021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

جراحی هارد

جراحی هارد  لغتی است که کمتر  به گوش کاربران خورده است . لفظ جراحی  به معنای تعویض قطعات سخت و مکانیکی هارد است. گاهی ممکن است هاردهای سیستم های شما دچار مشکلاتی شود. عیوب مربوط به هد، پلاتر، مگنت از جمله مشکلاتی می باشد که برای هارد ممکن است اتفاق افتد. در این زمان  هارد دستگاه شما نیازمند جراحی می باشد.

به کاربردن  لفظ جراحی  به دلیل آن است که که عملیات مرتبط با این کار می بایست در یک محیط کاملاً پاک و خالی از هرگونه گردوغبار انجام پذیرد؛ محیطی شبیه به اتاق های جراحی. (متخصصان این حوزه از آن با لفظ کلین روم یاد می کنند). حساسیت بالای قطعات هارد دیسک هیچگونه ناخالصی و گردوغباری را بر نمی تابد و با اندک گردوخاکی به شدت آسیب می پذیرد. در صورتی که محیط جراحی هارد نامناسب باشد احتمال آسیب این قطعه و از دست رفتن اطلاعات آن بسیار بالا خواهد بود.

جراحی هارد

منظور از جراحی هارد چیست ؟

تعریف کتابی این موضوع را می توان به این شکل توضیح داد. جراحی هارد به مجموعه اقداماتی می گویند که برای رفع مشکلات و تعویض سخت افزاری هارد دیسک از جمله هد، پلاتر، مگنت و … انجام می شوند. جراحی هارد را می توان اینگونه نیز بیان نمود. در برخی مواقع  ممکن است هاردهای تجهیزات الکترونیکی دچار ضعف هایی در عملکردهایی طبیعی خود شوند.

برای بهبود شرایط و برگشت کارایی آنها به حالت اولیه لازم است این قطعات تعویض گردند. در این زمان ها کارشناسان متخصص در حوزه الکترونیک اقدام به جراحی هاردها می پردازند. جراحی هارد نیازمند زمان های معین و با ابزارهای خاص می باشد که در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم نمود.

زمان جراحی هارد

گاهی از هاردها صداهای ناهنجاری پخش می شود و سیستم به لرزش می افتد. این زمان ها یک زنگ هشدار برای کاربران می باشد که نشان دهنده ی مشکلات موجود در هارد می باشد. از طرفی زمانی پیش می آید که شما نمی توانید از قسمتی از هارد خود استفاده نمایید و فعالیت درایورها و پارتیشن ها دچار اختلال و مشکلات می شود. در این لحظه جراحان هارد وارد عمل می شوند و اقدام به رفع مشکلات هارد می نمایند.

ابزار جراحی هارد

هارد دیسک ها در محیط های پاک ساخته شده و در شرایطی تولید می شوند که هیچگاه ذرات معلق و غباری وجود ندارد. دلیل این نحوه ی تولید، مربوط می شود به نوع خاص قطعات بکار رفته در هاردها که بسیار حساس می باشد. با توجه به نکاتی که گفته شد برای تعمیر و جراحی هارد نیاز به محیطی می باشد که مانند محیط اولیه تولید بوده و پاک باشد.

برای جراحی هارد نیازمند ابزاری می باشیم که در ادامه آنها را برای شما شرح خواهیم داد. کلین روم محیطی است  که برای جراحی هاردها نیاز می باشد. برای تصفیه هوا نیازمند کلین روم ها هستیم که عبارت ازیک اتاق یا  میز و محفظه تمیزمی باشد. این ابزارها با چندلایه تعبیه شده در خود که به عنوان فیلتر عمل نموده سبب تصفیه کامل محیط می گردند و محیط را عاری از هرگونه ناپاکی و گرد و غبار می کنند.

در ایران شرکت هایی مانند پلاس اقدام به تولید کلین روم ها می نمایند. شانه هد ،  دیگر ابزار مربوط به جراحی هارد می باشد که از این ابزار برای انتقال هد استفاده می شود. همانطور که پیشتر ذکر شد هدهای هارد معمولا دچار مشکل می شود. از هد شانه می توان برای انتقال هد سالم استفاده نمود و از تماس مگنت های هد با یکدیگر جلوگیری کرد.

کیفیت ساخت این ابزار بسیار مهم بوده و شرکت های کمی در دنیا هد شانه با کیفیت بالا تولید می نمایند. ابزار بعدی که توسط جراحان هارد مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به نگهدارنده پلاتر می باشد که کمتر از سایر ابزارآلات جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. کمتر پیش می آید که موتورهای هاردهای رایانه ها دچار مشکل شود. اما در صورتی که موتورها دچار اختلال شوند، جراحان از نگهدارنده پلاتر برای تعمیر این قطعات استفاده می نمایند.

بازیابی اطلاعات

هاردها ذخیره کنندگان اطلاعات در تجهیزات الکترونیکی می باشند. بدون هاردها ذخیره ی داده ای صورت نمی گیرد. در صورت خرابی و یا اختلال در هاردها امنیت اطلاعات به خطر می افتد. در این زمان لازم است که از اطلاعات موجود بر روی هاردها بک اپ و پشتیبان تهیه شود.

این عمل بسیار مهم و حیاتی می باشد و معمولا کمتر به این نکته توجه می شود. در صورت کوچکترین سهل انگاری ممکن است اطلاعات موجود بر روی هاردهای رایانه ها دیگر قابل بازیابی نباشد. برای بازیابی از هاردها بهتر است مراکز معتبر تعمیرات رایانه ها استفاده نمایید و از رجوع به تعمیرکاران مبتدی بشدت پرهیز کنید.   بازیابی اطلاعات   در مرکز سخت افزار ایران در محیطی امن و با استفاده از دستگاه های پیشرفته از جمله pc3000  انجام می گردد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران ارائه دهنده خدمات کامپیوتری و الکترونیکی مانند یک بیمارستان الکترونیکی عمل نموده و می تواند پروسه جراحی هاردهای سیستم های آسیب دیده را برعهده بگیرد. در این مرکز انواع خدمات مربوط به تعمیر و تعویض هاردها انجام می شود و فعالیت صورت گرفته تماما بر مبنای اصول پیشرفته و روز دنیا می باشد.

تمامی کارکنان مرکز سخت افزار ایران از نخبگان و متخصصان حرفه ای بوده که این مورد سبب افزایش اطمینان شما از کارایی بالای این مرکز می شود. این مرکز با دارا بودن شعبات مختلف اقدام به ارائه خدمات رایانه ای باقیمت و کیفیت  مناسب می نماید و شما می توانید با مراجعه یا تماس با این مرکز اقدام به رفع مشکل خود کنید.

تعمیرات هارد توشیبا / تعمیرات هارد اچ پی  / مرکز تعمیر هارد اچ پیتعمیر هارد توشیبا / تعمیر هارد اچ پی / نمایندگی تعمیر هارد / تعمیرات هاردمرکز بازیابی اطلاعاتبازیابی اطلاعات هارد 

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.