021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر پیکسل سوخته دوربین

چرا یکسری نقاط مشکی یا نقاطی که رنگ متفاوتی دارند بر روی صفحه نمایش دوربین به نمایش در می آیند؟ اگر شما هم با چنین مشکلی در دوربین خود مواجه شده اید، باید بدانید این نقاط پیکسل هایی هستند که به دو دلیل خیلی مهم از جمله قرار گرفتن لنز دوربین در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه لیزر، سوخته اند؛ به گونه ای که هیچ برقی از دوربین دریافت نمی کنند که اصطلاحا به این مشکل پیکسل سوختگی می گویند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با پیکسل سوختگی، دلایل بروز آن و بهترین زمان برای تعمیر پیکسل سوخته دوربین آشنا شوید.

تعمیر پیکسل سوخته دوربین

پیکسل سوخته چیست؟

پیکسل سوخته، پیکسلی است که به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی شده و نمی تواند هیچ برقی از سوی دوربین دریافت کند. به همین دلیل یا به صورت نقطه ای سیاه بر روی  صفحه نمایش دوربین  دیده می شود یا به رنگی متفاوت نسبت به رنگ سایر پیکسل های مجاور خود در می آید. 

به ندرت پیش می آید که وقتی پیکسلی می سوزد، همان لحظه در صفحه نمایش دوربین نمایان شود؛ چراکه تولیدکنندگان دوربین در طول پروسه تضمین کیفیت دوربین به مسئله پیکسل های سوخته توجه کافی دارند. به همین دلیل اکثر اوقات مشکل پیکسل سوختگی در دوربین به مرور زمان خودش را نشان می دهد.

با خواندن این مقاله دانش خود را به روز نگاه دارید : تنظیمات فوکوس دوربین

راه های تشخیص سوختگی پیکسل در دوربین

دو راه برای تشخیص سوختگی پیکسل دوربین وجود دارد. همانطور که اشاره کردیم زمانی که پیکسلی هیچ برقی دریافت نمی کند و به اصطلاح می سوزد یا به نقطه ای سیاه تبدیل می شود یا رنگ آن نسبت به رنگ پیکسل های مجاور آن تغییر می کند. در این حالت می توانید نمایش زنده یا Live View را روشن کنید و دوربین را به سمت یک فضای روشن مانند آسمان بگیرید. 

از آن جایی که پیکسل های سوخته همیشه در نقاط یکسان و یکنواخت به رنگ مشکی یا رنگی متفاوت نسبت به پیکسل های مجاور خود دیده می شوند، به راحتی می توانید آن ها را تشخیص دهید.

راه دومی که برای تشخیص پیکسل های سوخته در دوربین وجود دارد این است که چندین و چند عکس با رنگ ها و مدل های مختلف بگیرید. سپس تصاویر را به صورت فول سایز نگاه کنید. اگر در ناحیه ای از عکس های خود در صفحه نمایش دوربین، پیکسلی را مشاهده می کنید که هر بار تغییر رنگ می دهد یا اینکه نسبت به پیکسل های اطرافش تیره تر است به احتمال زیاد سوخته است. در هر دو حالت بهتر است به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید تا تکنسین های این مرکز به تعمیر پیکسل سوخته دوربین شما بپردازند.

تشخیص سوختگی پیکسل در دوربین

عواملی که موجب سوختگی پیکسل در دوربین می شوند

  • قرار گرفتن دوربین در معرض اشعه لیزر

یکی از دلایلی که موجب سوختگی پیکسل های دوربین می شود، قرار گرفتن دوربین در معرض تابش اشعه لیزر است. به همین دلیل بهتر است هنگام فیلمبرداری در مجالس عروسی خیلی مراقب باشید تا دوربینتان در معرض تابش اشعه لیزر قرار نگیرد.

  • تابش مستقیم نور خورشید به لنز دوربین

تابش مستقیم نور خورشید به  لنز دوربین  عامل دیگری است که در سوختگی پیکسل های دوربین نقش دارد و شما را راهی مرکز تعمیرات دوربین جهت تعمیر پیکسل سوخته دوربین می کند. با این وجود بهتر است هنگام عکاسی در روز به ویژه روزهای آفتابی و داغ تابستان، دوربین خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : بازیابی عکس دوربین

تعمیر پیکسل سوخته دوربین

خوشبختانه مسئله سوختگی پیکسل های دوربین درصورتی که تعداد آن ها کم باشد، هیچ تاثیر بدی روی عکس هایی که شما با دوربین خود می گیرید، نمی گذارد. با این وجود اگر چند پیکسل سوخته بر روی صفحه نمایش دوربین شما خودنمایی می کنند، احتیاج نیست که به فکر تعمیر پیکسل سوخته دوربین خود بیفتید.

بهترین زمان برای تعمیر پیکسل های سوخته، زمانی است که تعداد آن ها زیاد باشد. با این وجود پیشنهاد ما به شما این است که فقط زمانی که تعداد زیادی پیکسل سوخته بر روی صفحه نمایش دوربین خود مشاهده می کنید به مرکز تعمیرات دوربین برای رفع پیکسل های سوخته دوربین خود مراجعه کنید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *