نصب ویندوز ۷

آموزش نصب ویندوز ۷

آموزش نصب ویندوز ۷ در این مقاله، در راستای کمک به آندسته از کاربرانی انجام است که به هردلیل سیستم آنها دچار اختلال گشته و نیاز به نصب ویندوز جدید دارد. آموزش توسط متخصصین تعمیر رایانه انجام می گردد.  همانگونه که می دانید عرضه ویندوز ۷ پس از عدم موفقیت مایکروسافت در ویستا اتفاق افتاد. بعد از ویندوز ۷، مایکروسافت ویندوز ۸ را نیز عرضه کرد اما این نسخه نتوانست خود را جایگزین ویندوز ۷ سازد و تنها سهم کوچکی در بازار یافت.

سبکی، قابلیتهای بیشمار، سادگی نصب، سرعت، زیبایی و دهها خصیصه دیگر سبب گشته تا ویندوز ۷ بدل به پرطرفدارترین سیستم‏‌عامل دنیا شود. به طوری که حتی با معرفی ویندوزهای دیگری از سوی مایکروزسافت نظیر ویندوز ۸ و ۸٫۱ هنوز هم بسیاری از کاربران راضی نیستند.  از ویندوز ۷ دل بکنند. در بخش های آتی می توانید آموزش نصب ویندوز ۷ را به صورت تصویری دنبال کنید.

نصب ویندوز ۷

ضرورت های پیش از نصب ویندوز ۷

  • در صورتی که ویندوز شما آسیب دیده و چاره ای جز نصب ویندوز جدید ندارید، حتماً اطلاعات پارتیشن ویندوز خود را به هارد دیگری انتقال دهید. در غیر اینصورت با نصب ویندوز جدید همه اطلاعات موجود در هارد خود را از دست می دهید.
  • حداقل سخت افزار مورد نیاز جهت نصب ویندوز ۷، بر اساس موارد درج شده در وب سایت رسمی مایکروسافت، یک پردازنده با فرکانس حداقل ۱ گیگاهرتز، ا گیگ حافظه (RAM) و ۱۶ گیگ حافظه خالی در هارد است. اما کارشناسان بر این باورند که در عمل، شما به ۲ گیگ رم، حداقل یک پردازنده با فرکانس ۱٫۵ گیگاهرتزی و حداقل ۴۰ گیگ فضا برای پارتیشن ویندوز نیاز دارید.
  • بهتر است پیش از اقدام به نصب ویندوز شیوه بوت دادن به سی دی یا دی وی دی یا فلش را یاد گرفته باشید. یادگیری این کار بسیار ساده است و می توانید اطلاعات مورد نیاز را با یک جستجوی اینترنتی کسب نمایید.
  • بدیهی است جهت نصب ویندوز می بایست DVD نصب ویندوز را در اختیار داشته باشید.

آموزش تصویری نصب ویندوز ۷

متخصصین تعمیرات رایانه جهت بهره مندی بهتر کاربران از آموزش نصب ویندوز ، آموزش تصویری را در این بخش به شما ارائه می دهندوبرای شروع، دی وی دی ویندوز ۷ را داخل دی وی دی رام قرار دهید. پس از بوت شدن توسط دی وی دی با عکسی مانند تصویر رو به رو مواجه خواهید شد. در این مرحله می بایست تا پر شدن گراف صبر نمایید.

نصب ویندوز 7

بعد از رد شدن از مرحله بالا با عکس رو به رو مواجه می شوید. بدون دست زدن به هیچ قسمتی روی Next کلیک می کنید.

نصب ویندوز 7

در مرحله بعد تصویری مانند رو به رو به نمایش در می آید که باید روی Install Now کلیک نمایید.

نصب ویندوز 7

تصویر زیر جهت تأیید قوانین مایکروسافت به نمایش در می آید. کاربر می بایست این  قوانین را تأیید کرده و به مرحله بعد برود. (دکمه  Next را فشار دهید.)

نصب ویندوز 7

در این مرحله می بایست نوع نصب ویندوز انتخاب شود. اگر قصد آپگرید ویندوز خود را دارید از گزینه اول Upgrade استفاده کنید و اگر می خواهید ویندوز شما به صورت کامل و به اصطلاح از صفر نصب شود گزینه دوم Custom Advanced را انتخاب نمایید. (بهتر است از انتخاب گزینه اول یعنی upgrate خودداری نمایید و همانند عکس رو به رو تنها گزینه custom advanced را برگزینید.

نصب ویندوز 7

در این مرحله (مشابه به تصویر رو به رو) می بایست درایوی که ویندوز ۷ بر روی نصب می شود انتخاب گردد. به طور معمول درایوهای ویندوز بر روی درایو C نصب می گردد. برای نصب ویندوز ۷ باید ابتدا درایوی که قصد نصب ویندوز بر روی آن را دارید فرمت نمایید. برای فرمت شما باید درایو را انتخاب کنید و سپس بر روی Drive options advance کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب نمایید. در عکس رو به رو Drive options advance با کادر مشخص شده است. پس از انجام موارد مذکور، روی Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 7

در این مرحله از نصب ویندوز ۷ ، شما شاهد شروع نصب ویندوز جدید روی سیستم خود خواهید بود. لازم نیست کاری انجام دهید ویندوز ۷ به صورت خودکار شروع به نصب خواهد کرد.

نصب ویندوز 7

بسته به شرایط و ویژگی های سخت افزاری دستگاه، مرحله فوق بین ۷ تا ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید. با اتمام مرحله بالا، سیستم به صورت خودکار ریستارت می شود. قبل از ریستارت شدن صفحه ای مانند تصویر رو به رو به نمایش در خواهد آمد.

نصب ویندور 7

پس از ریستارت گشتن سیستم پیشنهاد می شود، تنظیمات بوت به حالت اولیه برگردانده شود. (یعنی بوتی که به دی وی دی رام داده بودید دوباره به هارد داده شود تا مراحل نصب از هارد پیگیری شود). پس از بالا آمدن ویندوز (مشابه تصویر رو به رو) کمی صبر نمایید.

نصب ویندوز 7

با تمام شدن مرحله فوق، محیطی شبیه به تصویر رو به رو برای شما به نمایش در می آید. در قسمت Type a User Name یک نام  تعیین کنید ( مثل اسم کوچک خودتان ) و در قسمت Type Computer Name یک نام برای کامپیوتر خود تعیین کنید ( مثلا نام خانوادگی تان) و سپس روی Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 7

مرحله بعد، مرحله تعیین پسورد برای ویندوز است. برای این کار در کادر نخست Type Password پسورد خودتان را بنویسید. در کادر دوم، یعنی کادر Repeat Password پسورد انتخاب شده را مجدداً تکرار کنید. در Type Password Hint می توانید کلمه یا هرچیز دیگری را بنویسید تا در صورت فراموشی پسورد به شما در یادآوری پسورد کمک کند. در صورتی که می خواهید ویندوزتان پسورد نداشته باشید می توانید کادرهای یک و دو و سه را خالی بگذارید و Next را کلیک نمایید.

نصب وینوز 7

در این مرحله می بایست گزینه نخست یعنی   Use recommended settings ، همانند عکس رو به رو  انتخاب شود.

نصب ویندوز 7

عکس زیر به شما نشان می دهد که در این مرحله چکونه می توانید منطقه زمانی خویش را به سیستم معرفی کنید. برای این کار در قسمت Time Zone شهر Tehran را انتخاب و روی Next کلیک نمایید.

نصب ویندوز 7

در این مرحله کاربر می بایست مکانی را که ویندوز نصب می شود، انتخاب کند. برای مثال اگر ویندوز روی دسکتاپ و یا لپ تاپ خانگی نصب می شود گزینه اول Home Network را انتخاب کند. اگر نصب ویندوز روی سیستم یا لپ تاپی انجام می شود که به اینترنت محل کار وصل می شود گزینه انتخابی گزینه Work Network است. اگر ویندوز به اینترنت محل های عمومی نظیر فرودگاه ، بیمارستان و در کل مکان های عمومی وصل می شود گزینه سوم یا Public Network را انتخاب کنید.

نصب ویندوز 7

تصویر زیر نشان از پایان مراحل نصب ویندوز دارد. پس از کامل شدن نصب ویندوز ۷ ، سیستم ریستارت خواهد شد.

نصب ویندوز 7

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری