1. خانه
 2. تعمیر رایانه و تجهیزات جانبی
 3. تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر

آیا کامپیوتر شما بالا نمی‌آید؟ یا اینکه هنگ کرده است، کند شده است و اصلا روشن نمی‌شود؟ نگران نباشید کامپیوتر شما از هر برندی که باشد و هر مشکلی هم برای آن به وجود آمده باشد به دست تعمیرکاران با تجربه مرکز سخت‌افزار ایران قابل تعمیر خواهد بود. تنها کافیست که با این مرکز تماس بگیرید تا تعمیرکاران آن به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب‌یابی و تعمیرات کامپیوتر شما بپردازند. بالا نیامدن کامپیوتر، هنگ کردن، کند شدن یا روشن نشدن این دستگاه و هر مشکل دیگری که برای آن به وجود می‌آید هم می‌تواند به دلایل نرم‌افزاری باشد و هم سخت‌افزاری. برای مثال ویروسی شدن کامپیوتر، نصب بدافزارها بر روی این دستگاه از دلایل نرم‌افزاری بوت نشدن و هنگ کردن این سیستم هستند.

خرابی هارد نیز از دلایل سخت‌افزاری بالا نیامدن، هنگ کردن و حتی کند شدن کامپیوتر است. خوشبختانه خدمات مرکز سخت‌افزار ایران در این زمینه شامل: عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری و تعمیرات سخت‌افزاری تک تک قطعات کامپیوتر می‌باشد. بنابراین فرقی نمی‌کند که منشأ مشکلی که برای سیستم شما به وجود آمده است نرم‌افزاری باشد یا سخت‌افزاری چراکه تعمیرکاران این مرکز با عیب‌یابی دقیق منشأ اصلی مشکل به وجود آمده برای سیستم شما را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف می‌کنند. در ادامه هر یک از این خدمات مرکز سخت‌افزار ایران را مو به مو بررسی می‌کنیم پس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

تعمیرات -کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر در محل

برای بسیاری از کاربران سخت است که تجهیزات کامپیوتر را به مرکز تعمیرات ببرند و پس از تعمیر، مجددا آن را بازگردانند. از طرفی ممکن است یکی از این تجهیزات شامل کیس، مانیتور، کیبورد و … در حین جابجایی ضربه بخورند و آسیب دیدگی ها بیشتر شوند. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند که تعمیرات کامپیوتر آنها در محل انجام شود. تعمیر در محل کامپیوتر این امکان را فراهم می کند که بدون جابجا کردن سیستم، شاهد تعمیر تخصصی آن باشید. به این ترتیب که پس از ثبت درخواست در نمایندگی مجاز تعمیر کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران، تکنسین به آدرسی که ارائه داده اید اعزام می شود. سپس سیستم و تمام اجزای آن را به خوبی بررسی کرده و اقدامات ترمیمی لازم را (هم نرم افزاری و هم سخت افزاری) انجام می دهد.


هزینه تعمیرات کامپیوتر

وقتی که مشکلی برای کامپیوترمان به وجود می‌آید، دانستن این مسئله که هزینه تعمیرات کامپیوتر قبل از تعمیر آن چقدر می‌شود، خیلی اهمیت دارد؛ چراکه شاید هزینه تعمیر کامپیوتر به قدری باشد که فعلا نخواهیم آن را تعمیر کنیم و تعمیر آن را به بعدا موکول کنیم؛ در این حالت به تعمیرکار متخصصی نیاز داریم که با عیب‌یابی کامپیوتر، مشکل اصلی آن را پیدا کرده و اگر مشکل سخت‌افزاری بود تشخیص دهد که کدام قطعه معیوب شده است و با تعمیر می‌توان آن را درست کرد یا باید آن قطعه را تعویض کرد.

سپس براساس این اطلاعات هزینه تعمیر کامپیوتر را به ما اعلام کند تا اگر تمایل داشتیم آن را تعمیر کنیم؛ با این وجود بهتر است عیب‌یابی کامپیوتر خود را به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی کامپیوتر شما، هزینه تعمیر آن را برآورد کرده و به شما اطلاع دهند.

تعمیرات کامپیوتر و عیب یابی صحیح آن

آیا با عیب یابی کامپیوتر آشنایی دارید؟ منظور از عیب یابی یارانه، بررسی قطعات و بخش های مختلف سیستم با توجه به مشکلات ایجاد شده است. این کار کمک می کند که تکنسین بداند کدام بخش آسیب دیده و مستقیما سراغ تعمیر یا تعویض همان بخش برود. خاموش شدن یا روشن نشدن کامپیوتر، معمولا ناشی از خرابی منبع تغذیه و بعضا کارت گرافیک است. البته خرابی یا آلودگی فن هم در این رابطه بی تاثیر نیست.

مشکلات تصویر در بیشتر موارد نشان دهنده خرابی کارت گرافیک است، مگر آن که مانیتور ایراد سخت افزاری داشته باشد. کند سیستم نشان می دهد که یا هارد آسیب دیده است و یا حافظه پر شده است. کار نکردن کیبورد می تواند دلایل نرم افزاری داشته باشد و یا ناشی از خرابی قطعات یا اتصالات صفحه کلید باشد. اگر سیستم شما مدام ریستارت می شود، مطمئن شوید که ویروسی نشده باشد. پس از عیب یابی درست و دقیق، عملیات تعمیر کامپیوتر راحت تر و با کیفیت بیشتری انجام می شود.

تعمیر قطعات کامپیوتر

پس از این که کامپیوتر عیب یابی شد، اقدامات ترمیمی لازم با توجه به منشأ ایرادات دستگاه انجام می شوند. اگر ایراد نرم افزاری نباشد، باید قطعات دستگاه ترمیم یا تعویض شوند. تعمیر قطعات کامپیوتر زمانی انجام می شود که تکنسین اطمینان پیدا کند سیستم عامل کاملا سالم است و برنامه ها و درایورها هم به درستی نصب شده اند. این کار شامل تعمیر پاور، مادربرد و تمام شیارها و اجزای آن، cpu، هارد دیسک، بایوس، باتری بایوس، کارت های شبکه و صدا، پورتها و اتصالات، مانیتور و اجزای آن، کیبورد، موس، اسپیکر و دیگر قطعات کامپیوتر می شود.

تعمیر برد پاور کامپیوتر؛ ارتباط مستقیم خرابی برد پاور با روشن نشدن کامپیوتر

دلیل خرابی برد پاور کامپیوتر: نوسان برق

نشانه‌های خرابی برد پاور کامپیوتر:

 • روشن نشدن کامپیوتر
 • خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

برد پاور کامپیوتر که به آن منبع تغذیه هم گفته می‌شود یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است که برق مورد نیاز برای روشن ماندن و کار کردن قطعات این دستگاه را فراهم می‌کند. درواقع برد پاور پل ارتباطی برای تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ برق مورد نیاز قطعات و اجزاء کامپیوتر است. به گونه‌ای که برق شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای کامپیوتر تبدیل کرده و از طریق برد اصلی به این سیستم منتقل می‌کند.

از آن جایی که کامپیوتر نیز یک دستگاه الکترونیکی است و بدون برق نمی‌تواند روشن بماند و کار کند، برق مورد نیازش با خرابی برد پاور تامین نمی‌شود و ناگهان خاموش می‌شود. در این صورت کامپیوتر به تعمیرات تخصصی منبع تغذیه نیاز دارد. البته اگر برد پاور در اثر مواجه شدن با نوسان برق سوخته باشد راهی جزء تعویض آن وجود ندارد.

تعمیر CPU کامپیوتر؛ خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر به دلیل خرابی CPU

دلایل خرابی CPU کامپیوتر:

 • وارد شدن ضربه به کامپیوتر
 • نوسان برق
 • آبخوردگی

نشانه‌های خرابی CPU کامپیوتر:

 • خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر
 • هنگ کردن کامپیوتر

CPU یا همان پردازنده کامپیوتر وظیفه پردازش و محاسبه تمامی عملیات‌هایی که در کامپیوتر انجام می‌شود را برعهده دارد با این وجود بدیهی است که با خراب شدن CPU کامپیوتر سرعت پردازش آن به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کند و درنهایت سیستم نیز کند شود یا اینکه هنگ کند.

مهم‌ترین عاملی که در خراب شدن و حتی سوختن پردازنده نقش دارد نوسان برق است البته جابجایی نامناسب کامپیوتر زمانی که این دستگاه روشن است نیز موجب خرابی CPU آن می‌شود. در صورت بروز هر گونه مشکلی برای پردازنده کامپیوتر خود می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به تعمیرکاران متخصص مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

تعمیر مادربرد کامپیوتر

تعمیر مادربرد یکی از تخصصی ترین تعمیرات کامپیوتر می باشد. مادربرد از اجزای اصلی کامپیوتر بوده و تمامی قطعات را با خود درگیر کرده است. لازمه تعمیر مادربرد این است که شما با علائم خرابی این قطعه به خوبی آشنا باشید. در این صورت می توانید ایرادات آن را به موقع تشخیص داده و اقدامات تعمیری لازم را انجام دهید. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی مادربرد، کار نکردن کامپیوتر یا لپ تاپ است. به این معنی که دستگاه روشن می شود و صدای کار کردن فن نیز به گوش می رسد، اما نمایشگر روشن نمی شود.

گاهی هم صدای هارد به وضوح شنیده می شود که در این صورت نیز به احتمال زیاد ایراد از مادربرد است. در شرایطی که مشکل مادربرد از اتصالات یا بخش های فرعی آن باشد، تکنسین های تعمیر کامپیوتر قادرند مادربرد را تعمیر کنند اما آسیب های ناشی از سوختگی مادربرد، خرابی پردازنده یا مشکلات در مدار مادربرد، غیر قابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض مادربرد دارد

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر؛ نمایش صفحه سیاه نشانه خرابی کارت گرافیک

دلایل خرابی کارت گرافیک کامپیوتر:

 • نوسان برق
 • اتصال کارت گرافیک ناسازگار با مادربرد
 • خراب شدن فن خنک کننده کارت گرافیک

نشانه‌های خرابی کارت گرافیک کامپیوتر:

 • بهم ریختگی تصاویر
 • نمایش صفحه سیاه
 • عدم نمایش تصویر بعد از روشن کردن کامپیوتر
 • کند شدن انتقال تصویر و بی‌کیفیت شدن تصاویر

نیازی به گفتن نیست که کارت گرافیک تا چه اندازه در کامپیوتر اهمیت دارد. به لطف کارت گرافیک می‌توانیم هر آنچه که می‌خواهیم را در مانیتور کامپیوتر ببینیم. مهم‎‌ترین دلیلی که موجب خرابی و حتی سوختن کارت گرافیک می‌شود نوسان برق و همچنین استفاده از کارت گرافیک ناسازگار با مادربرد است.

بنابراین بهتر است حتماً از یک محافظ برق برای کامپیوتر خود استفاده کنید و از طرفی هم هنگام تعویض و ارتقا کارت گرافیک، حتماً کارت گرافیکی متناسب با مشخصات سخت‌افزاری مادربرد سیستم خود خریداری کنید. درصورت مواجه شدن با هر یک از نشانه‌های خرابی کارت گرافیک بهتر است سیستم خود را به یکی از شعبه‌های مرکز سخت‌افزار ایران ببرید تا تعمیرکاران این مرکز با دقت و سرعت بالایی به بررسی و تعمیرات کامپیوتر شما بپردازند.

تعمیر رم کامپیوتر؛ خرابی رم کامپیوتر دلیل اصلی کند شدن آن

دلایل خرابی رم کامپیوتر:

 • نوسان برق
 • گرد و خاک
 • رطوبت
 • جابجایی نامناسب

نشانه‌های خرابی رم کامپیوتر:

 • کند شدن کامپیوتر
 • هنگ کردن کامپیوتر
 • نمایش مکرر صفحه آبی رنگ
 • نمایش ارور هنگام باز کردن فایل‌ها
 • عدم نمایش صحیح مقدار رم

رم کامپیوتر یک حافظه موقت است که امکان دسترسی سیستم به داده‌های مورد نیاز را با سرعت بالایی فراهم می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که لازم است در خصوص رم کامپیوتر بدانید این است که رم تاثیر بسزایی در سرعت سیستم شما دارد.

درواقع پردازنده و رم مکمل یکدیگر هستند به گونه‌ای که هر چقدر پردازنده سیستم شما قوی باشد اما رم پایینی داشته باشد باز هم سرعت بالایی نخواهد داشت. به همین دلیل است که وقتی رم کامپیوتر به دلایلی که به آن‌ها اشاره کردیم دچار آسیب‌دیدگی می‌شود سرعت سیستم شما به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید تعمیرات کامپیوتر خود را به تعمیرکاران مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

تعمیر هارد کامپیوتر

هارد بخش ذخیره سازی و خواندن اطلاعات کامپیوتر است و همانند سایر قسمت های کامپیوتر کارکرد بالایی دارد؛ چراکه کاربر مدام به ذخیره اطلاعات و یا نقل و انتقال آنها از کامپیوتر می پردازد. این موضوع در کنار عوامل دیگری مانند ضربه خوردن دستگاه، بالا رفتن دمای کیس و نوسان برق، باعث بروز مشکل در هارد می شوند.

با اینکه برخی از مشکلات هارد از طریق نرم افزاری برطرف می گردند اما برخی مشکلات ممکن است تعمیر کامپیوتر را به همراه داشته باشند. سرویس‌های ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک، تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد..

سوالات رایج کاربران کامپیوتر

سوالات متداول تعمیر کامپیوتر

واحدهای تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر و ماشین‌های اداری سازمان، یکی دیگر از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به منظور پایش و حفظ بهینه اموال سخت‌افزاری، تجهیزات رایانه‌ای و ماشین‌های اداری، کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه به ویژه حوزه تعمیر کامپیوتر را به همکاری فراخوانده تا تمامی عملیات مورد نیاز جهت انجام تعمیرات و بازبینی دوره‌ای تجهیزات رایانه‌ای و اداری را امکان‌پذیر سازد.

در این سیستم امکان پی‌گیری تمامی درخواست‌ها پس از اتمام عملیات تعمیر کامپیوتر و ترمیم آن وجود دارد. همان‌گونه که آگاه هستید، تعمیرات کامپیوتر ، تعمیر و ترمیم تجهیزات رایانه‌ای، تعمیرات ماشین‌های اداری، تجهیزات شبکه و … در صورتی که به شکل صحیحی انجام پذیرد، کاهش میزان هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری را با خود به همراه خواهد داشت.

در همین راستا، مرکز سخت افزار ایران ضمن پوشش‌دهی تمامی امکانات مورد نیاز جهت تعمیر و ترمیم تجهیزات کامپیوتری تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی می‌نماید. بعلاوه این مرکز با تقسیم فضای کاری خویش به پارتهای تخصصی متعدد این امکان را فراهم ساخته تا تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیرات کامپیوتر در واحدهای مجزای تخصصی ارائه گردد.

تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس

تعمیرات کامپیوتر ایسوس

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر ایسوس

اطلاعات بیشتر »
تعمیرات تخصصی کامپیوتر فوجیتسو

تعمیرات کامپیوتر فوجیتسو

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر فوجیتسو

اطلاعات بیشتر »
تعمیر کامپیوتر اچ پی تعمیرات کامپیوتر اچ پی

تعمیرات کامپیوتر اچ پی

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر اچ پی

اطلاعات بیشتر »
تعمیرات تخصصی کامپیوتر دل

تعمیرات کامپیوتر دل

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر دل

اطلاعات بیشتر »

خدمات مرکز تخصصی تعمیر کامپیوتر

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر کامپیوتر منحصر به نوع و برند خاصی نیست و تمامی دستگاه های موجود در بازار را شامل می گردد. کاربران گرامی دارنده هر یک از مدلهای کامپیوتر که هستند می توانند به مرکز تعمیر کامپیوتر واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایند و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

برخی از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران عبارتند از: تعمیر کامپیوتر اپل، تعمیر کامپیوتر اچ پی، تعمیر کامپیوتر سونی، تعمیر کامپیوتر لنوو، تعمیر کامپیوتر فوجیتسو، تعمیر کامپیوتر توشیبا، تعمیر کامپیوتر سامسونگ، تعمیر کامپیوتر ایسر، تعمیر کامپیوتر دل، تعمیر کامپیوتر ال جی، تعمیر کامپیوتر ایسوس، تعمیر کامپیوتر شارپ و …. .

تعمیرات کامپیوتر computer repair

دیگر خدمات تخصصی مرکز تعمیرات کامپیوتر

 • تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر
 • گردگیری کلیه منافذ ورودی هوا
 • تعمیر مشکلات مربوط به درایو کامپیوتر
 • تعمیر مشکلات مربوط به بلندگو کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد
 • تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور و…
 • روغن‌کاری کلیه فن‌ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک
 • انجام تنظیمات تخصصی جهت بهینه‌سازی و افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر
 • ترمیم و تعمیر هارد دیسک کامپیوتر
 • تعمیرات و بازیابی باتری انواع کامپیوتر
 • بررسی و کنترل فن‌ها و درایوهای نوری
 • بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک
 • بررسی همه جانبه هارد از نظر صحت سیلندر و مکانیک هارد کامپیوتر
 • بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال
 • خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض صفحات نمایش اعم از LCD و LED انواع کامپیوتر
 • بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش کامپیوتر به منظور پیشگیری از سوختگی پیکسل یا ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات های‌ولتاژ
 • تعمیر هارد کامپیوتر
 • تعمیرات مادربرد کامپیوتر
 • تعمیرات کامپیوتر در محل
 • آموزش تعمیرات کامپیوتر
 • عیب یابی نرم افزار کامپیوتر
 • ارائه سرویس اورژانس کامپیوتر
 • عیب یابی سخت افزار کامپیوتر
 • نصب نرم‌افزارهای سازگار با ساختار کامپیوتر
 • نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی کامپیوتر
 • بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه تعمیر دستگاه های هوشمند خانگی، الکترونیکی، چاپ و ارتباطی است که با تلاشهای مستمر نیروهای متخصص و ماهر خویش موفق به ثبت رویکردی جدید در حوزه خدمت رسانی گشته است. مرکز سخت افزار ایران در تلاش است تا با ارائه خدمات تضمینی رضایت همیشگی کاربران و مشتریان خویش را کسب نماید و تمامی نیازهای آنان را رفع و مرتفع سازد. جهت اطمینان خاطر کاربران، تمامی خدمات ارائه شده توسط مهندسان و کارشناسان این مرکز دارای گواهی نامه کیفیت و بسته به نوع تعمیر دارای گارانتی (با بازه زمانی مشخص) خواهند بود.

اخبار و خواندنی های کامپیوتر

تعمیرات در محل مرکز سخت افزار
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+