اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پکیج زمینی

آیا از پکیج زمینی استفاده می‌کنید؟ مدل پکیج شما چیست؟ پکیج ایران رادیاتور، اخگر، بوتان، بوش، لورچ یا آریستون؟ چه مشکلی برای پکیج شما به وجود آمده است؟ آیا پکیج سر و صدای زیادی دارد، نشتی دارد، آب را گرم نمی‌کند یا روشن نمی‌شود ؟ پکیج شما از هر برندی که باشد و هر مشکلی که برای آن به وجود آمده باشد با خیال راحت می‌توانید از خدمات عیب‌یابی و تعمیر پکیج زمینی توسط مرکز سخت‌افزار ایران بهره‌مند شوید. تنها کافیست که با این مرکز تماس بگیرید. تعمیرکاران آن به آدرس موردنظر شما اعزام شده و خدمات تعمیرات پکیج زمینی را به صورت اصولی و باکیفیت به شما ارائه می‌دهند. اگر دوست دارید بیشتر با خدمات این مرکز آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

پکیج زمینی چه تفاوتی با پکیج دیواری دارد؟

قبل از اینکه به خدمات تعمیر پکیج زمینی اشاره کنیم، لازم است شما را با تفاوت‌هایی که پکیج زمینی نسبت به پکیج دیواری دارد، آشنا کنیم تا اگر برای خرید پکیج بین گزینه‌های دیواری و زمینی دودل هستید به راحتی بتوانید پکیج ایده‌آل خود را انتخاب کنید.

پکیج زمینی

هر چقدر یک خانه بزرگتر باشد، تعداد سرویس بهداشتی و حمام آن نیز بیشتر خواهد بود از این‌رو به آب گرم بیشتری نیاز خواهد داشت. بهترین پکیج برای خانه‌های بزرگ با چندین حمام و سرویس بهداشتی، پکیج‌ زمینی است چراکه این نوع پکیج دارای یک مخزن اضافی است که آب گرم را ذخیره می‌کند. با این وجود هیچ مشکلی در فراهم کردن آب گرم حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی در خانه‌های بزرگ به وجود نمی‌آید. البته پکیج‌های زمینی دارای دو نوع مشعل‌دار و بدون مشعل هستند که مدل مشعل‌دار آن‌ها برای خانه‌هایی با متراژ پایین استفاده می‌شود و از مدل‌های بدون مشعل آن‌ها برای خانه‌هایی با متراژ بالا استفاده می‌شود.

 

  • معایب و مزایای پکیج زمینی نسبت به پکیج دیواری چیست؟

پکیج‌های زمینی سر و صدای زیادی دارند به همین دلیل برای واحدهای آپارتمانی و کوچک یا خانه‌هایی که فضای مناسبی برای نصب پکیج زمینی ندارند، توصیه نمی‌شوند چراکه بهترین مکان برای نصب این نوع پکیج‌ها در زیرزمین و داخل پارکینگ است. از طرفی پکیج‌های زمینی نسبت به پکیج‌های دیواری ظرفیت و قدرت بیشتری دارند. به همین دلیل از آن‌ها در خانه‌هایی با متراژ بالا و همچنین خانه‌های ویلایی استفاده می‌شود. اگر شما هم در یک خانه ویلایی زندگی می‌کنید و از پکیج زمینی استفاده می‌کنید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر پکیج زمینی را به مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید.

پکیج دیواری

برخلاف پکیج زمینی، پکیج دیواری برای ساختمان‌هایی با متراژ متوسط تا پایین مناسب می‌باشد. چراکه پکیج‌های دیواری مانند پکیج‌های زمینی دارای یک مخزن اضافی نیستند و آب گرم را ذخیره نمی‌کنند. همانطور که می‌دانید عملکرد پکیج دیواری به این شکل است که آب را به صورت لحظه‌ای گرم می‌کند. رایج‌ترین نوع پکیج‌های دیواری، مدل گازی آن‌ها است که باتوجه به عوامل متعددی مانند: متراژ ساختمان، میزان آب گرم مصرفی و همچنین داشتن موقعیت مناسب برای نصب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

  • معایب و مزایای پکیج دیواری نسبت به پکیج زمینی چیست؟

تنظیم پکیج‌های دیواری کار بسیار آسانی است چراکه در هر واحد از آپارتمان با متراژ کوچک یا متوسط یک پکیج دیواری قرار دارد. از طرفی همین ویژگی موجب می‌شود که هزینه‌های اشتراکی آپارتمان‌ها به صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کند. علاوه‌بر این مصرف برق پکیج دیواری بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه است. درضمن نصب این نوع پکیج به لوله‌کشی و صرف هزینه زیاد احتیاجی ندارد. منتهی تنها برای استفاده در خانه‌هایی با متراژ پایین مناسب است.

خدمات نمایندگی تعمیر پکیج زمینی

تعمیر شیر گاز پکیج زمینی

نقش شیر گاز در پکیج‌های زمینی این است که طول شعله را براساس دستوری که ترموستات به آن می‌دهد، تنظیم می‌کند. درواقع شیر گاز از دو شیر مغناطیسی قطع گاز و همچنین یک رگلاتور برای تنظیم فشار خروجی تشکیل شده است. شیر گاز کمک بسزایی به حفظ امنیت پکیج زمینی می‌کند به گونه‌ای که اگر شعله در پکیج به وجود نیاید، دو شیر مغناطیسی که درون شیر گاز قرار دارند، قطع می‌شوند. از این‌رو از بروز اتفاقاتی مانند آتش‌ گرفتن پکیج جلوگیری می‌شود. یکی از دلایل خرابی شیر گاز پکیج، عدم تشکیل شعله است. بنابراین اگر با چنین مشکلی در پکیج خود مواجه شدید، می‌توانید از خدمات عیب‌یابی و تعمیر پکیج زمینی توسط نمایندگی تعمیرات پکیج استفاده کنید.

تعمیر برد پکیج زمینی

چرا پکیج روشن نمی‌شود؟ چرا پکیج دیر روشن می‌شود؟ چرا پکیج خاموش می‌شود؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان با بروز چنین مشکلاتی درنظر گرفت، خرابی یکی از مهم‌ترین قطعات پکیج، یعنی برد این دستگاه است. برد به عنوان رابط بین دستورات کاربر و اجزاء پکیج در این دستگاه فعالیت دارد. به گونه‌ای که دستورات کاربر مانند تنظیم دمای پکیج را دریافت کرده و به قطعه موردنظر ارسال می‌کند و اینگونه نقش و وظیفه هر یک از اجزاء پکیج را تعیین می‌کند. با این وجود بدیهی است که خراب شدن برد بر روی کارایی کل پکیج تاثیرگذار خواهد بود و موجب می‌شود پکیج به دستگاهی بلااستفاده تبدیل شود.

تعمیر پمپ پکیج زمینی

عامل جریان آب گرم در رادیاتورها و لوله‌ها پمپ پکیج می‌باشد به گونه‌ای که پمپ آب گرم را به داخل رادیاتورها و لوله‌ها انتقال می‌دهد. اگر پکیج روشن شده اما پمپ آن هیچ حرکتی نداشته باشد یا اینکه آب گرم در رادیاتورها گردش نداشته باشد، به این معناست که پمپ این دستگاه دچار مشکل شده است. متاسفانه لازم است بدانید که پمپ پکیج، گران‌ترین قطعه این دستگاه است. چراکه قطعات آن کم‌یاب هستند. اگر با مشکلی در پمپ پکیج خود مواجه شده‌اید، تنها کافیست که عیب‌یابی و تعمیر آن را به نمایندگی تعمیر پکیج زمینی بسپارید.

تعمیر شیر اطمینان پکیج زمینی

نقش شیر اطمینان در پکیج زمینی، کنترل فشار در مدار اولیه است. زمانی که فشار دستگاه به حد نهایی می‌رسد، شیر اطمینان با خارج کردن آب از بالا رفتن فشار جلوگیری می‌کند. با این وجود اگر مشکلی برای شیر اطمینان پکیج به وجود بیاید، فشار آب از کنترل خارج می‌شود. در این صورت پکیج شما به تعمیرات تخصصی نیاز دارد. از این‌رو بهتر است با نمایندگی تعمیر پکیج زمینی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر پکیج را در منزل به شما ارائه دهند.

تعمیر ترموستات پکیج زمینی

چرا پکیج آب را بیش از اندازه داغ می‌کند؟ مشکل داغ شدن بیش از اندازه آب به خرابی ترموستات پکیج بازمی‌گردد چراکه وظیفه ترموستات در پکیج کنترل دمای این دستگاه است. به گونه‌ای که اگر دمای آب به 105 درجه برسد، ترموستات فرمان خاموش شدن پکیج را به برد ارسال می‌کند و برد نیز پکیج را خاموش می‌کند. به همین جهت اگر ترموستات دچار مشکل شود آب بیش از اندازه داغ می‌شود. اگر شما هم با چنین مشکلی در پکیج خود مواجه شده‌اید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی تعمیر پکیج زمینی بسپارید.

تعمیر مبدل اصلی پکیج زمینی

مبدل به محفظه بالای پکیج گفته می‌شود که آب در آنجا با شعله گرم می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین دلایل گرم نشدن آب خرابی مبدل اصلی آن است. البته بهتر است بدانید که با سرویس‌های دوره‌ای و منظم پکیج می‌توان از خراب شدن مبدل آن جلوگیری کرد چراکه دلیل اصلی خرابی مبدل پکیج، رسوب گرفتن آن است. خوشبختانه یکی دیگر از خدماتی که توسط نمایندگی تعمیر پکیج زمینی به کاربران این دستگاه ارائه داده می‌شود، سرویس پکیج است. با این وجود می‌توانید برای جلوگیری از خراب شدن قطعات پکیج از سرویس پکیج زمینی توسط این مرکز استفاده کنید.

تعمیر منبع انبساط پکیج زمینی

منبع انبساط دیافراگمی از دو صفحه فلزی با یک دیافراگم در وسط آن‌ها درست شده است. جنس دیافراگمی که در بین دو صفحه فلزی قرار گرفته است لاستیکی است. اما نقش منبع انبساط در پکیج زمینی چیست؟ زمانی که دمای آب بالا می‌رود این منبع دچار انبساط شده و حجم آن افزایش پیدا می‌کند. اگر جایی برای خالی کردن این حجم اضافی وجود نداشته باشد، لوله‌ها و اتصالات پکیج دچار فشار زیادی شده و به مرور زمان خراب می‌شوند. کار منبع انبساط این است که این حجم اضافی آب داخل دستگاه را خالی می‌کند تا عمر پکیج افزایش پیدا کند. نقش دیگر منبع انبساط در پکیج این است که مانع از وارد شدن هوا به داخل سیستم و دستگاه می‌شود. درصورتی که منبع انبساط سوراخ شود، نه تنها پکیج دچار نشتی می‌شود بلکه هوا داخل سیستم و دستگاه می‌شود.

رفع انواع مشکلات پکیج زمینی

رفع مشکل عدم گردش آب در پکیج زمینی

دلیل عدم گردش آب در پکیج چیست؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز این مشکل درنظر گرفت، خرابی پمپ سیرکولاسیون پکیج است. نقش و وظیفه اصلی پمپ سیرکولاسیون در پکیج به چرخش درآوردن آب در مدار گرمایشی این دستگاه است. از رایج‌ترین دلایلی که موجب بروز مشکل در پمپ سیرکولاسیون پکیج و درنهایت عدم گردش آب در این دستگاه می‌شوند، می‌توان به سوختن سیم‌پیچی، شکستن بوش‌های محور پمپ و سوختن خازن پمپ سیرکولاسیون اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگر سیم‌پیچی پمپ سیرکولاسیون سوخته باشد یا بوش‌های محور این پمپ شکسته شده باشند باید پمپ سیرکولاسیون را به طور کامل تعویض کرد. منتهی اگر خازن پمپ سیرکولاسیون سوخته باشد تنها باید خود خازن پمپ را تعویض کرد.

رفع مشکل گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها می‌شود، سوختن موتور شیر سه راهی پکیج است. وظیفه شیر سه راهه پکیج که به آن شیر سه طرفه پکیج نیز می‌گویند، در پکیج‌های دو مبدله تعویض مدار آبگرم مصرفی و آب موردنیاز مدار گرمایشی است. اگر سوختن موتور متحرک شیر سه راهه دلیل اصلی گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها باشد باید آن را تعویض کرد. منتهی امکان دارد عدم آب‌بندی مسیر رفت مدار گرمایش نیز دلیل اصلی بروز چنین مشکلی در پکیج باشد که در این صورت می‌توان با سرویس کردن شیر سه طرفه، مشکل آن را برطرف کرد. اگر پکیج شما هم چنین مشکلی دارد می‌توانید تعمیر آن را به نمایندگی تعمیر پکیج زمینی بسپارید.

رفع مشکل نشتی آب در پکیج زمینی

عوامل متعددی می‌توانند موجب نشتی آب در پکیج شوند که شامل: شکستن هوزینگ پمپ سیرکولاسیون، پارگی یا سوراخ شدن دیافراگم منبع انبساط، ترکیدگی بدنه منبع انبساط، سوراخ شدن مبدل تک منظوره حرارتی و سوراخ شدن لایه خارجی مبدل تک منظوره حرارتی می‌باشند. بنابراین بهتر است با بروز چنین مشکلی با نمایندگی تعمیر پکیج زمینی تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و با عیب‌یابی دقیق پکیج شما منشأ نشتی آن را پیدا کرده و مشکلش را برطرف کنند.

عیب‌یابی و تعمیر پکیج خود را به نمایندگی تعمیر پکیج زمینی بسپارید

اگر از پکیج زمینی استفاده می‌کنید و با مشکلی در آن مواجه شده‌اید، می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به مرکز تعمیرات پکیج زمینی بسپارید. تکنسین‌های این مرکز تخصص ویژه‌ای در رفع مشکلات انواع برندهای پکیج زمینی دارند. از این‌رو با سرعت و کیفیت بالایی به رفع مشکل این دستگاه می‌پردازند و درنهایت جهت اطمینان از رفع مشکل آن، این دستگاه را مورد تست و بررسی دقیق قرار می‌دهند. اینگونه می‌توانید با خیال راحت تعمیرات پکیج خود را به نمایندگی تعمیر پکیج زمینی بسپارید.

امتیاز شما به این نوشته