اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11

چرا به غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11 نیاز پیدا می کنیم؟ پاسخ به این سوال ساده است.، برای افزایش سرعت عملکرد ویندوز 11. مخصوصاً اگر از ترفند های دور زدن محدودیت های نصب ویندوز 11 برای نصب آن بر روی یک سیستم ضعیف استفاده کرده باشید. اما باید در نظر داشته باشید که با غیرفعال کردن انیمیشن های Windows 11، یکی از مهمترین تغییرات ویندوز را از دست می دهید.

انیمیشن های نرم ویندوز در صورت اجرای بدون مشکل در سیستم شما، زیبایی و چشم نوازی خاصی را به محیط کاربری ویندوز اضافه می کنند. اما سرعت کاربری مسئله ای است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. در این مقاله به مراحل خاموش کردن انیمیشن های ویندوز 11 اشاره می کنیم.

مراحل غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11

برای غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید: 

گام اول: با فشردن دکمه های Windows و حرف I (آی)، وارد تنظیمات ویندوز شوید و یا در منوی استارت عبارت Settings را جستجو کنید و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید.

شعبه سعادت آباد: بلوار سعادت آباد – خیابان ۳۳ – پلاک ۴ – طبقه اول (ساختمان اداری تجاری سعادت آباد – نمای چوبی)

گام دوم: بعد از باز شدن پنجره Settings، در منوی ستونی سمت چپ به دنبال گزینه Accessibility بگردید و سپس در صفحه سمت راست، گزینه Visual Effect (جلوه های بصری) را انتخاب و وارد آن شوید.

نحوه خاموش کردن انیمیشن های ویندوز 11
غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11

در صفحه جدید، دکمه کشویی Animation effects را برای غیر فعال کردن افکت های تصویری ویندوز 11 خاموش کنید.

نحوه خاموش کردن انیمیشن های ویندوز 11

 این همه آن کاری است که باید برای غیرفعال کردن انیمیشن های ویندوز 11 انجام دهید . حالا می توانید پنجره تنظیمات را ببندید و از ویندوز 11 با سرعتی بیشتر لذت ببرید. برای فعال کردن مجدد انیمیشن های ویندوز، دوباره همین مسیر را دنبال کنید و دکمه کشویی را فعال کنید . برای غیر فعال کردن انیمیشن ها در ویندوز 10 نیز می توانید به این آدرس در تنظیمات بروید .

Settings > Ease of Access

و کلید کشویی Show Animations in Windows را غیر فعال کنید.

منبع

3/5(2 امتیاز)