اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات تبلت شیائومی

تبلت های شیائومی اخیرا مثل گوشی های ارزان قیمتش، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. افراد بسیاری ترجیح می دهند به جای خرید یک تبلت گران قیمت، از تبلت های برند شیائومی استفاده کنند که هم کیفیت بهتری دارند و هم ارزان تر هستند. در چنین شرایط، تعمیرات تبلت شیائومی هم اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

برای کاربران اهمیت زیادی دارد که تبلت شان تحت چه شرایطی ترمیم می شود. به همین دلیل هم مرکز سخت افزار ایران با برخورداری از سالها سابقه درخشان در زمینه تعمیرات انواع تبلت از برندهای مطرح، تعمیر تبلت شیائومی را نیز به فهرست فعالیت های خود افزوده است. عیب یابی و تعمیر تبلت های این برند در کارگاه های مجهز و توسط مهندسین با تجربه و دوره دیده انجام می شود تا تمام ایرادات دستگاه به بهترین شکل برطرف گردند.

تعمیر تبلت شیائومی

هزینه تعمیرات تبلت شیائومی چقدر است؟

بسته به این که نوع و شدت آسیب دیدگی تبلت و بخش های مختلف آن چگونه باشد، هزینه تعمیرات تبلت شیائومی متفاوت خواهد بود. اگر ایراد از نرم افزار باشد، معمولا هزینه زیادی از شما دریافت نمی شود. به جز در مواردی که نیاز به بازیابی اطلاعات تبلت یا استفاده از برنامه ای خاص باشد که البته آن هم زیاد گران تمام نمی شود. تعمیر قطعات معمولا هزینه بیشتری دارد و با استفاده از ابزار و تجهیزات خاصی هم انجام می شود.

آنچه هزینه تعمیر تبلت شیائومی را زیاد می کند، تعویض قطعات است. اگر قطعات به گونه ای خراب شده باشند که امکان تعمیر آنها وجود نداشته باشد، باید آنها را تعویض کرد. در این صورت باید مبلغ قطعه جدید را هم در نظر داشته باشید. قطعاتی مثل ال سی دی معمولا گران هستند و هزینه تعمیر تبلت را به مراتب افزایش می دهند.

خدمات تعمیر تبلت شیائومی Xiaomi

خدمات مرکز تعمیرات تبلت شیائومی، مجموعه اقداماتی هستند که در جهت رفع مشکلات و ایرادهای این دستگاه انجام می شوند. تمامی این خدمات توسط مهندسین ارشد IT به کاربران ارائه می شوند تا تبلت به نحو احسن ترمیم شود. عمده خدمات تعمیر تبلت های شیائومی به دو گروه تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود که هریک در بر گیرنده ترمیم و رفع بخشی از مشکلات دستگاه می باشند.

مواردی همچون ویروس کشی، بازیابی اطلاعات، رفع مشکل کاهش سرعت اجرای برنامه ها، نصب و بروز رسانی برنامه ها، بروز رسانی سیستم عامل، تعمیر هنگ کردن تبلت، رفع مشکل کرش کردن، ترمیم فرمت شدن دستگاه، رفع مشکلات مربوط به اتصال به اینترنت و آنتن دهی و …، در شمار خدمات نرم افزاری قرار می گیرند. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعویض گلس، تعمیر و تعویض باتری، تعمیر قاب، تعمیر آبخوردگی، تعمیر و تعویض تاچ، تعمیر اسپیکر و میکروفن، تعمیرات تخصصی شارژر، تعمیر و تعویض فلت نمایشگر و اقداماتی از این دست نیز جزء خدمات سخت افزاری تعمیرات تبلت شیائومی به شمار می روند. 

تعمیرات تبلت شیائومی

تعمیر برد تبلت شیائومی

برد تبلت نیز همچون مادربرد در کامپیوتر، با همه بخش های دستگاه در ارتباط است. این ارتباط نزدیک و تنگاتنگ باعث شده که نحوه کار این قطعه، عملکرد کلی دیوایس را تحت تاثیر قرار دهد. بروز هرگونه ایراد در برد تبلت، بیشتر فرایندهای آن را مختل کرده و حتی منجر به خاموش شدن آن می شود.

به همین دلیل تعمیر برد تبلت شیائومی جزء مراحل اصلی و مهم در تعمیرات تبلت به شمار می رود. برای تعمیر این قطعه باید اجزاء این آن شامل مقاومت، خازن، سیم پیچ، دیود و ترانزیستور تعویض شوند. اگر آب وارد دستگاه شده و یا به هر دلیل دیگری برد سوخته باشد، تعویض این بخش ها بی فایده بوده و هیچ راهی جز تعویض برد وجود نخواهد داشت.


تعویض باتری

یکی دیگر از مراحل تعمیرات تبلت شیائومی، مربوط به ترمیم و تعویض باتری این دستگاه است. همانطور که می دانید باتری جزء بسیار مهمی در گوشی و تبلت است. اگر این قطعه درست کار نکند، مشکلات بسیاری در روند کاری تبلت ایجاد می شود.

شارژ شدن زیاد، نوسانات برق، استفاده از شارژ های متفرقه، نفوذ گرد و خاک و رطوبت و مواردی از این دست به راحتی باتری را از کار می اندازند. برای تعمیر باتری تبلت شیائومی، تکنسین اول این قطعه را بررسی می کند. در بیشتر موارد امکان تعمیر باتری وجود ندارد یا این کار چندان به صرفه نیست. در این صورت اقدام به تعویض باتری می شود تا فرایند شارژ دستگاه به حالت عادی باز گردد.


تعمیر تاچ تبلت شیائومی

از دیگر اقداماتی که کارشناسان مرکز تعمیر تبلت شیائومی انجام می دهند، تعمیر تاچ است. به دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری ممکن است عملکرد تاچ مختل شده و مثل قبل کار نکند. حتی گاهی این بخش به طور کامل از کار افتاده و هیچ یک از فرمان های لمسی را اجرا نمی کند. در این صورت اول دستگاه از نظر نرم افزاری بررسی می شود.

اگر ایراد نرم افزاری وجود نداشت، ال سی دی مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. چرا که تاچ و ال سی دی معمولا به هم متصل هستند و ممکن است ایرادات تاچ ناشی از خرابی نمایشگر باشند. معمولا در این شرایط برای تعمیر تاچ تبلت شیائومی، lcd به طور کامل ترمیم یا تعویض می شود.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.