اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پکیج سوزان

تعمیر پکیج سوزان یکی از خدمات مرکز سخت افزار ایران در حوزه ی تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع است. چرا پکیج روشن نمی شود؟ علت خاموش و روشن شدن مداوم پکیج دیواری چیست؟ چطور مشکل افت فشار پکیج را حل کنیم؟ اینها بخشی از سوالاتی هستند که کاربران در تماس با نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران از کارشناسان ما می پرسند. در مقاله پیش رو که یک راهنمای کامل برای تعمیر پکیج سوزان است، به این پرسشها و دیگر سوالات شما در خصوص مشکلات رایج این دستگاه پاسخ می دهیم.

به طور کلی پکیج ها از هر برندی که باشند، مشکلات و ایرادات مشترکی دارند که با عیب یابی و ترمیم به موقع، به راحتی برطرف می شوند. البته منظور ما از به راحتی این نیست که خود شما می توانید این ایرادها را حل کنید. تعمیرات پکیج سوزان هم در بیشتر موارد، شبیه به روند ترمیم دیگر برندهاست. ممکن است برخی از جزئیات متفاوت باشند که در ادامه، نحوه سرویس پکیج، تعمیر یا تعویض قطعات و عیب یابی پکیج های برند سوزان را بررسی می کنیم.

نمایندگی تعمیر پکیج سوزان

تعمیرات پکیج سوزان در اکثر مواقع یکی از نگرانی های اصلی دارندگان این دستگاه است، چراکه نه تنها تداوم هرگونه اختلال و نشتی در پکیج می تواند موجب از کارافتادگی کلی دستگاه شود، بلکه می تواند خطرات فراوانی را نیز برای محیط و کاربران آن داشته باشد. جهت تعمیر پکیج سوزان، نیاز به متخصص با تجربه در این زمینه دارید. تعمیر این سیستم چیزی نیست که بتوانید بدون تجربه از پس آن بر بیایید. اقدامات تعمیراتی کاربران مبتدی باعث آسیب رساندن بیشتر به دستگاه می شود.

نمایندگی تعمیر پکیج سوزان آماده ی خدمت رسانی به کاربران آن می باشد. در این واحد هر آنچه که سیستم گرمایشی پکیج برای تعمیر و سرویس نیاز داشته باشد، فراهم است. تعمیرکاران و کارشناسان مجرب این واحد با به کارگیری دانش و مهارت ویژه ی خود و نیز استفاده از ابزارآلات حرفه ای و تخصصی مرتبط به یاری شما شتافته و کارکرد صحیح دستگاهتان را به ارمغان می آورند.

هزینه تعمیرات پکیج سوزان

حتما با خراب شدن پکیج منزلتان نگران هزینه تعمیرات آن هستید. هزینه تعمیر پکیج سوزان یا هر برند دیگری، متغیر بوده و نمی توان عدد مشخصی برای آن گفت. اول باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی کرده و تعیین کند که کدام بخش یا بخش ها آسیب دیده اند. پس از آن با توجه به قطعات معیوب و اقدامات مورد نیاز برای تعمیر دستگاه، می توان قیمت را تخمین زد. البته بازهم ممکن است در پایان فرایند تعمیر، هزینه از آنچه تخمین زده شده است بیشتر یا کمتر شود. به صورت کلی، اگر نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات نباشد، یعنی مشکل سطحی است و نباید مبلغ زیادی به عنوان هزینه تعمیرات پکیج دیواری سوزان پرداخت کنید. اما اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، مثلا برد، ترموستات یا دیگر اجزا از کار افتاده باشند، باید مبلغ قابل توجهی را صرف خرید قطعات اصلی و تعویض آنها کنید.

خدمات نمایندگی تعمیر پکیج سوزان

نمایندگی تعمیر پکیج سوزان با خلق فضایی تخصصی تمامی امکانات مورد نیاز جهت رفع و حل مشکلات ساختاری این دستگاه را فراهم نموده و در تلاش است تا با برآورده سازی کلیه ی نیازهای فنی کاربران در استفاده از انواع پکیج های سوزان، کارکرد صحیح این ماشین های پیشرفته را به ارمغان آورد.

در بخش زیر به شناسایی مشکلات رایج پکیج سوزان و خدمات قابل ارائه در واحد تعمیر پکیج سوزان می پردازیم.

برد هر پکیج نقش فرمان‌دهنده را ایفا می کند، تمامی فرمان‌های سیستم را به قطعات مختلف آن ارسال کرده و با این کار وظایف هر یک از قطعات پکیج را تعیین می‌کند، بنابراین بروز اختلال در آن می‌تواند کل پکیج را درگیر کند. اگر پکیج شما به هیچ عنوان روشن نشود احتمالا برد دستگاه با مشکل روبه رو می باشد.

همکاران و تعمیرکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن قادر به رفع مشکلات برد پکیج بوده و شما را در پروسه ی تعمیرات پکیج کمپانی سوزان یاری می نمایند.

پمپ نقش کلیدی در پکیج بازی می‌کند. درواقع این پمپ است که آب گرم تولیدی در پکیج را به حرکت در می‌آورد و این امکان را برای سیستم فراهم می‌کند که به وظیفه اصلی خود یعنی گرم کردن آب مصرفی و رادیاتور بپردازد، از این‌رو می‌توان گفت که پمپ پکیج نقش اصلی در گرم کردن آب و رادیاتورها را برعهده دارد.

درصورتی که پمپ پکیج از کار بیافتد، فرآیند گردش آب در رادیاتورها به مشکل روبه رو شده، با وجود روشن بودن پکیج، رادیاتورها سرد خواهند بود و نیازمند تعمیرات سیستم گرمایشی پکیج سوزان خواهید بود. تعمیرکاران و کارشناسان خبره ی نمایندگی تعمیر پکیج سوزان توسط به روزترین تجهیزات کاری شما را در رفع اختلالات موجود در پمپ یاری می نمایند.

دلیل گرم نشدن آب رادیاتورها چیست؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز چنین مشکلی در پکیج درنظر گرفت، خرابی مبدل پکیج است. اگر با مبدل پکیج و نقش آن در این دستگاه آشنایی ندارید، لازم است بدانید که به محفظه بالای مشعل که آب در آن قسمت با شعله گرم می‌شود، مبدل می‌گویند که ارتباط مستقیمی با شعله مشعل دارد. بنابراین پکیج با استفاده از مبدل آب را گرم کرده و آن را راهی رادیاتورها می‌کند. اگر مبدل پکیج با مشکلی مواجه شود در پروسه گرم شدن آب رادیاتورها مشکل ایجاد می‌شود. از این‌رو زمانی که تعمیرکاران به دنبال منشأ مشکل گرم نشدن آب رادیاتورها در پکیج سوزان هستند، مبدل این دستگاه را به عنوان اولین قطعه مورد عیب‌یابی قرار می‌دهند تا اگر مشکل از آن بود، این قطعه را به صورت تخصصی تعمیر کنند.

چرا پکیج روشن نمی‌شود؟ یکی از دلایل روشن نشدن پکیج، خرابی قطعه‌ای به نام فلومتر است که آن را با نام دبی‌سنج هم می‌شناسند. همانطور که از نام دبی‌سنج پیداست، این قطعه وظیفه دارد تا سرعت جریان آب را اندازه‌گیری کرده، سپس آن را به برد ارسال کرده و برد فرمان بازشدن شیر آب گرم را ارسال می‌کند. سپس با بازشدن شیر آب گرم پکیج، این دستگاه روشن می‌شود و آب گرم مصرفی و رادیاتورها فراهم می‌شود. اما دبی‌سنج چگونه سرعت جریان آب را اندازه‌گیری می‌کند؟ درواقع داخل فلومتر یک سنسور قرار دارد که این سنسور زمانی که جریان آب به گردش درمی‌آید، باز می‌شود و سرعت جریان آب را محاسبه و به برد ارسال می‌کند. با تمامی این اوصاف اگر فلومتر پکیج دچار مشکل شود، نه پکیج روشن می‌شود و نه آبی گرم می‌شود.

از آن‌جایی که روشن نشدن پکیج می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد، بروز چنین مشکلی به عیب‌یابی دقیق نیاز دارد. از این‌رو اگر شما هم با چنین مشکلی در پکیج سوزان مواجه شدید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر پکیج سوزان را به مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

مبدل اصلی پکیج هنگامی که دمای پکیج به بالای 52 درجه برسد و ترموستات حضور نداشته باشد، دچار آسیب جدی می شود. درواقع وظیفه ترموستات کنترل دمای پکیج و محافظت از مبدل اصلی در برابر دمای بالا می باشد، بنابراین بدیهیست که خرابی ترموستات مشکلات زیادی را در فرآیند گرم شدن رادیاتورها ایجاد ‌کند.

تعمیرات ترموستات به مهارت بالایی نیاز دارد، از این‌رو تنها تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند این قطعه را به صورت تخصصی تعمیر کرده و عملکرد اصلی آن را بازیابی نمایند. نمایندگی پکیج سوزان با به کارگیری تعمیرکاران حرفه ای و زبده پروسه ی تعمیر ترموستات پکیج سوزان را با حساسیت و دقت بالا انجام داده و آماده ی خدمت رسانی به کاربران این پکیج می باشد.

دلیل روشن نماندن شمعک پکیج چیست؟ یکی از دلایلی که می‌تواند موجب شود تا شمعک پکیج روشن نماند و دائم خود به خود خاموش شود، خرابی ترموکوپل پکیج است. اگر بخواهیم شما را با این قطعه آشنا کنیم باید بگوییم که ترموکوپل پکیج، جزء قطعات ایمنی پکیج دسته‌بندی می‌شود که خرابی آن، امنیت پکیج را به صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهد. درواقع ترموکوپل نقش یک مولد جریان الکتریکی را در پکیج بازی می‌کند که دیر یا زود فرسوده شده و نیاز به تعویض خواهد داشت. اگر شما هم با مشکل روشن نماندن شمعک پکیج خود مواجه شده‌اید بهتر است با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز ضمن عیب‌یابی و تعمیر پکیج سوزان به آدرس موردنظرتان اعزام شوند.

چرا با وجود روشن بودن پکیج، آب داغ در رادیاتورها گردش ندارد و رادیاتورها کاملاً سرد هستند؟ اکثر اوقات دلیل اصلی بروز چنین مشکلی در پکیج سوزان، خرابی قطعه‌ای به نام پمپ سیرکولاسیون است. نقش پمپ سیرکولاسیون در پکیج دیواری تک مبدله، گردش آب مدار گرمایش است. منتهی نقش این قطعه در پکیج دو مبدله، گردش آب مدار گرمایش به سمت رادیاتورها و مبدل صفحه‌ای هنگام باز بودن آب گرم مصرفی است. به همین دلیل است که وقتی مشکلی برای پمپ سیرکولاسیون به وجود می‌آید، دیگر خبری از گردش آب داغ در رادیاتورها نیست و رادیاتورها کاملاً سرد می‌شوند.

رفع مشکلات پکیج سوزان

ایجاد سر و صدا هنگام تغییر دور کم و زیاد

آیا پکیج شما هم سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند؟ اگر پکیج شما هنگام تغییر دور کم و زیاد صداهای ناهنجاری از خود تولید می‌کند می‌توان احتمال شکستن محور یا پروانه پمپ سیرکولاسیون را در نظر گرفت. در این صورت بهتر است عیب‌یابی و تعمیر پکیج سوزان را به مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید. تعمیرکاران این مرکز با سرعت و دقت بالایی به عیب‌یابی پمپ سیرکولاسیون پکیج می‌پردازند تا مشکل آن را پیدا کنند. متاسفانه اگر شکستگی محور یا پروانه پمپ سیرکولاسیون موجب صدا دادن پکیج شده باشد، چاره‌ای جزء تعویض کامل پمپ سیرکولاسیون وجود ندارد.

افت فشار آب

خرابی پمپ پکیج، سوراخ شدن دیافراگم منبع انبساط و کاهش فشار هوای منبع انبساط پکیج از دلایل افت فشار آب هستند. به همین دلیل بروز چنین مشکلی در پکیج به عیب‌یابی اصولی این دستگاه نیاز دارد. اگر مشکل از خرابی پمپ باشد باید این قطعه را با دقت و کیفیت بالایی مورد تعمیر قرار داد. اما اگر سوراخ شدن دیافراگم این قطعه موجب افت فشار آب شده باشد نیاز به تعویض منبع انبساط است. اگر هم کاهش فشار هوای منبع انبساط موجب افت فشار آب پکیج شده باشد، باید منبع انبساط را باد زد. بهتر است تعویض یا باد زدن منبع انبساط را به مهندسین تعمیر پکیج سوزان بسپارید.

گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها

دلیل گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها چیست؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان با وجود بروز چنین مشکلاتی در پکیج سوزان در نظر گرفت، خرابی یا سوختن موتور شیر سه راهه پکیج و عدم آب‌بندی مسیر رفت مدار گرمایش است که به آن شیر سه طرفه پکیج نیز گفته می‌شود. وظیفه شیر سه راهه در پکیج‌های دو مبدله تعویض مدار آبگرم مصرفی و آب موردنیاز مدار گرمایشی است. توجه داشته باشید که اگر سوختن موتور متحرک شیر سه راهه دلیل اصلی گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها باشد باید آن را تعویض کرد. اما اگر عدم آب‌بندی مسیر رفت مدار گرمایش دلیل اصلی بروز چنین مشکلی در پکیج باشد، می‌توان با سرویس کردن شیر سه راهه مشکل آن را برطرف کرد. درصورت بروز چنین مشکلاتی در پکیج سوزان، بهتر است عیب‌یابی و تعمیر پکیج سوزان را به تعمیرکاران خبره مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

نشتی آب

شکستن هوزینگ پمپ سیرکولاسیون، پارگی یا سوراخ شدن دیافراگم منبع انبساط، ترکیدگی بدنه منبع انبساط، سوراخ شدن مبدل تک منظوره حرارتی و سوراخ شدن لایه خارجی مبدل تک منظوره حرارتی، همه از عوامل و دلایلی هستند که موجب نشتی آب در پکیج سوزان می‌شوند. همانطور که اشاره کردیم پمپ سیرکولاسیون وظیفه گردش آب مدار گرمایش را برعهده دارد. اگر هوزینگ پمپ سیرکولاسیون دلیل اصلی نشتی آب در پکیج باشد، باید این قطعه را به طور کامل تعویض کرد. البته اگر سوراخ شدن دیافراگم یا ترکیدگی منبع انبساط پکیج دلیل اصلی نشتی این دستگاه باشد نیز باید منبع انبساط پکیج را به صورت کامل تعویض گردد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نگهداری از سیستم های پکیج امر بسیار مهمی می باشد که نیاز به دقت فراوانی در جلوگیری از ایجاد عوامل  تخریب کننده ی پکیج دارد. همکاران و کارشناسان مجرب ما در نمایندگی تعمیرات پکیج، با  استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر، ترمیم و برقراری سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می کنند.

امتیاز شما به این نوشته