021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

7 ویژگی جذاب آپدیت جدید ویندوز 11

به روز رسانی های مایکروسافت همیشه جذاب هستند و این بار نوبت به ویندوز 11 رسیده تا با ویژگی های به روز شده خود کاربران را غافلگیر کند. با اینکه در ابتدای عرضه ویندوز 11 برخی کاربران جذب این نسخه نشدند و حتی برخی به دنبال این بودند که چگونه از ویندوز 11 به ویندوز 10 برگردیم، مایکروسافت در یک به روز رسانی یکسری مشخصات جدید را به این سیستم عامل اضافه کرد.

ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 از جمله مواردی است که قطعا می تواند نظر مثبت کاربران را به خود جذب کند. این قابلیت های جدید ویندوز 11 می تواند کاربردی این سیستم عامل را بهتر و جذاب تر کند و بر کارایی آن بیافزاید. برای این که بتوان از تمام این قابلیت ها استفاده کرد ابتدا باید آنها را شناخت و نحوه دسترسی به آنها را یاد گرفت. در این جا با ما همراه باشید تا با بررسی ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11، از هفت قابلیت تازه که مایکروسافت به این سیستم عامل افزوده پرده برداریم.

آپدیت جدید ویندوز 11

بهترین ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11

مایکروسافت روی هم رفته هفت ویژگی جدید و کاربردی را به ویندوز 11 افزوده است که با کمک راهنمای کامل نصب ویندوز 11 و سپس به روز رسانی آن می توان به این قابلیت ها دسترسی یافت. قابلیت های جدید ویندوز 11 شامل موارد زیر می شود:

  • اضافه شدن نسخه جدیدی از مایکروسافت استور
  • افزوده شدن ویژگی های جدیدی به قسمت تنظیمات ویندوز
  • اضافه شدن تم ها و تصاویر پس زمینه جدید به ویندوز 11
  • دسترسی به منوی تنظیمات سریع در ویندوز
  • گروه بندی آپدیت شده پنجره ها
  • چت مایکروسافت تیمز از ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11
  • به روز شدن منوی ویجت های ویندوز 11

در ادامه بیشتر با ویژگی های جدید این نسخه ویندوز و کاربردی که دارند آشنا می شویم.

نسخه جدید مایکروسافت استور در ویندوز 11

در آپدیت جدید ویندوز 11 مایکروسافت یکسری ویژگی های جدید را به مایکروسافت استور افزوده است که علاوه بر بهبود رابط کاربری آن و امکان استفاده راحت تر، فضای آن جذاب تر هم شده است. اضافه شدن یکسری ویژگی های جدید در مایکروسافت استور این نسخه را نسبت به نسخه های قبلی جذاب تر کرده است.

از جمله ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 در مایکروسافت استور می توان به کم شدن میزان محدودیت های آن اشاره کرد تا به این ترتیب کاربران در این فضا به برنامه های متنوع تری دسترسی یابند و بتوانند برنامه های مختلف مد نظرشان را از طریق همین مایکروسافت استور به راحتی دانلود کرده و نصب کنند.

تنظیمات جدید در ویندوز 11

ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 را می توان در قسمت تنظیمات ویندوز نیز مشاهده کرد. رابط کاربری در این بخش از ویندوز بسیار ساده و جذاب است، اما می توان در آن به نسبت نسخه های قبلی گزینه های بیشتری را مشاهده کرد. هدف مایکروسافت از این به روز رسانی جایگزین کردن کامل قسمت تنظیمات با کنترل پنل مایکروسافت است. در این نسخه جدید باز هم می توان مثل سابق با زدن کلیدهای میانبر Windows+i به این قسمت دسترسی یافت.

تم ها و تصاویر پس زمینه جدید در ویندوز 11

تم ها و تصویرهای پس زمینه ویندوز همیشه مد نظر کاربران است. به همین دلیل مایکروسافت در ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 یکسری تم ها و تصاویر پس زمینه جدید را نیز اضافه کرده تا به این ترتیب جذابیت این سیستم عامل را برای کاربران بیشتر کند.

در قسمت تنظیمات و تم ها می توان به این گزینه های جدید دسترسی یافت. حتی می توان در کنار انتخاب تم مورد نظر حالت تاریک و روشن را نیز انتخاب کرد. در نهایت اینکه کاربران ویندوز 11 این امکان را دارند تا از تم های مخفی ویندوز 11، تم های رایگان ویندوز 11 و گزینه های پولی جدید نیز استفاده کنند.

تم ها و تصاویر پس زمینه جدید در ویندوز 11

دسترسی به منوی تنظیمات سریع در ویندوز 11

دسترسی های راحت تر و سریع تر قطعا برای کاربران جذاب است. در ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 به این گزینه نیز توجه شده و کاربران می توانند تنها با یک کلیک به منوی سریع ویندوز دسترسی پیدا کنند. با کلیک کردن روی آیکون برنامه هایی مانند بلوتوث، اسپیکر یا وای فای می توان به راحتی این قابلیت ها را در ویندوز فعال یا غیر فعال کرد. با ساده تر شدن و بهینه تر شدن طراحی این فضا، کاربری محیط ویندوز 11 برای کاربران بسیار راحت تر شده است.

گروه بندی آپدیت شده پنجره های Win11

مایکروسافت در ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 فرایند گروه بندی پنجره ها را بسیار راحت تر و ساده تر کرده تا به این ترتیب کاربران بتوانند به راحتی و با صرف زمانی کمتر پنجره های برنامه های نصب شده روی ویندوز را در یک الگوی به خصوص بچینند. 

در قابلیت های جدید ویندوز 11 کاربران می توانند چینش پنجره ها را در شش حالت مختلف انجام دهند که نسبت به ویندوز 10 گزینه های بیشتری در اختیار کاربران است. برای دسترسی به این گزینه نیز کافی است نشان گر ماوس را روی آیکون بزرگ کردن پنجره ها قرار دهید تا به این شش حالت مختلف دسترسی یابید.

چت مایکروسافت تیمز ویندوز 11

در ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 سرویس چت مایکروسافت تیمز با ویندوز 11 به صورت یکپارچه درآمده است و به این ترتیب کاربران می توانند به راحتی از طریق منوی تسک بار تنها با زدن روی یک آیکون به چت مایکروسافت تیمز دسترسی یابند. 

با فعال کردن این سرویس در محیط ویندوز کاربران می توانند به راحتی تماس های صوتی و تصویری را برقرار کرده و از قابلیت های مایکروسافت تیمز در محیط ویندوز 11 بهره ببرند. حتی اگر نیازی به استفاده از این سرویس نداشته باشند هم می توانند به راحتی آن را غیر فعال کنند.

چت مایکروسافت تیمز ویندوز 11

به روز شدن منوی ویجت های ویندوز 11

در آخر هفتمین مورد از ویژگی های آپدیت جدید ویندوز 11 مربوط به منوی ویجت های این نسخه می رسد. مایکروسافت در ویندوز 11 از یک منوی اختصاصی برای ارائه ویجت ها استفاده کرده که کاربران می توانند از طریق این منو به گزینه هایی مانند شرایط آب و هوایی، اخبار روز، وضعیت بورس، اطلاعات تیم های ورزشی و … دسترسی یابند.

کاربران می توانند از این ویجت های جذاب و جدید در نسخه به روز شده ویندوز 11 بهره ببرند و هر زمان هم که به آنها نیازی نداشته باشند این منو را مخفی کنند.

مقالات مرتبط با ویندوز 11

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.