021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

نصب کولر گازی

نصب کولر گازی  یکی دیگر از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان مرکز سخت افزار ایران است که با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه و بر اساس استانداردهای جهانی این کار انجام می‌پذیرد. به طور کلی  نصب کولر گازی اسپیلت  در پنج مرحله انجام می پذیرد . عبارتند از:  نصب یونیت داخلی کولر گازی، نصب یونیت بیرونی کولر گازی، نصب و محکم کردن قطعات برقی دستگاه، لوله کشی کولر گازی، وکیوم کردن کولر گازی (هواگیری کولر گازی). انجام هر یک از مراحل مذکور می‌بایست توسط کارشناسان نصب کولرگازی و با رعایت همه‌جانبه استانداردهای این کار انجام پذیرد.

متاسفانه گاه مشاهده شده که هموطنان گرامی با سلیقۀ شخصی و بی‌هیچ دانشی به صورت خودسرانه اقدام به انتخاب و نصب کولرگازی می‌نمایند که این امر به هیچ عنوان اصولی و پذیرفته شده نیست. حتی اگر در زمینه نصب کولر گازی اسپیلت تخصص دارید، کارشناسان تعمیرات کولر گازی امر توصیه می‌کنند از دانش متخصصان این حوزه جهت یک انتخاب درست بهره‌مند گردید.

نصب کولر گازی

هزینه نصب کولر گازی

نصب کولر گازی هزینه مشخصی دارد. مراحل کاملا مشخص هستند و به ندرت پیش می آید که هزینه اضافه ای به مبلغ نهایی افزوده شود. برای محاسبه هزینه نصب کولر گازی، مدل و ظرفیت دستگاه اهمیت بسیاری دارد. مثلا برای نصب کولرهای ایستاده کار بیشتری لازم است و طبیعتا هزینه نهایی هم بیشتر خواهد بود.

نصب و محکم سازی پایه ها، لوله کشی، شارژ گاز، نصب کندانسور، نصب پنل های بیرونی و داخلی و سیم کشی کولر گازی، اقداماتی هستند که برای نصب و راه اندازی کولر گازی انجام می شوند. مواد مصرفی و تجهیزات مورد استفاده هم بخشی از هزینه نصب کولر را تشکیل می دهند. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند که ضمن اخذ مناسب ترین هزینه ها از شما، عملیات نصب کولر گازی را به بهترین شکل انجام دهند.

نصب انواع کولر گازی

نصب کولر گازی یکی از مهم ترین سرویس های اولیه  پس از خرید این دستگاه است. این امر از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه نحوه ی نصب و راه اندازی کولرگازی فارغ از برند سازنده ی آن در عملکرد و طول عمر دستگاه نقش دارد. هرگونه اشتباه در مراحل این فرآیند می تواند منجر به خرابی اجزای داخلی کولر گازی گردد.

در واقع اگر نصب دستگاه به درستی انجام نشود، عملا هزینه شما هدر رفته و کولرگازی از کارایی اصلی خود دور می ماند. مرکز سخت افزار ایران مجموعه ای فوق تخصصی برای نصب صحیح انواع کولر گازی های موجود در بازار است. فرقی ندارد که شما چه مدل و چه برندی را برای تهیه ی کولر گازی انتخاب کرده اید، کارشناسان ما در مدت زمان کوتاهی دستگاه خریداری شده را نصب خواهند کرد.

نصب کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر و معمولی در سیکل مکانیکی و برودتی کاملا شبیه هم می باشند. در این میان تفاوتی که وجود دارد تنها در مدار الکتریکی هر سیستم است که موجب مصرف کم انرژی در کولر گازی اینورتر می گردد. تولید صدا و لرزش کمتر، استفاده از میکرو کنترل برای کنترل دمای محیط، بازدهی بیشتر و طول عمر بالاتر قطعات سازنده برخی از مهم ترین مزایای کولر گازی اینورتر است که افراد زیادی را نسبت به خرید آن متمایل می سازد. مرکز سخت افزار ایران با رعایت کلیه ی نکات فنی و اصلی سیستم الکتریکی کولرهای اینورتر به نصب آن ها می پردازد. تکنسین های این مجموعه با استفاده از ابزارآلات سازگار با ساختار کولر گازی اینورتر آن را به شیوه ای صحیح راه اندازی می کنند.

نصب کولرگازی اسپلیت

کولرهای گازی دوتکه یا همان اسپلیت‌ از دو بخش یونیت خارجی و یونیت داخلی ساخته شده اند. برقراری ارتباط صحیح میان این دو یونیت موضوع مهمی است. اتصالات میان یونیت داخلی و خارجی کولر گازی  باید به شیوه ای باشد که کمترین متراژ را به خود اختصاص دهد. از طرفی حتما باید قبل از نصب کولر گازی به جنس دیوار و زاویه های آن هم دقت کنید.

چرا که پنل نیازمند قرارگیری در محلی است که بتواند پرتاب باد مناسب با محیط را انجام بدهد. تکنسین های مجرب مرکز سخت افزار ایران با رعایت این نکات حیاتی اسپلیت های مختلف را نصب می نمایند. آن ها پس از نصب نیز عملکرد اسپلیت نصب شده را تست کرده و شما را در راه استفاده ی صحیح از دستگاه راهنمایی می نمایند.

نصب کولر گازی ال جی

در مورد نصب کولر گازی اطلاعاتی دارید؟ باید بدانید که کیفیت انجام این فرایند بسیار مهم تر از چیزی است که تصور می کنید. در واقع اگر هریک از مراحل نصب و راه اندازی کولرگازی ال جی به اشتباه انجام شود و یا کیفیت لازم را نداشته باشد، باید منتظر بروز مشکل در یکی از بخش های آن باشید. برای این محصول باید از ابزار و تجهیزات خاصی استفاده شود. از طرفی این فرایند ریزه کاری هایی دارد که کاربران عادی قادر به رعایت کردن آنها نیستند.

بنابراین ضروری است که برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل یا خطای احتمالی، نصب کولر گازی lg خود را به کارشناسان مجرب این حوزه واگذار کنید. پیش از نصب، حتما از امینت و استحکام محل قرارگیری پنل داخلی و جریان داشتن هوا در پنل خارجی اطمینان حاصل کنید. همچنین فرایند شارژ کولر گازی را انجام داده و پس از پایان نصب، حتما دستگاه را تست کنید. به این ترتیب می توانید از کارکرد درست و بی نقص کولر خود در آینده اطمینان کامل داشته باشید.

لوازم مورد نیاز نصب کولر گازی

هرکاری نیاز به ابزار خاصی دارد و نصب کولر گازی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای نصب کولر باید از ابزار ویژه ای استفاده شود. کیف ابزار، جعبه بکس، آچار فرانسه، سیم چین، انبردست، انبر قفلی، سیم لخت کن و دم باریک، متر، انواع پیج گوشتی تخت دوسو و چهارسو، خط کش، چکش، سوهان و … بخشی از ابزار آلاتی هستند که نصاب های کولر گازی در مراحل مختلف به آنها نیاز دارند.

مانیفولد سرویس یا گیج فشار، ابزار دیگری است که برای شارژ و تنظیم فشار گاز از آن استفاده می شود. پمپ وکیوم هم برای گرفتن رطوبت لوله ها ضروری است و باید از آن استفاده شود. مانومتر برای اندازه گیری فشار دستگاه و نیز دستگاه فنر خم کن لوله ی مسی هم ابزار و تجهیزات دیگری هستند که برای نصب و راه اندازی کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم در نصب کولر گازی

جهت نصب کولر گازی باید و نبایدهایی وجود دارد که لازم است رعایت شوند. اولین نکته  به محل نصب کولر گازی اختصاص می یابد. این دستگاه باید در محلی نصب شود که استحکام کافی برای نگهداری آن را داشته باشد. اطمینان از عدم سقوط کولرگازی مهم ترین نکته در حین نصب و راه اندازی این سیستم است.

مورد دیگری که پس از انتخاب محل مناسب باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه ی گردش هوا در فضای انتخاب شده برای نصب کولر گازی است. اگر در محل قرار گرفتن دستگاه هوا به راحتی جریان نیابد، احتمال دارد اختلالی در کولر ایجاد شود که عملیات خنک سازی محیط را با مشکل روبه رو سازد.

آموزش نصب کولرگازی

آموزش مرحله به مرحله نصب کولرگازی

نصب پنل داخلی (indoor)

ایمن سازی صفحه نصب بر روی دیوار به طور کامل

 • نگه‌داشتن پایه نصب: صفحه (پایه) نصب را بر روی دیواری که میخواهید پنل داخلی را بر روی آن نصب کنید، نگه دارید.
 • استفاده از تراز: برای اطمینان از اینکه پایه (صفحه) نصب کولرگازی در هر دو صورت افقی و عمودی برابر است از یک تراز استفاده نمایید.
 • ایجاد سوراخ‌های مورد نیاز: با استفاده از مته در نقاط مناسب و در محل پیچ‌های پایه سوراخ‌های لازم را در دیوار ایجاد کنید.
 • نصب پایه: در داخل سوراخ ها رول پلاک گذاشته و صفحه (پایه) نصب کولرگازی را با پیچ به دیوار محکم کنید.
 • ایجاد سوراخ برای لوله کولرگازی: به تناسب لوله کولر گازی (اسپلیت) یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید.
 • توجه به طول و فاصله: بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ به بیرون را در فضای خالی براکت بیابید. شما همچنین در زمان نصب کولرگازی، باید فاصله و طول مورد نیاز لوله برای رسیدن به واحد خارجی را نیز در نظر بگیرید.
 • اطمینان از وجود شیب و تخلیه درست: یک سوراخ با قطر ۳” یا به عبارتی ۷٫۵ سانتی متر را بر روی دیوار ایجاد کنید. برای اطمینان از تخلیه مناسب، لوله باید شیب رو به پایین به سمت خارج داشته باشد.
 • یک فلنج انعطاف پذیر را داخل سوراخ قرار دید.

انتخاب مکان مناسب برای نصب کولرگازی

 • مکان مناسب برروی دیوار: یک مکان مناسب بدون مانع بر روی دیوار داخل سالن خود را برای نصب کولر گازی (پنل داخلی کولرگازی) پیدا کنید.
 • دوری مکان انتخابی از منابع گرما: مکان انتخابی باید از نور مستقیم خورشید و منابع گرما حتی‌الامکان دور باشد.
 • دوری مکان انتخابی از منابع آتش‌زا: توجه داشته باشید که در مکان انتخابی جهت نصب کولرگازی امکان نشت گاز یا غبار نفت یا گوگرد وجود نداشته باشد.
 • توجه به فاصله‌ها: پنل داخلی کولر گازی (اسپلیت) می‌بایست حداقل ۱۵ سانتی متر فضای باز در اطراف، بالا و دو طرف داشته باشد. پنل داخلی می بایست ۲٫۱۳ متر بالاتر از سطح زمین باشد.
 • عدم وجود نویز: پنل داخلی کولر گازی می‌بایست حداقل ۳٫۳ فوت (۱ متر) دورتر از آنتن، برق یا خطوط اتصال که برای تلویزیون، رادیو، سیستم امنیت منزل آیفون یا تلفن استفاده شده است، نصب گردد. نصب کولرگازی بدون توجه به نویزهای موجود در اطراف آن اختلالاتی را در عملکرد آن موجب می‌شود.
 • استحکام دیوار: از استحکام دیوار برای تحمل نصب کولرگازی مطمئن شوید.

وصل کردن لوله ها

 • آغاز لوله‌کشی جهت نصب کولرگازی: لوله‌کشی را از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار اجرا کنید. خم شدگی‌ها را برای اطمینان از کارکرد خوب دستگاه به حداقل برسانید.
 • برش لوله‌های مورد نیاز در زمان نصب کولرگازی: یک لوله پی ویسی به طول ۱٫۴ ” یا ۶ میلیمتر، کوتاه تر از طول ین سطوح داخلی و خارجی دیوار، برش دهید.
 • استفاده از لوله‌های برش‌خورده: درپوش لوله را در انتهای داخلی لوله پی وی سی قرار داده و لوله را در داخل سوراخ ایجاد شده در دیوار قرار دهید.
 • جاگیر کردن لوله‌ها: لوله‌های مسی، کابل برق و لوله تخلیه را با استفاده از چسب برق به هم ببندید. برای اطمینان از جریان آزاد آب لوله تخلیه را در پایین قرار دهید.
 • سفت کردن لوله: از اتصال محکم لوله را محکم به واحد داخلی مطمئن شوید. برای سفت کردن لوله از دو آچار در جهت مختلف استفاده نمایید. در ادامه فرآیند نصب کولرگازی، لوله تخلیه آب را به پایه واحد داخلی کولر گازی (اسپلیت) وصل کنید.
 • کسب اطمینان از درستی عملکرد لوله‌ها: لوله ها و کابل‌های متصل را از طریق سوراخ ایجاد شده در دیوار هدایت کنید. از درستی تخلیه آب در مکان مناسب مطمئن شوید.
 • ایمن‌سازی در مرحله نهایی نصب کولرگازی: واحد داخلی کولر گازی (اسپلیت) را با فشار دادن بر روی پایه (صفحه) نصب محکم کرده و از ایمن سازی آن مطمئن شوید.
نصب کولر گازی اسپلیت

نصب پنل بیرونی (outdoor) کنداسور در فضای باز

انتخاب مکان مناسب

 • انتخاب مکان مناسب جهت نصب کولرگازی: برای نصب پنل بیرونی نیز نیاز است مکان مناسبی پیدا کنید.
 • دوری مکان انتخابی از گردوغبار و رفت و آمد بسیار: محل نصب واحد بیرونی کولر گازی باید از مناطق پر رفت و آمد و بسیار گرم و دارای گرد و غبار اید دور باشد.
 • توجه به فضای خالی در اطراف پنل بیرونی: واحد بیرونی اسپلیت (کنداسور) برای عملکرد صحیح نیاز به فضای مناسب در اطراف خود دارد.
 • پایه‌سازی در زمان نصب کولرگازی برای جلوگیری از لزرش: پایه‌های پنل بیرونی را نصب کنید از زیرسازی لاستیکی برای زیر کنداسور استفاده کنید تا لرزش آن را به حداقل برسانید

سیم برق را وصل کنید.

 • پیروی از دستورالعمل نصب و راه‌اندازی کابل‌های برق: این مرحله از نصب کولرگازی حتما می‌بایست توسط کارشناس انجام شود. سیم کشی دستگاه می‌بایست بر اساس نمودار نشان داده شده توسط دفترچه دستگاه انجام شود. به هم وصل شده اند.
 • منظم کردن کابل‌ها و لوله‌ها: کابل ها را با گیره کابل محکم ببندید و پوشش آنها را جایگزین کنید. لوله ها را بر روی واحد بیرونی به گونه‌ای محکم کنید که خطر از جا در رفتن نداشته باشند.

بررسی اتصالات الکتریکی

 • پس از نصب کولرگازی و پنل داخلی آن، واحد و کاور (پوشش) آن را بردارید.
 • از متصل بودن کابل های برق به پایانه های پیچ اطمینان حاصل کنید.
 • از مطابقت کابل های برق با نمودارهایی که با کولرگازی (اسپلیت) عرضه می‌شوند مطمئن شوید.

نصب کولرگازی توسط کارشناسان مرکز سخت افزار ایران

نصب کولرگازی و راه‌اندازی آن می‌بایست با رعایت اصول و استانداردهای مطرح شده از سوی کمپانی این محصول انجام پذیرد تا بالاترین سطح کارایی و عملکرد را در پی داشته باشد. عدم توجه به این اصول، علاوه بر استهلاک قطعات، سبب کاهش راندمان دستگاه و در نهایت از کار افتادگی آن خواهد شد.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی در زمینه نصب اسپیلت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت با کارشناسان مرکز سخت‌ افزار ایران تماس بگیرید. در صورت ثبت درخواست از سوی شما برای نصب کولرگازی، کارشناسان ما با شما تماس گرفته تا روند پیگیری و اجرای درخواست نصب اسپیلت را با شما در میان بگذراند. با ما تماس بگیرید.

تعمیرات کولرگازی

سرویس، تعمیرات کولر گازی و گردگیری‌های دوره‌ای این دستگاه، به‌ویژه در فاصله‌های زمانی معین، ضروری است. ضرورت این کار از آن روست که عدم سرویس کولرگازی در دوره‌های زمانی مشخص، ضمن افزایش استهلاک قطعات و کاهش کارآیی دستگاه، سبب افزایش مصرف برق و بروز خرابی در آن می‌گردد.

تعمیرات و نصب کولرگازی از آن دست کارهایی است که انجام صحیح و بایسته آن صرفاً به دست کارشناسان این حوزه امکان پذیر است. از این رو قویاً توصیه می گردد انجام تعمیرات مرتبط با این دستگاه، صرفاً به دست افرادی صورت پذیرد که مهارت، تجربه و تخصص این کار را دارند.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های پیشرو در ارائه خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی این دستگاه است که کارشناسان آن، ضمن برخورداری از دانش علمی این حوزه، برخوردار از یک دهه تجربه فنی در حیطه تعمیر تخصصی کولر گازی هستند.

4.3/5(7 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.