اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پکیج بوش

امروزه به دلیل کارکرد مناسب و به صرفه ی پکیج ها در قیاس با سیستم های گرمایش مرکزی و یا حتی آب گرمکن های دیواری، مجبوبیت آن ها افزایش یافته است. کمپانی بوش سال هاست که در میان مردم به عنوان یک برند معروف در سیستم های گرمایشی مطرح شده است و یکی از انتخاب های رایج هموطنان ما در خرید پکیج می باشد، از طرفی مسلما زمانی یک محصول مورد اعتماد مشتری قرار می گیرد که دارای خدمات پس از فروش از قبیل سرویس ، نصب و تعمیر از سوی مراکز معتبر باشد، چراکه تجربه به ما ثابت کرده است که هر برندی با هر کیفیتی روزی به تعمیر یا تعویض قطعات نیاز دارد و لازم است که دانش تعمیر آن ها توسط کارشناسان مجرب وجود داشته باشد. ما در مرکز تعمیر پکیج بوش به یاری شما هموطنان عزیز شتافته و با ارائه ی انواع سرویس های پشتیبانی، تعمیر ، نگهداری و سرویس پکیج، تجربه ی استفاده از عملکرد صحیح پکیج بوش را برای کاربران آن به ارمغان آورده ایم.

تعمیر پکیج بوش

تعمیر پکیج بوش در تهران

اگر از کاربران تهرانی پکیج بوش هستید و با مشکلاتی نظیر خاموش شدن خود به خود پکیج، روشن نشدن پکیج، کاهش پیدا کردن فشار پکیج دیواری، نشتی پیدا کردن پکیج، شنیده شدن سر و صدای زیاد از پکیج و … مواجه شده‌اید، می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیر پکیج بوش در تهران استفاده کنید.

خوشبختانه این مرکز نه تنها شعبه‌های متعددی در سراسر کلان‌شهر تهران دارد بلکه سرویس تعمیرات پکیج بوش در محل را به کاربران ارائه می‌دهد. شعبه‌های این مرکز در شمال، شمال شرق، غرب، شرق و مرکز تهران به ترتیب در مناطق تجریش، سعادت‌آباد، فرجام، میرداماد، ستارخان، پیروزی و ولیعصر قرار گرفته‌اند. البته فرقی هم نمی‌کند که در کدام یک از مناطق و محله‌های تهران سکونت داشته باشید چراکه در هر کجای این کلان‌شهر که باشید، می‌توانید با استفاده از سرویس تعمیر پکیج در محل از خدمات ویژه نمایندگی تعمیرات پکیج بوش بهره‌مند شوید.

جدول رفع خطاهای پکیچ Bosch

کد خطا A2/C3 نشتی دود از محفظه احتراق را نشان می دهد. تعمیرات پکیج بوش در این شرایط، منوط به تمیز کردن مبدل حرارتی است.
کد خطا A3 از کار افتادن سنسور دمای دود در پکیج های بوش با ارور A3 نشان داده می شود. در صورت مشاهده این کد خطا باید سنسور دود بررسی و ترمیم شود.
کد خطا A4 این کد، خارج شدن دود از کلاهک دود را نشان می دهد و باید هرچه زودتر، مسیر خروج دود را چک کنید.
کد خطا A6 به معنی از کار افتادن سنسور دما در محفظه احتراق است. ممکن است سنسور دمای داخل محفظه احتراق آسیب دیده باشد.
کد خطا A7 در صورت خرابی سنسور دمای آب گرم مصرفی، پکیج بوش ارور A7 را نمایش می دهد. برای تعمیر پکیج bosch، باید سنسور دمای آب گرم مصرفی را از نظر سیم کشی بررسی کنید.
کد خطا A8 این کد، به معنی قطعی ارتباطات کلید کد است.
کد خطا A9 معنی این ارور، عدم نصب صحیح سنسور دمای آب گرم مصرفی است و برای برطرف کردن آن باید محل اتصالات سنسور را چک کرده و در صورت لزوم آن را پیاده و با استفاده از چسب حرارتی دوباره نصب کنید.
کد خطا AD یکی دیگر از ارورهای پکیج بوش که خرابی سنسور مخزن را نشان می دهد. برای رفع این ارور، باید سنسور مخزن و اتصالات آن به دقت بررسی شوند.
کد خطا b1 ارور b1 به معنی نامشخص بودن کلید کد است و برای برطرف کردن آن باید کلید کدها را وصل و آزمایش کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.
کد خطا cc به معنی وصل نبودن سنسور دمای خارجی است. برای تعمیر پکیج بوش در این شرایط، نیاز به بررسی و تعمیر یا تعویض سنسور دما می باشد.
کد خطا d4 در صورت شدید بودن تغییر حرارتی پکیج بوش، کد d4 نمایش داده می شود. برای این منظور باید پمپ و لوله های خروجی آن و همچنین فشار سیستم را چک کنید.
کد خطا d5 خراب بودن سنسور دمای خارجی را نشان می دهد. با بررسی و ترمیم سنسور دمای خارجی و اصلاح سیم کشی، مشکل حل می شود.
کد خطا E2 این کد به معنی خراب بودن سنسور دما در سیستم شوفاژ است. برای برطرف کردن آن باید سنسور دما و سیم های اتصالات آن برسری شوند.
کد خطا E9 ارور E9 در پکیج های بوش، به معنی فعال بودن محدود کننده حرارت شوفاژ است. تیم تعمیرات پکیج بوش در این شرایط فشار سیستم را چک کرده و محدود کننده حرارت، عملکرد پمپ و فیوز روی برد را نیز با دقت مورد بررسی قرار می دهند.
کد خطا EA این ارور یعنی مشعل روشن نمی شود و برطرف کردن آن نیاز به عیب یابی دقیق پکیج و بخش ها و قطعات مختلف آن دارد.
کد خطا EO/FO یعنی دستگاه مشکل داخلی دارد و باید توسط یک تعمیرکار ماهر و دوره دیده، عیب یابی و تعمیر شود.
کد خطا F7 ارور F7 به این معناست که با وجود خاموش بودن دستگاه، شعله دیده می شود. برای تعمیر پکیج دیواری بوش در این شرایط، باید الکترودهای یونی و کابل های رابط را چک کنید. همچنین ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برد دستگاه باشد.
کد خطا FA این ارور یعنی بعد از قطع گاز باز هم شعله باقی می ماند.
کد خطا Fd به این معناست که دکمه راه اندازی مجدد به طور اتفاقی برای مدتی بیش از 30 ثانیه فشار داده شده است. کافی است دکمه راه انداز مجدد را دوباره و کمتر از 30 ثانیه فشار دهید.
کد خطا C1 کنتاکت های دیفرانسیل در هنگام کار دستگاه از هم باز می شوند. در این شرایط باید فن را از گرد و خاک تمیز کنید.
کد خطا C6 در صورت نمایش این ارور در پکیج بوش، باید فن را تمیز کرده و سالم بودن دیفرانسیل و سیم کشی آن را چک کنید.
کد خطا d7 شعله در حالت بیشترین حد خود قرار نمی گیرد. برای تعمیر پکیج بوش در این شرایط، باید روپوش سیم ها و شیر گاز و کابل مربوطه را بررسی کنید.

تعمیر پکیج بوش در کرج

خدماتی که نمایندگی تعمیر پکیج بوش ارائه می‌دهد تنها مختص کاربران تهرانی این دستگاه نیست بلکه کاربران کرجی پکیج بوش نیز می‌توانند از خدمات تعمیرات پکیج بوش توسط این مرکز بهره‌مند شوند. نمایندگی تعمیرات بوش در منطقه شاهین ویلا کرج شعبه دارد منتهی خدمات عیب‌یابی، تعمیرات تخصصی و سرویس پکیج بوش را به تمامی کاربران کرجی در اقصی نقاط این کلان‌شهر از جهانشهر گرفته تا عظیمیه، مهرشهر، گلشهر، فردیس، هشتگرد، نظرآباد و … ارائه می‌دهد.

اگر شما هم در کرج سکونت دارید و با مشکلی در پکیج بوش مواجه شده‌اید، تنها کافیست که تلفن را بردارید و با نمایندگی پکیج بوش تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز جهت عیب‌یابی و تعمیرات پکیج شما به آدرس موردنظرتان اعزام شوند.

تعمیر پکیج bosch
کد خطا c1/60 کنترل کننده کار فن عمل نمی کند و سرعت فن تغییر می کند. مطمئن شوید که دودکش باز و برق فن وصل است.
کد خطا A4/60 از دودکش دود نشتی می کند و سنسور دود وارد مدار نمی شود. دودکش را باز و در صورت نیاز، از تکنسین مجرب تعمیر پکیج بوش کمک بگیرید.
کد خطا C6/70 کنترل کننده کار فن وارد مدار نمی شود، به این صورت که در حین جرقه زدن کنتاک های آن باز است. باید اتصال فن به منبع تغذیه مورد بررسی قرار بگیرد.
کد خطا E9/40 گرمای مبدل بیش از مقدار استاندارد است و ترموستات حد وارد عمل شده است. فشار پکیج را به حد استاندارد رسانده و در صورت نیاز، پمپ سیرکولاسیون پکیج را تعمیر یا تعویض کنید.
کد خطا A4/70 این مورد از ارورهای پکیج بوش، به معنی کار نکردن سنسور دود پکیج است. میزان دمای اطراف سنسور دود را اندازه بگیرید که اگر کمتر از 8 درجه است، باید از ورود هوای سرد جلوگیری کنید. ممکن است ایراد از برد بوده و نیاز به تعویض این قطعه باشد.
کد خطا E2/40 50 سنسور NTC آب گرم رادیاتورها معیوب است. نیاز به تعمیر یا تعویض سنسور و گاها برد برای تعمیر پکیج دیواری بوش می باشد.
کد خطا EA/50 در صورت روشن نشدن مشعل یا برنر، پکیج بوش این کد خطا را نمایش می دهد. بهتر است در این شرایط از یک تعمیرکار بخواهید دستگاه را عیب یابی و تعمیر کند.
کد خطا B1/50 60 موقعیت کلید کد خراب است. ممکن است مشکل به راحتی برطرف نشده و نیاز به تعویض برد باشد.
کد خطا A7/60 70 این ارور در پکیج های بوش، یعنی سنسور حرارتی یا NTC آب گرم مصرفی قطع یا خراب شده است. باید این بخش ها را ترمیم و یا تعویض کنید.
کد خطا CE/40 50 60 سرعت گرم کردن آب در مبدل حرارتی بسیار بالا است و نیاز به کنترل و تنظیم فشار آب پکیج می باشد.
کد خطا A6/40 50 60 70 یکی دیگر از ارورهای پکیج بوش که به معنی عدم خروج دود و گرما در محفظه احتراق و خرابی سنسور دود است.

خدمات تخصصی تعمیر پکیج بوش

پکیج بوش، دستگاهی حساس و پیچیده است که با قطعات و بخش های الکترونیکی و مکانیکی خاصی کار می کند. نوع عملکرد حساس سیستم گرمایشی بوش به گونه ای طراحی شده است که مشکلات و ایرادهای مختلفی در کارکرد مداوم آن شکل می گیرد. وجود هرگونه ایراد در بخش های مختلف این دستگاه، موجب ایجاد اختلالات جدی در عملکرد اصلی پکیج بوش شده و در صورت ادامه یافتن،می تواند بسیار خطرناک باشد. اصلی ترین مشکلات مورد تعمیر پکیج بوش شامل موارد زیر می شود:

تعمیر مبدل حرارتی پکیج بوش

آیا مبدل پکیج قابل تعمیر است؟ خوشبختانه بله. در بیشتر موارد، امکان تعمیر مبدل حرارتی پکیج بوش و دیگر برندها وجود دارد. البته در نهایت تکنسین با توجه به شدت خرابی این قطعه تصمیم می گیرد که آن را ترمیم یا تعویض کند. یکی از روش های تعمیر مبدل پکیج های دیواری، رفع نشتی و آبریزی از دستگاه است.

اگر لوله های مبدل در اثر حرارت زیاد و یا رسوب بیش از حد سوراخ شوند، تعمیرکار ضمن پیدا کردن محل نشتی، آن را برطرف می کند. همچنین ممکن است نیاز به تعویض لوله های مبدل حرارتی باشد. جوشکاری هم روش دیگری برای تعمیر مبدل حرارتی پکیج bosch است که البته چگونگی اجرای آن بستگی به مدل مبدل و تک یا دو مبدله بودن پکیج دارد.

روشن نشدن پکیج بوش

از جمله مشکلات و ایرادات متداول انواع پکیج، روشن نشدن آن است. این مشکل دلایل متعددی دارد که شامل مواردی همچون: افت فشار آب، وجود هوا در لوله ها، انسداد لوله ها، خرابی سنسور تشخیص شعله، عملکرد نادرست دودکش و خرابی برد می شود، سیستم گرمایشی بوش نیز از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است برای کاربران انواع پکیج های بوش مشکل عدم روشن شدن پکیج رخ دهد.

همکاران ما در نمایندگی تعمیر پکیج بوش در مرکز سخت افزار ایران، ضمن بررسی دستگاه و ریشه یابی مشکل به وجود آمده ، هریک از موارد ذکر شده را با صرف کم ترین زمان ممکن برطرف کرده و شما را در تجربه ی استفاده از کارکرد صحیح پکیج بوش یاری می نمایند.

نمایش انواع کدهای خطا توسط پکیج بوش

به زبان بدن سیستم که قادر است به ما مشکلات را گزارش دهد کد خطا یا همان ارور گویند. همانگونه که بدن انسان در برابر آسیب های وارد شده از خود عکس العمل نشان می دهد، مهندسین ساخت و تولید اکثر وسایل الکترونیکی از جمله پکیج، سیستم پکیج را جوری طراحی کرده اند که هنگام بروز مشکل در هر قطعه از سیستم ، کد خطایی در نمایشگر پکیج نمایان شود و دستگاه عکس العملی نشان دهد ، پکیج بوش نیز این قاعده مستثنی نبوده و در صورت بروز ایرادات ساختاری کدهای مختلفی را نمایش می دهد.

رفع این کدهای خطا و در نتیجه بازیابی عملکرد صحیح سیستم گرمایشی بوش، نیازمند دانش تعمیرکاران با تجربه می باشد. مرکز سخت افزار ایران توسط کارشناسان فعال خود در نمایندگی پکیج بوش می تواند شما را در رفع خطاهای سیستم گرمایشی بوش یاری سازد.

گرم نشدن خانه حتی با وجود بالاترین درجه ی پکیج بوش

این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در صورتی که پکیج بوش سرویس شده باشد و مشکل رسوب گرفتگی در سیستم گرمایشی بوش رخ نداده باشد، ممکن است ظرفیت پکیج برای زیربنای منزل شما مناسب نباشد. به طور کلی این مشکل رایج ،نیاز به ریشه یابی توسط تعمیرکار حرفه ای دارد.

رفع ارورهای پکیج بوش

رفع ارورهای پکیج بوش

رفع مشکل چشمک زدن چراغ پکیج بوش

برای عیب یابی و تعمیر پکیج بوش مدل های آنالوگ، باید به الگوهای چراغ چشمک زن توجه کرد. مدل های آنالوگ ارور نمایش نمی دهند و در صورت بروز مشکل، چراغ آنها شروع به چشمک زدن می کند. برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ پکیج بوش، باید مفهوم هر الگو را دانست که به شرح زیر است:

  1. اگر چراغ دکمه reset در هر ثانیه 2 بار روشن و خاموش می شود و دومین چراغ ال ای دی از سمت چپ (چراغ 45 درجه) در حال چشمک زدن است، یعنی ترموستات حد عمل نکردن است.
  2. چنانچه چراغ دکمه reset در هر ثانیه 1 بار روشن و خاموش می شود و سومین چراغ ال ای دی از سمت چپ چشمک می زند، باید ببینید که چرا شعله تشکیل نمی شود.
  3. برای تعمیر پکیج بوش در شرایطی که چراغ دکمه reset در هر 2 ثانیه 1 بار روشن و خاموش می شود و چهارمین چراغ ال ای دی از سمت چپ چشمک می زند، باید سنسور و مشعل را بررسی کنید. البته ممکن است نیاز به تعمیر برد هم باشد.
  4. گاهی چراغ دکمه reset در هر 4 ثانیه 1 بار روشن و خاموش می شود و پنجمین چراغ ال ای دی از سمت چپ چشمک می زند. در این صورت، احتمال افت ولتاژ ورودی در دستگاه فن دار وجود دارد.
  5. اگر چراغ دکمه reset در هر 4 ثانیه 1 بار روشن و خاموش می شود و دومین و پنجمین چراغ ال ای دی از سمت چپ چشمک می زنند، اشکال در سنسور دود در دستگاه بدون فن وجود دارد.
  6. در صورتی که چراغ دکمه reset در هر 4 ثانیه 1 بار روشن و خاموش می شود و چهارمین و پنجمین چراغ ال ای دی چشمک می زنند، یعنی اشکال در سنسور NTC مصرفی ایجاد شده است.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری مرکز سخت افزار ایران، تمامی عیوب و مشکلات انواع پکیج را در اسرع وقت و کم ترین هزینه ی ممکن برطرف می سازد. این مرکز با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و تخصصی، بهره مندی از دانش تکنسین ها و استفاده از قطعات حرفه ای ، باکیفیت ترین خدمات را به متقاضیان ارائه می نماید .

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.