اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

اگر از پکیج ایران رادیاتور استفاده می کنید، مطالعه ادامه این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم. در این مطلب ما یکی از مشکلات رایج این دستگاه یعنی روشن شدن چراغ قرمر پکیج ایران رادیاتور را ریشه یابی می کنیم. عوامل بسیاری هستند که موجب روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور می شوند. این چراغ در کنار دکمه ریست قرار دارد و گاهی پس از راه اندازی و روشن کردن دستگاه، روشن می شود. معمولا پکیج در این وضعیت کار نمی کند و نمی تواند عملیات گرم کردن را انجام دهد.  نکته ویژه این که در چنین شرایطی، معمولا چراغ سبز هم برای چند ثانیه به حالت چشمک زن در می آید.

اما علت این اتفاق چیست؟ در ادامه هم دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور را بررسی می کنیم و هم روش های برطرف کردن این مشکل را به شما همراهان گرامی آموزش می دهیم.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور چیست؟

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، معمولا هم زمان با روشن شدن چراغ قرمز پکیج، چراغ سبز نیز شروع به چشمک زدن می کند. برای اطلاع از علت روشن شدن چراغ قرمز، باید بدانید که در زیر چراغ های سبز روی پنل، اعدادی از 30 تا 80 وجود دارد و چشمک زدن هر چراغ نشانه خرابی در قسمت خاصی از دستگاه است. در واقع چشمک زدن چراغ های سبز رنگ نوعی کد خطا یا ارور هستند که با استفاده از آنها می توان روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور را راحت تر عیب یابی کرد. برخی از مهم ترین دلایلی که چراغ قرمز پکیج را روشن می کنند عبارتند از:

کم بودن فشار آب پکیج

اگر فشار آب وارد شده به پکیج کمتر از حد مشخصی باشد، سیستم روشن نشده و یا کار نمی کند. در این حالت ممکن است چراغ قرمز هم روشن شده و شما را نگران کند. بهتر است مطمئن شوید که پمپ ساختمان ایراد ندارد و نوسان فشار آب ناشی از خرابی یا رسوب گرفتن لوله ها نیست. با رسیدن فشار آب به حد نرمال، مشکل حل شده و چراغ قرمز هم خاموش می شود.

جوش آوردن پکیج

جوش آوردن پکیج هم می تواند چراغ قرمز آن را روشن کند. معمولا پکیج به دلایلی همچون گیرپاژ بودن پمپ، بسته بودن شیر های رفت و برگشت، کثیف بودن صافی برگشت، جرم داشتن مبدل ثانویه، خراب بودن و یا رسوب گرفتن بایپاس جوش می آورد. این مشکل باید در اسرع وقت بررسی و برطرف شود تا فرایند کاری دستگاه دچار مشکل نشده و پکیج به درست ترین شکل کار کند.

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

اگر فاصله یون تا برنر به درستی تنظیم نشده باشد و یا منافذ خروج گاز زیر چینی جرقه زن آلوده باشند، شعله تشکیل نمی شود.  همچنین در صورت تنظیم نبودن فاصله جرقه زن هم احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد. قبلا در مورد مشکلات شعله و تشکیل نشدن یا قطع شدن مداوم آن صحبت کرده ایم. این مسئله می تواند منجر به روشن شدن چراغ قرمز در پکیج ایران رادیاتور شود. بنابراین وقتی این چراغ روشن است، حتما مطمئن شوید که مشعل در حالت درست قرار داشته و ایرادی ندارد.

بسته بودن شیر گاز ورودی

یکی از دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور، بسته بودن شیر گاز است. مثلا وقتی برای مدتی در منزل نبوده اید و قصد دارید دستگاه را روشن کنید، ممکن است فراموش کنید شیر گاز را باز کنید. در این صورت چراغ قرمز روشن شده و سیستم به طور کلی کار نمی کند. البته ممکن است شیر گاز باز باشد اما گاز قطع شده و یا به هر دلیل دیگری وارد پکیج نشود. حتما مسئله را پیگیری و در اولین فرصت برطرف کنید تا در معرض خطر قرار نگیرید.

خراب بودن ان تی سی گرمایش و آب مصرفی

یکی دیگر از دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور، خرابی قطعه ای به نام ان تی سی است. اگر تکنسین تعمیرات پکیج متوجه این مورد شود، این قطعه را ترمیم و یا در صورت نیاز تعویض می کند تا مشکلات ناشی از روشن بودن چراغ قرمز نیز برطرف گردند.

معیوب بودن پرشر سوئیچ دود

در صورت خرابی پرشر دود هم ممکن است چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور روشن شود. در این شرایط باید هرچه زودتر پرشر سوئیچ دود را ترمیم یا تعویض کنید.  در غیر این صورت ممکن است خطراتی برای شما ایجاد گردد.

برای مطالعه جدیدترین مقالات در مورد تعمیرات پکیج، از بخش مقالات در وب سایت رسمی مرکز سخت افزار ایران دیدن کنید.