021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، یکی از مشکلات شایع این دستگاه است که به دو صورت دیده می شود. یکی این که دستگاه را روشن می کنید ولی هیچ آبی وارد آن نمی شود. دیگری اینکه مقدار آب وارد شده بسیار کم است. درواقع آبگیری ناگهان متوقف می شود. چند دلیل برای این ایراد وجود دارد که در این مقاله به بررسی أن ها خواهیم پرداخت. این ایرادات عبارتند از:

  • ایراد در شلنگ ماشین لباسشویی
  • ایراد در اتصالات آب شهری یا فشار آن
  • خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی
  • خرابی سوئیچ سطح آب لباسشویی
  • ایراد در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • مسدود شدن مخزن پودر
آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

1. ایراد در شلنگ ماشین لباسشویی

همیشه اولین موردی که در بروز ایراد آبگیری ماشین لباسشویی باید بررسی کنید، سلامت شلنگ است. اگر شلنگ ایراد داشته باشد، طبیعتاً ورود آب به دستگاه با مشکل روبرو می شود. بررسی کنید که پارگی، گرفتگی، پوسیدگی یا خمیدگی در شلنگ وجود نداشته باشد. البته مشکلاتی مثل پارگی و پوسیدگی با نشانه هایی مثل نشت آب لباسشویی دیده می شوند. علاوه بر این ها بررس کنید که اتصال بین شلنگ و ماشین لباسشویی قطع نشده باشد. این مورد بعد از نظافت و جا به جایی دستگاه زیاد رخ می دهد. توصیه می کنیم طول شلنگ خود را کمی بیشتر از فاصله شیر آب تا دستگاه انتخاب کنید. به این ترتیب کشیدگی و آسیب کمتری رخ می دهد.

2. ایراد در اتصال آب شهری یا فشار آن

گاهی مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، هیچ ارتباطی با خود دستگاه ندارد. شیرهای دیگر خانه را باز کنید و ببینید فشار آب چطور است. همچنین چک کنید ورودی آب از قسمت شیر داخل دیوار، مشکلی نداشته باشد. وقتی فشار آب کم باشد یا ماشین لباسشویی اصلاً پر نمی شود، یا بسیار کند پر می شود. در این صورت دستگاه را تا زمان برقراری فشار آب مناسب خاموش کنید تا فشار زیادی به آن وارد نشود.

3. خرابی شیر برقی لباسشویی

شیر برقی لباسشویی وظایف مهمی در سیستم آبگیری دارد. اگر با مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی مواجه هستید، یکی از دلایل اصلی می تواند ایراد در این قطعه باشد. وقتی شیر برقی به درستی کار نکند، آب به مخزن ماشین لباسشویی هدایت نمی شود. ایرادهای مثل شکستگی اجزای شیر برقی ممکن است به کلی مسیر آب را قطع کنند. به این ترتیب تعویض یا تعمیر شیر برقی لباسشویی ضروری خواهد شد.

4. خرابی سوئیچ  سطح آب لباسشویی

سوئیچ سطح آب لباسشویی، همانطور که از نام آن پیدا است، میزان آب ورودی را سنجیده و مانع ورود بیش از حد آب به لباسشویی می شود. اگر این قطعه خراب شده باشد، ممکن است مدام روی این حالت باشد که آب زیادی وجود دارد و نباید مجدد آبگیری شود. در چنین شرایطی سوئیچ بررسی شده و در صورت لزوم تعویض می شود.

این آموزش را از دست ندهید: تعویض پمپ لباسشویی

5. ایراد در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

آبگیری نکردن لباسشویی می تواند ریشه در مغز این دستگاه، یعنی برد الکترونیک آن داشته باشد. وقتی ما برنامه را انتخاب می کنیم و روی دکمه پاور دستگاه می زنیم، درواقع یک فرمان صادر می کنیم. این فرمان باید توسط برد الکترونیکی به بخش های مختلف فرستاده شود. به این ترتیب اگر برد خراب باشد، ایرادهای مختلفی از جمله خرابی برد الکترونیکی رخ می دهد.

6. مسدود شدن مخزن پودر

تعداد زیادی منفذ در مخزن پودر ماشین لباسشویی وجود دارد که آب پس از ورود به مخزن و حل کردن پودر از آن منافذ عبور کرده و وارد ماشین لباسشویی می شود. اگر این منافذ مسدود شوند، بدون شک با مشکل آبگیری لباسشویی روبرو می شوید. ماندن پودر و رطوبت به مرور زمان این منافذ را می بندد. به همین دلیل هم توصیه می شود که با جرمگیری لباسشویی به صورت دوره ای، دستگاه را تمیز نگه دارید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *