اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر بلندگوی لپ تاپ

تعمیر بلندگوی لپ تاپ یکی از خدمات تخصصی است که در مرکزسخت افزار ایران ارائه می گردد . پیاده سازی جدیدترین متدهای سرویس و تعمیرات لپ تاپ  موجبات بازیابی کیفیت اولیه دستگاه فراهم می گردد. کادر فنی تعمیر لپ تاپ ، جدیدترین متد را جهت تعمیر بلندگوی لپ تاپ در این مرکز به کار می بندند. این امر ضمن سرعت بخشی به روند تعمیر بلندگوی لپ تاپ ، بهسازی و ارتقاء دستگاه های تعمیر شده را در این مجموعه در پی داشته است.

تمامی عملیات مرتبط با بهسازی و تعمیر بلندگوی لپ تاپ در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی این حوزه و ضوابط ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام می گردد. از این رو متخصصین این مرکز قادر به رفع تمامی مشکلات ایجاد شده در لپ تاپ ها هستند. کاربران گرامی با مشاهده ی هر گونه اختلال در بلندگوی لپ تاپ می توانید به نمایندگی تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید. در ادامه  به بررسی نکات مهم در تعمیر بلندگوی لپ تاپ می پردازیم.

تعمیر بلندگوی لپ تاپ

بررسی نکات مهم برای تعمیر بلندگوی لپ تاپ

صدای گنگ و غیر طبیعی در لپ تاپ

اگر هنگام کار کردن با لپ تاپ متوجه شدید که صدای لپ تاپ غیر طبیعی و گنگ و نامفهوم است علت این موضوع را میتوان در موارد زیر جست وجو کرد:

اختلال نرم افزاری:

اگر هر دو صدای شنیده شده از بلندگو ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید . اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید.

کارت صدا معیوب است :

اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است.

از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

 • اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید.
 • از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید.

یکی از بلندگو های لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند. علت وقوع این امر میتواند موارد زیر باشد :

بلندگوی لپ تاپ خراب شده است:

صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید. اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از بلندگو ها میباشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد.

یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمیکند اما بلندگو ی دیگر به خوبی کار میکند. در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم. علت بروز این مشکل یکی از موارد زیر است:

تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است:

بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو بلندگو وصل باشند و صدای یکی از بلندگو ها قطع نباشد. همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از بلندگو ها متمایل شده و سبب قطع بلندگوی دیگر شده باشد.

یکی از بلندگو ها خراب است:

در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به ان وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از بلندگو های لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود.

صدا نداشتن لپ تاپ

برای رفع این مشکل، اگر از نصب بودن صحیح درایور صدای لپ تاپ و سلامت  BIOS اطمینان داشته باشیم، اقدامات زیر باید انجام شود :

 1. بررسی جک هدفون
 2. بررسی درستی ارتباط صحیح جک هدفون با مادربورد
 3. تعویض SOUND IC
 4. تعویض پل جنوبی (SOUTH BRIDGE)

قطع شدن صدای لپ تاپ

گاهی اوقات هنگام کار کردن با لپ تاپ ناگهان مشاهده می کنیم که صدای آن قطع می شود و حتی با لمس کردن دکمه mute هم نمی توانیم صدا را به حالت اولیه برگردانیم. این مشکل یک مساله سخت افزاری و یا نرم افزاری می تواند باشد.

گاهی اوقات مشکل سخت افزاری است که مربوط به پورت هدفون یا اسپیکر و… می باشد. گاهی حتی خرابی آی سی ها و مادر برد و کارت صدا هم می تواند این مشکل را بیشتر کند. در صورتی که مشکل سخت افزاری باشد، به تعمیرکار  لپ تاپ  نیاز دارید؛ در غیر این صورت می توان گفت که مشکل از نرم افزار درایور است که باید با استفاده از آن مشکل را حل کنید.

کار نکردن یکی از بلندگوهای لپ تاپ

یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمیکند اما بلندگو ی دیگر به خوبی کار میکند. در این مورد جهت تعمیر بلندگوی لپ تاپ بهتر است تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم. علت بروز این مشکل یکی از موارد زیر است:

به هم خوردن تنظیمات صدای لپ تاپ

بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو بلندگو وصل باشند و صدای یکی از بلندگو ها قطع نباشد. همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از بلندگو ها متمایل شده و سبب قطع بلندگوی دیگر شده باشد.

خراب شدن یکی از بلندگوهای لپ تاپ

در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به ان وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از بلندگو های لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود.

واحد تعمیرات لپ تاپ

واحد تعمیرات لپ تاپ   در راستای ارائه ی خدماتی با کیفیت به کاربران لپ تاپ ها خدمات تخصصی این محصول را به هم وطنان گرامی ارائه می نماید.  تعمیر  لپ تاپ  با توجه به استقبال کاربران از این محصول از جمله تعمیرات  تخصصی و مهم می باشد. به همین دلیل با توجه به ویژگی های منحصر به فرد لپ تاپ ها و کمپانی های مختلفی که تعمیر و ترمیم لپ تاپ را به عهده دارند . وجود تعمیرکاران و متخصصین زبده جهت تعمیرات تخصصی لپ تاپ  امری مهم و ضروری می باشد.

ازین رو مرکز سخت افزار ایران تواناترین متخصصین تعمیرات لپ تاپ را به همکاری فراخوانده است تا گامی موثر جهت تعمیرات لپ تاپ  برداشته و نیاز کاربران را به تعمیراتی حرفه ای و بدون بازگشت را بر آورده سازد . در صورت بروز مشکلات صدا در لپ تاپ ، جهت تعمیر بلندگوی لپ تاپ با متخصصین ما در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

2 پاسخ

 1. با سلام
  متاسفانه چند ماهه اسپیکر لپ تاپ من وقتی صدا رو بلند می کنم ، نابهنجار میشه. مدل لپ تاپ msi cr650 هست. ممنون میشم بفرمایید باید برای تعمیر چکار کنم

  1. درود ، باید توسط کارشناس بررسی بشه تا بتونیم ایرادش رو پیدا کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.