021-62948

اشتراک گذاری

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی؛ دلایل و راهکارها

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، یا مربوط به جریان آب و مشکلات لوله کشی و اتصالات و … است و یا بروز ایراد در قطعات داخلی دستگاه را هشدار می دهد. در این شرایط آب ماشین گرم نشده و به دنبال آن، لباس ها به خوبی تمیز نمی شوند. بنابراین این مشکل باید در اسرع وقت عیب یابی شده و برطرف گردد.

در ادامه ضمن بررسی دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، راهکارهای حل این مشکل را نیز معرفی می کنیم. اگر با روش های معرفی شده موفق به حل مشکل گرم نشدن آب در لباسشویی نشدید، می توانید برای دریافت راهنمایی و خدمات تخصصی تر با تیم تعمیرات ماشین لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

وقتی آب ماشین لباسشویی گرم نمی شود، باید پیش از هر کاری وضعیت شلنگ های آب را بررسی کنید. ممکن است این شلنگ ها ایرادای داشته باشند، درست نصب نشده باشند و یا دارای پیچ خوردگی باشند. در این صورت ممکن است آب گرم به ماشین نرسد.

شیر برقی، یکی از قطعاتی است که خرابی یا عملکرد نادرست آن می تواند مانع از گرم شدن آب در لباسشویی شود. چنانچه هیتر از کار بیفتد یا سنسور و ترموستات درست کار نکنند، شاهد گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی هستیم. از خرابی هیدرواستات و  تایمر لباسشویی  هم به عنوان عوامل مهم در بروز این مشکل نباید غافل شد.

راهکارهای حل مشکل گرم نشدن آب لباسشویی

تعمیر و تعویض هیتر

یکی از اقداماتی که گاهی منجر به رفع مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی می شود، تعمیر هیتر یا تعویض این قطعه است. هیتر مسئول مستقیم افزایش دمای آب است و هنگام گرم نشدن آب هم می توان آن را متهم ردیف اول دانست. تکنسین های  تعمیرات ماشین لباسشویی در محل، المنت را با استفاده از اهم متر تست می کنند. سپس بسته به شدت خرابی، این قطعه را تعمیر یا تعویض می کنند تا مشکل دستگاه حل شود.

تعویض ترموستات

مسئول کنترل دما در ماشین لباسشویی، قطعه ای به نام ترموستات است. درواقع این قطعه با ثابت نگه داشتن دما، بر تثبیت دمای آب هم تاثیر می ‌گذارد. بنابراین گاهی می توان با تعویض ترموستات یا حتی سیم های وصل شده به آن، مشکل گرم نشدن آب را در ماشین لباسشویی برطرف کرد.

تعمیر تایمر

راهکار دیگر برای حل مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی، تعمیر تایمر یا تعویض این قطعه است. زمانی ایراد از تایمر است که آب ماشین لباسشویی تنها در هنگام تنظیم یک برنامه خاص گرم نشود. تایمر، زمان و درجه دمای آب در برنامه های شستشوی مختلف را تنظیم می کند و از کار افتادن آن می تواند مانع از گرم شدن آب در برخی از برنامه ها شود.

تعمیر و تعویض یا تنظیم هیدرواستات

وقتی آبگیری ماشین لباسشویی به حد لازم برسد، هیدروستات فرایند آن را متوقف می ‌کند. بنابراین اگر هیدرواستات ایراد داشته باشد، این عملیات متوقف نشده و ممکن است شاهد گرم نشدن آب در لباسشویی باشید. معمولا با تنظیم مجدد هیدرواستات در این شرایط، مشکل حل می شود. با این حال گاهی ممکن است نیاز به تعمیر این قطعه و یا حتی تعویض آن باشد.

اصلاح یا تعویض شلنگ ها

گاهی گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی، ارتباطی با قطعات داخلی این دستگاه ندارد و ناشی از خم، مسدود و یا پاره شدن شلنگ آب گرم است. حتی اگر فیلتر توری انتهای شلنگ از رسوبات پر شود، آب گرم وارد ماشین نمی شود. پس شلنگ ها را بررسی کرده و در صورت وجود انسداد و خمیدگی، آنها را برطرف کنید. چنانچه نیاز به تعویض شلنگ ها بود، این کار را انجام دهید تا دمای آب به حد تعادل برسد.

تعمیر یا تعویض شیر برقی

اقدام دیگری که می توان برای رفع مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی انجام داد، تعمیر شیر برقی است. البته این قطعه قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی، حتما باید تعویض شود. جالب است بدانید که این قطعه با گرفتن پیام از برد دستگاه، اجازه ورود آب به مخزن ماشین لباسشویی را می ‌دهد تا پس از رسیدن آب به حد مورد نظر، هیدروستات، شیر برقی را قطع کند. بنابراین خرابی آن با مختل کردن این روند، مانع از گرم شدن آب هم می شود.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *