سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ بسته به نوع اشکال ایجاد شده در این دستگاه، سطوح متفاوتی را شامل می گردد؛ اشکال پیش آمده در هر لپ تاپ ممکن است از نوع ابتدایی و یا پیچیده باشد. در این میان، اشکالات ابتدایی توسط کاربران مبتدی نیز قابل رفع است و کاربر می تواند با دانشی اندک آن را برطرف سازد.

لیکن اشکالات پیچیده نیازمند حضور کارشناسان و مهندسانی است که تجهیزات تخصصی مرتبط با عیب‌یابی و تعمیر را در اختیار داشته باشند تا بتوانند با ترفندهای تخصصی اشکالات مذبور را رفع سازند. در این بخش از وبسایت تلاش کرده‌ایم تا برخی از رایج‌ترین اشکالات پیش آمده در حین کار با لپ تاپ را شرح داده و شیوه رفع آنها را آموزش دهیم.

سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ از سوی شما کاربران گرامی توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ، شناسایی شده و در قالب « سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ » در این بخش پاسخ داده خواهند شد. شما کاربران گرامی می‌توانید با مطالعه توضیحات درج شده در این بخش، اشکالات ابتدایی پیش آمده در دستگاه خود را رفع نمایید. توصیه می‌شود جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با انواع لپ تاپ، به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ چیست؟

به منظور محافظت از لپ تاپ‌ها در برابر نوسانات برق و سایر اتفاقات مشابه، شرکت‌های سازنده لپ تاپ سیستم‌هایی را در درون لپ تاپ‌ها تعبیه ‌کرده‌اند. با این وجود گاه به دلیل شدت نوسانات برق (تغییر سریع در ولتاژ برق) لپ تاپ خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود.

به سختی می‌توان علت خاموش شدن لپ تاپ و روشن نشدن آن را در اثر نوسان برق را به درستی تشخیص داد. این مشکل می‌تواند به دلیل سوختن یک دیود محافظ، از بین رفتن یکی از چیپ‌های لپ تاپ و … باشد.

در ارتباط با این مشکل، احتمالات بسیاری قابل حدس است که برای رسیدن به نتیجه قطعی نیاز به بررسی تخصصی دستگاه است. تنها راه قطعی برای پیشگیری از بروز چنین رویدادهایی استفاده از دستگاه‌های استاندارد محافظ برق است.

در صورت ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ چه باید کرد؟

مورد دیگری که در بخش سوالات رایج تعمیر لپ تاپ ارزش پرداختن دارد، چگونگی واکنش کاربر در صورت ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ است. در صورتی که آب یا هر مایع دیگری بر روی لپ تاپ ریخته شود می‌بایست بی‌هیچ فوت وقت و بلافاصله لپ تاپ را خاموش نمایید و برق و باطری آن را خارج کنید.

پس این این کار، با استفاده از یک پنبه یا هر جاذب مناسب دیگری، آب اضافی موجود بر روی لپ تاپ و کیبورد را پاک کنید. (توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نباید از سشوار برای خشک کردن لپ تاپ استفاده کرد زیرا فشارِ هوای سشوار علاوه بر آسیب‌رسانی به دکمه‌های کیبورد سبب هدایت آب به دیگر نقاط لپ تاپ شده و سولفاتی شدن قطعات را موجب می‌شود).

پس از آن تا 24 ساعت، به هیچ وجه با لپ تاپ کار نکنید و آنرا کنار بگذارید. پس از گذشت 24 ساعت لپ تاپ خود را روشن نمایید. در صورتی که لپ تاپ شما روشن نشد آن را برای سرویس و بررسی تخصصی لپ تاپ به یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیرات لپ تاپ ببرید.

ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ

علت گرمای بالای لپ تاپ چیست؟

یکی از پرتکرارترین موضوعات طرح شده توسط کاربران در بخش « سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ »، دلیل بالارفتن دمای لپ تاپ است. عملکرد نامناسب فن و وجود مشکل در بخش چیپ لپ تاپ دو مورد از شایع‌ترین عللی هستند که سبب افزایش دمای قطعات لپ تاپ می‌گردند.

هردوی این موارد ممکن است به دلایلی نظیر زمین خوردن لپ تاپ، کثیفی مکان قرارگیری لپ تاپ، بسته شدن راه تهویه‌ی هوای لپ تاپ و … اتفاق بیفتد. در صورت تداوم گرمای زیاد و بالا رفتن دمای لپ تاپ، دستگاه خودبخود خاموش می‌شود.

در هرحال در صورت بروز چنین مشکلی، سرویس فن و گردگیری هیت‌سینک و احیاناً تعویض سیلیکونها ضروری می‌گردد. در صورت بروز نقص و ایراد در چیپ‌های گرافیک یا چیپ جنوبی لپ تاپ، رفع مشکل نیازمند تعویض یا تعمیر چیپ است.

چرا وب کم لپ تاپ کار نمی‌کند؟

حتما شما نیز در بخش « سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ » انتظار پرداختن به مشکل کار نکردن وب کم لپ تاپ را دارید. کشف علل بروز این اشکال، نیازمند بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه است. در صورت نبود اشکالاتی در نرم افزار مرتبط با این بخش، احتمالاً اشکال ایجاد شده، به دلیل آسیب کابل متصل به وب کم و یا آسیب برد وب کم باشد که در این میان آسیب ‌دیدگی کابل اتصال وب کم به مادربرد به دلیل حرکت لولاها بسیار رایج است.

در هر حال، جهت ارائه نظر قطعی در این باب، دستگاه می بایست توسط کارشناسان نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تعمیرات لپ تاپ مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

آیا امکان تعمیر لولای شکسته لپ تاپ وجود دارد؟

مورد دیگری که در بخش سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ ارزش پرداختن دارد، موضوع شکستگی لولای لپ تاپ است. متأسفانه در غالب موارد به ویژه اگر میزان شکستگی بالا باشد امکان ترمیم لولای شکسته وجود ندارد و بايد لولاي شكسته با نمونه سالم و دقيقاً از همان مدل لپ تاپ تعويض گردد.

توجه داشته باشید که در این زمینه تبلیغاتی از سوی برخی موسسات سودجو مبنی بر ترمیم و جوشکاری لولاهای شکسته لپ ‌تاپ انجام می‌پذیرد که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و انجام چنین عملیاتی بر روی لولاهای شکسته تنها کاربر را متحمل هزینه‌های دوچندان در آینده‌ای نه چندان دور خواهد ساخت که علل این پیشامد نيز كاملا روشن و واضح است:

نخست آنکه فشار زيادي روي اين قطعه وارد می‌گردد و اگر از حالت يك پارچه خارج شود بسيار ضعيف و آسيب پذير مي‌گردد. دوم اينكه در لولاهاي لپ ‌تاپ ‌ها از فلزات و آلياژهاي مختلف و گاه ویژه‌ای استفاده شده كه چنین ساختاری در زمان جوشکاری رعایت نمی‌گردد و به همین دلیل مکان جوش‌خوردگی پايدار نخواهد بود.

تعمیر لولای شکسته لپ تاپ

دلیل بوت نشدن لپ تاپ چیست؟

یکی از پرتکرارترین موضوعات مطرح شده توسط کاربران در بخش « سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ » موضوع بوت نشدن لپ تاپ است. هارددیسک یکی از موانع راه‌اندازی سیستم است. لیکن اگر از شناسایی هارددیسک توسط بایوس سیستم اطمینان دارید، ممکن است اشکال از راه‌انداز ویندوز باشد. متخصصین مرکز تعمیرات لپ تاپ، پس از عیب‌یابی صحیح، این مشکل را رفع خواهند کرد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری