تعمیر تاچ پد لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

یکی از قطعاتی که ممکن است در لپ تاپ های مورد استفاده دچار اشکال گردد و کاربر را با دردسر مواجه سازد، تاچ پد است. در صورت خرابی تاچ پد، لپ تاپ دیگر قادر به تشخیص حرکت و موقعیت انگشت کاربر نخواهد بود و برخلاف قبل، به دستورات کاربر پاسخی نخواهد داد. در صورتی که تاچ پد کار نکند، احتمالاً این مسئله برای کاربر –به ویژه کاربری که عادت به استفاده از موس ندارد- دردسرساز باشد زیرا کار با لپ تاپ بسیار دشوار و کند می‌گردد.

اشکالات پیش آمده در تاچ پد لپ تاپ به هر دلیل که باشد، تعمیر درست و اصولی آنها، صرفاً با مراجعه به یکی از مراکز تخصصی و مجاز در حوزه تعمیرات لپ تاپ محقق می گردد.  مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو و متخصص در حوزه تعمیرات لپ تاپ است که با حضور در آن می توان تخصصی ترین سرویس های بهسازی، سرویس و تعمیر تاچ پد لپ تاپ و سایر قطعات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمود.

تعویض و تعمیر تاچ پد لپ تاپ

عیب یابی و تعمیر تاچ پد لپ تاپ

کار نکردن تاچ پد لپ تاپ ممکن است ناشی از وجود برخی اختلالات نرم افزاری و یا سخت افزاری در دستگاه باشد. دلایل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ چه سخت افزاری و چه نرم افزاری باشد، عموماً قابل رفع است و غالباً با اندک دستکاری مرتفع می شود. در بخش آتی برخی از روشهای موثر در تعمیر تاچ پد لپ تاپ ارائه خواهند گشت. غالب راه حل های ارائه شده مربوط به زمانی است که اشکال ایجاد شده مربوط به تنظیمات دستگاه (نرم افزاری) است و منشاء سخت افزاری ندارد. در صورتی که راهکارهای ارائه شده در بخش زیر اِعمال شده اما مشکل کار نکردن تاچ پد همچنان پابرجا بود می توانید به واحد تخصصی تعمیر تاچ پد لپ تاپ واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید و اشکالات سخت افزاری این بخش از دستگاه را برطرف سازید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 1

نخستین قدم در تعمیر تاچ پد لپ تاپ آن است که سیستم خود را ری‌استارت کنید. در نخستین گام، بهتر است از مشکل نداشتن سیستم عامل مطمئن شوید زیرا این احتمال وجود دارد که سیستم‌عامل لپ تاپ شما هنگ کرده باشد؛ در صورت هنگ کردن، لپ‌تاپ نسبت به دیگر اجزای سخت‌افزاری عکس‌العملی از خود نشان نخواهد داد. برای اطمینان از هنگ کردن دستگاه، کافی است یکی از دکمه‌های صفحه‌‎کلید را فشار دهید؛ اگر سیستم‌عامل نسبت به دکمه‌های کیبورد بی‌تفاوت بود، لپ‌تاپ شما هنگ کرده است. برای رفع این مشکل –یعنی هنگ کردن دستگاه-، می بایست لپ تاپ  خود را ری‌استارت کنید. در صورت رفع نشدن مشکل مراحل بعد را ادامه دهید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 2

برای دسترسی به تنظیمات تاچ پد، کلیدهای Windows و S صفحه‌کلید را هم‌زمان نگه‌ داشته و سپس در بخش جستجو، عبارت change mouse settings  را وارد نمایید. به تنظیمات تاچ پد و یا ماوس لپ‎تاپ خود وارد شده و در صفحه باز شده، باید جلوی عبارت Devices تاچ پد لپ‌تاپ شما قرار گرفته باشد؛ اگر تاچ پد لپ تاپ خود را مشاهد نکردید، تاچ پد را انتخاب کنید. در صورت نیاز می توانید به خواست خود گزینه های مربوط به تاچ پد را تغییر دهید. در صورت تداوم این اشکال جهت تعمیر تاچ پد لپ تاپ مراحل بعد را امتحان کنید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 3

راه حل سوم ما برای تعمیر تاچ پد لپ تاپ آن است که تاچ پد لپ‌تاپ خود را غیرفعال و مجددا فعال نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار نیاز به استفاده از یک موس جانبی دارید. اگر همچنان تاچ پد لپ‌تاپ شما با مشکل مواجه است، می بایست برروی آیکون مربوط به آن در بخش Device Manager که در بخش پیشین شرح داده شد، راست کلیک نمایید و آنرا غیرفعال و در مرحله بعد فعال نمایید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 4

در صورتی که پیاده سازی مراحل فوق منجر به تعمیر تاچ پد لپ تاپ شما نشد می توانید درایور تاچ پد را به‌روزرسانی نمایید. بعلاوه با مراجعه به بخش Device Manager  لپ‌تاپ می توایند اطلاعات نسبتاً خوبی از مشکلات احتمالی پیش آمده کسب نمایید. برای مثال اگر در کنار آیکون یکی از قطعات سخت‌افزاری در Device Manager  علامت تعجب زرد یا قرمز وجود داشته باشد، بدان معناست که دستگاه با یک مشکل نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری روبرو گشته است. در اینصورت برای تعمیر تاچ پد لپ تاپ، به My Computer در ویندوز‌۷ و ۸ و یا This PC در ویندوز ۱۰ وارد شده و سپس از نوار بالا، برروی Manage کلیک نمایید.

در پنل  Computer Management، به Device Manager مراجعه کرده و سپس برروی Mice and other pointing devices  دابل کلیک کنید. در ادامه جهت تعمیر تاچ پد لپ تاپ  بر روی تاچ پد خود دوبار کلیک نموده و سپس از پنجره باز شده، به سربرگ Driver مراجعه نمایید. سی‌دی درایورهای لپ‌تاپ خود را در DVD Rom قرار داده و سپس در سربرگ Driver برروی Update Driver  کلیک کنید. اکنون با طی کردن مراحل نصب دستی درایور، احتمالا مشکل تاچ پد لپ‌تاپ شما برطرف خواهد شد. در صورتی‌که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارید، می‌توانید به صورت آنلاین نیز این کار را انجام دهید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 5

اقدام پنجم ما برای تعمیر تاچ پد لپ تاپ مربوط به بخش بایوس است. در این مرحله می بایست از فعال بودن تاچ پد در بخشCMOS  یا همان بایوس مطمئن شوید. در صورت غیرفعال بودن تاچ پد در بخش بایوس می بایست لپ تاپ خود را خاموش و روشن کنید. پس از این کار بر اساس الگوی ارائه شده از سوی شرکت سازنده دستگاه در دفترچه راهنمای کاربر، سیستم خود را به تنظیمات بایوس وارد کرده و سپس در تنظیمات مربوط به قطعات سخت‌افزاری، از فعال‌بودن تاچ پد اطمینان حاصل فرمایید. در صورت نیز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر جهت وارد شدن به تنظیمات بایوس، می‌توانید در گوگل، عبارت «وارد شدن به بایوس در لپ تاپ» را جستجو نمایید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ؛ راه حل 6

در صورت پیاده سازی تمامی راهکارهای فوق و عدم تعمیر تاچ پد لپ تاپ می توانید راه حل و پیشنهاد نهایی ما را امتحان نمایید. مرحله آخر تعویض سیستم‌عامل با یک نسخه سالم‌تر است. یکی از دلایل دیگری که می‌توان برای کارنکردن تاچ پد عنوان کرد، خراب بودن فایل‌های سیستمی است.  برای رفع آن، کافی‌ست که سیستم‌عامل لپ تاپ خود را به روزی که تاچ پد از کار نیافتاده بود، ری‌استور نمایید. همچنین می‌توانید با استفاده از DVD سیستم‌عامل فعلی‌تان، این مشکل را برطرف نمایید. امید است که با انجام راهکارهای پیشنهاد داده شده مشکل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ شما رفع شده باشد. در صورت عدم رفع این مشکل می توانید جهت بررسی تخصصی دستگاه به مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ واقع در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

تعمیرات لپ تاپ

تخصصی ترین تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ از جمله تعمیر تاچ پد لپ تاپ با حضور در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ قابل دریافت است. تعمیرات لپ تاپ انجام شده در این مرکز به دلیل استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و جدیدترین ترفندها، بهبود و ارتقاء عملکرد دستگاه های معیوب و بازیابی کیفیت اولیه آنها را سبب گشته است. کارشناسان مرکز سخت افزار ایران با تمرکز بر لپ تاپ های متعدد و واکاوی تعداد بیشماری از آنها، تسط بالایی بر ساختار این دستگاه‌ها یافته اند به گونه‌ای که عیب‌ یابی هر یک از آنها را در کمترین زمان ممکن انجام داده و عملیات تعمیر را با بالاترین میزان موفقیت به اتمام می‌ رسانند.

تعمیرات انجام شده در مرکز تعمیرات لپ تاپ محدود به برند و مدل خاص نیست؛ از همین رو شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز هر گونه اشکال و اختلال در دستگاه های خویش به این مجموعه مراجعه و تخصصی ترین خدمات و سرویس های ممکن در حوزه تعمیرات لپ تاپ را دریافت نمایید. واحدهای تعمیر لپ تاپ در بخش زیر معرفی می شوند.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد. کاربران این محصولات می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال و ایراد در این محصولات به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایند.

مرکز سخت افزار ایران در زمینه سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را داراست. شما کاربران گرامی می توانید جهت آشنایی هر چه بیشتر با کادر فنی این مجموعه و نیز خدمات ارائه در آن از طریق راه های ارتباطی درج شده در این وب سایت با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

اخبار و خواندنی های رایانه را در دیگر صفحات سایت پیگیری نمایید

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+