اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات هارد اگرچه ادعای بسیاری از نرم افزارهای ارائه شده در سایت ها و مراکز موجود در سطح شهر است لیکن -چنانکه برخی از شما نیز تجربه نموده اند- این ادعا هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد و بسیاری از اطلاعات و داده ها پس از بازیابی توسط نرم افزارهای مذکور همچنان خارج از دسترس کاربر باقی می مانند.

پیشنهاد ما به شما آن است که جهت پیشگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه های نامرتبط، به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد خود مراجعه نمایید. بازیابی اطلاعات هارد یکی دیگر از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد می باشد که با تکیه بر تخصص مهندسان این مجموعه و برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات ریکاوری و ابزار بازیابی نظیر  pc3000  انجام می پذیرد.

تعمیر هارد فرمت شده

فرمت شدن هارد از آن دست اشکالاتی است که غالبا به دلیل ناآگاهی کاربر و یا بی احتیاطی های وی اتقاق می افتاد. در این وضعیت کاربر پس از اتصال هارد به دستگاه با پیغام فرمت مواجه می شود و بر اثر بی احتیاطی و یا بی اطلاعی، این پیغام را تأیید می کند. همین تأیید سبب می شود تا کلیه اطلاعات ذخیره شده در هارد از دست رفته و امکان دسترسی به آنها از بین برود.

در صورت بروز این اتفاق، تنها راه تعمیر هارد فرمت شده، بازیابی اطلاعات آن است که فرآیندی پیچیده و نیازمند تجهیزات خاص است. تعمیر هارد فرمت شده یکی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد است که توسط تیمی از مجرب ترین کارشناسان حوزه بازیابی انجام می پذیرد.

تعمیرهارد فرمت شده

تعمیر رام هارد

یکی دیگر از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد، تعمیرات رام هارد است. تعمیر رام هارد را می توان مرتبط با تعمیراتی دانست که جهت بهسازی عملکرد الکترونیکی هارد دستگاه انجام می شود. همانگونه که می دانید مهمترین قسمت الکترونیکی هارد برد آن است که رابط بین هارد و سیم عامل است.

در صورتی که قطعه الکترونیکی یا برد وظیفه خود را درست انجام ندهد هارد یا به طور کلی از کار می افتد و روشن نمی شود و یا قدرت تامین گردش اسپیندل موتور را از دست می دهد. با این شرایط هارد نیز به کلی شناسایی نخواهد شد. با بروز این اشکالات یا باید بورد را تعمیر کرد (با پیدا کردن خرابی نسبت به تعویض آن اقدام کرد) و یا با استفاده از نمونه مشابه، آنرا تعویض کرد.

حذف پسورد هارد

حذف پسورد هارد یکی دیگر از سرویس های ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که در پارت تخصصی مربوطه یعنی واحد بازیابی اطلاعات انجام می پذیرد. متقاضیان این سرویس می توانند پس از حضور در مرکز سخت افزار ایران و مراجعه به پارت حذف پسورد هارد، خدمات تخصصی مرتبط با این سرویس را دریافت نمایند.

نکته نخست در باب حذف پسورد هارد آن است که بهتر است در اولین فرصت نسبت به این کار یعنی حذف پسورد هارد اقدام شود. زیرا هر آن، امکان فراموشی پسورد هارد و به تبع آن عدم دسترسی به اطلاعات هارد وجود دارد. نکته دیگر در باب حذف پسورد هارد آن است که در صورت فراموشی پسورد و نمایش پیغام فرمت از سوی دستگاه، به هیچ‌وجه نباید این پیغام را بپذیرید. 

به عبارتی دیگر از فرمت کردن هارد بپرهیزید زیرا این کار به مثابه نابودی کامل اطلاعات ذخیره شده در هارد و عدم دسترسی به آنها برای همیشه است.

بازیابی اطلاعات هارد با مشکل فریمور

ساختار فریمور نیز ممکن است دچار خرابی شود که در چنین شرایطی با اصلاح فریمور احتمالاً هارد اکسترنال تعمیر شده و دیتا روی خود هارد باقی می‌ماند. بخش فریمور در هر قطعه‌ی سخت‌افزاری موجود است زیرا ارتباط میان بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک سیستم توسط این بخش برقرار می‌گردد. اگرچه تعمیر هارد با مشکلات فریموری به سرعت امکان‌پذیر است اما رفع برخی از مشکلات این بخش نیز نیازمند تمرکز و کار طولانی مدت هستند. جهت اطمینان از امکان بازیابی اطلاعات هاردی که دچار مشکلات فریمور شده است می توانید به واحد بازیابی اطلاعات واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

تعمیر بدسکتوری هارد

بد سکتور ایجاد شده بر روی هارد ممکن است سخت افزاری است و یا نرم افزاری باشد از همین رو خدمات واحد تعمیرات هارد نیز شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است. البته اگر بد سکتور هارد سخت افزاری باشد غالباً کار چندانی نمی توان برای بهبود و تعمیر آن انجام داد و احتمالاً تنها راه ممکن تعویض سیلندر هارد دیسک باشد؛ لیکن در مورد اشکالات نرم افزاری اوضاع کمی بهتر است و می توان با استفاده از برخی تجهیزات حرفه ای و نرم افزارهای روز دنیا بدسکتور هارد را مرتفع نمود.

تعمیر هارد اینترنال

از آن‌جایی که هارد اینترنال از قطعات مکانیکی تشکیل شده است در برابر ضربه و فشار نسبت به هارد اکسترنال آسیب‌پذیرتر است؛ به همین دلیل همیشه توصیه می‌شود که از وارد شدن ضربه به لپ تاپ خود جلوگیری کنید، چراکه اولین قطعه آن که دچار آسیب‌دیدگی می‌شود، هارد آن است.

زمانی هم که هارد اینترنال با مشکل مواجه شود مشکلات متعددی از جمله ناپدید شدن اطلاعات، تغییر اسامی فایل‌ها، باز نشدن هیچ از یک فایل‌های ذخیره شده بر روی هارد و … به وجود می‌آید. اگر شما هم با چنین مشکلاتی مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی و تعمیر هارد سیستم خود را به نمایندگی تعمیرات هارد بسپارید.

تعمیر هارد اکسترنال

هارد اکسترنال برخلاف هارد اینترنال، نسبت به ضربه و فشار میزان آسیب‌پذیری کمتری دارد؛ البته در برابر ضربه و فشار خیلی شدید، هارد اکسترنال هم دچار مشکل می‌شود و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. شایع‌ترین مشکلی که نشان می‎‌دهد هارد اکسترنال به مشکل خورده است، شناسایی نشدن آن است؛

به گونه‌ای که وقتی هارد اکسترنال را به سیستم خود وصل می‌کنید، توسط هیچ یک از پورت‌های سیستم و توسط هیچ دستگاه دیگری شناسایی نمی‌شود. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، بهتر است به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات هارد مراجعه کرده و عیب‌یابی هارد خود را به تکنسین‌های این مرکز واگذار کنید.

 • بازیابی اطلاعات از Cooldisk و Memory های مختلف به اصطلاح سوخته با مشکل عدم شناسایی، پیغام خرابی و یا فرمت در واحد بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم دسترسی
 • بازیابی اطلاعات هارد با پیغام فرمت
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل بدسکتوری در مرکز تعمیرات هارد
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل ضرب خوردگی در مرکز تعمیرات هارد
 • تعمیر هارد با اختلالات منطقی یا Logical defects
 • تعمیر هارد با اختلالات الکترونیکی یا Electronical defects
 • تعمیر هارد با آسیب های فیزیکی یا Physical Recovery
 • ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده و بازیابی اطلاعات هارد پارتیشن بندی شده Fdisk , Format​​ نرم افزار تعمیر هارد
 • تعمیر آسیب برد هارد در اثر نوسانات پاور در مرکز تعمیر هارد
 • بدسکتور گیری هارد و بازیابی سکتورها در ویندوز
 • بازیابی اطلاعات پاک شده از ویندوز در مرکز تعمیر هارد
 • تعویض سیلندر هارد در محیط کلین روم جهت ریکاوری
 • تعمیر هارد ضربه خورده
 • ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن
 • بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن
 • بازیابی اطلاعات هارد پس از پارتیشن بندی مجدد در مرکز تعمیرات هارد
 • بازیابی اطلاعات هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن
 • ریکاوری اطلاعات هارد در پاک شدن پوشه یا فایل
 • بازیابی اطلاعات هارددیسک در نوسانات برق و مشکلات سخت‌افزاری
 • بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده در مرکز تعمیرات هارد
 • ریکاوری اطلاعات هارد در وجود بدسکتور در هارد دیسک
 • ریکاوری اطلاعات هارد در خرابی هاردهای RAID
 • بازیابی اطلاعات هارد در صورت فراموشی رمز ورود (پسورد)
 • بازیابی اطلاعات هارددیسک در زمان پیغام خطا
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی و عدم تشخیص توسط سیستم
 • بازیابی هارد اکسترنال و ریکاوری هارد پاسپورتی و تعمیرات بورد هارد
 • بازیابی اطلاعات هارد سرور sas با کارت ریکاوری
 • برگرداندن اطلاعات کول دیسک پاک شده در مرکز تعمیرات هارد
 • ریکاوری اطلاعات هارد در اثر ضربه به سیلندر و تغییر مکان هد
 • تعویض هد هارد در مرکز تعمیرات هارد
 • بازیابی اطلاعات هارددیسک با مشکل ایجاد صدای ناهنجار
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پارتیشن خالی از اطلاعات
 • بازیابی اطلاعات از هاردهایی مانند Barracuda 7200.11 و DiamondMax 22
 • بازیابی اطلاعات هارد که با مشکل فرمت شدن پارتیشن
 • تعمیر هارد سوخته
 • بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی یا دیتکت (شناسایی در بایوس مادربرد)
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پاک شدن اطلاعات در مرکز تعمیرات هارد

شناسایی خرابی هارد

هارد دیسک‌ها ممکن است به دلیل علل مختلف خراب شوند. برخی از علائم خرابی هارد عبارت‌اند از:

 • کندی در عملکرد سیستم
 • صداهای غیرمعمول در هنگام روشن شدن هارد
 • تغییر ظرفیت ناگهانی
 • اختلال در قسمت فریم ویر هارد
 • عدم شناسی هارد توسط دستگاه
 • بدسکتور شدن هارد

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران  یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، چاپ، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است. بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است.

دستگاه های هوشمند خانگی، چاپ و ارتباطی می توانند در صورت نیاز به هریک از آنها، به این مرکز مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات ممکن را دریافت نمایند. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

4.7/5(89 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

24 پاسخ

 1. حسین امیررحمت گفت:

  سلام من یک هارد اکسترنال ADATA یک ترابایت دارم که دو سال پیش خریدم و 10 روز پیش برای اولین بار استفاده کردم . هیچ مشکلی نداشت و امروز برای جا زدن سر کابل و وصل کردنش به لپ تاپ ، کابل را اشتباهی جا زدم و کمی فشارش دادم . الان در حالت عادی ، لپ تاپ من ، هارد را شناسایی نمیکند . اما اگر سرکابل (سوکت اتصال کابل به هارد اکسترنال) را بادست ، کمی به یک طرف فشار بدهم و ثابت نگهدارم (با دست) ، هارد شناخته میشود و اطلاعات آن ، بصورت کامل در دسترس است . آیا قابل تعمیر هست ؟

  1. مرکز سخت افزار ایران گفت:

   درورد دوست عزیز،
   اگر ایراد از ورودی هارد باشد، باید به مرکز ما مراجعه کنید تا تکنسین هارد شما را بررسی کنند. اگر ایراد از سری کابل است توصیه می کنیم کابل جدیدی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *