اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات پکیج آریستون

مزایای متعدد پکیج نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی شامل: برخوردار بودن از امنیت بالا، مقرون‌ به صرفه بودن، اشغال فضای کمتر، کاهش میزان آلایندگی، بالا بودن بازده حرارتی و … موجب شده است که این سیستم گرمایشی جای خودش را در خانه‌های ایرانی پیدا کند. به گونه‌ای که روز به روز استفاده از آن در حال افزایش است. از این‌رو برندهای متعددی به تولید پکیج رو آورده‌اند که یکی از بهترین آن‌ها، برند آریستون است.

پکیج‌های آریستون از کیفیت بالایی برخوردارند اما این مسئله بدین معنا نیست که از آسیب‌های احتمالی در امان هستند. از این‌رو امکان دارد دیر یا زود به دلایل مختلف یا فرسوده شدن دچار خرابی شوند و به تعمیرات نیاز داشته باشند. خوشبختانه یکی از تخصصی‌ترین و بهترین خدماتی که نمایندگی تعمیرات پکیج دیواری در مرکز سخت‌افزار ایران به کاربران و مشتریان خود ارائه می‌دهد، تعمیرات پکیج آریستون است. بنابراین درصورت بروز هرگونه مشکلی برای پکیج آریستون می‌توانید با کارشناسان نمایندگی پکیج آریستون تماس بگیرید تا بلافاصله به محل مورد نظر جهت تعمیر تخصصی پکیج آریستون اعزام شوند.

علت روشن نشدن پکیج آریستون

روشن نشدن پکیج یک مشکل رایج در محصولات برند آریستون است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند. در این شرایط بهتر است قبل از هر کاری مطمئن شوید که پریز برقی که پکیج را به آن متصل کرده‌اید برق دارد! همچنین بررسی کنید که سیم برق، پوسیدگی یا پارگی نداشته باشد. اگر این موارد ایرادی نداشتند، بهتر است برای عیب یابی و تعمیر پکیج آریستون خود از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بگیرید. همکاران ما قطعاتی همچون برد، مشعل و ترموستات و سنسورها را بررسی  کرده و در صورت نیاز، آنها را ترمیم یا تعویض می نمایند.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج اریستون

اگر چراغ پکیج شما روشن شده است، یعنی مشکلی در بخش های داخلی آن وجود دارد. روشن شدن چراغ قرمز پکیج آریستون به صورت ویژه نشان دهنده آن است که پکیج ری استارت شده است. ممکن است این مسئله ناشی از کاهش یا نوسان فشار آب باشد. ممکن است مشعل ایراد داشته باشد و یا حتی بعضا احتمال خرابی برد هم وجود دارد. بهتر است در صورت روشن شدن چراغ قرمز، با تعمیرکار پکیج آریستون تماس بگیرید تا دستگاه را عیب یابی و به شکل صحیح، ترمیم نمایند.

ارورهای پکیج آریستون

مدل اجیس

 • چراغ ۹۰قرمز: این چراغ نشان دهنده فعال شدن کلید حرارتی یا فیوز است.
 • چراغ ۵۰/۶۰/زرد: اگر پکیج آب مصرفی را گرم نمی ‌کند، احتمال نمایش این ارور وجود دارد.
 • چراغ ۵۰/۶۰/ قرمز: اگر مشکلی برای روشن کردن پکیج دارید و یا دستگاه در حین کار خاموش می‌شود، این ارور خود را نشان خواهد داد. یعنی الکترود جرقه زن ایراد دارد و باید تعمیر یا تعویض شود.
 • چراغ ۷۰/۶۰/a3 زرد: این ارور وقتی سنسور گرمایشی مرکزی خراب شده است، ظاهر می‌شود.
 • چراغ ۸۰/۷۰/۶۰ زرد: در صورت عدم تشکیل شعله یکنواخت در پکیج آریستون، این ارور نمایش داده می شود.
 • چراغ /e 50/70 زرد: این ارور نشان دهنده خرابی سنسور آب گرم مصرفی و بهداشتی است.
 • چراغ ۸۰/زرد: قطع شدن ارتباط بین برد و دیگر قطعات را نشان می دهد.
 • چراغ ۸۰/۷۰/۶۰/۵۰/۴۰/ زرد: وقتی دکمه ریست دستگاه را بیش از ۵ بار فشار دهید، با این ارور روبرو می شوید.
 • چراغ ۷۰/قرمز: این ارور در پکیج آریستون مدل اجیس، نشان دهنده خرابی برد است.

کد ارور پکیج آریستون مدل گنیا ماکسی

 • ارور ۸۰: در صورت استفاده‌ی بیش از حد از( فیوز حد) این کد بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. ممکن است برای تعمیر پکیج آریستون، نیاز به تعمیر یا تعویض برد باشد.
 • ارور ۸۰/۷۰: سیستم نمی‌تواند شعله را تشخیص و یا تشکیل دهد.
 • ارور ۸۰/۶۰: این خطا مربوط به  سیستم ضد یخ زدگی پکیج آریستون  مدل گنیا است.
 • کد A3 60/70: مربوط به مشکلات سیستم یخ زدگی پکیج است.
 • کد خطای ۵۰: این کد در صورت نشتی آب بر روی صفحه مانیتور پکیج اریستون ظاهر می‌شود.
 • کد ارور ۷۰/۵۰: باز بودن مدار NTC ثانویه آب گرم بهداشتی
 • کد ارور ۸۰/۷۰/۵۰: باز بودن مدار NTC اصلی آب رفت
 • کد ارور ۷۰/۴۰: وقتی مشعل در حال کار کردن باشد سیستم پکیج برای انجام عمل احتراق تلاش می‌کند.
 • کد ارور ۶۰/۴۰: بروز خطا و اختلال در فیوز ۱/۲۵ برد اصلی یا کابل ارتباطی آن
 • کد ارور ۸۰/۶۰/۴۰: عدم جریان هوای کافی توسط فن
 • کد ارور ۷۰/۶۰/۴۰: خطای پرشر سوئیچ دود
 • کد ارور ۸۰/۴۰/۵۰: باز بودن مدار NTC اصلی آبگرم
 • کد ارور ۸۰/۷۰/۵۰/۴۰: دمای داخل منبع به بیش از ۸۰ درجه‌ی سانتی گراد رسیده است. برای تعمیرات پکیج آریستون باید هرچه سریع تر دما و فشار آب کنترل شود.

کدهای خطا پکیج اریستون جنوس پرمیوم

 • کد خطای ۱۰۱: این خطا نیز مانند ارور پکیج اجیس، مربوط به فعال شدن کلید حرارتی است.
 • کد خطای ۱۰۲: بروز مشکل در حسگر فشار آب یا پرشر سوئیچ
 • کد خطای ۱۰۳ الی ۱۰۷: عدم وجود آب در پکیج
 • کد خطای ۱۰۸: کاهش فشار آب در پکیج آریستون
 • کد خطای ۱۰۹: گذشتن فشار سیستم از مرز سه بار
 • کد خطای ۱۱۰: خرابی یکی از حسگر‌های پکیج، (معمولا سنسور ntc )
 • کد خطای ۱۱۴: ایراد در عملکرد حسگر بیرونی پکیج
 • کد خطای ۱۱۶: قطع شدن حسگر گرمایش از کف
 • کد خطای ۲۰۱: وجود اختلال در سنسور ntc
 • کد خطای ۲۰۴ و ۲۰۷: وجود مشکل در کلکتور خورشیدی
 • کد خطای ۲۰۹: گرم شدن بیش از حد منبع ذخیره
 • کد خطای ۳۰۱: وجود مشکل در برد پکیج آریستون
 • کد خطای ۴۰۷: وجود مشکل در سنسور احتراق و سیستم تشخیص شعله
 • کد خطای ۵۰۱: عدم تشکیل شعله
 • کد خطای ۶۰۴: سرعت بسیار پایین فن

بررسی سرویس‌های تخصصی تعمیرات پکیج آریستون

تعمیر پمپ پکیج آریستون

پمپ نقش کلیدی در پکیج بازی می‌کند. درواقع این پمپ است که آب گرم تولیدی در پکیج را به حرکت در می‌آورد و این امکان را برای پکیج فراهم می‌کند که به وظیفه اصلی خود یعنی گرم کردن آب مصرفی و رادیاتور بپردازد. از این‌رو می‌توان گفت که پمپ پکیج نقش اصلی در گرم کردن آب و محیط را برعهده دارد. به همان اندازه که نقش پمپ در پکیج حائز اهمیت است تعمیر یا تعویض آن نیز اهمیت دارد البته کمی هم هزینه‌بر است.

درصورتی که پمپ پکیج خراب شود و از کار بیافتد، فرایند گردش آب در رادیاتورها به مشکل برمی‌خورد و با وجود روشن بودن پکیج، رادیاتورها سرد خواهند بود. بنابراین باید پمپ پکیج توسط تعمیرکاران حرفه‌ای تعمیر شود یا درصورتی که تعمیرات کارساز نبود سریعاً تعویض گردد. یکی از خدمات تخصصی که نمایندگی پکیج آریستون در زمینه تعمیرات پکیج آریستون به کاربران ارائه می‌دهد تعمیر تخصصی پمپ این پکیج است. بنابراین درصورت خرابی پمپ پکیج آریستون می‌توانید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید تا به محل مورد نظر اعزام شوند و به صورت کاملا حرفه‌ای به تعمیرات پکیج شما بپردازند.

تعمیر ترموستات پکیج آریستون

درصورتی که سنسورهای مدار آب گرم مصرفی و همچنین مدار گرمایشی عمل نکنند، دمای آب حدود 105 درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند از این‌رو ترموستات وارد عمل می‌شود و دستور خاموش شدن مشعل را به برد الکتریکی صادر می‌کند از این‌رو پکیج خاموش می‌شود تا دمای آب کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی چراغ روی پکیج به عنوان هشدار روشن می‌شود. درصورتی که ترموستات دچار مشکل شود، اختلالات جدی در پکیج رخ می‌دهد البته از آن جایی که عیب‌یابی ترموستات پکیج پروسه‌ای کاملا تخصصی است احتمال اینکه متوجه خرابی آن نشوید وجود دارد البته می‌توانید با امتحان کردن برخی موارد از سالم یا خراب بودن ترموستات پکیج اطمینان حاصل کنید.

برای مثال می‌توانید یکی از سیم‌های ترموستات را هنگامی که پکیج روشن است جدا کنید. در این صورت باید پکیج شما خاموش شود اما اگر پکیج شما خاموش نشد مطمئن باشید که ترموستات آن به مشکل خورده است و به تعمیر یا تعویض نیاز دارد. مرکز تعمیر پکیج آریستون به عنوان تخصصی‌ترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات پکیج به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی به تعمیر ترموستات این پکیج می‌پردازد.

تعمیر برد پکیج آریستون

برد حکم قلب پکیج را دارد به گونه‌ای که در صورت اختلال یا خرابی آن کل پکیج از کار می‌افتد و روشن نمی‌شود. درواقع برد وظیفه ارسال دستورات به قطعات و بخش‌های مختلف پکیج را برعهده دارد. تعمیر برد پروسه بسیار حساسی است از این‌رو باید تعمیر آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای که در این زمینه از تخصص بالایی برخوردار است سپرد.

خوشبختانه یکی دیگر از خدمات و سرویس‌های ویژه‌ای که نمایندگی پکیج آریستون به کاربران ارائه می‌دهد، تعمیر برد پکیج آریستون است. درواقع این مرکز از نیروهای بسیار مجرب و متخصصی برخوردار است که مهارت ویژه‌ای در زمینه عیب‌یابی برد پکیج آریستون و تعمیرات آن دارند از این‌رو می‌توانید تعمیرات پکیج آریستون را با اطمینان خاطر به این مرکز بسپارید.

سوالات متداول تعمیرات پکیج آریستون

یکی از مشکلاتی که کارشناسان تعمیر پکیج آریستون برای برطرف کردن آن تلاش می کنند، این است که در حالی که پکیج دیواری به خوبی کار می کند، رادیاتورها گرم نمی شوند. کوتاه بودن ارتفاع شعله، تنظیم نبودن شیرگاز، پایین بودن ظرفیت پکیج نسبت به تعداد شوفاژ‌ها، هوا گرفتگی در پکیج و شوفاژها، استفاده از سوپاپ بای پاس نامناسب، نقص در پمپ مدار گرمایشی، رسوب گرفتن مبدل و رادیاتور‌ها، لوله کشی نامناسب مدار گرمایش و ایراد در برد کنترل پکیج، از جمله مهم ترین دلایل بروز چنین مشکلی محسوب می شوند.

گرم نشدن آب هم مشکلی مشترک در پکیج دیواری است که در محصولات آریستون نیز بعضا مشاهده می شود. عواملی همچون کم بودن ارتفاع شعله پکیج، خرابی برد کنترل، اشکال در پمپ و دودکش نامناسب، ایجاد کننده این مشکل هستند. تیم تعمیرات پکیج دیواری آریستون پس از بررسی این بخش ها، قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض می کنند تا مشکل حل شود.

گاهی پکیج روشن است، آب گرم می شود و حتی رادیاتورها هم گرما دارند، اما این گرما بسیار کم و ناچیز است. معمولا در این شرایط، لوله ها هوا دارند و نیاز به هواگیری پکیج می باشد.

یکی دیگر از مشکلات رایج در فرایند تعمیر پکیج آریستون، روشن شدن دستگاه به حالت انفجاری است. یعنی پس از جرقه زدن‌های متعدد و تلاش پکیج برای روشن شدن، صدای مهیبی از آن به گوش می رسد. معمولا انفجاری روشن شدن پکیج به خاطر مشکلات جرقه زن است. البته عواملی همچون تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل، تنظیم نبودن فشار گاز، ضعیف شدن جرقه زن، استفاده از قطعات گاز شهری بجای گاز مایع و مسدود شدن سوراخ ‌های مشعل در اطراف جرقه زن هم دیگر دلایل بروز این مشکل هستند.

افت فشار آب می‌تواند مربوط به عملکرد پکیج نبوده و ناشی از معیوب بودن سیستم لوله کشی دستگاه باشد. وجود نشتی در مدار گرمایش پکیج یا وجود هوا در سیستم گرمایشی هم دیگر دلایل بروز این ایراد هستند. در این وضعیت بهتر است از یک تکنسین مجرب تعمیر پکیج آریستون برای عیب یابی و تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

اگر آب گرم مدام سرد و گرم می‌شود و با افت فشار همراه است، ممکن است ارتفاع شعله پکیج بیشتر از حد نرمال باشد. کاهش دقت NTC ، مصرف آب گرم به صورت همزمان در قسمت‌های مختلف ساختمان، ضعیف بودن پمپ آب ساختمان و پایین بودن فشار آب، خرابی شیر سه راهه و مواردی از این دست، دلایلی  هستند که در روند تعمیرات پکیج آریستون، بررسی شده و برطرف می گردند.

تعمیرات تخصصی پکیج

مرکز تعمیر پکیج آریستون به عنوان بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات تخصصی پکیج از نیروهای مجرب و متخصصی برخوردار است که دانش و مهارت ویژه‌ای در زمینه تعمیر پکیج آریستون دارند از این‌رو پروسه عیب‌یابی و تعمیر پکیج آریستون را با دقت و حساسیت بالایی به صورت کاملا حرفه‌ای در مدت زمان کوتاهی انجام می‌دهند. بنابراین درصورت بروز هرگونه مشکلی برای پکیج آریستون می‌توانید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید تا بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شوند و خدمات مربوط به تعمیرات پکیج آریستون را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه دهند.

امتیاز شما به این نوشته