اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر هارد ضربه خورده

تعمیر هارد ضربه خورده یکی از اقدامات تعمیراتی در حوزه تعمیرات هارد است. با ورود ضربه به هارد، مشکلات متعدد و مختلفی برای آن حادث می شود. حساسیت و پیچیدگی که در ساختار انواع هارد ها وجود دارد، امکان تعمیر و ترمیم آن را بسیار سخت تر کرده است. هرگز توصیه نمی کنیم که به عنوان یک کاربر، شخصا مسیر تعمیر هارد ضربه خورده را پیش بگیرید، زیرا یک دستکاری ناشیانه و اشتباه می تواند به قیمت از دست دادن تمام اطلاعات هارد تمام شود و اجرای تعمیرات تخصصی را به کل منتفی کند.

لذا وقتی با یک هارد ضربه خورده روبه رو هستید، بهترین اقدام این است که هیچ اقدامی نکنید و تنها از یک مرکز معتبر کمک بخواهید. هارد ضربه خورده همان هاردی است که به دلیل ورود فشار و صدمات شدید دچار مشکلات فیزیکی شده است. تعمیر هارد ضربه خورده کار بسیار پیچیده و حساسی است و معمولا بیشتر هارد های ضربه خورده ارزش تعمیر ندارند. با این حال برای بعضی از کاربران اطلاعات هارد بسیار مهم است و می خواهند همه تلاش خود را کنند تا هارد ضربه خورده خود را احیا کنند.

برای تعمیر هارد ضربه خورده باید تستی از هارد گرفته شود. پس از تست مشخص می شود که ضربه تا چه اندازه ای توانسته است به هارد مورد نظر آسیب وارد کند. وقتی قطعات سخت افزاری هاردی بر اثر ضربه خراب می شود، درصد موفقیت تعمیر و بازیابی اطلاعات ارتباط مستقیمی با شدت آسیب وارد شده به هارد دارد. در هر صورت این یک تعمیرکار و تکنسین مجرب و حرفه ای است که می توانید برای تعمیر هارد ضربه خورده همه راه حل های احتمالی را تشخیص دهد.

تعمیر هارد ضربه خورده

نحوه تعمیر هارد ضربه خورده

همان طور که گفتیم  تعمیر تخصصی هارد  ضربه خورده پیچیدگی و حساسیت بالایی دارد. پس از انجام تست مشخص می شود که چه قدر هارد آسیب دیده و کدام قسمت دچار مشکل شده است. در ادامه هر یک از قسمت هایی که احتمالا پس از ضربه به هارد دچار آسیب می شوند، مورد بررسی قرار داده ایم؛

هد هارد

در هارد ضربه خورده اگر آسیب به هد وارد شده باشد، بسته به شدت آسیب، احتمال تعمیر شدن یا نشدن هارد مشخص می شود. اگر آسیب خیلی شدید و عمیق نباشد، گاها امکان تعمیر وجود دارد. پس از تعمیر نیز باید هارد را دیتکت کرد تا به این صورت به اطلاعات موجود دسترسی پیدا نمود.

اما گاهی شدت آسیب به هد بسیار زیاد است و امکان تعمیر وجود ندارد. در این شرایط باید با دقت بالا هد هارد را با یک هد کاملا مشابه تعویض کنیم. این تعویض باید در شرایط خاصی و ویژه ای انجام شود تا تعمیر هارد ضربه خورده با موفقیت انجام شود.

خرابی موتور هارد

اگر موتور هارد ضربه خورده خراب شده باشد، می توان امیدوار بود که پس از تعویض موتور ، تعمیر هارد ضربه خورده با موفقیت انجام شود و دسترسی به اطلاعات امکان پذیر شود. این تعویض بسیار حساس است و به ابزار و تجهیزات خاص نیاز دارد.

هد سوخته

تعویض هد سوخته هارد ضربه خورده خیلی مشکل نیست. با جایگزینی یک نمونه مشابه می توان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد و درصد موفقیت بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ضربه خورده را افزایش داد.

هد شکسته هارد

در صورتی که هد هارد شکسته باشد، منجر به خراشیدگی دیسک می شود و امکان بازیابی و ریکاوری اطلاعات را از بین می برد. در این شرایط بازگشت اطلاعات و تعمیر هارد ضربه خورده تقریبا غیر ممکن است.

تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد

نمایندگی تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد با همکاری مرکز سخت افزار ایران همواره تلاش می کند تا نیاز های کاربران را در سطوح مختلف برطرف کند. در این نمایندگی امکانات و تسهیلات فراوانی برای جراحی هارد، ریکاوری و احیای اطلاعات از دست رفته وجود دارد.

تمام فضای تعمیراتی نمایندگی تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد توسط دوربین های نظارتی کنترل می شود. نمایندگی تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد به همه کاربران شهرستانی نیز خدمات ارائه می کند. لطفا اطلاعات بیشتر را با یک تماس تلفنی ساده به دست آورید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.