اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر دستگاه ماینر

تعمیر دستگاه ماینر در نمایندگی های مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. لذا اگر از یکی از این دستگاه ها استفاده می کنید می توانید با خاطری آسوده دستگاه ماینر را به تعمیرکاران متخصص دستگاه ماینر بسپارید. در این مقاله شما را با مهم ترین نکات در مورد تعمیر دستگاه ماینر آشنا می کنیم. با ورود جهان به حوزه شگفت انگیز بیت کوین و ارزهای دیجیتالی، دستگاه ماینر اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

این دستگاه ها دارای پیچیدگی های ساختاری خاصی هستند و همه چیز درباره آنها از نصب و راه اندازی گرفته تا شناسایی، عیب یابی و تعمیر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، باید توسط افراد دارای تخصص و مهارت انجام شود. کاربران به هیچ عنوان قادر به ترمیم درست این دستگاه نیستند و ضروری است که در صورت بروز مشکل، از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرند. در ادامه نکاتی را در خصوص فرایند تعمیر دستگاه ماینر می خوانید. به یاد داشته باشید که این نکات کلی هستند و نمی توانید با استناد به آنها، مشکل ماینر را برطرف کنید. لذا توصیه می کنیم برای رفع مشکل و تعمیرات دستگاه ماینر، از کارشناسان مجرب و دوره دیده کمک بگیرید.

هزینه تعمیر دستگاه ماینر

تعمیرات دستگاه های ماینر معمولا چند مرحله ای است. عموما مشکلات این دستگاه در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد می شوند و هریک نیاز به طی مراحل مختلفی دارند. برخلاف بسیاری تجهیزات و دستگاه های دیگر همچون موبایل و لپ تاپ و …، تعمیرات نرم افزاری ماینر هزینه بر است. تعمیرات سخت افزاری هم بسته به شدت و نوع خرابی قطعات هزینه های خاص خود را دارد. در مجموع برای براورد هزینه تعمیر دستگاه ماینر، باید عملیات عیب یابی انجام شود.

کارشناسان نمایندگی تعمیرات ماینر در مرکز سخت افزار ایران اول تمامی بخش های دستگاه را بررسی و عیب یابی می کنند. سپس با توجه به نوع خرابی و شدت آسیب دیدگی قطعات، هزینه تعمیرات را برآورد و به کاربر اعلام می کنند. اگر در طول پروسه تعمیر نیاز به انجام دادن اقدام خاص دیگری باشد، هزینه نهایی با آنچه در ابتدا اعلام شده بود متفاوت است.


خدمات تعمیر ماینر

بسته به این که خرابی دستگاه ماینر از چه نوعی باشد، خدماتی که برای تعمیر آن ارائه می شوند متفاوت هستند. تعمیر برد انواع دستگاههای ماینر شامل عیب یابی پردازنده ها و جی پی یو ها، تعمیر مین برد دستگاه و اشکالات متداول مربوط به هنگ و داغ کردن بیش از حد، تعمیر فن، عیب یابی کند بودن یا صدای نامتعادل، تعمیر پاور (پاورهای اکسترنال و پاورهای متصل به دستگاه) تعمیر مودم، تعمیر سوئیچ و روترهای متصل به ماینر، رفع اشکالات نرم افزاری، دفع حملات سایبری، ترمیم ویروسی شدن و اشکالات کیف پول، تعویض چیپ های برد کنترلر و هش برد در صورت نیاز، بالا بردن ظرفیت پاور دستگاه برای جلوگیری از خرابی های متداول (تقویت پاور ماینینگ) و اقداماتی از این دست، بخشی از اصلی ترین خدمات تعمیر دستگاه ماینر در مرکز سخت افزار ایران به شمار می روند.

تعمیر هشبرد ماینر

هشبرد یا چیپ، تقریبا مهم ترین بخش دستگاه ماینر است. اگر یک یا چند چیپ یا بخش تغذیه هش ‌برد از کار بیفتند، قدرت پردازش دستگاه ماینینگ یا همان هش ریت کاهش پیدا می کند. در نتیجه مشکلاتی در روند کار دستگاه ایجاد می شود که نیاز به بررسی تخصصی دارند. جالب است بدانید که هشبرد ماینر معمولا با تعویض چیپ تعمیر می شود. با این حال اگر تیم تعمیر دستگاه ماینر احساس کنند که نیاز به تعویض این قطعات است، آنها را با نمونه جدید جایگزین می کنند تا مشکل برطرف شود.


تعمیر کنترل ‌برد ماینر

گاهی برای تعمیر دستگاه ماینینگ، نیاز به تعمیر کنترل برد و یا تعویض این قطعه است. مشکلات این بخش البته بیشتر نرم افزاری هستند اما نوسانات برق، آسیب های جدی تری به آن وارد می کنند. عدم اتصال به شبکه و یا ذخیره اطلاعات در حافظه دستگاه، علائم اصلی خرابی یا آسیب دیدگی و یا بروز ایرادات نرم افزاری در کنترل برد به شمار می روند.


تعمیر پاور ماینر

از دیگر خدماتی که در روند تعمیر دستگاه ماینر به کاربران ارائه می شود، تعمیر پاور است. اگر دیدید که دستگاه در حین اتصال به برق صدای جرقه می دهد و یا فن کار نمی کند و بوی غیر عادی از اطراف دستگاه احساس می شود، به احتمال زیاد پاور آسیب دیده و باید هرچه زودتر ترمیم یا تعویض شود. بهتر است در این شرایط با تیم تعمیرات دستگاه ماینر تماس بگیرید تا ضمن حضور در محل، دستگاه را عیب یابی کرده و اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید : معرفی بهترین دستگاه کپی در سال 2021

مشکلات رایج دستگاه ماینینگ

روشن نشدن ماینر

یکی از عیوب متداولی که کاربران برای برطرف کردن آن با مرکز تخصصی تعمیر دستگاه ماینر تماس می گیرند، روشن نشدن دستگاه است. در این شرایط، اول باید ولتاژ اندازه گیری شود. اگر ولتاژ ورودی دستگاه از ۲۲۰ ولت کمتر باشد، پاور دستگاه کار نکرده و ماینر روشن نمی شود. همچنین تکنسین تعمیرات دستگاه ماینر، تمام سیم های ارتباطی پاور را از کنترل برد و هش بردها جدا کرده ولتاژ خروجی پاور را بررسی می کند. ولتاژ خروجی کمتر از ۱۲ ولت نشان دهنده خرابی پاور است و باید هرچه زودتر این قطعه را ترمیم یا تعویض کرد. بررسی کنترل و هش بردها هم کار دیگری است که برای رفع مشکل روشن نشدن دستگاه ماینر انجام می شود.


مشکلات فن ماینر

مشکل دیگری که در صورت مواجهه با آن باید به مرکز تعمیرات دستگاه ماینر مراجعه کنید، مربوط به فن است. یعنی زمانی که سرعت فن بسیار پایین یا بیش از حد بالاست، دستگاه ارور می دهد (Fatal Error)  و یا فن به طور کلی کار نمی کند. در هریک از این موارد نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه است. تکنسین اول فن را بررسی کرده و مطمئن می شود که به درستی روی کنترل برد نصب شده است. اگر خود فن آسیب دیده باشد، آن را با نمونه جدید جایگزین می کند. دقت کنید که در صورت تداوم مشکلات فن، دستگاه ماینر و به ویژه پاور و کنترل برد آن آسیب جدی می بینند و هزینه تعمیرات بسیار بالا خواهد رفت.


مشکلات نرم افزاری و امنیتی ماینر

سوء استفاده از دستگاه های ماینر اخیرا بسیار بیشتر از قبل شده است. لذا مشکلات نرم افزاری و امنیتی را هم باید به فهرست مشکلات رایج ماینینگ اضافه کنیم. مثلا ممکن است worker کاربر دستکاری شده یا دستگاه در استخرهای دیگری که در آنها ثبت نام نکرده اند مورد سوء استفاده قرار بگیرد. حتی در مواردی، دستگاه در IP هش ریت بالایی دارد ولی در استخر هش ریت کمتری دارد. معمولا بازدید از وب سایتهای مخرب و دانلود فریمورهای قفل شکسته (مخصوصا در انت ماینرها) و نصب آن بر روی دستگاه جهت اورکلاک، موجب بروز چنین مشکلاتی می شوند. این قبیل مشکلات نیاز به تعمیرات دستگاه ماینر به شکل تخصصی دارد و فرایند عیب یابی و ترمیم باید توسط افراد مجرب، متعهد و ماهر انجام شود.

3.5/5(8 امتیاز)