بلید دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی

بلید دستگاه کپی یکی از قطعات قابل تعویض بکاررفته در دستگاه‌های کپی است که وظیفه پاک کردن تونر مازاد باقی مانده بر روی گیرنده نوری یا درام را (وظیفه درام انتقال تونر بر روی کاغذ است) برعهده دارد. از آنجا که بلید وظیفه پاک کردن تونر مازاد باقی مانده بر روی گیرنده نوری یا درام را (وظیفه درام انتقال تونر بر روی کاغذ است) برعهده دارد، بروز اشکال در این قطعه سبب ریخته شدن تونرهای اضافی بر روی کاغذ می‌گردد.

جهت پیشگیری از خرابی بلید دستگاه کپی توصیه می شود استانداردهای مرتبط با این قطعه در حین کار با دستگاه کپی رعایت گردد. برای مثال توصیه شده تا مخزن‌های بلید هر چند وقت یکبار تخلیه شود. خوشبختانه غالب اشکالات پیش آمده در بلید فتوکپی با گردگیری و تمیز کردن این بخش از دستگاه مرتفع می‌گردد. مگر آنکه خرابی بلید به دلیل خراشیدگی و یا وارد شدن ضربه به این قطعه باشد که در این صورت می‌بایست جهت تعویض این قطعه اقدام کرد.

بلید دستگاه کپی

اگر از کاربران دستگاه ‌های کپی هستید و در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال در بلید فتوکپی خود شده‌اید، می‌توانید سرویس‌های تخصصی مرتبط با در تعمیر و تعویض بلید فتوکپی را از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی دریافت نمایید. پس از تماس شما، کارشناسان مرکز تعمیرات فتوکپی در محل حضور یافته و جهت تعمیر و یا تعویض این قطعه از دستگاه شما اقدام می‌نمایند.

تعمیر بلید دستگاه کپی

در صورت مشاهده نشانه‌های مرتبط با خرابی بلید در دستگاه‌ کپی مورد استفاده‌تان، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی تماس گرفته و سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید. پس از تماس شما، کارشناسان ما در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر این بخش از دستگاه را آغاز می‌کنند.

برای تعمیر بلید دستگاه فتوکپی، ابتدا سیم شارژر، سپس درام و در نهایت بلید کپی خارج می‌شود. پس از خارج کردن بلید، بررسی‌های مورد نیاز بر روی این قطعه انجام شده و نیاز به تعویض یا تعمیر بلید مشخص می‌گردد.

در صورت آشنایی با تعویض بلید دستگاه کپی، توجه داشته باشید که پس از تعویض این قطعه، حتما قطعه جایگزین را به مقداری تونر آغشته کنید تا از گیر کردن‌های احتمالی آن جلوگیری کرده باشید. گیر کردن بلید ضمن اختلال در فرآیند چاپ، سبب خط افتادن بر روی درام نیز می‌گردد.

جهت بهبود هر چه بیشتر کیفیت چاپ می‌توان در حین تعویض بلید، سیم شارژر دستگاه کپی را نیز تعویض کرد. نکته آخر اینکه در صورت امکان پس از باز کردن قطعات، سعی کنید با یک پمپ باد تونرهای احتمالی را پراکنده و پاکسازی کنید.

علل خرابی بلید دستگاه کپی

معمولاً آنچه که سبب خرابی و اختلال در عملکرد بلید می گردد استهلاک آن است. همانگونه که می‌دانید لبه بلید، از پلاستیک بسیار حساسی تشکیل شده است که خراش و یا دفرمه شدن آن، افت کیفیت چاپ را در پی خواهد داشت. کار کردن بیش از حد این قطعه و عدم تعویض آن، حتی ممکن است به شکستگی بلید دستگاه فتوکپی نیز بیانجامد.

جهت پیشگیری از خرابی بلید دستگاه کپی توصیه می شود استانداردهای مرتبط با این قطعه در حین کار با دستگاه کپی رعایت گردد. برای مثال توصیه شده تا مخزن‌های بلید هر چند وقت یکبار تخلیه شود. دیگر آنکه در صورت تعویض بلید دستگاه فتوکپی باید دقت داشت که حتما لبه بلید را به مقدار کمی پودر بچه آغشته کرد.

این کار کمک می‌کند تا بلید در موقع تماس گرفتن با درام اصطلاحاً قفل نکند. نکته آخر آنکه کارشناسان تعمیر بلید دستگاه فتوکپی توصیه می کنند پاکسازی و تمیز کردن بلید بدون استفاده از هر گونه محلولی انجام شود.

تعمیرات بلید فتوکپی

نمایندگی دستگاه کپی

نمایندگی‌ دستگاه کپی پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزات، در حوزه «تعمیر» و «فروش» را در اختیار نیروی انسانی و کادر فنی خویش نهاده تا با ارائه برترین و باکیفیت‌ ترین خدمات، رضایت کاربران و مشتریان این مرکز را کسب نماید. نمایندگی دستگاه کپی، در بخش فروش، عرضه کننده تمامی دستگاه‌های کپی و در بخش خدمات پس از فروش ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با ترمیم، تعویض و تعمیر دستگاه کپی است.

کاربران گرامی می توانند پیش از مراجعه به نمایندگی فروش و تعمیر دستگاه کپی مشکلات و پرسش‌های احتمالی خود را به صورت تلفنی و از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در میان بگذارند و راهنمایی ها و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+