تعمیر ال سی دی دوربین

تعمیرات دوربین

دوربین های عکاسی اغلب به یک نمایشگر مجهز هستند که اطلاعاتی از قبیل تنظیمات، پیش نمایش عکس ها و … را در اختیار کاربران قرار می دهد. برخی از این نمایشگرها لمسی هستند و از فناوری های جدیدتری پشتیبانی می کنند. ال سی دی دوربین هم مثل سایر قطعات این دستگاه قطعه ظریفی است و حساسیت بالایی دارد. چنانچه این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، تعمیرات آن باید توسط افراد با تجربه و دوره دیده انجام شود.

تعمیر ال سی دی دوربین بسته به ثابت یا چرخشی بودن آن دارای تفاوت هایی در جزئیات است. در ادامه نکاتی را ارائه می دهیم که درک بهتری از فرایند کلی تعمیرات نمایشگر دوربین به شما خواهند داد. نمایندگی تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران نیز با تمام توان تجهیزاتی و انسانی در خدمت شماست تا خدمات تخصصی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهد. برای آشنایی با جزئیات تعمیر lcd دوربین از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

تعمیر ال سی دی دوربین

تعمیر ال سی دی دوربین در کدام شرایط ضروری است؟

همانطور در بخش قبل اشاره کردیم، ال سی دی یا نمایشگر دوربین قطعه حساسی است. شما دائما از این بخش استفاده می کنید و احتمال ضربه خوردن آن نیز بسیار بالاست. گاهی صفحه نمایش دوربین هیچ تصویری ارائه نمی دهد. یعنی دوربین روشن می شود اما نمایشگر هیچ تصویری ندارد. در این شرایط احتمالا مدارها یا حتی برد دچار نقص شده اند و نیاز به بررسی نمایشگر می باشد. قطع شدن کابل ها هم مساله دیگری است که تعمیر ال سی دی دوربین شما را ضروری می سازد.

اگر تصاویر نمایشگر تار هستند، احتمالا بخش هایی از این قطعه چار ایراد شده اند و نیاز به بررسی، ترمیم یا حتی تعویض دارند. همچنین از کار افتادن تاچ در صفحه نمایش های لمسی مشکل دیگری است که کاربران این نوع دوربین ها با آن مواجه می شوند. اگر به هر دلیلی نمایشگر دوربین شما ضربه خورده و بشکند، باید در اولین فرصت آن را تعمیر کنید. در مدل های مجهز به نمایشگر محرک یا چرخان نیز ممکن است لولاها بشکنند. در این صورت هم باید تعمیرات lcd دوربین خود را هرچه زودتر پیگیری کنید.

چرا ال سی دی دوربین کار نمی کند؟

به طور کلی عوامل بسیاری بر روند کاری نمایشگر دوربین تاثیر می گذارند. جالب است بدانید باز و بسته کردن زیاد ال سی دی یکی از دلایل خرابی این بخش به شمار می رود. وقتی بیش از حد نمایشگر را باز و بسته می کنید، احتمال قطع شدن کابل ها بسیار زیاد می شود. در نتیجه ارتباط صفحه نمایش با سایر بخش های دوربین قطع شده و تصویری به نمایش در نخواهد آمد. تابش مستقیم نور خورشید به نمایشگر هم می تواند عملکرد آن را مختل کند.

به ویژه اگر دوربین شما از نوعی باشد که به تابش نور حساس است. همچنین حرارت و رطوبت نیز عوامل خطرناکی برای صفحه نمایش دوربین به شمار می روند. ضربه یا تکان خوردن شدید دوربین هم از جمله مواردی هستند که در تعمیر ال سی دی دوربین مورد بررسی قرار می گیرند. حتی ضربه های شدید ممکن است منجر به شکستن نمایشگر شوند. نفوذ آب و رطوبت به دوربین، حرارت زیاد، گرد و غبار و نوسانات الکتریکی هم جزء دلایل خرابی و از کار افتادن lcd دوربین های DSLR و کامپکت به شمار می روند.

نحوه تعمیر LCD دوربین

برای تعمیر ال سی دی یا نمایشگر دوربین باید اول این دستگاه و بخش های مختلف آن را به دقت مورد بررسی قرار داد. در واقع تعمیرکار اول دوربین و نمایشگر را عیب یابی می کند تا بداند کدام بخش ها و تا چه اندازه ای آسیب دیده اند. سپس با توجه به نوع و شدت خرابی قطعات، اقدام به تعمیر یا تعویض بخش های آسیب دیده می کند. تعویض کابل های آسیب دیده یا قطع شده می تواند برخی از مشکلات نمایشگر را برطرف کند. تعمیر و تعویض برد هم راه حل کاربردی دیگری برای تعمیر lcd دوربین محسوب می شود.

تیم تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکیه بر دانش فنی و تجربه خود، نمایشگر دوربین شما را ترمیم کنند. اما گاهی هیچ راهی برای تعمیر این بخش وجود نداشته و نیاز به تعویض ال سی دی دوربین خواهد بود. مواردی همچون شکستگی نمایشگر یا نفوذ آب و رطوبت قابل تعمیر نیستند. لذا تعمیرال سی دی دوربین در این شرایط منوط به تعویض این قطعه خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات دوربین

آیا به دنبال یک تعمیرگاه معتبر هستید که خدمات ترمیمی دوربین را به صورت همه جانبه و تخصصی به شما ارائه دهد؟ نمایندگی تعمیرات دوربین در مرکز سخت افزار ایران آماده سرویس دهی به شما عزیزان می باشد. ما به خوبی می دانیم که عکاس ها تا چه اندازه روی دوربین خود حساس هستند و همین حساسیت را روی تعمیر دوربین به خرج می دهیم. تعمیرات دوربین مقوله ای حساس است که نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. اگر یکی از مراحل تعمیر اشتباه انجام شود، امکان از کار افتادن دوربین بسیار بالا خواهد بود.

تیم تعمیرات دوربین مرکز سخت افزار ایران فرایند ترمیم و تعویض قطعات این دستگاه را با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام می دهند. این مساله در کنار تجربه و دانش فنی تکنسین ها موجب شده که دوربین مورد نظر مثل روز اول و بدون هیچ ایرادی به کاربران تحویل داده شود. برای آشنایی بیشتر با خدمات نمایندگی دوربین کافی است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری