اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

ریختن مایعات روی لپ تاپ

ریختن مایعات روی لپ تاپ

ریختن مایعات روی لپ تاپ

ریختن مایعات بر روی لپ تاپ از جمله خطرناکترین آسیبب های وارده به لپ تاپ و یا سایر لوازم الکترونیکی می باشد که بسته به میزان مایعات و مقدار نفوذ در عمق قطعات الکترونیکی می تواند خرابی های زیادی را به بار آورد. تعمیرات لپ تاپ هایی که دچار این حادثه شده اند معمولا زمان زیادی را می طلبد  در ابتدای کار شستشوی مادربرد و قطعات برای از بین بردن رسوبات و مایعات به جای مانده در اتصالات جهت جلوگیری از اتصال کوتاه در دستور کار کارشناسان قرار می گیرد و پس از آن با کنترل ولتاژ قطعات آسیب دیده تشخیص و تعمیرات لپ تاپ انجام می شود.

  مایعات می توانند با نفوذ به دستگاه های الکترونیکی آثاری شوره مانند برجای گذارند که به دلیل فرآیند اکسیده شدن فلزهای هادی به کار رفته در این مدارات است و همچنین به همین علت در بسیاری از بخش ها اتصال کوتاه به وجود آورند که آسیب های جدی الکترونیکی را به دنبال دارد و در اصطلاح باعث سوختن قطعات می شوند.

[/vc_column_text]

[dt_fancy_separator]

چه کنیم و چه نکنیم هنگام ریختن مایعات روی لپ تاپ ؟

خونسردی خویش را حفظ کنید و به هیچ وجه زمان را از دست ندهید. به سرعت آداپتور و باطری را از دستگاه جدا کرده و نگران خاموش کردن صحیح دستگاه نباشید. (نکته: دستگاه هایی که باطری های داخلی دارند مانند بعضی از لپ تاپ ها و تبلت های جدید و امکان جداسازی سریع باطری آن ها وجود ندارد، باید با نگه داشتن دکمه پاور به سرعت خاموش شوند.) سپس دستگاه را به پشت و به حالتی که از نفوذ بیشتر مایع به لایه های زیرین جلوگیری می شود، برگردانید. سعی کنید با یک پارچه که جذب رطوبت بالایی دارد تمام بخش هایی که خیس شده را خشک کنید.به هیچ وجه دستگاه را تا خشک شدن کامل روشن و آزمایش نکنید. البته زمان انتظار به میزان و نوع مایع بستگی زیادی دارد که روی دستگاه ریخته.اگر میزان مایع ریخته شده روی دستگاه زیاد است و یا کلا دستگاه درون مایع افتاده،حتما و بدون فوت وقت دستگاه را نزد متخصص این کار برده و ماجرا را کاملا توضیح دهید تا بهترین راهکار را برای سرویس دستگاه در پیش گیرد. هرگز برای خشک کردن دستگاه از باد یا سشوار حتی در حالت هوای سرد استفاده نکنید، چون فشار هوا باعث نفوذ بیشتر مایع به درون دستگاه خواهد شد. اگر روی دستگاه شما مایعاتی ریخته که به راحتی و به سرعت تبخیر و خشک نمی شوند، حتما باید قبل از روشن کردن دستگاه درون آن بررسی شود. در صورت نداشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی باز کردن دستگاه و نداشتن ابزار لازمه این کار، تلاش بی مورد نکنید و حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

[/vc_column_text]
[us_separator size=”custom” height=”32px”]
[us_image image=”934″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeIn”]
[us_separator size=”custom” height=”32px”]
امتیاز شما به این نوشته