اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پکیج بوتان

اگر شما هم از پکیج برای گرم کردن منزل و آب گرم مصرفی استفاده میکنید، بد نیست با مشکلات این دستگاه و نحوه تعمیرات آن آشنا باشید. در راهنمای تعمیر پکیج بوتان، به شما می گوییم که چگونه این دستگاه را عیب یابی کرده و در چه شرایطی برای رفع ایرادات آن با مرکز تعمیرات پکیج تماس بگیرید. پس اگر از پکیج های محبوب بوتان استفاده کرده و اخیرا با مشکلاتی همچون گرم نشدن آب، نشتی، سر و صدای غیر عادی و … مواجه شده اید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

نمایندگی تعمیر پکیج دیواری بوتان

تعمیرات پکیج دیواری بوتان در اکثر مواقع یکی از نگرانی های اصلی دارندگان این دستگاه است، چراکه نه تنها تداوم هرگونه اختلال و نشتی در پکیج می تواند موجب از کارافتادگی کلی دستگاه شود، بلکه می تواند خطرات فراوانی را نیز برای محیط و کاربران آن داشته باشد. جهت تعمیر پکیج دیواری بوتان، نیاز به متخصص با تجربه در این زمینه دارید. تعمیر این سیستم چیزی نیست که بتوانید بدون تجربه از پس آن بر بیایید. اقدامات تعمیراتی کاربران مبتدی باعث آسیب رساندن بیشتر به دستگاه می شود.

نمایندگی تعمیر پکیج دیواری بوتان آماده ی خدمت رسانی به کاربران آن می باشد. در این واحد هر آنچه که یک سیستم گرمایشی پکیج برای تعمیر و سرویس نیاز داشته باشد، فراهم است. تعمیرکاران و کارشناسان مجرب این واحد با به کارگیری دانش و مهارت ویژه ی خود و نیز استفاده از ابزارآلات حرفه ای و تخصصی مرتبط به یاری شما شتافته و کارکرد صحیح دستگاهتان را به ارمغان می آورند.

خدمات تخصصی تعمیر پکیج بوتان

نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان، خدمات با کیفیتی را در حوزه ترمیم مشکلات عملکردی این دستگاه به مشتریان ارائه می دهد. اقداماتی همچون تعمیر برد، تعویض برد آسیب دیده، تعمیر ترموستات، تعمیرات تخصصی مبدل، تعمیر و تعویض ویستور، ترمیم سنسورها، تعمیر ترمیستور، تعمیر و تعویض فلوسوئیچ، تعمیر شیر پرکن و ترمیم و تعویض کلیه قطعات پکیج، از جمله مهم ترین خدمات تعمیر پکیج دیواری بوتان به شمار می روند. خدمات ارائه شده بر حسب مورد تعمیراتی دارای ضمانت نامه معتبر هستند و می توانید در بازه زمانی تعیین شده، هرگونه مشکل احتمالی را پیگیری کنید.

تعمیر برد پکیج بوتان

گاهی مشکلاتی مثل خاموش شدن یا روشن نشدن پکیج، ناشی از خرابی برد هستند. برد پکیج هم ساختار و عملکردی مشابه برد سایر دستگاه های الکتریکی دارد. این قطعه، فرمانهای لازم را به بخش های مختلف پکیج صادر می کند و اگر به هر دلیلی از کار بیفتد، باعث بروز مشکلاتی در روند کاری دستگاه می شود. خوشبختانه می توان اطمینان داشت که پس از تعمیر برد پکیج بوتان، مشکلات ذکر شده برطرف می گردند و روال کار پکیج به حالت عادی باز می گردد.

تعمیر ترموستات پکیج بوتان

از کار افتادن ترموستات پکیج، مانع از عبور جریان از کنتاکت های این قطعه می شود. این اتفاق، مشکلاتی را در روند کاری پکیج دیواری ایجاد می کند که نیاز به بررسی تخصصی دارند. برای عیب یابی ترموستات، یکی از سیم های این قطعه را هنگام روشن بودن پکیج جدا کنید. اگر دستگاه خاموش نشد، یعنی ترموستات آسیب دیده و باید ترمیم شود. معمولا این قطعه قابل ترمیم نیست و تیم تعمیرات پکیج بوتان برای اطمینان بیشتر، ترموستات را با یک نمونه جدید و اورجینال، جایگزین می کنند.

تعمیر مبدل پکیج بوتان

مبدل هم قطعه مهم دیگری است که در روند تعمیر پکیج بوتان، بررسی و ترمیم می گردد. آب در مبدل پکیج جریان دارد و توسط مشعل گرم می شود. این یعنی مبدل ها با شعله در ارتباط هستند و احتمال خرابی یا حتی سوراخ شدن آنها در طول زمان وجود دارد. مسئله دیگر این است که لوله های مبدل به مرور زمان رسوب میگیرند و فرایند کاری این بخش هم مختل می شود. حتی گاهی شدت این رسوب ها به اندازه ای است که لوله سوراخ شده و آب از آن بیرون می ریزد. فرایند تعمیر مبدل پکیج بوتان، به این ترتیب است که اول محل نشتی شناسایی شده وسپس لوله ها بسته به شدت آسیب دیدگی، ترمیم یا تعویض می گردند. البته تلاش تیم تعمیر پکیج بوتان، بر ترمیم لوله ها و مبدل ها و جلوگیری از تعویض آنهاست.

موارد تعمیر پکیج بوتان

پکیج بوتان، دستگاهی نسبتا پیچیده است که با قطعات و بخش های الکترونیکی و مکانیکی خاصی کار می کند. از طرفی نوع عملکرد این محصول به گونه ای است که مشکلات و ایرادهای مختلفی را می توان برای آن بر شمرد. وجود هرگونه ایراد در بخش های مختلف این دستگاه، موجب ایجاد اختلالات جدی در عملکرد پکیج شده و تامین آب گرم مصرفی و نیز گرم شدن محیط را با مشکلاتی مواجه می سازد. اصلی ترین موارد تعمیر پکیج بوتان در نمایندگی تعمیر پکیج دیواری شامل موارد زیر می گردد:

روشن نشدن پکیج

از جمله مشکلات و ایرادهای رایج پکیج، روشن نشدن این دستگاه است. این مشکل دلایل متعددی دارد که از آن جمله می توان به مواردی همچون: افت فشار آب، وجود هوا در لوله ها، انسداد لوله ها، خرابی سنسور تشخیص شعله، عملکرد نادرست دودکش و خرابی برد اشاره کرد.

همکاران ما در نمایندگی تعمیر پکیج بوتان در مرکز سخت افزار ایران، ضمن بررسی دستگاه و تشخیص علت مشکل، هریک از موارد ذکر شده را برطرف می نمایند. گفتنی است چنانچه برای رفع این دلایل نیاز به تعمیر یا تعویض هریک از قطعات باشد، فرایند مورد نظر با استفاده از تجهیزات و قطعات با کیفیت و و اورجینال انجام می گردد.

افت فشار پکیج

یکی از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری، افت فشار است. اگر مدار بسته پکیج یا رادیاتور نشتی داشته باشد، شیر پر کن باز باشد، مبدل حرارتی سوراخ باشد، منبع انبساط سوراخ باشد و یا شیر پر کن مشکل داشته باشد، پکیج دچار افت فشار شده و مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد خواهد نمود.

در این شرایط، تعمیر پکیج بوتان با انجام دادن اقداماتی از قبیل: رفع نشتی مدار، تعمیر یا بستن شیر پر کن، تعمیر یا تعویض منبع انبساط و نیز ترمیم یا تعویض مبدل حرارتی انجام می گردد. هریک از اقدامات ذکر شده، نیاز به مهارت بالایی در حوزه ی تعمیرات پکیج دارد که تعمیرکاران فعال در نمایندگی تعمیر تهویه مطبوع مرکز سخت افزار ایران، از این مهارت برخوردار می باشند.

رسوب گرفتن مبدل ها

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعمیر پکیج بوتان مورد توجه قرار می گیرد، انسداد مبدل ها و رسوب گرفتن این بخش است. لوله ها و مبدل های این دستگاه، معمولا به دلیل سختی آب مصرفی رسوب گرفته و به مرور زمان مسدود می شوند. اگر فرایند رسوب زدایی به موقع انجام نشود، آسیب های جبران ناپذیری در دستگاه ایجاد شده و به دنبال آن، هزینه ی تعمیر نیز افزایش خواهد یافت.

تکنسین های نمایندگی تعمیرات پکیج ، فرایند رسوب گیری را به دو روش سنتی و مدرن انجام داده و به این ترتیب، مشکلات ناشی از این اتفاق را برطرف می کنند. با توجه به این که رسوب زدایی پکیج نیاز به استفاده از موادی همچون اسید دارد، همکاران ما ضمن رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات مطمئن، این عملیات را با دقت هرچه بیشتر انجام داده و از آسیب دیدگی سایر بخش ها جلوگیری می کنند.

گرم نشدن آب پکیج

دیگر ایرادی که در فرایند تعمیر پکیج بوتان بررسی شده و برای رفع آن تلاش می شود، گرم نشدن آب است. موارد مختلفی از جمله: پایین آمدن فشار گاز، افت فشار آب، انسداد مبدل ثانویه، وجود آب در لوله ها، قطع شدن برق دستگاه، اتصالی برق دستگاه، سوپاپ نامناسب پکیج، وجود اشکال در پمپ، رسوب گرفتن و انسداد رادیاتورها به هر دلیلی، وجود رادیاتورهای قدیمی و فرسوده، خراب شدن دودکش پکیج، خرابی شیر های پکیج، پیچ و خم های زیاد در لوله کشی،

 خرابی پتاسیومتر گرمایش، نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج، خرابی فلومتر پکیج،  رسوب گرفتن دریچه آب پکیج، نزدیکی چند رادیاتور به هم، انجام ندادن سرویس های دوره ای و مواردی از این دست، موجب بروز این مشکل می شوند. برای رفع مشکل مورد بحث، نیاز به بررسی همه جانبه ی پکیج و به کار گیری روش های تعمیراتی حرفه ای می باشد. کارشناسان مجرب تعمیر در واحد تعمیرات پکیج بوتان، از مهارت و دانش فنی کافی برای این مورد برخوردار بوده و مساله را به بهترین شکل برطرف می کنند.

امتیاز شما به این نوشته