تعویض ال سی دی موبایل

از وقتی که تلفن‌های همراه، به دنیای اسمارت فون‌ها کوچ کردند یک صفحه نمایش لمسی را در اختیار ما گذاشتند تا فارغ از فشردن کلیدهای ریز و بهم چسبیده، تمامی کارهای خود را به راحتی انجام دهیم. از آن زمان صفحه نمایش موبایل‌های هوشمند، به آسیب‌پذیرترین قطعات این دستگاه‌های دوست‌داشتنی تبدیل شدند.

عوامل متعددی ال سی دی گوشی هوشمند را تهدید می‌کنند و جان آن‌ را به خطر می‌اندازند. یکی از این عوامل، وارد شدن ضربه به ال سی موبایل است. البته فرقی هم نمی‌کند که گوشی شما از چه برندی باشد یا کیفیت آن تا چه حدی باشد؛ چراکه هر آن ممکن است از دست شما بیفتد و ال سی دی آن در اثر ضربه بشکند. البته عوامل دیگری هم مانند ریختن مایعات بر روی گوشی به ال سی دی آن آسیب جدی وارد می‌کنند و شما را مجبور می‌کند که دست به جیب شوید و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

اگر دوست دارید بیشتر با عواملی که موجب خرابی و تعویض ال سی دی موبایل می‌شوند آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه در این مطلب قصد داریم، علاوه‌بر اشاره به مشکلات رایج در ال سی دی موبایل، شما را با یک مرکز تخصصی تعمیرات موبایل نیز آشنا کنیم.

تعویض ال سی دی موبایل

عواملی که موجب خراب شدن ال سی دی موبایل می‌شوند

وارد شدن ضربه شدید به نمایشگر موبایل

ضربه قاتل جان ال سی دی گوشی است. یکی از دلایلی که موجب تعویض ال سی دی موبایل  می‌شود، شکستن ال سی دی گوشی  در اثر وارد شدن ضربه به آن است. گاهی اوقات ال سی دی گوشی، در اثر وارد شدن ضربه به آن بسیار تاریک می‌شود؛ به گونه‌ای که امکان تماشای محتوا در صفحه نمایش وجود دارد، اما صفحه نمایش خیلی تاریک است. در چنین صورتی می‌توان با تعمیر ال سی دی موبایل ، مشکل آن را برطرف کرد. برخی اوقات نیز ضربه وارد شده به ال سی دی، موجب بروز شکستگی در آن می‌شود؛ از این‌رو باید ال سی دی موبایل را تعویض کرد.

ریختن مایعات بر روی ال سی دی موبایل

عامل دیگری که موجب از دست رفتن ال سی دی گوشی می‌شود، ریختن مایعات بر روی آن است. درواقع ریختن مایعات بر روی ال سی دی گوشی، موجب نفوذ رطوبت به بردها و مدارهای آن می‌شود که در این صورت ال سی دی موبایل، قابل تعمیر نیست. بنابراین کارشناسان مرکز سخت‌افزار ایران در این شرایط به تعویض ال سی دی موبایل  می‌پردازند.

رایج‌ترین مشکلات در ال سی دی موبایل

  • کم شدن نور ال سی دی موبایل

به احتمال زیاد این مشکل برای شما هم پیش آمده است، که در حال کار کردن با گوشی خود هستید اما ناگهان متوجه می‌شوید، که نور صفحه نمایش آن به شدت کاهش پیدا کرده است. همانطور که اشاره کردیم یکی از عواملی که ممکن است، موجب بروز چنین مشکلی بشود، وارد شدن ضربه به موبایل است. البته با تعمیر ال سی دی گوشی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. اگر موبایل  شما نیز دچار چنین مشکلی شده است، می‌توانید برای تعمیر ال سی دی موبایل به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات موبایل  مراجعه کنید.

  • داغ شدن نمایشگر موبایل

یکی دیگر از مشکلات رایج در ال سی دی موبایل که برخی از کاربران این دستگاه با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، داغ شدن ال سی دی موبایل  است. عوامل متعددی موجب داغ شدن ال سی دی موبایل می‌‌شوند؛ از این‌رو درصورت بروز چنین مشکلی برای موبایل خود لازم است، آن را به مهندسین مرکز تعمیرات موبایل بسپارید تا پس از عیب‌یابی دقیق و شناسایی منشأ اصلی داغ شدن ال سی دی گوشی، آن را به صورت تخصصی تعمیر کنند.

  • کند شدن ال سی دی موبایل

ممکن است در حال تایپ کردن پیامی در گوشی  باشید، که ناگهان متوجه شوید ال سی دی آن هنگ کرده است و خیلی کند عمل می‌کند؛ به گونه‌ای که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا جملاتی که شما تایپ کرده‌اید، send شوند. اکثر کاربران موبایل  با بروز چنین مشکلی فکر می‌کنند، مشکل از گوشی آن‌هاست. درصورتی که ال سی دی گوشی، به دلیل اختلالات نرم‌افزاری کند می‌شود و به نیاز به تعمیر دارد. کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل ، با تخصص بالایی که در تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل، دارند؛ منشأ نرم‌افزاری بروز اختلال در ال سی دی  را پیدا کرده و آن را در کسری از زمان برطرف می‌کنند.

آیا هر گونه شکستگی، موجب تعویض ال سی دی موبایل می‌شود؟

سوال مهمی که اکثر کاربران موبایل از تعمیرکاران مرکز سخت‌افزار ایران می‌پرسند این است که آیا هر گونه شکستگی، موجب تعویض ال سی دی موبایل می‌شود؟ درواقع تعویض یا تعمیر ال سی دی موبایل ، به میزان شکستگی ال سی دی  و همچنین میزان آسیبی که به آن وارد شده است، بستگی دارد؛ از این‌رو باید توسط کارشناسان مرکز سخت‌افزار ایران ، به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که می‌دانید ال سی دی، زیر گلس و تاچ گوشی قرار گرفته است؛ درصورتی که ضربه وارد شده به آن، به گونه‌ای باشد که هم تاچ و هم ال سی دی دچار اختلال شده باشند، باید کل قطعات تاچ و ال سی دی تعویض گردند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری