اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات فکس

چرا کاغذ به داخل فکس کشیده نمی‌شود؟ چرا هنگام ارسال فکس خطوطی بر روی برگه به وجود می‌آیند؟ چرا فکس هیچ صفحه‌ای را ارسال و دریافت نمی‌کند؟ چرا دستگاه فکس روشن نمی‌شود؟ این‌ سوالات جزء پر تکرارترین سوالاتی هستند که کاربران دستگاه‌های فکس از تعمیرکاران این دستگاه می‌پرسند.

درصورتی که شما هم با این مشکلات در دستگاه فکس خود روبه‌رو شده‌اید و چنین سوالاتی ذهنتان را مشغول کرده است با مرکز سخت‌افزار ایران به عنوان تنها نمایندگی رسمی تعمیرات فکس تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز پس از اعزام شدن به محل مورد نظر به عیب‌یابی و تعمیر دستگاه فکس شما می‌پردازند و آن را مانند روز اول در اختیارتان قرار می‌دهند. اگر دوست دارید بیشتر با خدمات نمایندگی فکس آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خدمات تعمیرات فکس

عیب‌یابی فکس

عیب‌یابی اولین و مهم‌ترین اقدامی است که تعمیرکاران مجرب مرکز سخت‌افزار ایران انجام می‌دهند. به گونه‌ای که با عیب‌یابی دقیق و موشکافانه دستگاه فکس، منشأ مشکل در آن را پیدا کرده و سپس با تعمیرات تخصصی آن مشکل را برطرف می‌کنند.

تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات فکس به دلیل برخوردار بودن از تجربه بالا در زمینه تعمیرات این دستگاه به خوبی با تمامی مشکلات آن آشنایی دارند از این ‌رو می‌توانند با سرعت بالایی منشأ مشکل دستگاه فکس را پیدا کنند و آن را برطرف نمایند. در واقع عیب‌یابی هر دستگاهی مهم‌ترین بخش از تعمیرات آن است چراکه درصورتی که تعمیرکار نتواند به درستی مشکل دستگاه را تشخیص دهد، نمی‌تواند آن را برطرف کند. از این‌رو نه تنها زمان زیادی را از دست می‌دهد بلکه ممکن است موجب خرابی بیشتر دستگاه نیز بشود.

تعمیر و تعویض قطعات فکس

تعمیرکاران فکس در مرکز سخت‌افزار ایران پس از اینکه دستگاه فکس را مورد عیب‌یابی دقیق قرار دادند و مشکل اصلی آن را پیدا کردند با سرعت و کیفیت بالایی به تعمیر دستگاه فکس می‌پردازند.

درنهایت نیز با تست و بررسی نهایی این دستگاه از رفع مشکل آن مطمئن می‌شوند و این دستگاه را مانند روز اول بدون هیچ گونه مشکلی در اختیار شما قرار می‌دهند. با این وجود می‌توانید با خیال راحت عیب‌یابی، تعمیرات تخصصی هر یک از قطعات دستگاه فکس یا تعویض حرفه‌ای آن‌ها را به نمایندگی فکس بسپارید.

مشکلات رایج دستگاه فکس را تعمیر می کنیم

کشیده نشدن کاغذ به داخل فکس

اگر خیلی خوش شانس باشید مشکل کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه فکس، می‌تواند به دلیل کثیف شدن غلطک این دستگاه باشد در غیر این صورت غلطک دستگاه فکس خراب شده است و نیاز به تعویض دارد. از این ‌رو ابتدا بهتر است که یک دستمال ضخیم و خشک را به اسپری WD-40 که یک اسپری روان‌کننده و تمیزکننده است آغشته کنید و غلطک این دستگاه را تمیز کنید و با یک دستمال خشک و تمیز دیگر غلطک دستگاه فکس را کاملاً خشک کنید؛

درصورتی که باز هم با مشکل کشیده نشدن کاغذ به داخل فکس مواجه شدید بهتر است با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در منزل شما حاضر شوند و به عیب‌یابی این دستگاه بپردازند تا اگر مشکل از غلطک فکس بود آن را به صورت حرفه‌ای تعویض کنند. توجه داشته باشید که شما با سرویس‌های دوره‌ای و مرتب دستگاه فکس می‌توانید از بروز مشکلاتی مانند کثیف شدن غلطک و جمع شدن خاک و جوهر در این قطعه جلوگیری کنید. جهت سرویس این دستگاه نیز می‌توانید با نمایندگی تعمیرات فکس تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت سرویس این دستگاه به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

ایجاد خطوط بر روی صفحات

گاهی اوقات هنگام ارسال فکس خطوطی را بر روی صفحه مشاهده می‌کنید که اکثر اوقات به دلیل وجود گرد و خاک یا کثیفی بر روی صفحه اسکنر فکس به وجود می‌آیند. بنابراین درصورت بروز این مشکل باید صفحه اسکنر فکس را به خوبی تمیز کنید. جهت انجام این کار ابتدا باید ADF (تغذیه خودکار کاغذ برای فکس دو روی اسناد به صورت خودکار) را بلند کنید و با دقت گرد و خاک و جوهر روی صفحه اسکنر فکس را با استفاده از یک پنبه الکی تمیز کنید.

درصورتی که این مشکل با تمیز کردن صفحه اسکنر برطرف نشد، بهتر است با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین‌های تعمیر ماشین های اداری با عیب‌یابی دقیق فکس منشأ بروز این مشکل در آن را پیدا کرده و به صورت حرفه‌ای آن را برطرف کنند.

عدم ارسال و دریافت صفحه

بروز مشکل عدم ارسال و دریافت صفحه در دستگاه فکس شاید خیلی نگران‎‌کننده به نظر برسد اما اکثر اوقات این مشکل به دلیل بهم‌ریختگی تنظیمات این دستگاه به وجود می‌آید؛ بنابراین اگر با چنین مشکلی در دستگاه فکس خود مواجه شدید باید متناسب با راهکارهایی که در دفترچه راهنمای دستگاه فکس شما به آن اشاره شده است وارد تنظیمات این دستگاه شوید و قابلیت‌های ارسال و دریافت صفحه در فکس را بر روی حالت ON قرار دهید.

درصورتی که دفترچه راهنمای دستگاه فکس شما در دسترس نیستید و نمی‌دانید که چگونه باید وارد تنظیمات این دستگاه شوید و تنظیمات آن را اصلاح کنید، بهتر است با نمایندگی تعمیرات فکس تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز شما را راهنمایی کنند.

کشیده شدن چند کاغذ به طور هم‌زمان به داخل فکس

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران دستگاه‌های فکس بارها با آن روبه‌رو شده‌اند، کشیده شدن چند کاغذ به طور هم ‌زمان به داخل فکس است که به این مشکل چند تغذیه نیز گفته می‌شود اما دلیل بروز این مشکل چیست؟ اکثر ADF‌ ها دارای یک پد هستند که کاغذها را از یکدیگر جدا می‌‌کند؛ این پد پس از گذشت مدت زمانی به دلیل استفاده زیاد از دستگاه، فرسوده شده و کهنه می‌شود از این‌ رو دیگر نمی ‌تواند کاغذها را از یکدیگر جدا کند به همین دلیل ممکن است چندین کاغذ به صورت هم‌ زمان به داخل دستگاه فکس کشیده شوند؛

در صورتی که شما هم با چنین مشکلی در دستگاه فکس خود مواجه شده‌اید تنها کافیست که با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل مورد نظر، پد ADF را تعویض کرده و مشکل فکس را برطرف کنند.

روشن نشدن دستگاه فکس

روشن نشدن دستگاه فکس یا به دلیل بروز مشکلات ساده و پیش پا افتاده‌ای مانند خرابی پریز برق و کابل برق است یا به دلیل مشکلات سخت‌افزاری جدی مانند خرابی منبع تغذیه دستگاه فکس و برد اصلی این دستگاه است. منبع تغذیه تامین‌کننده برق مورد نیاز دستگاه فکس است و برد اصلی این دستگاه نیز وظیفه پردازش تمامی داده‌ها و انتقال آن‌ها به سایر اجزاء و قطعات فکس را برعهده دارد. درصورتی که با مشکل روشن نشدن دستگاه فکس مواجه شدید اول از همه از سالم بودن کابل برق این دستگاه و پریز برق مطمئن شوید؛ درصورتی که مشکل از کابل و پریز برق نبود با نمایندگی تعمیرات فکس تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل مورد نظر با عیب‌یابی دقیق، مشکل اصلی این دستگاه را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف کنند.

تعمیرات فکس در محل

یکی از مهم‌ترین خدماتی که مرکز سخت‌افزار ایران به کاربران دستگاه‌های فکس ارائه می‌دهد، تعمیرات فکس در محل است؛ بنابراین اگر شما هم با مشکلی در دستگاه فکس خود روبه‌رو شدید، می‌‌توانید از طریق تماس با این مرکز از خدمات تعمیر تخصصی فکس در محل استفاده کنید؛ اینگونه دیگر مجبور نیستید که زمان و هزینه‌ زیادی را برای جابجایی دستگاه فکس خود به یک مرکز تعمیرات به هدر دهید. جهت استفاده از خدمات عیب‌یابی و تعمیر تخصصی فکس در محل می‌توانید با نمایندگی تعمیر فکس تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت ارائه این خدمات به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

تعمیرات فکس توسط تکنسین های خبره مرکز سخت افزار ایران

مرکزسخت‌افزار ایران به عنوان تنها نمایندگی رسمی تعمیرات فکس، خدمات عیب‌یابی، تعمیرات تخصصی و سرویس انواع دستگاه‌های فکس را به کاربران ارائه می‌دهد. در هر کجای کلان‌شهرهای تهران و کرج که باشید، می‌توانید از خدمات این مرکز از طریق برقراری تماس با کارشناسان و تکنسین‌های آن استفاده کنید. به گونه‌ای که پس از تماس شما با نمایندگی تعمیر دستگاه فکس، تعمیرکاران آن به آدرس مورد نظر شما مراجعه کرده و با سرعت و کیفیت بالایی به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه می‌پردازند.

امتیاز شما به این نوشته