021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

روشن نشدن مشعل پکیج

مشکل روشن نشدن مشعل پکیج یک مشکل بسیار متداول می باشد که کاربران به خصوص در فصل سرما و با فعال کردن حالت زمستانی پکیج از آن شکایت دارند. حتما این مشکل برای شما هم پیش آمده و به دنبال راه حلی برای رفع آن هستید.  این مشکل دردسرساز یکی از اتفاقاتی می باشد که برای انواع برندهای گوناگون پکیج پیش می آید و مسلما وجود یک عیب مکانیکی و فنی سبب روشن نشدن مشعل پکیج می گردد.

اما چه عیب و ایرادی؟ کدام بخش ها مشکل دارند که مانع از روشن شدن پکیج شده و یا آن را در حین کار خاموش می کنند؟ آیا برد آسیب دیده است؟ ممکن است مشکل از رادیاتورها باشد؟ چطور بدانیم که دلیل اصلی خاموش شدن پکیج و روشن نشدن آن چیست؟ تمام این سوالات را در ادامه مقاله پاسخ می دهیم تا نگرانی بابت رفع این مشکل نداشته باشید. در این مقاله ضمن پرداختن به دلایل روشن نشدن مشعل پکیج به معرفی راه های رفع مشکل می پردازیم.

دلایل روشن نشدن مشعل پکیج

روشن نشدن مشعل  پکیج ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد که عمده ترین آن ها را در اینجا بررسی می نماییم.

کاهش میزان آب داخل مدار:

گاهی ممکن است بنا برهر دلیلی میزان آب در داخل مدار گرمایشی کم شود و شاهد خاموشی مشعل پکیج باشیم ، برای مثال در مسیر سیستم نشتی وجود داشته باشد که سبب روشن نشدن مشعل پکیج شود و یا پکیج افت فشار آب  در لوله ها را تجربه کند، در این هنگام پکیج ها از هر نوع و برندی که باشند در راستای حفظ ایمنی و سلامت قطعات داخلی به صورت کاملا پیش فرض توسط سیستم ازکارافتادگی خودکارشان ، خاموش می شوند.

وجود هوا در مدار گرمایش :

یکی دیگر از علت های عدم روشن شدن مشعل پکیج ، هوا گرفتن لوله هاست. هنگامی که مدار گرمایشی هوا بگیرد ، جریان آب با اختلال رو به رو می شود و ممکن است گاهی پمپ ، هوا را جایگزین آب درون پکیج کند و وقفه ای ایجاد شود که موجب روشن نشدن مشعل پکیج شود. در واقع این وقفه می تواند سبب این شود که برد پکیج به علت عدم اطمینان از وجود آب در مدار ، دستور خاموشی دستگاه را صادر کند.

گرفتگی در مدار گرمایشی:

مسلما هر گونه گرفتگی در مسیر لوله ها سبب خاموشی مشعل پکیج می شود. عمده ترین علت گرفتگی مسیر لوله ها چیزی نیست جز رسوب. رسوب را می توان اصلی ترین عامل روشن نشدن مشعل پکیج دانست.این در حالیست که آب اکثر مناطق در کشور ما سختی بالایی ندارد و در جهت اطمینان از عدم انسداد لوله ها ، معمولا یک دستگاه سختی گیر در مسیر لوله ها نصب می گردد . اگر پکیج شما فاقد این دستگاه کاربردی می باشد ، درصد احتمال رسوب  و در نتیجه عدم تشکیل شعله ی پکیج به حد زیادی بالا می رود.

پمپ سیرکولاتور پکیج از کار افتاده است:

تنها کار کردن پمپ سیرکولاتور پکیج برای روشن شدن مشعل کافی نیست. بسیاری از این پمپ ها ابتدا ضعیف می شوند و سپس می سوزند و در واقع ممکن است مدت زیادی با کارکردی ضعیف به عمر خود ادامه دهند که سرانجام موجب روشن نشدن مشعل پکیج می شود. پمپ ضعیف قادر نخواهد بود سرعت و فشار مناسب آب را در مسیر لوله ها ایجاد کند ، به همین دلیل پکیج  از میزان ورودی آب رضایت نداشته و سیستم از کار می افتد.

گرم شدن بیش از حد :

گرم شدن بیش از حد نیز می تواند موجب خاموشی مشعل پکیج شود. دلایل پیچیده و زیادی می تواند مسبب جوش آوردن دستگاه  و در نتیجه روشن نشدن مشعل پکیج باشد از جمله : خرابی کلید تنظیم دما ، گیرپاژ کردن پمپ ، رسوب مبدل پکیج و یا تنظیم نبودن شعله گاز

فن پکیج سوخته است

مسلما یکی از مهم ترین عواملی که در پکیج های فن دار باعث عدم تشکل شعله پکیج می شود ، وجود دود در مسیر گرمایشی می باشد که در واقع وظیفه ی اصلی فن، دفع  دود حاصل از کارکرد اصلی پکیج می باشد. زمانی که فن مربوطه سوخته باشد، دود در مسیر باقی مانده و سبب روشن نشدن مشعل پکیج می شود.

خرابی برد پکیج

اگر پس از بررسی و رفع تمامی موارد بالا مشکل عدم تشکیل شعله ی پکیج همچنان ادامه داشت ، احتمال خرابی برد وجود دارد، چراکه در راس تمامی کارهای پکیج و سیستم اصلی آن ، درعملکرد صحیح  برد قرار دارد. در این حالت باید برد توسط یک تعمیر کار مجرب پکیج مورد بازرسی قرار گیرد و حتی در در صورت لزوم تعویض شود تا مشکل روشن نشدن مشعل پکیج رفع گردد.

راه های رفع مشکل روشن نشدن مشعل پکیج

چطور مشکل روشن نشدن شعله پکیج را حل کنیم؟ قاعدتا رفع ایراد روشن نشدن مشعل پکیج به حل مشکلات رایج پکیج که بالاتر از آنها صحبت کردیم، برمی گردد. به طور کلی در جهت از بین بردن خرابی های ذکر شده در پکیج، راه حل های زیر موثر است:

  • تنظیم فشار پکیج

برای این که فشار پکیج را تنظیم و مشکل روشن نشدن مشعل آن را برطرف کنید، باید از شیر پرکن کمک بگیرید. اگر فشار پایین است، این شیر را همراه با شیر آب گرم باز  کنید و منتظر بمانید که فشار دستگاه به حد نرمال برسد؛ سپس آن را ببندید. البته اگر مشکل مدام تکرار می شود، بهتر است با تیم تعمیرات پکیج در منزل تماس بگیرید تا مسئله را به شکل تخصصی بررسی و حل کنند.

  • هواگیری پکیج

روش دیگر برای رفع مشکل روشن نشدن مشعل پکیج، هواگیری دستگاه است. روند هواگیری پکیج از رادیاتورها شروع می شود و اگر مسئله تداوم داشت، دیگر لوله ها نیز هواگیری می شود. حتی ممکن است نیاز به تعویض پمپ هم باشد.

  • رسوب زدایی  لوله ها

اگر مشخص شود که روشن نشدن پکیج ناشی از رسوب گرفتن لوله هاست، باید هرچه زودتر آنها را رسوب گیری کنید. البته شما نمی توانید رسوب گیری پکیج را انجام دهید و برای انجام این کار، باید حتما از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

  • تعمیر یا تعویض الکترود شعله

اگر پکیج شما روشن نمی شود، بد نیست با یک انبردست، الکترود را کمی به شعله نزدیک کنید. اگر مشکل حل نشد، ممکن است این بخش آسیب دیده باشد که در این صورت نیازبه تعمیر یا تعویض الکترود شعله می باشد.

  • بررسی و اصلاح دودکش

یکی دیگر از اقداماتی که باید هنگام روشن نشدن مشعل پکیج انجام دهید، بررسی و اصلاح دودکش است. حتما مسیر دودکش را چک کرده و مطمئن شوید که هیچ گرفتگی یا انسدادی در آن وجود ندارد.

  • تنظیم دمای پکیج

در بخش های قبل هم اشاره کردیم که اگر دمای پکیج دیواری به درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است دمای پکیج بیشتر از حد استاندارد باشد. در این صورت از تعمیرکار بخواهید ضمن شناسایی علت بالا رفتن دمای پکیج، آن را در سطح درست و استاندارد تنظیم کند.

  • تعمیر یا تعویض برد پکیج

آخرین راه برای رفع مشکل روشن نشدن مشعل پکیج، تعمیر یا تعویض برد است. اگر تعمیرکار تشخیص دهد که مشعل به دلیل خرابی برد روشن نمی شود، این قطعه را ترمیم و در صورت نیاز، تعویض می نماید تا مشکل برطرف گردد.

تعمیر و سرویس پکیج

نگهداری از سیستم های پکیج امر بسیار مهمی می باشد که نیاز به دقت فراوانی در جلوگیری از ایجاد عوامل  تخریب کننده ی پکیج دارد.همکاران و کارشناسان مجرب ما ، با  استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و تکنیک های سرویس دهی، شما را در جهت تعمیر وسرویس سیستم های گرمایشی انواع پکیج ها یاری می کنند. همچنین در بخش تعمیرات پکیج نیز مقالات و راهکارهای کاربردی بسیاری در جهت حفظ سلامت سیستم ها اراﯬ می شود.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.