021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی دوربین

دوربین های عکاسی اغلب به یک نمایشگر مجهز هستند که اطلاعاتی از قبیل تنظیمات، پیش نمایش عکس ها و … را در اختیار کاربران قرار می دهد. برخی از این نمایشگرها لمسی هستند و از فناوری های جدیدتری پشتیبانی می کنند. ال سی دی دوربین هم مثل سایر قطعات این دستگاه قطعه ظریفی است و حساسیت بالایی دارد. چنانچه این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، تعمیرات آن باید توسط افراد با تجربه و دوره دیده انجام شود.

تعمیر ال سی دی دوربین بسته به ثابت یا چرخشی بودن آن دارای تفاوت هایی در جزئیات است. در ادامه نکاتی را ارائه می دهیم که درک بهتری از فرایند کلی تعمیرات نمایشگر دوربین به شما خواهند داد. نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران نیز با تمام توان تجهیزاتی و انسانی در خدمت شماست تا خدمات تخصصی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهد. برای آشنایی با جزئیات تعمیر lcd دوربین از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

تعمیر ال سی دی دوربین

چرا ال سی دی دوربین کار نمی کند؟

به طور کلی عوامل بسیاری بر روند کاری نمایشگر دوربین تاثیر می گذارند. جالب است بدانید باز و بسته کردن زیاد ال سی دی یکی از دلایل خرابی این بخش به شمار می رود. وقتی بیش از حد نمایشگر را باز و بسته می کنید، احتمال قطع شدن کابل ها بسیار زیاد می شود. در نتیجه ارتباط صفحه نمایش با سایر بخش های دوربین قطع شده و تصویری به نمایش در نخواهد آمد. تابش مستقیم نور خورشید به نمایشگر هم می تواند عملکرد آن را مختل کند.

به ویژه اگر دوربین شما از نوعی باشد که به تابش نور حساس است. همچنین حرارت و رطوبت نیز عوامل خطرناکی برای صفحه نمایش دوربین به شمار می روند. ضربه یا تکان خوردن شدید دوربین هم از جمله مواردی هستند که در تعمیر ال سی دی دوربین مورد بررسی قرار می گیرند. حتی ضربه های شدید ممکن است منجر به شکستن نمایشگر شوند. نفوذ آب و رطوبت به دوربین، حرارت زیاد، گرد و غبار و نوسانات الکتریکی هم جزء دلایل خرابی و از کار افتادن lcd دوربین های DSLR و کامپکت به شمار می روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : راهنمای خرید دوربین عکاسی

جلوگیری از خرابی ال سی دی دوربین عکاسی

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که تعمیر ال سی دی دوربین را ضروری می سازد، مشکل شن زدگی است. برای جلوگیری از خرابی ال سی دی باید به حضور گرد و غبار در محیط دقت داشته باشید. متاسفانه اغلب اوقات احتمال خطر شن زدگی دوربین از سمت کاربران مبتدی جدی گرفته نمی شود. عکاسی طولانی مدت در فضای باز و آلوده پدید آورنده ی اثرات شن زدگی بر روی ال سی دی دوربین خواهد بود. این معضل علاوه بر ناکارآمدی ال سی دی می تواند پس از مدتی باعث خرابی لنز و سنسورهای داخلی دوربین نیز شود.

تعویض صفحه نمایش دوربین

همکاران ما در نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران، تلاش می کنند که ال سی دی یا نمایشگر دوربین شما را تعمیر کرده و از تعویض آن جلوگیری کنند. اما وقتی نمایشگر کاملا شکسته و یا فلت های آن سوخته اند، چه می توان کرد به جز تعویض ال سی دی دوربین؟! در چنین شرایطی معمولا لولاها هم تعویض می شوند.

اما نکته بسیار مهم این است که اگر نمایشگر جدید اصل نباشد یا با مشخصات دوربین تطابق کامل نداشته باشد، قطعا به درستی کار نخواهد کرد. از طرفی این وضعیت می تواند به دیگر قطعات و بخش های دوربین نیز آسیب رسانده و عملکرد آنها را مختل کند. بنابراین اگر صفحه نمایش دوربین شما دچار خرابی شد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشت، تنها به مراکز معتبر و مجاز تعمیر دوربین مراجعه کنید.

اهمیت تعمیر کارایی ال سی دی دوربین

تعمیر ال سی دی دوربین موضوع بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید. به جرات می توان گفت خرابی ال سی دی می تواند دوربین را به دستگاهی بلااستفاده تبدیل کند. ثبت و ضبط عکس مسلما بدون مشاهده ی گزینه های مختلف منوی تنظیمات، غیرممکن است. از طرفی بدون کارایی صحیح ال سی دی، قدرت زاویه یابی را در عکاسی از دست خواهید داد. فراموش نکنید که به تاخیر انداختن پروسه ی تعمیرات ال سی دی دوربین آن هم زمانی که دستگاه کارایی اصلی خود را در اثر ضربه و یا آبخوردگی از دست داده است، می تواند باعث افزایش خرابی ها و البته هزینه ی تعمیر شود.

تعمیر ال سی دی دوربین در کدام شرایط ضروری است؟

همانطور در بخش قبل اشاره کردیم، ال سی دی یا نمایشگر دوربین قطعه حساسی است. شما دائما از این بخش استفاده می کنید و احتمال ضربه خوردن آن نیز بسیار بالاست. گاهی صفحه نمایش دوربین هیچ تصویری ارائه نمی دهد. یعنی دوربین روشن می شود اما نمایشگر هیچ تصویری ندارد. در این شرایط احتمالا مدارها یا حتی برد دچار نقص شده اند و نیاز به بررسی نمایشگر می باشد. قطع شدن کابل ها هم مساله دیگری است که تعمیر ال سی دی دوربین شما را ضروری می سازد.

اگر تصاویر نمایشگر تار هستند، احتمالا بخش هایی از این قطعه چار ایراد شده اند و نیاز به بررسی، ترمیم یا حتی تعویض دارند. همچنین از کار افتادن تاچ در صفحه نمایش های لمسی مشکل دیگری است که کاربران این نوع دوربین ها با آن مواجه می شوند. اگر به هر دلیلی نمایشگر دوربین شما ضربه خورده و بشکند، باید در اولین فرصت آن را تعمیر کنید. در مدل های مجهز به نمایشگر محرک یا چرخان نیز ممکن است لولاها بشکنند. در این صورت هم باید تعمیرات lcd دوربین خود را هرچه زودتر پیگیری کنید.

هزینه تعمیر ال سی دی دوربین عکاسی

هزینه تعمیر LCD دوربین، بستگی به نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه دارد. اگر دوربین ضربه خورده باشد، معمولا نمایشگر به طور کامل شکسته و باید تعویض شود. در صورت خرابی لولاها بهتر است که صفحه نمایش کاملا تعویض گردد.

البته گاهی هم می توان تنها به تعویض لولاها اکتفا کرد که در این صورت، قطعه هزینه تعمیرات پایین تر خواهد بود. گاهی خوش شانس تر هستید و امکان تعویض فلت های تصویر نمایشگر دوربین وجود دارد. اما در صورت شکستن یا سوختن نمایشگر، تنها می توان آن را تعویض کرد. در چنین شرایطی هزینه تعمیر ال سی دی دوربین بالاست و شامل قیمت صفحه نمایش جدید هم می شود.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : تعمیر پیکسل سوخته دوربین

نحوه تعمیر LCD دوربین

برای تعمیر ال سی دی یا نمایشگر دوربین باید اول این دستگاه و بخش های مختلف آن را به دقت مورد بررسی قرار داد. در واقع تعمیرکار اول دوربین و نمایشگر را عیب یابی می کند تا بداند کدام بخش ها و تا چه اندازه ای آسیب دیده اند. سپس با توجه به نوع و شدت خرابی قطعات، اقدام به تعمیر یا تعویض بخش های آسیب دیده می کند. تعویض کابل های آسیب دیده یا قطع شده می تواند برخی از مشکلات نمایشگر را برطرف کند. تعمیر و تعویض برد هم راه حل کاربردی دیگری برای تعمیر lcd دوربین محسوب می شود.

تیم تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکیه بر دانش فنی و تجربه خود، نمایشگر دوربین شما را ترمیم کنند. اما گاهی هیچ راهی برای تعمیر این بخش وجود نداشته و نیاز به تعویض ال سی دی دوربین خواهد بود. مواردی همچون شکستگی نمایشگر یا نفوذ آب و رطوبت قابل تعمیر نیستند. لذا تعمیرال سی دی دوربین در این شرایط منوط به تعویض این قطعه خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات دوربین

آیا به دنبال یک تعمیرگاه معتبر هستید که خدمات ترمیمی دوربین را به صورت همه جانبه و تخصصی به شما ارائه دهد؟ نمایندگی تعمیرات دوربین در مرکز سخت افزار ایران آماده سرویس دهی به شما عزیزان می باشد. ما به خوبی می دانیم که عکاس ها تا چه اندازه روی دوربین خود حساس هستند و همین حساسیت را روی تعمیر دوربین به خرج می دهیم. تعمیرات دوربین مقوله ای حساس است که نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. اگر یکی از مراحل تعمیر اشتباه انجام شود، امکان از کار افتادن دوربین بسیار بالا خواهد بود.

تیم تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران فرایند ترمیم و تعویض قطعات این دستگاه را با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام می دهند. این مساله در کنار تجربه و دانش فنی تکنسین ها موجب شده که دوربین مورد نظر مثل روز اول و بدون هیچ ایرادی به کاربران تحویل داده شود. برای آشنایی بیشتر با خدمات نمایندگی دوربین کافی است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.ز

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *