تعمیر تبلت دل و عیب یابی مشکلات ایجاد شده در این دستگاه

تعمیر تبلت

کاربران تبلت های دل ممکن است با طیف وسیعی از مشکلات و اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری در این دستگاه ها مواجه شوند. برای تعمیر تبلت دل و رفع مشکلاتی که در آن دیده می شود، باید به مراکز تعمیرات تخصصی تبلت های دل مراجعه کرد.

زمانی که یک دستگاه هوشمند مانند لپ تاپ یا تبلت دارید، امکان بروز مشکلات متعدد سخت افزاری و نرم افزاری در این دستگاه ها به دلیل پیچیدگی های بالایی که دارند، امری اجتناب ناپذیر است. در بین برند های متفاوت تولید کننده محصولات هوشمند، تبلت های برند دل یکی از پر طرفدارترین محصولات در بازار دستگاه های هوشمند است. این دستگاه ها نیز در معرض طیف وسیعی از مشکلات قرار دارند و به همین دلیل نیاز به تعمیر تبلت دل به صورت تخصصی وجود دارد. در مراکز تعمیرات تخصصی، تبلت های دل به دقت بررسی شده و با یک عیب یابی دقیق مشکلات ایجاد شده در آن برطرف خواهد شد. در ادامه به منظور بررسی نحوه تعمیر تبلت Dell، ابتدا مشکلات متعدد این دستگاه ها و دلیل بروز آن ها را بررسی کرده و سپس در خصوص فرایند تعمیر دستگاه صحبت خواهیم کرد.

تعمیر تبلت دل

مشکلات نرم افزاری تبلت های برند دل

در بسیاری از موارد مشکلاتی که در تبلت های دل مشاهده می شود به دلیل ایراد ها و اختلال هایی است که در بخش نرم افزاری این دستگاه ایجاد شده است. برای رفع مشکل و تعمیر تبلت دل باید به درستی نرم افزاری بودن مشکل و نوع آن تشخیص داده شود تا بتوان برای رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. برخی از اختلالات با منشاء مشکلات نرم افزاری در تبلت های برند دل شامل موارد زیر می شود که در صورت مشاهده آن ها نیاز به تعمیر تبلت Dell خواهید داشت:

 • تبلت بسیار کند شده و برنامه ها به کندی اجرا می شوند
 • تبلت دل مورد نظر مدام در حین اجرا کردن برنامه ها هنگ می کند
 • نمی توانید برخی از برنامه های نصب شده روی تبلت را باز کرده و اجرا کنید
 • تبلت ویروسی شده است
 • خاموش شدن ناگهانی تبلت
 • نمی توان روی دستگاه برنامه های جدید نصب کرد

هر یک از این اختلالات ممکن است به دنبال نصب یک برنامه مخرب یا استفاده از سایت های نا معتبر ایجاد شود. علاوه بر این به روز نبودن سیستم عامل تبلت نیز خود می تواند عامل بروز برخی از این مشکلات شود. در هر حال برای تعمیر تبلت دل باید اقدامات تخصصی برای رفع مشکلات نرم افزاری تبلت انجام شود.

برای تعمیر تبلت دل در صورت بروز مشکلات نرم افزاری چه کار هایی انجام می شود؟

بعد از بررسی دقیق دستگاه توسط تعمیرکار و تشخیص مشکل نرم افزاری دستگاه، اقدامات لازم برای تعمیر تبلت دل از طرق زیر انجام خواهد شد:

 • ریستارت کردن دستگاه
 • ریست فکتوری کردن آن
 • فلش کردن دستگاه و نصب یک آنتی ویروس مطمئن
 • به روز رسانی و ارتقای سیستم عامل نصب شده روی تبلت
 • انجام مجدد برخی تنظیمات در دستگاه
 • حذف کردن برخی از برنامه ها یا بازی های بسیار سنگین روی تبلت

همان طور که در بالا نیز مشاهده کردید، معمولا تعمیر تبلت دل در صورت وجود مشکلات نرم افزاری راحت تر بوده و با راهکار هایی به مراتب ساده تر می توان کار تعمیر تبلت Dell را انجام داد.

خرابی تبلت دل به دلیل وجود ایراد های سخت افزاری در دستگاه

در مقابل مشکلات نرم افزاری، ایراد ها و خرابی بخش های سخت افزاری تبلت دل نیز می تواند دلیل بروز مشکل در این دستگاه ها باشد که قطعا در این صورت فرایند تعمیر تبلت دل کمی پیچیده تر خواهد بود. از جمله مشکلات عمده ای که با منشا سخت افزاری در تبلت های برند دل دیده می شوند شامل موارد زیر است:

 • خراب شدن دکمه های پاور، هوم و دکمه های ولوم تبلت دل
 • از کار افتادن و خرابی پنل تاچ، ال سی دی و مدار ها و آی سی های مرتبط با این قسمت ها در تبلت دل
 • خراب شدن بخش های داخلی تبلت اعم از پاره شدن فلت، قطع شدن آی سی ها، مشکلات و خرابی مادربرد یا قطعات و سیم های مرتبط با آن
 • مشکلات مربوط به پردازنده های دستگاه
 • خرابی هارد، رم و بخش های مربوط به حافظه تبلت
 • خرابی اسپیکر، بلند گو و خروجی و مدار های مرتبط با صدای تبلت دل
 • مشکلات مربوط به باتری و نیاز به تعمیر باتری تبلت، شارژر، کابل شارژ، پاور دستگاه و کابل ها و مدار های مربوط به شارژ شدن تبلت از جمله خرابی سوکت شارژ تبلت دل

این موارد و بسیاری از قطعات سخت افزاری دیگری که در تبلت های برند دل استفاده می شود، ممکن است از کار افتاده و خراب شوند و در نتیجه آن عملکرد دستگاه مختل شود. با انجام تعمیر تبلت دل به صورت دقیق و تخصصی و بررسی بخش های آسیب دیده، می توان به بهبود کارکرد تبلت و بازگرداندن عملکرد قبلی آن کمک کرد. در ادامه به بررسی تعمیر و تعویض برخی از این بخش های سخت افزاری به منظور تعمیر تبلت Dell می پردازیم.

تعمیر تبلت دل در صورت بروز مشکلاتی در صفحه نمایش دستگاه

مجموعه صفحه نمایش در یک تبلت شامل مجموعه ای از قطعات و جزئیات است که سلامت و کارکرد درست آن ها برای ارائه تصویر مطلوب و حفظ مشخصه لمسی دستگاه نیاز است. گلس، قاب صفحه نمایش تبلت، ال سی دی، پنل تاچ، فلت های مرتبط با نمایشگر، مدار ها و آی سی های تصویر همگی باید در همکاری درستی با هم باشند تا مشکلی در صفحه نمایش دیده نشود. برای تعمیر تبلت دل در صورت بروز مشکل در نمایشگر دستگاه ممکن است به تعمیرات و راهکار های زیر نیاز باشد:

 • تعویض گلس آسیب دیده
 • تعمیر ال سی دی
 • تعویض ال سی دی
 • تعمیر پنل تاچ دستگاه
 • تعویض پنل تاچ
 • تعویض یا تعمیر فلت های آسیب دیده
 • تعویض آی سی ها یا مدار های مرتبط با تصویر

این موارد رایج ترین حالت هایی است که در توسط تعمیرکاران تبلت های دل برای رفع مشکلات ایجاد شده در نمایشگر این دستگاه ها انجام خواهد شد. مواردی از جمله ضربه، زمین خوردن دستگاه، اب خوردگی و مواردی از این قبیل می تواند طیف وسیعی از مشکلات را در نمایشگر تبلت های دل ایجاد کند. در مراکز تعمیرات تخصصی، افرادی که کار تعمیر تبلت دل را انجام می دهند، هر یک از این موارد را تشخیص داده و کار تعمیر دستگاه را انجام می دهند.

رفع مشکلات ایجاد شده در اسپیکر ها و جریان صدای تبلت دل

آسیب های متعددی که به دستگاه وارد می شود می تواند روی عملکرد اسپیکر ها یا میکروفون های تبلت دل نیز اثر گذاشته و از این رو با خرابی این قطعات نیاز به تعمیر اسپیکر ها یا بخش های مربوط به جریان صدا در دستگاه وجود داشته باشد. مشکلاتی اعم از خش دار شدن صدا، نویز داشتن صدا، قطع شدن و عدم دریافت کامل صدا، پخش نشدن صدا از دستگاه، عدم دریافت صدای مخاطب، قطع شدن صدای تبلت و مواردی از این قبیل می تواند نشان دهنده وجود  مشکلی در اسپیکر ها و جریان صدای دستگاه باشد. در این صورت برای تعمیر تبلت دل، باید اسپیکر ها را تعمیر یا تعویض کرد.

گاهی نیز با تعویض آی سی های صدا، مدار آنتن مربوط به صدا یا تعویض و تعمیر میکروفون ها فرایند تعمیر تبلت Dell انجام می شود. استفاده از قطعات و ابزار های با کیفیت و اصلی و انجام کار توسط افرادی متخصص در رفع مشکلات صدای دستگاه اهمیت زیادی دارد.

تعمیر تبلت دل در صورت بروز مشکل در دیگر بخش های سخت افزاری این دستگاه

علاوه بر مشکلات بالا، ایراد های سخت افزاری دیگری نیز در تبلت های دل دیده می شوند که نیاز به بررسی و تعمیر این دستگاه ها را به صورت حرفه ای و دقیق ایجاد می کند. برای مثال می توان به مشکلات ایجاد شده در باتری تبلت و شارژر دستگاه اشاره کرد. داغ شدن تبلت و زود خالی شدن باتری آن، عدم شارژ دستگاه و خاموش شدن تبلت در صورتی که تازه از شارژ جدا شده است، از رایج ترین مشکلاتی است که در این دستگاه ها ممکن است دیده شود. برای تعمیر تبلت دل در این صورت باید باتری، شارژر و مسیر های شارژ دستگاه به دقت بررسی و عیب یابی شوند.

علاوه بر این ها، خرابی برد تبلت، مشکلات ایجاد شده در هارد یا رم تبلت، مشکلاتی که در بخش های داخلی دستگاه دیده می شود و ، نیاز به تعمیر تبلت دل به صورت تخصصی و دقیق را طلب می کند. به هر حال این وظیفه تعمیرکار دستگاه است که نوع ایراد را تشخیص داده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

کار تعمیرات تبلت دل را باید در مراکز تعمیرات تخصصی این دستگاه ها انجام داد

چیزی که در خصوص تعمیر تبلت دل اهمیت دارد این است که چه مشکلات تبلت دل از نوع نرم افزاری باشد و چه منشاء اختلالات ایجاد شده در تبلت، خرابی بخش های سخت افزاری دستگاه باشد، نیاز به مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی و کمک گرفتن از افراد با تجربه در زمینه تعمیر تبلت Dell امری الزامی و مهم است. در مرکز خدمات تخصصی تعمیرات تبلت دل، می توان انواع خدمات تخصصی از فلش کردن و به روز رسانی نرم افزار ها و سیستم عامل دستگاه گرفته تا عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری مختلف تبلت دل را در سریع ترین زمان و با بالاترین کیفیت دریافت کرد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری