تعمیر هارد موبایل

تعمیر موبایل, مقالات

دلیل اینکه موبایلم دائم ریستارت میشه یا هنگ میکنه چیه؟ بعد از اینکه گوشیمو ریست فکتوری کردم خاموش شد دلیلش چیه؟ چرا گوشیم بالا نمیاد و ارور میده؟ علت اینکه گوشیم پشت سر هم ویبره میزنه چیه؟ تمامی این سوالات از پرتکرارترین پرسش‌هایی هستند که کاربران از تعمیرکاران مرکز سخت‌افزار ایران می‌پرسند. اما پاسخ همه این سوالات یک جواب مشترک دارد که آن هم خرابی هارد موبایل است. اگر شما هم با چنین مشکلاتی در هارد گوشی خود مواجه شده‌اید، بهتر است بدون کوچکترین دستکاری و مهندس‌بازی، عیب‌یابی و تعمیر هارد موبایل خود را به تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات موبایل بسپارید. چراکه تعمیر هارد گوشی از این نظر که تمامی اطلاعات شما در آن ذخیره شده است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. درضمن اگر دوست دارید بیشتر با هارد موبایل، دلایل خرابی آن و بهترین راه برای تعمیر آن آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر هارد موبایل

هارد چیست و چه نقشی در موبایل دارد؟

هارد موبایل یا بهتر است بگوییم حافظه داخلی موبایل، همان جایی است که تمامی اطلاعات و داده‌هایی که شما بر روی گوشی خود دارید را نگه داشته است. با این وجود اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید، اطلاعات شما از عکس‌ها و فیلم‌های خاطره‌انگیز گرفته تا اسناد و تمام آنچه که در حافظه داخلی خود دارید به خطر می‌افتد. به همین دلیل است که عیب‌یابی و تعمیر هارد موبایل از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. چراکه با هر گونه اشتباهی به دست تعمیرکار نه تنها امکان دارد خود هارد از دست برود و کار به تعویض آن بکشد بلکه احتمال دارد کل اطلاعات آن نیز پاک شود.

چه عواملی موجب خرابی هارد گوشی می‌شوند؟

اگر از اکثر کاربرانی که با مشکل خرابی هارد گوشی خود مواجه شده‌اند، بپرسید: “چی شد که هارد گوشیت خراب شد؟” پاسخ آن‌ها این است که “موبایلم ضربه خرد، هاردش خراب شد”. پس مهم‌ترین و اولین عاملی که موجب خرابی هارد می‌شود، وارد شدن ضربه و فشار زیاد به گوشی است. بنابراین تا جایی که می‌توانید از وارد شدن ضربه به موبایل خود جلوگیری کنید. البته عوامل دیگری هم مانند: نوسان برق و آبخوردگی هم هستند که باعث می‌شوند هارد موبایل خراب شود. حتی گاهی‌اوقات نصب و اجرای مکرر بازی‌های سنگین روی گوشی موجب می‌شود که هارد آن آسیب ببیند. اگر از بروز تمامی این مشکلات خودداری کنید، هیچ وقت مجبور نمی‌شوید تن به تعمیر هارد موبایل بدهید و از همه مهم‌تر اطلاعاتتان از دست نمی‌رود.

از کجا بفهمیم مشکل از هارد گوشی است و به تعمیر نیاز دارد؟

زمانی که هارد گوشی خراب می‌شود با بروز یکسری مشکلات در گوشی می‌توان فهمید که هارد این دستگاه خراب شده است. مشکلاتی که با خراب شدن هارد گوشی به وجود می‌آیند به شرح زیر هستند:

  • گوشی بوت نمی‌شود یا هنگام بوت شدن ارور Encrypt Unsuccessful می‌دهد
  • گوشی دائماً ریستارت می‌شود
  • نمی‌توان هیچ اپلیکیشنی را بر روی گوشی اجرا کرد چراکه گوشی دائماً هنگ می‌کند
  • گوشی بعد از ریست فکتوری یا فلش کردن آن خاموش می‌شود
  • زمانی که گوشی در حال بالا آمدن است ارور Internal Storage Damaged نمایش داده می‌شود
  • زمانی که گوشی در حال بالا آمدن است دائماً ویبره می‌زند
  • لوگوی برنامه‌ها تغییر شکل می‌دهند
  • هنگام ذخیره کردن یا پاک کردن اطلاعات از روی هارد، گوشی ارور می‌دهد

آیا همیشه می‌توان به تعمیر هارد موبایل اکتفا کرد؟

هارد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هد و پلاتر اشاره کرد. هد هارد مانند سوزن گرامافون است و پلاتر هارد هم مانند صفحه گرامافون است. هد هارد سوزنی است که در نوک بازوی متحرک هارد قرار گرفته است و با گردش بر روی پلاتر یعنی صفحه مغناطیسی هارد، اطلاعات را بر روی آن ذخیره می‌کند. زمانی که هد و پلاتر هارد دچار مشکل می‌شوند، اصطلاحاً می‌گویند که هارد سوخته است. بنابراین سوختن هارد تنها یک اصطلاح است و به معنای واقعی کلمه چنین چیزی نیست. تعمیر هارد موبایل یا تعویض آن به میزان آسیبی که به هد و پلاتر هارد وارد شده است، بستگی دارد. تکنسین‌های مرکز سخت‌افزار ایران با عیب‌یابی دقیق هارد، تمامی سعی و تلاش خود را می‌کنند که هارد گوشی شما را تعمیر کرده و اطلاعات از دست رفته آن را بازیابی کنند.

آیا درصورت خراب شدن هارد می‌توان با نرم‌افزاری اطلاعات آن را بازیابی کرد؟

تصور اشتباهی که خیلی از کاربران درخصوص بازیابی اطلاعات هاردی که آسیب‌دیده است دارند، این است که با نرم‌افزارهای مختلفی که به نرم‌افزارهای ریکاوری هارد معروف هستند و دنیای وب را پر کرده‌اند، می‌توان اطلاعات هارد را بازیابی کرد. درصورتی که چنین تصوری کاملاً اشتباه است! تمامی این نرم‌افزارها تنها باعث می‌شوند که احتمال بازیابی اطلاعات هارد از سوی متخصصین و تکنسین‌ها کاهش پیدا کرده و اطلاعات هارد برای همیشه از دست بروند.

بهترین راه برای تعمیر هارد موبایل و بازیابی اطلاعات آن چیست؟

بهترین راه برای تعمیر هارد موبایل و همچنین بازیابی اطلاعات آن، سپردن موبایل معیوب‌شده به متخصصان و مهندسین مرکز سخت‌افزار ایران است. همانطور که اشاره کردیم استفاده از هر نوع نرم‌افزاری برای بازیابی اطلاعات هاردی که آسیب دیده است، کار اشتباهی می‌باشد. چراکه نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات نه تنها موجب بازیابی اطلاعات هارد موبایل نمی‌شوند بلکه احتمال برگشتن اطلاعات هارد را نیز به صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهند. از این‌رو تنها و بهترین راه برای بازیابی و تعمیرات هارد موبایل، استفاده از خدمات عیب‌یابی و تعمیر هارد گوشی توسط مرکز سخت‌افزار ایران است. تکنسین‌های این مرکز با دستگاه فوق‌پیشرفته PC3000 اقدام به بازیابی اطلاعات هارد گوشی شما می‌کنند و سپس هارد گوشی را درصورت امکان به طور تخصصی تعمیر کرده و این دستگاه را مانند روز اول در اختیار شما قرار می‌دهند.

مرکز سخت‌افزار ایران، تخصصی‌ترین مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد

از آن‌جایی که هارد یا حافظه داخلی گوشی محل نگهداری و ذخیره‌سازی تمامی اطلاعات کاربر در گوشی است، بازیابی اطلاعات و تعمیرات آن، پروسه بسیار حساسی است. به همین دلیل نمی‌توان بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد موبایل را به هر کسی سپرد. بهترین مرکزی که در این خصوص خدمات ویژه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهد، مرکز سخت‌افزار ایران است. تکنسین‌های این مرکز دوره‌های متعددی را در این زمینه پشت سر گذاشته‌اند و از تجربه بالایی در تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد برخوردار هستند. با این وجود می‌توانید با اطمینان خاطر عیب‌یابی و تعمیرات هارد گوشی خود را به تعمیرکاران این مرکز بسپارید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+