اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات پکیج هایدن

کاربران پکیج هایدن می توانند از این مقاله برای رفع مشکلات این دستگاه و آشنایی با نحوه تعمیر آن استفاده کنند. به طور کلی پکیج ها از هر برندی که باشند، مشکلات و ایردات مشترکی دارند که با عیب یابی و ترمیم به موقع، به راحتی برطرف می شوند. روند تعمیرات پکیج هایدن هم مشابه محصولات دیگر برندهاست و ممکن است در برخی از جزئیات، تفاوت هایی داشته باشد. در ادامه ما برخی از ایرادات رایج پکیج های هایدن را بررسی کرده و به شما می گوییم که برای برطرف کردن آنها چگونه عمل کنید. همچنین می توانید برای عیب یابی و تعمیر و تعویض تخصصی قطعات، از تیم تعمیر پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خدمات تخصصی تعمیرات پکیج هایدن

به عنوان بخشی از خدمات تعمیر پکیج های هایدن، می توان به اقداماتی همچون تعمیر برد، تعویض برد آسیب دیده، تعمیر ترموستات، تعمیرات تخصصی مبدل، تعمیر و تعویض ویستور، ترمیم سنسورها، تعمیر ترمیستور، تعمیر و تعویض فلوسوئیچ، تعمیر شیر پرکن و ترمیم و تعویض کلیه قطعات پکیج، رفع مشکلات عملکردی، تنظیم دما و سرویس های دوره ای دستگاه اشاره کرد. عیب یابی تخصصی، ترمیم مشکلات عملکردی و تعمیرات پکیج در محل نیز خدمات دیگری هستند که واحد تخصصی تعمیرات پکیج هایدن در مرکز سخت افزار ایران به دارندگان این محصول ارائه می دهد.

  • تعمیر ویستور پکیج هایدن

ویستور در پکیج، نوعی مقاومت است که به صورت موازی با مصرف کننده بسته می شود. این قطعه وظیفه محافظت از قطعات در مقابل نوسانات و افزایش ولتاژ را بر عهده دارد. خرابی ویستور، سایر قطعات پکیج را نیز در معرض خطر قرار می دهد. چون در این صورت تاثیر نوسان برق و ورود ولتاژهای غیر مجاز به دستگاه چند برابر خواهد شد. توصیه اکید می کنیم که در صورت خرابی ویستور، به هیچ عنوان خودتان پکیج را دستکاری نکنید. این قطعه باید توسط تکنسین مجرب تعمیر شود تا آسیب دیگری به سیستم پکیج وارد نگردد.

  • تعمیر ترمیستور پکیج هایدن

ترمیستور هم یکی دیگر از قطعاتی است که در تعمیرات پکیج هایدن بررسی و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض می شود. این قطعه به درجه حرارت حساس است و مقاومت آن در حالت مثبت PTC و هم زمان با افزایش دما بالا می رود. این در حالی است که در حالت منفی NTC ، مقاومت ترمیستور نیز کاهش پیدا می کند. با تعمیر ترمیستور پکیج، البته به شکل درست و اصولی، می توان بسیاری از ایرادات مربوط به دمای این دستگاه را برطرف کرد.

  • تعمیر برد پکیج دیواری هایدن

برد الکترونیکی در پکیج، به نوعی با سایر قطعات در ارتباط است و عملکرد آنها را کنترل و هدایت می کند. اگر این قطعه به هر دلیلی از کار بیفتد، فرمان ها به درستی هدایت نمی شوند و به دنبال آن عملکردهای مختلف پکیج مختل خواهند شد. مثلا مکن است دستگاه مدام خاموش و روشن شود و یا به طور کلی روشن نشود. برای تعمیر برد پکیج هایدن و هر برند دیگری، اجزای این قطعه شامل رله، ترانس تغذیه، فیوز، آی سی و آی سی رگولاتور بررسی و عیب یابی می شوند. سپس این بخش ها به تناسب نوع و شدت آسیب دیدگی شان ترمیم یا تعویض می گردند. اگر برد سوخته باشد، تیم تعمیرات پکیج هایدن آن را با قطعه جدید جایگزین می کنند.

تعمیر در محل پکیج هایدن

برای تعمیر پکیج بوتان در محل، می توانید با هریک از شعب نمایندگی تعمیر پکیج در تهران و کرج تماس بگیرید. فرایند عیب یابی و ترمیم پکیج تنها باید در محل نصب این دستگاه انجام شود و نمی توان رادیاتورها یا خود دستگاه را به جای دیگری انتقال داد. به همین دلیل هم نمایندگی مجاز پکیج، اقدام به راه اندازی سرویس تخصصی تعمیر در محل برای ترمیم شوفاژ یا پکیج هایدن نموده است. برای دریافت خدمات سرویس در محل پکیج دیواری هایدن، با مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید. تیم تعمیرات در اولین فرصت به آدرس شما اعزام شده و ضمن عیب یابی تخصصی پکیج، اقدامات تعمیراتی لازم را انجام می دهند.

مشکلات رایج پکیج هایدن و راهکارهای موثر

 

  • سرد و گرم شدن آب

سرد و گرم شدن آب مصرفی، دلایل مختلفی دارد. مثلا اگر فشار آب نوسان داشته باشد، دمای آب هم مدام کم و زیاد می شود. همچنین اگر سنسور آب گرم به درستی کار نکند، ممکن است آب سرد و گرم شده و مشکلاتی را برای کاربران ایجاد نماید. رسوب یا جرم گرفتن مبدل ها هم دلیل دیگر سرد و گرم شدن آب است. شعله، پرشر، فلوسوئیچ و حتی سنسور شوفاژ هم در سرد و گرم شدن آب پکیج تاثیر گذار هستند. برای تعمیر پکیج هایدن در این شرایط، باید هریک از این موارد بررسی شده و ایراد آنها به درستی برطرف گردد.


 

  • ثابت نماندن مشعل

یکی دیگر از مشکلات رایج پکیج هایدن که در محصولات دیگر برندها هم مشاهده می شود، ثابت نماندن مشعل است. به این معنی که وقتی می خواهید پکیج را روشن کنید، مشعل روشن می شود اما بلافاصله پس از آزاد کردن ترموکوپل، خاموش می شود. این وضعیت در بخاری، سماور و دیگر دستگاه های دارای مشعل و ترموکوپل نیز مشاهده می شود و دلیل اصلی آن، کثیف بودن گاز و گرفتگی مجرای سمت ترموکوپل پیلوت است. تعمیرات پکیج هایدن با این مشکل کار سختی نیست و تقریبا هزینه زیادی هم ندارد.


 

  • گرم نشدن رادیاتورها

بسیاری از کاربران از این مسئله شکایت دارند که پکیج شان درست کار می کند، اما رادیاتورها گرم نمی شوند. کوتاه بودن ارتفاع شعله، تنظیم نبودن شیرگاز، پایین بودن ظرفیت پکیج نسبت به تعداد شوفاژ‌ها، هوا گرفتگی در پکیج و شوفاژها، استفاده از سوپاپ بای پاس نامناسب، نقص در پمپ مدار گرمایشی، رسوب گرفتن مبدل و رادیاتور‌ها، لوله کشی نامناسب مدار گرمایش و ایراد در برد کنترل پکیج، باعث بروز این مشکل می شوند. سرویس پکیج به صورت منظم و رسوب زدایی، به راحتی این ایراد را حل می کند.


 

  • انفجاری روشن شدن پکیج

تیم تعمیرات پکیج هایدن، انفجاری روشن شدن این دستگاه را یکی از رایج ترین مشکلات آن می دانند. کاربر می گوید که پس از جرقه زدن‌های متعدد و تلاش پکیج برای روشن شدن، صدای مهیبی از آن به گوش می رسد. این وضعیت معمولا نشان دهنده خرابی جرقه زن است. البته عواملی همچون تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل، تنظیم نبودن فشار گاز، ضعیف شدن جرقه زن، استفاده از قطعات گاز شهری بجای گاز مایع و مسدود شدن سوراخ ‌های مشعل در اطراف جرقه زن را هم نباید نادیده گرفت. به هر ترتیب با رفع دلایل مذکور، مشکل حل شده و پکیج به حالت عادی روشن می شود.

امتیاز شما به این نوشته