021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت خاموش شدن لباسشویی چیست؟

یکی از مشکلات رایج در دستگاه های لباسشویی، خاموش شدن لباسشویی است. دلایل بسیار زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند. از جمله این دلایل می توان به مشکلات برق، مشکل و خرابی درب دستگاه، مشکل تنظیمات، خرابی و مشکل در مدار الکتریکی، ایجاد مشکل و خرابی در حسگرها، خرابی موتور اشاره کرد. در این مقاله، به برخی از علل متداول و راه حل های ممکن برای مشکل خاموش شدن لباسشویی می پردازیم و به صورت تخصصی آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

خاموش شدن لباسشویی

بررسی دلایل خاموش شدن لباسشویی

1. مشکلات برق

یکی از مشکلات خاموش شدن لباسشویی مربوط به نقص یا مشکلات برقی است. قطع برق، خطا در سیستم برقی یا کمبود برق می تواند به خاموشی لباسشویی منجر شود. جهت بررسی دقیق در رابطه با این مشکل، اطمینان حاصل کنید که لباسشویی به درستی به برق وصل شده باشد و خطای برق معمولی را چک کنید.

2. مشکلات در درب دستگاه

برخی لباسشویی ها دارای درب ایمنی هستند که در صورت عدم بسته شدن به درستی، لباسشویی خاموش می شود. جهت بررسی مشکل خاموش شدن لباسشویی اطمینان حاصل کنید که درب ایمنی به درستی بسته شده باشد و درست کار کند.

3. مشکلات در تنظیمات

تنظیمات اشتباه ممکن است سبب خاموش شدن لباسشویی شوند. تنظیمات را بازبینی کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی تنظیم شده باشند.

خاموش شدن خود به خود لباسشویی

4. مشکل و خرابی در مدارهای الکتریکی

خرابی در مدارهای الکتریکی یا قطعات داخلی ممکن است لباسشویی را خاموش کند. در صورتی که اطلاعات دقیق در رابطه با این موضوع ندارید، به تکنسین تعمیر لباسشویی مراجعه کنید. شما همچنین می توانید با مراجعه به مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

5. مشکل و خرابی در سنسورها

از دیگر دلایل خاموش شدن لباسشویی مربوط به وجود مشکل یا خرابی در سنسورها و حسگرهای دستگاه می شود. سنسورهای داخلی لباسشویی ممکن است خراب شوند و سبب خاموشی شوند. ممکن است نیاز به تعویض سنسورها داشته باشد. در این صورت مراجعه به نمایندگی تعمیرات مجاز یا مرکز گارانتی کننده کمک کننده است.

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر  تایمر لباسشویی

6. قطع برق در سرویس یا شل شدن دوشاخه ماشین لباسشویی

قبل از اینکه فرض کنید ایرادی وجود دارد، بررسی کنید و تأیید کنید که دوشاخه دستگاه محکم به پریز دیواری وصل شده است و هیچ مشکلی باعث قطع شدن این جریان نمی شود. جهت بررسی دقیق این موضوع سایر لوازم خانگی چراغ ها، مایکروویو را روشن کنید تا بررسی کنید که برق را از شرکت برق دریافت می کنید.

خاموشی ناگهانی لباسشویی

7. خرابی دستگاه محافظ برق

یکی از علل به وجود آورنده مشکل خاموش شدن لباسشویی مربوط به خرابی دستگاه محافظ است. برای بررسی این موضوع لباسشویی خود را به یک دستگاه محافظ دیگر متصل کنید. اگر ایراد رفع گشت، نیاز به تعویض محافظ خواهید داشت.

8. خرابی دوشاخه یا کابل برق دستگاه

یکی دیگر از دلایل خرابی و مشکل خاموش شدن لباسشویی  مربوط به ایجاد مشکل در دوشاخه یان کابل برق لباسشویی است. در صورتی که ایراد مربوط به این موضوع است نیاز به تعویض کابل خواهید داشت. در این رابطه می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات مجاز ایراد پیش آمده را رفع نمایید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید با مراجعه به مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر را به صورت رایگان دریافت نمایید.

9. خرابی برد پاور

یکی دیگر از علل خاموش شدن لباسشویی مربوط به خرابی یا مشکل در برد پاور است. قطعه برد پاور وظیفه روشن نگه داشتن دستگاه را برعهده دارد. عوامل مختلفی می تواند باعث خرابی این برد شود. از جمله این عوامل می توان به نوسانات جریان برق، آب خوردگی دستگاه و به اتمام رسیدن عمر مفید قطعه اشاره کرد. جهت رفع این مشکل نیاز به تجهیزات تخصصی نیاز دارید. به همین علت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی یا مرکز گارانتی کننده بهترین انتخاب جهت رفع مشکل خاموش لباسشویی به شمار می رود.

چرا ماشین لباسشویی خاموش می شود

10. مشکلات در موتور

خرابی یا مشکل در موتور لباسشویی ممکن است آن را خاموش کند. ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض موتور باشد. جهت رفع این موضوع نیاز به تجهیزات تخصصی دارید. در این رابطه توصیه می شود جهت رفع مشکل به نمایندگی تعمیرات مجاز مراجعه نمایید. اگر لباسشویی شما خاموش شده است، ابتدا تنظیمات و اتصالات برق را چک کنید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *