021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر تایمر لباسشویی

حتما مواردی پیش آمده که ماشین لباسشویی شما طبق برنامه پیش نرفته و روند کاری آن مختل شده است. مثلا دکمه برنامه در یک مرحله خاص متوقف شده و دور دوم شستشو را انجام نداده است. یا وقتی چرخه شستشو به پایان رسیده، مرحله خشک کردن انجام نشده و یا مواردی شبیه به این. کنترل چنین مسائلی در ماشین های لباسشویی بر عهده قطعه ای به نام تایمر است. تایمر سطح آب را کنترل می کند در تنظیم و اجرای زمان چرخه کار کردن و توالی ‌های تنظیم چرخه تاثیر گذار است.

وقتی مشتری با شکایت از به هم خوردن برنامه لباسشویی به مرکز سخت افزار ایران مراجعه می کند، همکاران ما عنوان می کنند که احتمالا ایراد از تایمر است. در این شرایط، با تعمیر تایمر لباسشویی تمامی مشکلات موجود برطرف شده و روند کار دستگاه به حالت عادی باز خواهد گشت. البته گاهی هم نیاز کار به این سادگی نیست و باید این قطعه را تعویض کرد. ادامه مطلب، به ارائه نکات و مطالبی در خصوص تعمیر تایمر ماشین لباسشویی اختصاص دارد. ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی هم می توانید هم اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید و هم از خدمات تخصصی ترمیم بهره مند شوید.

تعمیر تایمر لباسشویی

آموزش تعمیر تایمر لباسشویی

برای تعمیر تایمر لباسشویی باید بدانید که این قطعه اجزاء مشخص و شناخته شده ای دارد. کیفیت کار این اجزاست که تعیین می کند تایمر به چه شکلی کار کند. برای ترمیم این قطعه، تعمیرکار اول همه بخش های آن را بررسی می کند تا به تناسب آسیبی که دیده اند، آنها را تعمیر یا تعویض کند. به طور کلی روند تعمیر تایمر ماشین لباسشویی به قرار زیر است:

 

بررسی کلید یا سوئیچ درب

کلید یا سوئیچ در واقع یک آپشن امنیتی است که اگر درست کار نکند، عملا نمی توانید با ماشین لباسشویی تان کار کنید. سوئیچ با درب دستگاه مرتبط است و باز یا بسته بودن آن را به تایمر اطلاع می دهد. اگر درب به هر دلیلی بسته نشود، سوئیچ با ارسال پیام به تایمر، مانع از روشن شدن دستگاه می گردد.

اگر سوئیچ از کار بیفتد، ماشین لباسشویی شما در تشخیص باز و بسته بودن در دچار خطا شده و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. مکانیسم قفل درب در برگیرنده چند میکروسوئیچ و یک سیم پیچ قفل کننده و بازکننده موتور واکس است. برای تعمیر تایمر لباسشویی، تکنسین اول سوئیچ یا کلید در را بررسی کرده و تعمیر می کند. اگر مشکلات ماشین با تعمیر سوئیچ لباسشویی برطرف نشد، مراحل بعدی اجرا خواهند شد.

 

بررسی و تعمیر موتور تایمر

مرحله بعدی در تعمیرات تایمر لباسشویی ، بررسی و ترمیم موتور تایمر است. تایمر دارای موتوری است که توسط یک سری اتصالات الکتریکی و یک میله سربی به آن متصل شده است. این اتصالات، موتور تایمر را کنترل کرده و موجب جلو رفتن تایمر طبق برنامه می شوند. در بیشتر مواقعی که تایمر لباسشویی با برنامه تنظیم شده تطابق ندارد، موتور تایمر از کار افتاده و یا معیوب شده است.

تکنسین نمایندگی تعمیرات لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران، موتور تایمر را مورد بررسی قرار می دهد و اتصالات آن را به خوبی چک می کند. این کار معمولا با مولتی متر انجام شده و نیاز به نقشه مدارها دارد. پس از بررسی و تعمیر موتور تایمر لباسشویی، فرایند تعمیرات وارد فاز بعدی خواهد شد.

 

بررسی سنسور کنترل سطح آب

یکی از مشکلاتی که خرابی تایمر لباسشویی ایجاد می کند، سرریز شدن آب است. سوئیچ یا سنسور کنترل آب، مسئول مستقیم این مشکل است. یک شلنگ کوچک به این قطعه متصل شده که اگر شل شده یا بیفتد، آب داخل وان ماشین لباسشویی سرریز می کند. در این شرایط تعمیرکار چند سانت از سر شلنگ را جدا کرده و آن را با یک بست به سنسور وصل می کند. چنانچه خود سنسور کنترل سطح آب معیوب شده باشد، تکنسین آن را تعویض می کند تا تعمیر تایمر لباسشویی به نحو احسن انجام شود.

چگونه تایمر ماشین لباسشویی را عیب یابی کنیم؟

تا به اینجا با روند کلی تعمیر تایمر لباسشویی در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آشنا شدید. یک نکته بسیار مهم در تعمیرات این قطعه، عیب یابی تایمر است. وقتی شما تایمر را به درستی عیب یابی کرده باشید، تعمیر آن راحت تر خواهد. برای انجام این کار و بررسی خرابی تایمر، قبل از هر کاری ماشین را از برق جدا کنید. در مرحله بعد باید دستگیره‌های کنترل و پنل را بردارید تا به تایمر دسترسی پیدا کنید. وقتی تایمر را پیدا کردید، اتصالات آن را چک کرده و مطمئن شوید که قطعی در آنها وجود ندارد. اگر ولت متر یا اهم متر در اختیار دارید، می توانید برای عیب یابی تایمر ماشین لباسشویی تان از آن استفاده کنید.

تعویض تایمر لباسشویی

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی من چیست؟

یکی از مشتری های ما در تماس با نمایندگی لباسشویی مرکز سخت افزار ایران چنین عنوان کرد که تایمر ماشین لباسشویی اش مطابق برنامه جلو نمی رود. بیایید ببنیم دلیل بروز این مشکل چیست. اولین دلیل و عامل ایجاد کننده این مشکل، خرابی سوئیچ درب است. وقتی این قطعه از کار بیفتد، تایمر نمی تواند باز یا بسته بودن درب را تشخیص دهد و در نتیجه دچار مشکل خواهد شد. از کار افتادن موتور تایمر هم در کار نکردن این قطعه و جلو نرفتن آن موثر است.

از طرفی اگر سنسور یا سوئیچ کنترل سطح آب درست کار نکند، تایمر اولین قطعه ای است که با مشکل مواجه می شود. در نهایت، دستگیره برنامه لباسشویی که مستقیما به تایمر وصل شده هم می تواند روند کاری این بخش را مختل کند. حالا شما با کلیاتی راجع به تعمیر تایمر لباسشویی آشنا شده اید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر هم می توانید از تیم تعمیرات لوازم خانگی در شعب مختلف مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نحوه تعویض تایمر لباسشویی

پیش تر گفتیم که گاهی امکان تعمیر تایمر لباسشویی وجود ندارد. در این صورت، باید این قطعه تعویض شود تا روند کاری ماشین به حالت عادی باز گردد. چند مدل پیچ گوشتی در اندازه های مختلف و یک تایمر جدید اورجینال، ابزاری هستند که برای تعویض تایمر لباسشویی به آنها نیاز خواهید داشت. نحوه و مراحل تعویض این قطعه به ترتیب زیر است

1- اول ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید.

2- برای دسترسی به تایمر، پنل جلویی لباسشویی را باز کنید.

3- حالا سیم های تایمر را با احتیاط جدا کنید.

4- اگر قبلا تجربه این کار را نداشته اید، از نحوه اتصال سیم ها عکس بگیرید تا برای اتصال مجدد آنها دچار اشتباه نشوید.

5- تایمر معیوب را از دستگاه بیرون بیاورید.

6- در ششمین گام تعویض تایمر لباسشویی ، تایمر جدید را نصب کنید.

7- اتصالات و سیم ها را مطابق قبل ببنیدید.

8- پنل ماشین را ببندید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *