021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ریکاوری اطلاعات

ریکاوری یا بازیابی اطلاعات  فرایندی است که در زمان فرمت یا پاک شدن محتوای انواع حافظه ها انجام می شود. این عملیات به روش های مختلفی انجام می شود و امکان دسترسی دوباره به اطلاعات را برای کاربران فراهم می سازد. ریکاوری اطلاعات انواع حافظه ها شامل هاردهای اکسترنال و اینترنال، رم گوشی، فلش و … را شامل می شود. این کار نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و اگر به درستی انجام نشود، احتمال از بین رفتن اطلاعات کاربر برای همیشه وجود خواهد داشت.

بسیاری از کاربران برای بازگردانی اطلاعات حذف شده خود از نرم افزارهای ریکاوری استفاده می کنند. البته این نرم افزارها کاربردی هستند اما لازمه ی استفاده از آنها، داشتن حداقل اطلاعاتی راجع به کلیات ریکاوری می باشد. از طرفی اگر هارد یا فلش مورد نظر آسیب فیزیکی دیده باشد، 

نرم افزارها کاری از پیش نخواهند برد. مرکز سخت افزار ایران یک واحد تخصصی را به ریکاوری اطلاعات هارد اختصاص داده است. کارشناسان ارشد حوزه ریکاوری در این مرکز فعالیت می کنند و با استفاده از دستگاه های جدیدی همچون PC 3000، این فرایند را به انجام می رسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به روند ریکاوری اطلاعات و نحوه برخورداری از این خدمات، به ادامه مطلب توجه کنید

ریکاوری اطلاعات

روش های ریکاوری اطلاعات

پیش تر اشاره کردیم که ریکاوری و بازیابی اطلاعات به روش های مختلفی انجام می شود. این روش ها بسته به نوع حافظه و آسیب ها، متفاوت هستند و هریک توانایی بازیابی بخشی از اطلاعات را دارا می باشند. به طور کلی دو روش اصلی برای ریکاوری اطلاعات موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر، هارد و فلش وجود دارد. استفاده از نرم افزار و استفاده از دستگاه PC 3000 اصلی ترین روش هایی هستند که برای بازیابی محتوای حذف شده مورد استفاده قرار می گیرند.

برنامه های بی شماری برای این منظور طراحی شده اند که هریک ویژگی های خاصی دارند. برخی برای موبایل مناسب هستند و برخی دیگر نیز توانایی بازیابی اطلاعات انواع حافظه را دارا می باشند. همانطور که اشاره کردیم برای استفاده از این برنامه ها باید با پروسه ریکاوری آشنایی داشته باشید. 

همچنین اگر هارد شما آسیب فیزیکی دیده باشد (مثل سوختن هد و …) برنامه ها قدرت اجرایی نخواهند داشت و نیاز به تعمیر هارد خواهد بود. روش دیگر و در واقع بهترین روش برای ریکاوری اطلاعات ، اقدامی است که تیم کارشناسی بازیابی اطلاعات در مرکز سخت افزار ایران انجام می دهند. 

همکاران ما برای این منظور از دستگاه pc3000 استفاده می کنند. این دستگاه پیشرفته توانایی بازگردانی بیش از 90 درصد اطلاعات حذف شده را در انواع حافظه دارا می باشد.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

گاهی ریکاوری اطلاعات ، منوط به تعمیر هارد یا حافظه مورد نظر است. سوختن هارد یکی از این موارد است. البته منظور از سوختن هارد، سوختن برد آن است. به هر ترتیب وقتی برد بر اثر ورود ولتاژهای غیر مجاز و یا نفوذ رطوبت و … می سوزد، امکان دسترسی به محتوای هارد نیز وجود نخواهد داشت. 

در این شرایط برد با یک نمونه جدید و اورجینال تعویض می شود تا هارد فرایند کاری خود را از سر بگیرد. سپس عملیات بازیابی انجام می گردد. همکاران ما در مرکز بازیابی اطلاعات تمام تلاش خود را می کنند که ضمن تعویض برد، بازیابی اطلاعات هارد سوخته را نیز به نحو احسن انجام دهند.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

ریکاوری هارد فرمت شده

یکی دیگر از موارد بازیابی اطلاعات، ریکاوری هارد فرمت شده است. دو نوع کلی فرمت وجود دارد که با عناوینQuick Format   و Full Format شناخته می شوند. نوع اول، بسیار قوی بوده و فرایند ریکاوری را مشکل می کند اما نوع دوم، فرمت سبک تری بوده و برای ریکاوری اطلاعات در این شرایط، نیاز به برنامه ها یا دستگاه های چندان قدرتمندی نمی باشد. در برخی مواقع نیز آسیب دیدگی قطعات داخلی منجر به فرمت شدن هارد می شود که در این صورت، پیش از انجام فرایند ریکاوری، نیاز به تعمیر هارد یا حافظه مورد نظر خواهد بود.

ریکاوری اطلاعات موبایل

گوشی های موبایل جدید دارای حافظه داخلی با ظرفیت بالا هستند. این مساله موجب شده که کاربران اطلاعاتی از قبیل عکس، آهنگ، فیلم و … را در آنها ذخیره کنند. عواملی همچون ویروسی شدن گوشی یا اشتباه کاربر موجب حذف شدن این اطلاعات شده و مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کنند. 

ریکاوری اطلاعات موبایل از جمله خدماتی است که دپارتمان تخصصی بازیابی اطلاعات در مرکز سخت افزار ایران به کاربران ارائه می دهد. برای این منظور از برنامه های متناسب با سیستم عامل استفاده می شود. فرایند بازیابی اطلاعات آیفون با ریکاوری گوشی های اندرویدی متفاوت است و همکاران ما ضمن توجه به این تفاوت ها، عملیات بازیابی اطلاعات موبایل را به انجام می رسانند.

خدمات واحد بازیابی اطلاعات

خدمات واحد بازیابی اطلاعات شامل ریکاوری اطلاعات با هر برند، مدل و ظرفیتی می باشد. بازیابی اطلاعات هارد اچ پی ، فوجیتسو ، ای دیتا ، سونی ، سیگیت ، وسترن دیجیتال ، مکستور ، هیتاچی ، اچ جی اس تی و … در مرکز بازیابی اطلاعات به صورت فوق تخصصی انجام می گردد. ریکاوری اطلاعات هارد و تعمیر انواع هارد دیسک های نسل جدید SAS و انواع هارد دیسک های سرور از جمله خدمات این مرکز است. در این  قسمت به ذکر برخی از خدمات واحد بازیابی  می پردازیم.

 • بازیابی اطلاعات هارد  که دیتکت (شناسایی در بایوس مادربرد) نمی شوند.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که جهت دسترسی هارددیسک ابتدای کار سیستم درخواست ورود رمز (پسوورد) می نماید.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که تمامی پارتیشنها وجود دارند اطلاعات نیز قابل دیدار است اما در زمان کپی پیغام خطا داریم.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در سیستم عامل شناسایی می گردد اما فایل سیستمهای پارتیشن قابل تشخیص نیست.
 • ریکاوری اطلاعات از Cooldisk و Memory های مختلف که سوخته اند و در سیستم یا شناسایی نمیشوند و یا پیغام خرابی و فرمت می دهند.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در مادربرد شناسایی میشود اما درون سیستم عامل قابل شناسایی نمی باشد.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در سیستم عامل شناسایی می گردد اما هیچگونه پارتیشنی (Partition) ندارد.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در سیستم عامل شناسایی می گردد، پارتیشن ها قابل تشخیص هستند ولی در موقع دسترسی پیشنهاد فرمت کردن داده می شود.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که بشدت بدسکتور دارند.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که ضربه خورده اند و کارنمی کنند.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که صداهای ناهنجار و یا تق و تق می دهند.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در آن پارتیشن خالی از اطلاعات می باشد.
 • ریکاوری اطلاعات از هارددیسکهایی مانند Barracuda 7200.11 و DiamondMax 22
 • گارانتی و ضمانت تمامی عملیات انجام شده در مرکز ریکاوری اطلاعات هارد
 • پاسخگویی به تمامی پرسش‌های مشتریان و ارائه راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم و ضروری
 • بهره‌مندی مرکز ریکاوری اطلاعات از ابزارآلات پیشرفته ریکاوری نظیر pc3000
 • امکان حضور کاربر در زمان ریکاوری اطلاعات با هماهنگی‌های قبلی
 • بازیابی اطلاعات هارد  که اطلاعات به قصد و یا اشتباهی پاک ( Delete ) شده است.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که اطلاعات کد شده و با کارکترهای غیر عادی نمایش داده می شوند.
 • ریکاوری اطلاعات به دست کارشناسان و متخصصان این حوزه
 • حضور کارشناسان متعهد و پایبند به اصول اخلاقی
 • اطمینان از عملکرد و تعهد مرکز در پیاده‌سازی استانداردهای ریکاوری
 • بازیابی اطلاعات هارد  که پارتیشن به قصد یا اشتباهاً فرمت شده است.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در سیستم عامل شناسایی میگردد اما ظرفیت هارددیسک درست نمی باشد.
 • بازیابی اطلاعات هارد  که در سیستم عامل شناسایی میگردد، پارتیشن ها قابل تشخیص هستند اما دسترسی به آنها ممکن نمی باشد.

مرکز ریکاوری اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات، تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران فعالیت کرده و خدمات مرتبط حوزه ریکاوری و تعمیر انواع حافظه را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز برای اینکه بتواند اطلاعات بیشتری را بازیابی کرده و به این ترتیب خدمات با کیفیت تری را به کاربران ارائه نماید، از دستگاه های بسیار پیشرفته ای در این حوزه استفاده می کند. به این ترتیب، کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که بیشتر اطلاعاتشان در بازیابی اطلاعات ریکاوری شده و مجددا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

مرکز مورد بحث، ریکاوری و تعمیر انواع هاردهای هیتاچی، توشیبا، اچ پی، ایسوس، ای دیتا و … را در لیست فعالیت های خود قرار داده است. برای برخورداری از خدمات و سرویس های متنوع مرکز ریکاوری اطلاعات، می توانید با این مرکز تماس برقرار نمایید. شماره های تماس مرکز بازیابی اطلاعات در صفحه تماس با ما قابل دسترسی می باشند.

3.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.