021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

رشد سهم ویندوز 11 در استیم

طبق گزارشات شرکت Valve سهم ویندوز 11 در استیم فراتر از ۲۰ درصد رفته و اکنون چیزی حدود ۲۱٫۲۳ درصد است. طبق گزارشات اعلام شده از سوی Neowin، میزان رشد ویندوز 10 با   ویندوز ۱۱  رابطه معکوس دارد.

در حال حاضر ویندوز ۱۰ حدود ۷۱٫۲۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و هنوز هم محبوبیت فراوانی در بین کاربران  پلتفرم استیم دارد. نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۷ نیز سهم ۳٫۰۱ درصدی از بازار را به خود اختصاص داده و در بین انواع مختلف سیستم عامل در رتبه سوم در استیم قرار گرفته است.

رشد سهم ویندوز 11 در استیم

سهم ویندوز 11 در استیم و نسخه های دیگر ویندوز

لازم به ذکر است که در پلتفرم استیم نظرسنجی در مورد سخت‌افزارها و نرم‌افزارها به طور اختیاری صورت می پذیرد؛ بنابراین احتمال وجود خطا در نتایج دور از تصور نیست.

از ماه می سال 2022 تا به امروز در آمار کاربرانی که از پلتفرم استیم استفاده می کنند، تغییرات محسوسی به چشم نمی خورد. ویندوز ۹۶٫۳۷ درصد از بازار استیم را از آن خود کرده است، macOS اپل و لینوکس هم در رتبه های بعدی قرار دارند. سهم macOS اپل از بازار استیم ۲٫۴۵ است، در حالی که لینوکس ۱٫۱۸ درصد از این بازار را نصیب خود کرده است.

محبوب‌ترین سخت‌افزار بین کاربران استیم

حال که با سهم ویندوز 11 در استیم آشنا شدیم. بهتر است پرکاربردترین سخت افزاری که افراد در پلتفرم استیم از آن استفاده می کنند، را بشناسیم.

  • رم: ۱6 گیگابایت
  • پردازنده: نوع پردازنده چهارهسته‌ای است که دارای فرکانس ۲٫۳ الی ۲٫۶۹ گیگاهرتز است. میزان سهم اینتل نیز به ۶۸٫۴۷ درصد می رسد، در حالیکه این میزان در AMD به ۳۱/۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
  • حافظه‌ی ویدیویی: ۸ گیگابایت
  • پردازنده‌ی گرافیکی: پرکاربردترین گرافیک ها شامل انویدیا GTX 1650، انویدیا GTX 1060 و انویدیا GTX 1050 Ti است. در این پردازنده گرافیکی سهم انویدیا حدود ۷۵٫۸۶ درصد است، در حالی که AMD ۱۴٫۸۰ درصد را به خود اختصاص داده و سهم اینتل نیز ۹٫۱۱ درصد می باشد.
  • وضوح نمایشگر: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
  • واقعیت مجازی: میزان سهم Oculus Quest ۴۹٫۰۲ درصد است، Valve Index نیز سهم ۱۵٫۵۷ درصدی را نصیب خود نموده و این میزان در Oculus Rift به حدود ۱۰٫۶۰ درصد می رسد.
5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.