اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات تخصصی کامپیوتر

تعمیرات تخصصی کامپیوتر یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که به دست تیمی از مهندسان و کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه انجام می پذیرد. مرکز سخت افزار ایران مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد.

کاربران این محصولات می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال و ایراد در این محصولات به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایند. خدمات مرتبط با تعمیرات تخصصی کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران منحصر به مورد خاصی نیست و تمامی اشکالات سخت افزاری  نرم افزاری این دستگاه را شامل می گردد.

تعمیر تخصصی پاور کامپیوتر

یکی دیگر از قطعاتی که در تعمیرات تخصصی کامپیوتر مورد توجه قرار می گیرد، پاور Power است. پاور یا منبع تغذیه بخشی مهم در سیستم است که برق مورد نیاز دیگر اجزا را تامین می کند. وقتی شما کابل برق کیس را به پریز وصل می کنید، در اصل در پاور را به برق متصل کرده اید. پاور برق متناوب شهری را گرفته و به برق مستقیم و با قدرت کمتر تبدیل می ‌کند. در نهایت برق از سیم‌ های به خصوصی به تک تک اجزاء و قطعات داخلیِ کیس متصل شده و به این ترتیب این اجزا می توانند عملکرد خود را به صورت کامل انجام دهند.

خرابی کیبورد و عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر، تغییر ظاهری اجزای داخلی پاور، ریست شدن ناگهانی سیستم به صورت مکرر، عدم شناسایی دستگاه های وصل شده با کابل USB به سیستم (مثل موس یا کیبورد)، روشن نشدن کامپیوتر و یا خاموش شدن سریع پس از بالا آمدن سیستم عامل، تغییر صدای فن های سی پی یو و کارت گرافیک، بالا رفتن دمای سی پی یو و کند شدن سیستم، کند شدن عملکرد کیبورد هنگام تایپ و موارد مشابه نشان دهنده خرابی پاور هستند. برای تعمیر تخصصی کامپیوتر خود و اطمینان از رفع کامل مشکلات این قطعه می توانید روی مهارت تیم تعمیرات کامپیوتر مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

تعمیرات تخصصی کیس کامپیوتر

همانطور که می دانید یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سیستم کامپیوتر از نوع pc، کیس آن است. شما با متصل کردن مانیتور، موس، کیبورد و … به کیس می توانید عملکردهای مورد نظرتان را در رایانه انجام دهید. بنابراین تعمیرات کیس هم جزء مهم ترین بخش های تعمیرات تخصصی کامپیوتر به شمار می رود. برای ترمیم این جزء مهم، باید بخش ها و قطعات مختلف آن مورد بررسی قرار گیرند.

به عبارت بهتر می توان گفت که تعمیرات تخصصی کیس کامپیوتر شامل بررسی، ترمیم و تعویض قطعاتی همچون مادربرد، پاور، cpu، کارت گرافیک، کارت صدا، کارت شبکه، مدارها، خازن ها، پورت ها و … می شود. تکنسین تمامی این بخش ها را بررسی می کند و پس از شناسایی قطعه یا قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض می کند. بنابراین تعمیر کیس یک رایانه شخصی یا دسکتاپ نیاز به مهارت بسیار بالایی در زمینه سخت افزار دارد و باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود.

تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر

تعمیرات تخصصی کامپیوتر شامل بررسی و ترمیم کارت گرافیک هم می شود. کار کردن سیستم به مدت طولانی، نوسانات برق و قدیمی بودن کارت گرافیک، این قطعه را تحت تاثیر قرار داده و از کار می اندازند. خرابی این قطعه علائمی دارد که شناختن آنها لازم و ضروری است. عدم نمایش تصویر در مانیتور یا نمایش تصاویر به هم ریخته، شطرنجی شدن تصویر، به هم ریختن رنگها و ارائه تصویر سیاه به شما نشان می دهند که زمان تعمیر کارت گرافیک کامپیوترتان فرا رسیده است.

همچنین هنگ کردن سیستم پس از اجرای یک نرم افزار گرافیکی یا بازی سنگین هم نشانه خرابی کارت گرافیک است. گیر کردن تصویر، باد کردن و خال زدگی چیپ گرافیک، بوق زدن هر دو سمت خازن های سرامیکی smd دور تا دور چیپ در تست سلامت چیپ، ایجاد خطوط افقی، سفید و یا مات شدن صفحه نمایش، ریست شدن و نمایش ارور Blue Screen  بعد از نصب درایور گرافیک و نمایش تصویر به رنگ آبی هم در فرایند تعمیرات گرافیک مورد بررسی قرار می گیرند.

تعمیر مادربرد کامپیوتر چگونه انجام می شود؟

تعمیر مادربرد کامپیوتر هم مرحله بسیار مهمی در فرایند تعمیرات تخصصی کامپیوتر به شمار می رود. برد اصلی رایانه قطعه ای مهم و استراتژیک است که قطعاتی همچون هارد، رم، کارت های گرافیک، صدا، شبکه و … روی آن تعبیه می شوند. می توان گفت که اگر مادربرد از کار بیفتد تمامی قطعات ذکر شده در معرض خطر خواهند بود. اگر پس از روشن شدن کامپیوتر و شنیدن صدای فن، مانیتور شما هیچ تصویری ارائه نداد احتمالا ایراد از مادربرد است.

صدا دادن هارد دیسک هم تحت شرایطی می تواند نشان دهنده از کار افتادن برد اصلی سیستم شما باشد. نحوه انجام فرایند تعمیر مادربرد کامپیوتر بستگی به شدت آسیب دیگی آن و قطعاتی دارد که از کار افتاده اند. تعمیر و تعویض چیپ ها و تعویض قطعات مادربرد اصلی ترین اقداماتی هستند که برای ترمیم این قطعه انجام می شوند. چنانچه آسیب دیدگی برد اصلی کامپیوتر شما به اندازه ای باشد که نتوان آن را تعمیر کرد، اقدام به تعویض مادربرد کامپیوتر خواهد شد.

تعمیر کامپیوتر در محل

مرکز سخت افزار ایران همواره در تلاش است تا به بهترین شکل ممکن نیازهای کاربران در حوزه تعمیرات کامپیوتر را برآورده سازد. ارائه خدمات تعمیر کامپیوتر در محل، یکی از اقداماتی است که در مسیر تحقق این شعار ارائه می گردد. به واسطه این سرویس، تکنسین های تعمیر به محل مورد نظر کاربران اعزام می شوند و پس از بررسی کامل کیس، مانتیور و سایر اجزا، بخش های آسیب دیده جهت تعمیر و رفع مشکل پیش آمده اقدام می‌کنند. چنانچه نیاز به بررسی بیشتر باشد، همکاران ما کامپیوتر را به تعمیرگاه انتقال خواهند داد.

پس از طی روند تعمیر در نمایندگی تعمیرات تخصصی کامپیوتر، دستگاه در حضور شما تست می شود. در صورت سالم بودن، کامپیوتر به شما تحویل داده خواهد شد. تعمیرات کامپیوتر در محل به شما این امکان را می دهد که مشکلات مختلف سیستم خود را در سریع ترین زمان و بدون هزینه ایاب و ذهاب برطرف نمایید.

مشخصات واحد تعمیرات تخصصی کامپیوتر

تعمیرات تخصصی کامپیوتر و ماشین‌های اداری سازمان، یکی دیگر از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به منظور پایش و حفظ بهینه اموال سخت‌افزاری، تجهیزات رایانه‌ای و ماشین‌های اداری، کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه به ویژه حوزه تعمیرات تخصصی کامپیوتر را به همکاری فراخوانده تا تمامی عملیات مورد نیاز جهت انجام تعمیرات و بازبینی دوره‌ای تجهیزات رایانه‌ای و اداری را امکان‌پذیر سازد. در این سیستم امکان پی‌گیری تمامی درخواست‌ها پس از اتمام عملیات تعمیر و ترمیم وجود دارد.

همان‌گونه که آگاه هستید، تعمیر و ترمیم تجهیزات رایانه‌ای، ماشین‌های اداری، تجهیزات شبکه و … در صورتی که به شکل صحیحی انجام پذیرد، کاهش میزان هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری را با خود به همراه خواهد داشت. در همین راستا، مرکز سخت افزار ایران ضمن پوشش‌دهی تمامی امکانات مورد نیاز جهت تعمیر و ترمیم تجهیزات کامپیوتری تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی می‌نماید.

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر ایسوس

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر فوجیتسو

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر دل

نمایندگی تعمیرات تجهیزات کامپیوتر اچ پی

خدمات مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر منحصر به نوع و برند خاصی نیست و تمامی دستگاه های موجود در بازار را شامل می گردد. کاربران گرامی دارنده هر یک از مدلهای کامپیوتر که هستند می توانند به مرکز تعمیرات کامپیوتر واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایند و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

برخی از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران عبارتند از: تعمیرات تخصصی کامپیوتر اپل، تعمیرات تخصصی کامپیوتر اچ پی، تعمیرات تخصصی کامپیوتر سونی، تعمیرات تخصصی کامپیوتر لنوو، تعمیرات تخصصی کامپیوتر فوجیتسو، تعمیرات تخصصی کامپیوتر توشیبا، تعمیرات تخصصی کامپیوتر سامسونگ، تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسر، تعمیرات تخصصی کامپیوتر دل، تعمیرات تخصصی کامپیوتر ال جی، تعمیرات تخصصی کامپیوتر هواوی، تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس، تعمیرات تخصصی کامپیوتر شارپ و …. .

خدمات تخصصی مرکز تعمیرات کامپیوتر

برخی از خدمات تخصصی ارائه شده عبارتند از:

 • بررسی و کنترل فن‌ها و درایوهای نوری
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور و…
 • روغن‌کاری کلیه فن‌ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک
 • گردگیری کلیه منافذ ورودی هوا
 • انجام تنظیمات تخصصی جهت بهینه‌سازی و افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر
 • تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر
 • تعمیر مشکلات مربوط به درایو کامپیوتر
 • تعمیر هارد کامپیوتر
 • تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر
 • تعمیر مشکلات مربوط به بلندگو کامپیوتر  و….

 • تعمیرات مادربرد کامپیوتر
 • نصب نرم‌افزارهای سازگار با ساختار کامپیوتر
 • نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی کامپیوتر
 • بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم
 • بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش کامپیوتر به منظور پیشگیری از سوختگی پیکسل یا ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات های‌ولتاژ و …
 • بررسی همه جانبه هارد از نظر صحت سیلندر و مکانیک هارد کامپیوتر
 • خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض صفحات نمایش اعم از LCD و LED انواع کامپیوتر ترمیم و تعمیر هارد دیسک کامپیوتر
 • بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک
 •  تعمیرات و بازیابی باتری انواع کامپیوتر
 • بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال

اخبار تعمیرگاه مجاز کامپیوتر

تعمیرات تخصصی کامپیوتر در این مرکز توسط کارشناسانی انجام می‌پذیرد که ضمن بهره‌مندی از «دانش فنی» مورد نیاز، «ابزارآلات تخصصی» این کار را نیز در اختیار دارند. تلفیق این دو پارامتر بنیادین در حوزه تعمیرات تخصصی کامپیوتر –یعنی «تخصص» و «ابزار پیشرفته»- سبب گشته تا  «سرعت و کیفیت» دو ویژگی لاینفک و دائمی خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران گردند.

خدمات ارائه شده در این مرکز محدود به مدل و برند خاصی از کامپیوتر نیست و دربرگیرندۀ تمامی مدلهای کامپیوتر است. اخبار تعمیرگاه مجاز کامپیوتر از طریق بخش زیر قابل پیگیری است.

مقالات نمایندگی کامپیوتر

تعمیرات تخصصی کامپیوتر یکی دیگر از سرویس های تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه انجام می پذیرد. اقدامات مورد نیاز جهت تعمیرات تخصصی کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران، با فرآیند عیب یابی و کشف علل ایجاد خرابی در دستگاه آغاز گشته و در نهایت با بازیابی کیفیت نخستین دستگاه پایان می یابد.

پیاده سازی اصولی و گام به گام مراحل تعمیر در مرکز سخت افزار ایران، سبب گشته تا غالب اشکالات ایجاد شده در این دستگاه ها مرتفع گشته و کامپیوترهای خراب شده کیفیت اولیه خویش را بازیابند. مقالات نمایندگی کامپیوتر از طریق بخش زیر قابل دسترسی هستند.

انواع کامپیوتر

کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر با معرفی و عرضه هر کامپیوتر جدید به بررسی و واکاوی آن محصول پرداخته و به استخراج ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری آن می پردازند. این کار منجر به تدوین جدیدترین متدهای سرویس و تعمیر کامپیوتر گشته و سبب می گردد تا دستگاه های معیوب به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت تعمیر و ترمیم شوند. انواع کامپیوتر از طریق فضای زیر معرفی خواهند گشت.

سوالات متداول تعمیرات کامپیوتر

مرکز سخت افزار ایران در راستای پیاده‌سازی اصول مشتری‌مدار خویش، واحد ارتباط با مشتریان را جهت بررسی عملکرد کارشناسان تعمیرات تخصصی کامپیوتر و ارائه مشاوره های مورد نیاز درباره هر یک از محصولات راه‌اندازی نموده است. شما مشتریان گرامی می توانید پرسش های خود درباره عیوب هریک از کامپیوترهای و شیوه های تعمیر هر یک از آنها با ما در میان گذاشته و از این راهرو ما را در ارتقاء سطح کیفی تعمیرات کامپیوتر یاری کنید. کادر پشتیبانی مرکز تعمیرات کامپیوتر با صبر و شکیبایی پاسخگوی تمامی پرسش‌های شما خواهد بود.

بعلاوه شما هموطنان گرامی می‌توانید از طریق ارتباط و تماس با این مرکز، درخواست خود را مبنی بر حضور کارشناسان تعمیر و سرویس تعمیرات کامپیوتر در محل مورد نظرتان ثبت نمایید. سوالات متداول تعمیرات کامپیوتر در بخش زیر پاسخ داده خواهد شد.

نشانه های پاور (منبع تغذیه) خراب چیست؟

بالا نیامدن سیستم . خاموش شدن یا ریست شدن سیستم در حین کار . کم و زیاد شدن سرعت فن . سرو صدای زیاد و لرزش فن از مهمترین علایم خراب شدن پاور کامپیوتر است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است.

بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر، این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

امتیاز شما به این نوشته