اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

چرا آب پکیج گرم نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که کاربران پکیج بعضا با آن مواجه می شوند، گرم نشدن آب در سیستم است. به این معنی که پکیج، قادر به افزایش دمای آب نبوده و آب مصرفی با کاهش دما به دست کاربران می رسد. بروز این مشکل به ویژه در فصول سرد سال می تواند بسیار آزار دهنده باشد و باید در اسرع وقت برطرف گردد.

در این مطلب، از جمعی از مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج کمک گرفته ایم تا نکات کاربردی را در خصوص دلایل گرم نشدن آب پکیج و روش های رفع این مشکل به شما همراهان عزیز ارائه دهیم. از آنجا که ممکن است در اغلب موارد مشکل جدی بوده و نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی پکیج باشد، توصیه می کنیم برای رفع آن حتما از تکنسین های ماهر و متخصص نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. برای آشنایی با دلایل اختلال مورد بحث و روش های رفع آن، توجه شما عزیزان را به ادامه ی مطلب جلب می کنیم.

دلایل گرم نشدن آب پکیج

به عنوان بخشی از مهم ترین دلایل گرم نشدن آب پکیج ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پایین آمدن فشار گاز

فشار از و نوسانات آن، در کیفیت کار پکیج تاثیر بسیاری دارد. جالب است بدانید که کاهش فشار گاز، به عنوان یکی از اصلی ترین و اولین دلایل سرد بودن آب پکیج شناخته می شود. این مشکل به ویژه در روزهای سرد سال بیشتر اتفاق می افتد و دلیل آن، افزایش مصرف گاز می باشد. لذا پیش از انجام هرگونه اقدامی برای تعمیر پکیج، بهتر است اول از میزان فشار گاز مطمئن شوید.

فشار پایین آب

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج ، افت فشار آب ساختمان است. اگر فشار آب سرد کم باشد، با جوش آمدن سریع آب در پکیج مواجه خواهیم شد و همین امر باعث خاموش شدن دستگاه و سرد و گرم شدن مداوم آب می شود. برای رفع این مشکل، راهی ندارید جز اینکه صبر کنید تا نوسان فشار آب حل شود. البته استفاده از پمپ در ساختمان نیز می تواند در رفع این مساله موثر باشد.

انسداد مبدل ثانویه

دلیل دیگری که در هنگام افت دمای آب پکیج مورد توجه قرار می گیرد، رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. این مبدل هر چند سال یک بار نیاز به تعویض دارد؛ چرا که دائما رسوب گرفته و دچار انسداد می گردد. با این وجود، همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، بر این باورند که تمیز کردن مبدل و رسوب گیری آن نیز می تواند در رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج موثر واقع شود. برای این کار، باید مبدل ثانویه را با مخلوط آب و اسید شست ‌و‌ شو دهید. توصیه ما به شما این است که این کار را خودتان انجام ندهید و از متخصصان تعمیرات پکیج کمک بگیرید.

وجود هوا در لوله ها

اگر دیدید که پکیج شما آب را گرم نمی کند، به درجه روی پکیج با دقت نگاه کنید. اگر فشار آن زیر 1 باشد، یعنی سیستم نیاز به هواگیری دارد. لازم است بدانید که وجود هوا در پکیج، می تواند موجب کاهش دما و حرارت آب مصرفی این دستگاه شود.

سوختن برد کنترل

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج ، سوختن برد کنترل این دستگاه است. نشانه ی اصلی بروز این مشکل این است که پکیج روشن است اما کار نمی کند و طبیعتا در این حالت، قادر به گرم کردن آب هم نیست.

سایر دلایل سرد شدن آب پکیج

علاوه بر موارد ذکر شده، دلایل متعدد دیگری نیز برای گرم نشدن آب پکیج مطرح می شود. موارد و مشکلاتی همچون: قطع شدن برق دستگاه، اتصالی برق دستگاه، سوپاپ نامناسب پکیج، وجود اشکال در پمپ، رسوب گرفتن و انسداد رادیاتورها به هر دلیلی، وجود رادیاتورهای قدیمی و فرسوده، خراب شدن دودکش پکیج، خرابی شیر های پکیج، پیچ و خم های زیاد در لوله کشی، خرابی پتاسیومتر گرمایش، نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج، خرابی فلومتر پکیج، رسوب گرفتن دریچه آب پکیج، نزدیکی چند رادیاتور به هم، انجام ندادن سرویس های دوره ای و مواردی از این دست نیز می توانند موجب گرم نشدن آب پکیج شوند.

به هر ترتیب، بروز هریک از عوامل ذکر شده ناگزیر بوده و تا حد زیادی نمی توان از آنها جلوگیری کرد. آنچه اهمیت دارد این است که مشکل هرچه سریع تر برطرف گردد تا سایر بخش ها و قطعات دستگاه نیز دچار آسیب دیدگی نشوند. برای این منظور، می توانید روی مهارت و تخصص همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که پکیج مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع پکیج را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

امتیاز شما به این نوشته