021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر به دو شکل نرم افزاری و سخت افزاری و با بالاترین کیفیت در مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. کارشناسان مجرب تعمیر کامپیوتر در این مرکز، انواع مدل ها و برندهای رایانه را عیب یابی کرده و اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکلات سیستم را مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می دهند.

اگرچه در طول سال ها محبوبیت کمتری نسبت به لپ تاپ ها پیدا کرده اند، اما رایانه های رومیزی همچنان مورد استفاده قرار می گیرند و حتی برای انجام محاسبات فشرده و بازی ترجیح داده می شوند. تعمیر کامپیوتر نیاز به تخصص و حرفه ای بودن دارد و برای رفع مشکلات آن لازم است به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر مراجعه نمایید.

تعمیر کامپیوتر در محل و منزل

تعمیر کامپیوتر و عیب یابی صحیح آن

آیا با عیب یابی کامپیوتر آشنایی دارید؟ منظور از عیب یابی یارانه، بررسی قطعات و بخش های مختلف سیستم با توجه به مشکلات ایجاد شده است. این کار کمک می کند که تکنسین بداند کدام بخش آسیب دیده و مستقیما سراغ تعمیر یا تعویض همان بخش برود. خاموش شدن  یا روشن نشدن کامپیوتر، معمولا ناشی از خرابی منبع تغذیه و بعضا کارت گرافیک است. البته خرابی یا آلودگی فن هم در این رابطه بی تاثیر نیست.

مشکلات تصویر در بیشتر موارد نشان دهنده خرابی کارت گرافیک است، مگر آن که مانیتور ایراد سخت افزاری داشته باشد. کند سیستم نشان می دهد که یا هارد آسیب دیده است و یا حافظه پر شده است. کار نکردن کیبورد می تواند دلایل نرم افزاری داشته باشد و یا ناشی از خرابی قطعات یا اتصالات صفحه کلید باشد. اگر سیستم شما مدام ریستارت می شود، مطمئن شوید که ویروسی نشده باشد. پس از عیب یابی درست و دقیق، عملیات تعمیر کامپیوتر راحت تر و با کیفیت بیشتری انجام می شود.

تعمیرات کامپیوتر در تهران و کرج

تعمیرات کامپیوتر در تهران و کرج، توسط شعب نمایندگی تعمیر کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. اگر ساکن تهران هستید، برای تعمیر تخصصی کامپیوتر در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران با شعب ستارخان، امیرآباد، ولیعصر، فرجام یا پیروزی تماس بگیرید.

ساکنین کرج هم می توانند با همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر کرج، واقع در شاهین ویلا در ارتباط باشند. این مرکز به تمامی مناطق و محله ای کرج سرویس دهی می کند و خدمات آن با ضمانت نامه معتبر همراه هستند.

نمایندگی تعمیر انواع کامپیوتر

نمایندگی تعمیر انواع کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران، تمامی مدل های کامپیوتر (PC، آل این وان، گیمینگ، خانگی، اداری و …) را تعمیر می کند. در این مرکز تعمیرکارانی فعالیت می کنند که با ساختار انواع کامپیوتر آشنا هستند.

همکاران ما با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی های مدرن، تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر را مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می دهند. به این ترتیب تمامی مشکلات سیستم برطرف شده و می توانید مجددا بدون ایراد از رایانه خود استفاده کنید.

تعمیر کامپیوتر خانگی و  اداری

مرکز تخصصی تعمیرات کامپیوتر، تعمیر کامپیوتر خانگی و اداری را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و برنامه های به روز انجام می دهد. تفاوت کامپیوترهای خانگی و اداری، در قطعات سخت افزاری آنهاست. به عنوان مثال کامپیوتری که در یک اداره معمولی استفاده شده و تنها برای تایپ کردن پروژه ها و چنین کارهایی مورد استفاده قرار گرفته است، نیازی مادربرد، پردازنده، هارد و حتی نمایشگر قوی و گران قیمت ندارد.

طبعا تعمیر این مدل رایانه هم چندان هزینه بر نیست و معمولا به سادگی می توان آن را تعمیر کرد. اما کامپیوترهای خانگی با توجه به نیاز کاربران، ممکن است قطعات رده بالا داشته باشند. مثلا ممکن است یک کارت گرافیک آخرین مدل در سیستم خانگی نصب شده باشد که در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض، هزینه بالایی داشته باشد. بهتر است برای تعمیر هریک از انواع کامپیوتر اداری و خانگی با کارشناسان مجرب تعمیر رایانه مشورت کرده و از مراکز مجاز و معتبر کمک بگیرید.

تعمیر کامپیوتر گیمینگ

تعمیر کامپیوتر گیمینگ از این جهت متفاوت است که قطعات به کار رفته در این سیستم ها کیفیت و البته قدرت بالاتری دارند. پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد و حتی هارد و رم مورد استفاده در یک کامپیوتر گیمینگ در بالاترین سطح قدرت و کیفیت قرار دارند تا از پس اجرای بازی های سنگین بربیایند. البته تکنسین های تعمیرات کامپیوتر به خوبی با این تفاوت ها آشنایی داشته و قادر به تعمیر اصولی و درست اجزای سیستم های مخصوص بازی هستند.

همکاران ما پس از عیب یابی دقیق دستگاه و انجام دادن اقدامات نرم افزاری (ویروس کشی، نصب مجدد سیستم عامل و …) اجزای آسیب دیده را تعمیر یا تعویض می کنند تا مشکل برطرف شود. دقت کنید که در صورت نیاز به تعویض قطعات کامپیوترهای گیمینگ، باید مبلغ بالایی را برای خرید نمونه های جدید پرداخت کنید.

تعمیر مشکلات سخت افزاری و نرم افزای کامپیوتر

 آیا کامپیوتر شما بالا نمی‌آید؟ یا اینکه هنگ کرده است، کند شده است و اصلا روشن نمی‌شود؟ نگران نباشید کامپیوتر شما از هر برندی که باشد و هر مشکلی هم برای آن به وجود آمده باشد تنها کافیست که با نمایندگی تعمیرات کامپیوتر تماس بگیرید تا تعمیرکاران کامپیوتر به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب‌یابی و تعمیرات کامپیوتر در محل بپردازند. بالا نیامدن کامپیوتر، هنگ کردن، کند شدن یا روشن نشدن این دستگاه و هر مشکل دیگری که برای کامپیوتر به وجود می‌آید هم می‌تواند به دلایل نرم‌افزاری باشد و هم سخت‌افزاری. برای مثال ویروسی شدن کامپیوتر، نصب بدافزارها بر روی این دستگاه از دلایل نرم‌افزاری بوت نشدن و هنگ کردن این سیستم هستند.

خرابی هارد نیز از دلایل سخت‌افزاری بالا نیامدن، هنگ کردن و حتی کند شدن کامپیوتر است. خوشبختانه خدمات مرکز سخت‌افزار ایران در این زمینه شامل: عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری و تعمیرات سخت‌افزاری  کامپیوتر می‌باشد. بنابراین فرقی نمی‌کند که منشأ مشکلی که برای سیستم شما به وجود آمده است نرم‌افزاری باشد یا سخت‌افزاری چراکه تعمیرکاران این مرکز با عیب‌یابی دقیق منشأ اصلی مشکل به وجود آمده برای سیستم شما را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف می‌کنند. در ادامه هر یک از این خدمات مرکز سخت‌افزار ایران را مو به مو بررسی می‌کنیم پس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

تعمیر انواع کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر در محل

برای بسیاری از کاربران سخت است که تجهیزات کامپیوتر را به مرکز تعمیرات ببرند و پس از تعمیر، مجددا آن را بازگردانند. از طرفی ممکن است یکی از این تجهیزات شامل کیس، مانیتور، کیبورد و … در حین جابجایی ضربه بخورند و آسیب دیدگی ها بیشتر شوند. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند که تعمیرات کامپیوتر آنها در محل انجام شود.

تعمیر در محل کامپیوتر این امکان را فراهم می کند که بدون جابجا کردن سیستم، شاهد تعمیر تخصصی آن باشید. به این ترتیب که پس از ثبت درخواست در نمایندگی مجاز تعمیر کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران، تکنسین به آدرسی که ارائه داده اید اعزام می شود. سپس سیستم و تمام اجزای آن را به خوبی بررسی کرده و اقدامات ترمیمی لازم را (هم نرم افزاری و هم سخت افزاری) انجام می دهد.

هزینه تعمیرات کامپیوتر

وقتی که مشکلی برای کامپیوترمان به وجود می‌آید، دانستن این مسئله که هزینه تعمیرات کامپیوتر قبل از تعمیر آن چقدر می‌شود، خیلی اهمیت دارد؛ چراکه شاید هزینه تعمیر کامپیوتر به قدری باشد که فعلا نخواهیم آن را تعمیر کنیم و تعمیر آن را به بعدا موکول کنیم؛ در این حالت به تعمیرکار متخصصی نیاز داریم که با عیب‌یابی کامپیوتر، مشکل اصلی آن را پیدا کرده و اگر مشکل سخت‌افزاری بود تشخیص دهد که کدام قطعه معیوب شده است و با تعمیر می‌توان آن را درست کرد یا باید آن قطعه را تعویض کرد.

سپس براساس این اطلاعات هزینه تعمیر کامپیوتر را به ما اعلام کند تا اگر تمایل داشتیم آن را تعمیر کنیم؛ با این وجود بهتر است عیب‌یابی کامپیوتر خود را به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی کامپیوتر شما، هزینه تعمیر آن را برآورد کرده و به شما اطلاع دهند.

تعمیر قطعات کامپیوتر

پس از این که کامپیوتر عیب یابی شد، اقدامات ترمیمی لازم با توجه به منشأ ایرادات دستگاه انجام می شوند. اگر ایراد نرم افزاری نباشد، باید قطعات دستگاه ترمیم یا تعویض شوند. تعمیر قطعات کامپیوتر زمانی انجام می شود که تکنسین اطمینان پیدا کند سیستم عامل کاملا سالم است و برنامه ها و درایورها هم به درستی نصب شده اند. این کار شامل تعمیر پاور، مادربرد و تمام شیارها و اجزای آن، cpu، هارد دیسک، بایوس، باتری بایوس، کارت های شبکه و صدا، پورتها و اتصالات، مانیتور و اجزای آن، کیبورد، موس، اسپیکر و دیگر قطعات کامپیوتر می شود.

تعمیر برد پاور کامپیوتر؛ ارتباط مستقیم خرابی برد پاور با روشن نشدن کامپیوتر

برد پاور کامپیوتر که به آن منبع تغذیه هم گفته می‌شود یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است که برق مورد نیاز برای روشن ماندن و کار کردن قطعات این دستگاه را فراهم می‌کند. درواقع برد پاور پل ارتباطی برای تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ برق مورد نیاز قطعات و اجزاء کامپیوتر است. به گونه‌ای که برق شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای کامپیوتر تبدیل کرده و از طریق برد اصلی به این سیستم منتقل می‌کند.

از آن جایی که کامپیوتر نیز یک دستگاه الکترونیکی است و بدون برق نمی‌تواند روشن بماند و کار کند، برق مورد نیازش با خرابی برد پاور تامین نمی‌شود و ناگهان خاموش می‌شود. در این صورت کامپیوتر به تعمیرات تخصصی منبع تغذیه نیاز دارد. البته اگر برد پاور در اثر مواجه شدن با نوسان برق سوخته باشد راهی جزء تعویض آن وجود ندارد.

دلیل خرابی برد پاور کامپیوتر: نوسان برق

 

نشانه‌های خرابی برد پاور کامپیوتر:

 • روشن نشدن کامپیوتر
 • خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

تعمیر CPU کامپیوتر؛ خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر به دلیل خرابی CPU

CPU یا همان پردازنده کامپیوتر وظیفه پردازش و محاسبه تمامی عملیات‌هایی که در کامپیوتر انجام می‌شود را برعهده دارد با این وجود بدیهی است که با خراب شدن CPU کامپیوتر سرعت پردازش آن به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کند و درنهایت سیستم نیز کند شود یا اینکه هنگ کند.

مهم‌ترین عاملی که در خراب شدن و حتی سوختن پردازنده نقش دارد نوسان برق است البته جابجایی نامناسب کامپیوتر زمانی که این دستگاه روشن است نیز موجب خرابی CPU آن می‌شود. در صورت بروز هر گونه مشکلی برای پردازنده کامپیوتر خود می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به تعمیرکاران متخصص مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

دلایل خرابی CPU کامپیوتر:

 • وارد شدن ضربه به کامپیوتر
 • نوسان برق
 • آبخوردگی

نشانه‌های خرابی CPU کامپیوتر:

 • خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر
 • هنگ کردن کامپیوتر
تعمیر قطعات کامپیوتر

تعمیر مادربرد کامپیوتر

تعمیر مادربرد یکی از تخصصی ترین تعمیرات کامپیوتر می باشد. مادربرد از اجزای اصلی کامپیوتر بوده و تمامی قطعات را با خود درگیر کرده است. لازمه تعمیر مادربرد این است که شما با علائم خرابی این قطعه به خوبی آشنا باشید. در این صورت می توانید ایرادات آن را به موقع تشخیص داده و اقدامات تعمیری لازم را انجام دهید. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی مادربرد، کار نکردن کامپیوتر یا لپ تاپ است. به این معنی که دستگاه روشن می شود و صدای کار کردن فن نیز به گوش می رسد، اما نمایشگر روشن نمی شود.

گاهی هم صدای هارد به وضوح شنیده می شود که در این صورت نیز به احتمال زیاد ایراد از مادربرد است. در شرایطی که مشکل مادربرد از اتصالات یا بخش های فرعی آن باشد، تکنسین های تعمیر کامپیوتر قادرند مادربرد را تعمیر کنند اما آسیب های ناشی از سوختگی مادربرد، خرابی پردازنده یا مشکلات در مدار مادربرد، غیر قابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض مادربرد دارد

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر؛ نمایش صفحه سیاه نشانه خرابی کارت گرافیک

نیازی به گفتن نیست که کارت گرافیک تا چه اندازه در کامپیوتر اهمیت دارد. به لطف کارت گرافیک می‌توانیم هر آنچه که می‌خواهیم را در مانیتور کامپیوتر ببینیم. مهم‎‌ترین دلیلی که موجب خرابی و حتی سوختن کارت گرافیک می‌شود نوسان برق و همچنین استفاده از کارت گرافیک ناسازگار با مادربرد است.

بنابراین بهتر است حتماً از یک محافظ برق برای کامپیوتر خود استفاده کنید و از طرفی هم هنگام تعویض و ارتقا کارت گرافیک، حتماً کارت گرافیکی متناسب با مشخصات سخت‌افزاری مادربرد سیستم خود خریداری کنید. درصورت مواجه شدن با هر یک از نشانه‌های خرابی کارت گرافیک بهتر است سیستم خود را به یکی از شعبه‌های مرکز سخت‌افزار ایران ببرید تا تعمیرکاران این مرکز با دقت و سرعت بالایی به بررسی و تعمیرات کامپیوتر شما بپردازند.

دلایل خرابی کارت گرافیک کامپیوتر:

 • نوسان برق
 • اتصال کارت گرافیک ناسازگار با مادربرد
 • خراب شدن فن خنک کننده کارت گرافیک

نشانه‌های خرابی کارت گرافیک کامپیوتر:

 • بهم ریختگی تصاویر
 • نمایش صفحه سیاه
 • عدم نمایش تصویر بعد از روشن کردن کامپیوتر
 • کند شدن انتقال تصویر و بی‌کیفیت شدن تصاویر

تعمیر رم کامپیوتر؛ خرابی رم کامپیوتر دلیل اصلی کند شدن آن

رم کامپیوتر یک حافظه موقت است که امکان دسترسی سیستم به داده‌های مورد نیاز را با سرعت بالایی فراهم می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که لازم است در خصوص رم کامپیوتر بدانید این است که رم تاثیر بسزایی در سرعت سیستم شما دارد.

درواقع پردازنده و رم مکمل یکدیگر هستند به گونه‌ای که هر چقدر پردازنده سیستم شما قوی باشد اما رم پایینی داشته باشد باز هم سرعت بالایی نخواهد داشت. به همین دلیل است که وقتی رم کامپیوتر به دلایلی که به آن‌ها اشاره کردیم دچار آسیب‌دیدگی می‌شود سرعت سیستم شما به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید تعمیرات کامپیوتر خود را به تعمیرکاران مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

دلایل خرابی رم کامپیوتر:

 • نوسان برق
 • گرد و خاک
 • رطوبت
 • جابجایی نامناسب

نشانه‌های خرابی رم کامپیوتر:

 • کند شدن کامپیوتر
 • هنگ کردن کامپیوتر
 • نمایش مکرر صفحه آبی رنگ
 • نمایش ارور هنگام باز کردن فایل‌ها
 • عدم نمایش صحیح مقدار رم

تعمیر هارد کامپیوتر

هارد بخش ذخیره سازی و خواندن اطلاعات کامپیوتر است و همانند سایر قسمت های کامپیوتر کارکرد بالایی دارد؛ چراکه کاربر مدام به ذخیره اطلاعات و یا نقل و انتقال آنها از کامپیوتر می پردازد. این موضوع در کنار عوامل دیگری مانند ضربه خوردن دستگاه، بالا رفتن دمای کیس و نوسان برق، باعث بروز مشکل در هارد می شوند.

با اینکه برخی از مشکلات هارد از طریق نرم افزاری برطرف می گردند اما برخی مشکلات ممکن است تعمیر کامپیوتر را به همراه داشته باشند. سرویس‌های ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک، تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد..

سوالات رایج کاربران کامپیوتر

علت هنگ کردن کامپیوتر چیست؟

عواملی همچون پر شدن فضای هارد دیسک، عدم سازگاری برنامه ها با سیستم عامل، ویروسی شدن سیستم، خرابی فن، خرابی مادربرد، ایرادهای کارت گرافیک، اجرای چندین برنامه سنگین، نصب فایل ها و برنامه های ویروسی و … موجب هنگ کردن کامپیوتر و کندی اجرای برنامه ها می شوند. اگر سیستم شما مدام هنگ می کند، اول با یک آنتی ویروسی قوی آن را اسکن کنید.

سپس برنامه های جدید را بررسی کرده و در صورت نیاز، نرم افزارهای معیوب را پاک کنید. گاهی ریستارت کردن هم باعث برطرف شدن مشکل می شود. بسیاری از کاربران در این شرایط ویندوز را عوض می کنند که البته می تواند موثر باشد. به ندرت پیش می آید که هنگ کردن رایانه  ناشی از ایرادهای سخت افزاری باشد. اما در این صورت بهتر است برای عیب یابی سیستم و ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده، از کارشناسان دوره دیده تعمیرات کامپیوتر کمک بگیرید.

چرا کامپیوتر روشن نمی شود؟

از جمله سوالات رایجی که بسیاری از کاربران از تکنسین های تعمیر رایانه می پرسند، این است که چرا کامپیوتر روشن نمی شود؟ روشن نشدن کامپیوتر دلایل زیادی دارد. قبل از هر کاری، مطمئن شوید که پریز و سیمهای برق مشکلی ندارند. سپس باید ببینید که آیا پاور درست کار می کند یا خیر. خرابی فن و از کار افتادن آن هم می تواند مانع از روشن شدن سیستم شود. همچنین اگر چراغ سیستم هم روشن نمی شود، احتمالا منبع تغذیه دچار ایراد شده و نیاز به بررسی و ترمیم یا تعویض دارد. تعمیر پاور کامپیوتر و تعویض این قطعه باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود تا آسیب بیشتری به سیستم وارد نگردد.

دلیل نمایش هشدار No signal در نمایشگر چیست؟

پیغام No signal  بعضا در نمایشگر رایانه ظاهر شده و کاربران را نگران می کند. اگر این پیغام بلافاصله پس از روشن شدن سیستم ظاهر می شود و تصویر سیاه است، احتمالا کارت گرافیک دچار ایراد شده است. به حالت Safe mode وارد سیستم شده و درایور کارت گرافیک را حذف و مجددا نصب کنید.

وجود هشدار No Signal‌ از همان اول در مانیتور، نشان دهنده این است که نمایشگر قادر به نمایش هیچ سیگنالی نیست. در این شرایط ممکن است ایراد از کابل یا خروجی کیس باشد و یا کارت گرافیک سوخته باشد. اگر مشکل برطرف نشد، در اولین فرصت به نمایندگی مجاز تعمیرات کامپیوتر مراجعه کنید تا همکاران ما نمایشگر را به شکل تخصصی، عیب یابی و ترمیم کنند.

بعد از زدن دکمه پاور، چند دقیقه طول می کشد تا کامپیوتر روشن شود؛ علت چیست؟

بعضی از کاربران می گویند وقتی دکمه پاور رایانه را می زنند، سیستم حدود چهار-پنج دقیقه بعد روشن می شود. آیا می دانید علت بروز این مشکل چیست؟ اولین دلیل، خرابی دکمه پاور است. اگر اتصالات کلید پاور قطع شده و یا ایرادی داشته باشند، سیستم با تاخیر روشن شده و یا اصلا روشن نمی شود.

اگر تجربه باز کردن کیس را دارید، بد نیست پاور را در یک کیس دیگر هم امتحان کنید. اگر کیس دوم هم دیر روشن شد، باید پاور را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین برای رفع مشکل دیر روشن شدن کامپیوتر، دستگاه های جانبی مثل هارد، پرینتر و … را جدا کرده و باز زمان روشن شدن سیستم را چک کنید. اگر مشکل حل نشد، تیم تعمیرات کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران برای ارائه خدمات تخصصی تر در خدمت شما عزیزان هستند.

کیس کامپیوتر روشن می شود اما مانیتور تصویری ندارد و سیاه است، مشکل از کجاست؟

یکی از سوالات متداول تعمیرات کامپیوتر، مربوط به وضعیتی است که سیستم روشن است اما مانیتور تصویری نشان نمی دهد. قبل از هر کاری سیم VGA را از پشت کیس بررسی کرده و مطمئن شوید که به کارت گرافیک وصل شده است. می توانید این کابل را برای امتحان به خروجی مادربرد وصل کنید و اگر مانیتور شما قابلیت اتصال با HDMI را دارد با این کابل کیس را به مانیتور وصل کرده و تست کنید.

در صورتی مشکل سخت افزاری است که حتی لوگوی مادربرد هم نمایش داده نشود. همچنین بهتر است مانیتور را هم با یک کیس دیگر امتحان کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. اگر ایراد از نمایشگر بود، هرچه زودتر اقدام به تعمیر مانیتور کنید تا ناچار به تعویض آن نباشید.

سیستم بالا نمی‌آید و یا بعد از روشن شدن ریستارت می‌شود و یا خطای Boot می‌دهد، علت چیست؟

این مشکل دلایل مختلفی دارد. اگر سیستم به مرحله تنظیمات بایوس می رسد، باید آن را Diagnostic کنید. ممکن است ایراد سخت افزاری باشد؛ هارد، رم و سخت‌افزارهای دیگر را جدا کرده و در یک سیستم دیگر تست کنید. همچنین مثلا رم را جدا و سیستم را روشن کنید. اگر کامپیوتر به درستی روشن شد و سیستم بالا آمد، یعنی رم یا محل نصب آن ایراد دارد و باید ترمیم شود. اگر با این کار متوجه مشکل نشدید، بهتر است برای عیب یابی و تعمیر کامپیوتر خود از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید.

مزایای استفاده از سرویس تعمیر کامپیوتر در منزل

شما عزیزان با بکارگیری آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل میتوانید از مزایای بیشمار آن بهره مند گردید. در این بخش سعی داریم به ذکر برخی از این مزایا بپردازیم. تعمیرکاران مرکز سخت افزار ایران با حضور در محل مدّنظر کاربر به عیب یابی و رفع ایراد اصولی دستگاه مبادرت می ورزند. این مزایا عبارتند از :

 • کاربر قبل از اعزام کارشناس به محل، میتواند با نمایندگی تماس گرفته و اطلاعات لازم را در خصوص خدمات تعمیر کامپیوتر در منزل دریافت کند

 • آشکار است از این طریق نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای حمل دستگاه و جابجایی آن نخواهید داشت
 • کاربران با دریافت خدمات ریکاوری در محل، میتوانند بر پروسه بازیابی نظارت داشته باشند
 • به دلیل انجام عملیات تعمیر دستگاه در محل نیازی به جابجایی و حمل دستگاه نیست
 • کارشناس اعزامی با آرشیوی کامل از قطعات جانبی  در محل حضور پیدا میکند . از این رو نیازی به خروج از محل برای تهیه‌ قطعات جانبی  نخواهید داشت . اپشن تعمیر کامپیوتر در منزل موجب صرفه جویی در وقت و زمانتان میگردد
 • با استفاده از خدمات تعمیر کامپیوتر در منزل نیازی به صرف انرژی و زمان برای یافتن تعمیرگاه نمیباشد
 • با استفاده از این سرویس از مشکلاتی نظیر ضربه خوردن، گم شدن برخی از قطعات، شکستگی و … در حین جابجایی دستگاه، پیشگیری میگردد
 • تمامی مراحل تعمیر کامپیوتر در منزل پس از کسب اجازه و تایید صاحب دستگاه انجام خواهد شد
 • کارشناسان تعمیر اعزامی هیچ گونه محدودیتی در تعمیر دستگاه  نخواهند داشت. زیرا تمامی ابزار و تجهیزات تعمیر و ترمیم را با خود به همراه دارند
 • مهندسان مجرب و متعهد این مرکز، قطعات اصل را از تقلبی به آسانی تشخیص داده و از کاربرد آنها در حین تعمیر خودداری میکنند
 • کارشناس تعمیر کامپیوتر در منزل، پس از اتمام کار، راهکارهایی جهت افزایش عمر مفید دستگاه به شما آموزش خواهد داد. علاوه بر این می‌توانید پرسشهای خود را با تکنسین در میان گذاشته و پاسخ‌ خود را دریافت نمایید.

 • تست کامل هارد از لحاظ سلامت سیلندر و مکانیک هارد کامپیوتر در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل

 • تست کامل LCD و مانیتور جهت جلوگیری از سوختگی پیکسل،ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات مختلف های ولتاژ و … در مانیتورهای رایانه
 • تست کامل فرکانس های مختلف و ولتاژگیری از کلیه قطعات الکتریکی جهت اطمینان از تقسیم جریان صحیح و رفع اشکالات در این زمینه
 • بروزرسانی و باز کردن انواع پسورد بایوس و هارد در صورت امکان در کلیه برندهای مادربرد
 • بررسی و کنترل کلیه اجزای رایانه شامل : اتصالات ، فن ها ، درایوهای نوری ، منبع تغذیه و کابلهای اتصال در کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه مدارهای الکترونیکی مادربرد ، کارت گرافیک ، مودم ، پاور و غیره در کامپیوتر
 • روغن کاری کلیه فن ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک کامپیوتر در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • تخلیه گرد و غبار از کلیه منافذ ورودی هوا به داخل کامپیوتر در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • انجام تنظیمات کلیه نرم افزارهای موجود جهت هماهنگی بیشتر با اجزای دستگاه در کامپیوتر
 • دارای کاملترین بانک اطلاعاتی نرم افزاری
 • نصب درایور انواع لپ تاپ
 • نصب و راه اندازی انواع پرینتر
 • نصب انواع مودم
 • بررسی و رفع عیب اجزای کامپیوتر شما: اتصالات ، فن ها ، پاور
 • تعویض یا ارتقاء قطعات جانبی: Hard , Ram , DVD-RW , Power , CPU و …
 • تعمیر فوق تخصصی درایوهای نوری کامپیوتر (مکانیک و برد الکترونیک)
 • عیب‌یابی و رفع سوختگی پیکسل LED – LCD و انواع مانیتور کامپیوتر
 • باز کردن قفل Bios انواع کامپیوتر و هارد کامپیوتر
 • رفع ایرادات و عیب‌یابی انواع مودم کامپیوتر (تعمیرات مودم کامپیوتر)
 • تعمیرات گرافیک کامپیوتر در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • تعویض و ارتقاء کامپیوتر
 • بازیابی کیبورد کامپیوتر در آپشن سرویس تعمیر کامپیوتر در منزل
 • ترمیم وایرلس و بلوتوث کامپیوتر
 • حل مشکل اسپیکر کامپیوتر در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • بازیابی اطلاعات و تعمیرات فلش مموری در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • نصب ویندوز XP , VISTA , WIN7
 • تست کامل قطعات الکترونیکی و در صورت لزوم تعویض آنها ( مقاومت ها-خازن ها-دیود ها-ترانزیستور ها-سلف ها-فت ها-ماسفت ها … ) در آپشن تعمیر کامپیوتر در منزل
 • نصب ویندوز اورجینال
 • نصب ویندوز + درایور + برنامه‌های کاربردی
 • نصب برنامه های تخصصی – بازی‌های حرفه‌ای
 • پارتیشن‌بندی درایوهای ویندوز
 • نصب ویندوز برای دستگاه هایی که درایو سی‌دی ندارند

واحدهای تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر و ماشین‌های اداری سازمان، یکی دیگر از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به منظور پایش و حفظ بهینه اموال سخت‌افزاری، تجهیزات رایانه‌ای و ماشین‌های اداری، کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه به ویژه حوزه تعمیر کامپیوتر را به همکاری فراخوانده تا تمامی عملیات مورد نیاز جهت انجام تعمیرات و بازبینی دوره‌ای تجهیزات رایانه‌ای و اداری را امکان‌پذیر سازد.

در این سیستم امکان پی‌گیری تمامی درخواست‌ها پس از اتمام عملیات تعمیر کامپیوتر و ترمیم آن وجود دارد. همان‌گونه که آگاه هستید، تعمیرات کامپیوتر ، تعمیر و ترمیم تجهیزات رایانه‌ای، تعمیرات ماشین‌های اداری، تجهیزات شبکه و … در صورتی که به شکل صحیحی انجام پذیرد، کاهش میزان هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری را با خود به همراه خواهد داشت.

در همین راستا، مرکز سخت افزار ایران ضمن پوشش‌دهی تمامی امکانات مورد نیاز جهت تعمیر و ترمیم تجهیزات کامپیوتری تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی می‌نماید. بعلاوه این مرکز با تقسیم فضای کاری خویش به پارتهای تخصصی متعدد این امکان را فراهم ساخته تا تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیرات کامپیوتر در واحدهای مجزای تخصصی ارائه گردد.

خدمات مرکز تخصصی تعمیر کامپیوتر

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر کامپیوتر منحصر به نوع و برند خاصی نیست و تمامی دستگاه های موجود در بازار را شامل می گردد. کاربران گرامی دارنده هر یک از مدلهای کامپیوتر که هستند می توانند به مرکز تعمیر کامپیوتر واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایند و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

برخی از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران عبارتند از: تعمیر کامپیوتر اپل، تعمیر کامپیوتر اچ پی، تعمیر کامپیوتر سونی، تعمیر کامپیوتر لنوو، تعمیر کامپیوتر فوجیتسو، تعمیر کامپیوتر توشیبا، تعمیر کامپیوتر سامسونگ، تعمیر کامپیوتر ایسر، تعمیر کامپیوتر دل، تعمیر کامپیوتر ال جی، تعمیر کامپیوتر ایسوس، تعمیر کامپیوتر شارپ و …. .

 • تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر
 • گردگیری کلیه منافذ ورودی هوا
 • تعمیر مشکلات مربوط به درایو کامپیوتر
 • تعمیر مشکلات مربوط به بلندگو کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد
 • تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور و…
 • روغن‌کاری کلیه فن‌ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک
 • انجام تنظیمات تخصصی جهت بهینه‌سازی و افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر
 • تعمیر هارد کامپیوتر
 • تعمیرات مادربرد کامپیوتر
 • تعمیرات کامپیوتر در محل
 • آموزش تعمیرات کامپیوتر
 • عیب یابی نرم افزار کامپیوتر
 • ارائه سرویس اورژانس کامپیوتر
 • عیب یابی سخت افزار کامپیوتر
 • ترمیم و تعمیر هارد دیسک کامپیوتر
 • تعمیرات و بازیابی باتری انواع کامپیوتر
 • بررسی و کنترل فن‌ها و درایوهای نوری
 • بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک
 • بررسی همه جانبه هارد از نظر صحت سیلندر و مکانیک هارد کامپیوتر
 • بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال
 • خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض صفحات نمایش اعم از LCD و LED انواع کامپیوتر
 • بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش کامپیوتر به منظور پیشگیری از سوختگی پیکسل یا ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات های‌ولتاژ
 • نصب نرم‌افزارهای سازگار با ساختار کامپیوتر
 • نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی کامپیوتر
 • بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه تعمیر دستگاه های هوشمند خانگی، الکترونیکی، چاپ و ارتباطی است که با تلاشهای مستمر نیروهای متخصص و ماهر خویش موفق به ثبت رویکردی جدید در حوزه خدمت رسانی گشته است. مرکز سخت افزار ایران در تلاش است تا با ارائه خدمات تضمینی رضایت همیشگی کاربران و مشتریان خویش را کسب نماید و تمامی نیازهای آنان را رفع و مرتفع سازد. جهت اطمینان خاطر کاربران، تمامی خدمات ارائه شده توسط مهندسان و کارشناسان این مرکز دارای گواهی نامه کیفیت و بسته به نوع تعمیر دارای گارانتی (با بازه زمانی مشخص) خواهند بود.

4/5(11 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *