021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی  مطلبی است که در این مقاله به آن می پردازیم. خرید یک کولرگازی با کیفیت و با توجه کاربرد کولرگازی موجب خواهد شد که عمر مفید کولرگازی افزایش یافته و نیاز به  تعمیرات کولر گازی  به حداقل برسد.

در روزهای گرم تابستان ، هیچ‌چیز بیشتر از یک کولر گازی و هوای خنک نمی‌تواند خستگی را از تن درآورد. لذا خرید یک کولرگازی خوب تابستانی فرح بخش را به شما هدیه خواهد نمود. به این ترتیب خرید بهتر و دلچسب تری خواهید داشت. در ادامه مطلب به بررسی نکات مهم در انتخاب کولرگازی می پردازیم.

راهنمای خرید کولر گازی

برای خرید کولر گازی به چه معیارهایی توجه کنیم؟

در کنار قیمت، فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که باید هنگام خرید کولر گازی مورد توجه قرار بگیرند. مصرف برق، وزن، نوع موتور، ظرفیت کاری و تناسب آن با محیط مورد نظر، برند، آپشن ها و قابلیت های ویژه و ویژگی هایی از این دست، مهم ترین معیارهای خرید کولر گازی هستند.

اگر پیش از انتخاب قطعی و خرید کولر مورد نظرتان به این فاکتورها توجه کنید، انتخاب مناسب تری دارید. در غیر این صورت ممکن است دستگاهی که خریداری می کنید، با نیاز و نوع کاربری شما سازگار نباشد و از خرید آن پشیمان شوید.

1. توجه به سرماسازی کولر گازی

نکته ی مهم که در راهنمای خرید کولرگازی اهمیت ویژه ای دارد توجه به سرماسازی کولرگازی و در مورد اسپلیت عملیات چرخه ای سرماسازی و گرماسازی آن می باشد. داخل یونیت خارجی دستگاه یک کمپرسور گاز و یک کندانسور و یک فن خنک کننده کندانسور می باشدکه عملکرد آن همانند یخچال و فریزر است. بدین صورت که کمپرسور گاز را کمپرس کرده و راهی کندانسور و سپس از طریق لوله های رابط به یونیت داخلی می رساند.

داخل لوله های مویین این گاز متراکم می شود و باعث می شود گاز از حالت فشرده خارج شود و در کوئل(اواپراتور) گردش نماید. گازی که در کوئل میچرخد، در حال جوشیدن است که گرمای مورد نیاز خود برای جوشش را از مولکولهای هوای گرمی که به کوئل برخورد می‌کند بدست می‌آورد . بنابراین مولکول های هوا سرد شده و سبب کاهش دمای محیط می‌شود. سیکل حرکت هوای محیط که به صورت بسته انجام می‌شود به عهده فن (blower)  می‌باشد.

2. اندازه صحیح کولر گازی

در هنگام خرید کولر گازی , اندازه اهمیت بسیار زیادی دارد . شما باید توجه کنید که می خواهید کولرگازی را در چه محیطی استفاده نمایید. آیا خرید کولرگازی برای یک فضای کوچک است یا یک فضای بزرگ ؟ یک کولر گازی بسیار کوچک ممکن است قادر به خنک کردن فضا به صورت موثر نباشد. در حالی که اگر کولر گازی بسیار بزرگ , در فضای کوچک , به صورت دوره ای خاموش و روشن شده , موجب هدر رفتن انرژی خواهد شد . توانایی دستگاه در جذب رطوبت اتاق به میزان کافی کاهش خواهد یافت .

اگر اتاق شما مربع یا مستطیلی شکل باشد به سادگی طول و عرض آن را اندازه گرفته و با ضرب این اعداد اندازه اتاق را به فوت مربع به دست می آورید. اگر خنک کننده را برای دو قسمت یا دو اتاق مجاور به کار می برید اندازه گیری هر قسمت به طور جداگانه و سپس جمع آنها با یکدیگر لازم است .

خرید کولرگازی بر اساس متراژ

کولر گازی چند هزار بخریم؟

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که هنگام خرید کولر گازی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، ظرفیت کولر گازی است که با واحد BTU اندازه‌گیری می‌شود. کولر گازی دارای ظرفیت‌های مختلفی است از این‌رو شاید انتخاب و خریداری این دستگاه از این نظر کار مشکلی باشد.

برای اینکه بتوانیم کولر گازی مناسبی از نظر ظرفیت خریداری کنیم باید متناسب با مساحت محیطی که قرار است کولر گازی درون آن نصب شود، ظرفیت مناسب این دستگاه را انتخاب کنیم. ظرفیت کولر گازی متناسب با میزان مساحت محیط به شرح زیر می‌باشد:

3. توجه به اینورتر بودن در خرید کولر گازی

کولر گازی اینورتر، نوعی کولر گازی است که توانایی کنترل فشار و جریان سیستم را دارد. با استفاده از یک مبدل فرکانس، کولر گازی اینورتر توانایی تنظیم سرعت فن و فشار فراهم شده توسط کمپرسور را دارد.

در صورتی که بار حرارتی در فضای داخلی کم باشد، کولر گازی اینورتر می تواند فشار را به طور خودکار کم کرده و تنها به اندازه لازم از توان کمپرسور استفاده کند. این عملکرد به کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری کمک می کند. همچنین، کولر گازی اینورتر قابلیت تنظیم دمای خروجی را دارد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده از آن برای کاربر راحت تر است.

4. تأثیر متراژ در انتخاب کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی، باید با توجه به متراژ محل ارائه شود. متراژ محل اعم از منزل، محل کار و غیره، به عنوان یکی از عوامل مهم در انتخاب کولر گازی مطرح می شود. به طور کلی، هر چقدر فضای مورد نیاز بیشتر باشد، کولر گازی باید قدرتمندتر باشد تا بتواند به خوبی فضا را سرد کند.

در واقع، برای انتخاب مناسب ترین کولر گازی برای فضای مورد نظر، بهتر است متراژ فضا را به صورت دقیق اندازه گیری کرده و سپس با توجه به ظرفیت کولر گازی، بهترین گزینه را انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای فضای 30 متر مربع، یک کولر گازی با ظرفیت 12000 BTU  کافی است، اما برای فضای 60 متر مربع، بهتر است یک کولر گازی با ظرفیت 18000 BTU  را انتخاب کنید.

همچنین، برای اطمینان از عملکرد بهتر کولر گازی، می توانید در صورت نیاز، از کولر گازی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید. با این وجود، توصیه می شود همواره به بررسی و تحلیل نیازهای خود بپردازید و با توجه به متراژ فضای خود، بهترین کولر گازی را انتخاب کنید.

5. قدرت پرتاب باد کولر گازی

یکی از ویژگی هایی که اغلب در راهنمای خرید کولر گازی مطرح می شود، قدرت دستگاه در پرتاب باد است. طبیعی است هرچه کولر برد بیشتری باد را پرتاب کند یعنی قوی تر و بهتر است. نکته این است که در این مورد هم، متراژ محل اهمیت دارد. برای مثال در یک خانه 50 متری که طول سالن پذیرایی آن 10 متر است، نیازی به استفاده از کولری با قدرت پرتاب باد 20 متری نیست. پس هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید. هرچه کولر گازی قدرتمندتر باشد، گران تر هم هست و دلیلی ندارد برای دستگاهی که برای شما کاربرد زیادی ندارد، هزینه زیادی صرف کنید.

6. ویژگی های اضافی در کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی به ویژگی های اساسی محدود نمی شود. برخی ویژگی ها هستند که اگرچه به عملکردهای اصلی مربوط نیستند، اما خوب است در دسترس باشند. برای مثال تایمر داشتن، کنترل از راه دور، فیلتر ضد حشره، فیلتر گرد و غبار و غیره. توصیه می کنیم در هنگام خرید، مدل مورد نظر خود را به خوبی جستجو کرده و از فروشنده نیز بخواهید  اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهد.

7. توجه به برند کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی را با صحبت در مورد فاکتور مهم برند ادامه می دهیم. چند مسئله در مورد برند وجود دارد که یکی از آن ها قیمت است. برخی برندها با اینکه امکانات خاصی ارائه نمی کنند و با نمونه های دیگر از برندهای دیگر مشابه هستند، گران تر هستند. بنابراین تحقیق کنید و اگر واقعاً محصولی که انتخاب کردید کیفیت بالاتری از سایر محصولات موجود در بازار دارد، آن را خریداری کنید.

دومین مسئله در مورد برند کولر گازی، خدمات پس از فروش آن است. ممکن است بتوانید برخی برندها را در کشور بیابید و به دلیل پیش زمینه ای که از کیفیت آن دارید یا حتی قیمت مناسب، تصمیم بگیرید از ان برند خرید کنید. توصیه می کنیم چنین کاری نکنید. بهتر است با پرس و جو در شهر محل سکونت خود، از وجود خدمات پس از فروش مطمئن شوید. باکیفیت ترین محصولات نیز ممکن است روزی دچار ایراد شوند.

راهنمای خرید انواع کولرگازی

انواع کولرهای گازی عبارتند از : کولر اسپلیت، کولر پنجره‌ای و کولرهای ایستاده. مدل‌های دیگری نیز ساختارهای خاص هم وجود دارند، اما تنها از این سه مدل در مصارف خانگی و اداری استفاده می‌شود لذا  در این مطلب  به این سه مدل پرداخته‌ایم. سه مدل نامبرده دارای مزایا و معایبی هستند که شما با توجه به کاربرد کولرگازی باید به انتخاب یکی از آن ها اقدام نمایید.

1. راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

منظور از  کولر گازی پرتابل، کولر گازی یک تکه است که تنها دارای یک لوله خرطومی پلاستیکی است که به پشت آن برای تخلیه گرمای موتور این دستگاه متصل شده است از این‌رو پروسه نصب آن خیلی سخت نیست و به لوازم خاصی هم نیاز ندارد. از این نوع کولر گازی برای فضاهای کوچک استفاده می‌شود که تنها می‌تواند حدود 20 الی 30 متری خود را خنک کند.

2. راهنمای خرید کولرگازی پنجره ای

نکته ی دیگر در راهنمای خرید کولرگازی  این است که ، اگر قصد شما انتخاب کولر گازی پنجره‌ای  است.  نیاز به برق‌کشی جداگانه‌ای ندارد و تنها با وصل کردن کابل برق به پریز شروع به کار می کنید.

در این نوع ، نیازی به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی هم نیست. بدنه‌ی یکپارچه‌ی کولر به‌سادگی درون پنجره جا می‌خورد و به‌سرعت می توانید از آن استفاده کنید. قیمت پایین و قدرت خنک‌کنندگی زیاد، از مزیت‌های اصلی این کولرها است و وزن زیاد و مصرف برق به‌شدت بالا در کنار ایجاد سروصدا، نقاط ضعف کولرهای پنجره‌ای به شمار می‌روند.

3. راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

اما در مورد کولرهای ایستاده باید بگوییم که این کولرها نیز کاربرد خاصی دارند.  از این کولرها در مصارف صنعتی یا مصارف خانگی بسیار خاص استفاده می‌شود. 

مصارف صنعتی شامل مکان‌های عمومی پر رفت‌وآمد (پایانه‌های مسافربری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مساجد و…) می‌شوند. آن دسته از کاربرانی که امکان نصب کولر پنجره‌ای ندارند یا به دلیل مستاجر بودن، اجازه‌ی دخل و تصرف در دیوار منزل مسکونی را ندارند نیز ممکن است به‌ناچار به سمت این کولرها سوق داده شوند.

4. راهنمای خرید کولرگازی اسپلیت

در راهنمای خرید کولرگازی به نوع دوم از کولرهای گازی یعنی اسپلیت ها می رسیم. اگر قصد خرید اسپیلت را دارید باید بدانید اسپلیت ها قیمت بالاتری نسبت به کولرهای پنجره ای دارند. اما مصرف برق اسپلیت به‌مراتب کمتر است و در درازمدت ‌صرفه‌‌ی اقتصادی خود را نشان می‌دهد.

کولرهای اسپلیت از دو تکه‌ی داخلی و بیرونی تشکیل شده‌اند که برای اتصال این تکه‌ها به یکدیگر که به هر کدام یک یونیت گفته می‌شود باید از لوله‌های مسی انتقال حرارت استفاده شود. معمولا برای زیبایی بیشترِ یونیتِ داخلی کاری می‌کنند که لوله‌های مسی در معرض دید نباشند. از همین رو با ایجاد حفره‌هایی درون دیوار، لوله‌های مسی را از درون آن وارد می‌کنند. سختی این کار و نیاز به بازکردن یونیت داخلی برای اتصال برق کولر از جمله‌ی دلایلی هستند که باعث می‌شود برای راه‌اندازی کولرهای اسپلیت به یک نصاب حرفه‌ای و ماهر نیاز پیدا کنید.

ویدئو  راهنمای خرید کولرگازی

خرید کولر گازی باید با دقت و اطلاعات بالا در مورد مدل های مختلف این دستگاه انجام شود. در غیر این صورت ممکن است دستگاه انتخابی با فضا سازگاری نداشته و عملکرد خوبی نداشته باشد. ابعاد کولر گازی و ظرفیت آن و هماهنگی این ویژگی ها با مساحت محیط، تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار کولر گازی دارد.

ممکن است هزینه زیادی بابت خرید کولر بزرگ و پر طرفیت کنید، اما به دلیل عدم تناسب آن با محل زندگی یا کارتان، عملا کاربردی برای شما نداشته باشد. در ویدئوی راهنمای خرید کولر گازی، تمام نکات و معیارهای مهم برای انتخاب بهترین مدل این دستگاه را معرفی کرده ایم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر می توانید به صورت 24 ساعته با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نکات مهمی در راهنمای خرید کولرگازی پنجره ای و اسپلیت

نکته ی قابل توجه در مورد کولرگازی پنجره ای و اسپلیت این است که در هنگام زمستان می‌توان کولرهای پنجره‌ای را خیلی ساده از جایگاه خارج کرد و تا شروع مجدد فصل گرما، در مکان امنی قرار داد. کاری که در مورد کولر اسپلیت قابل انجام نیست و باید همیشه وجود آن را نمای اتاقتان تحمل کنید.

این موضوع را در نظر بگیرید که ، اکثر کولرهای اسپلیت دارای چرخه‌ی معکوس هستند. یعنی می توان در فصل سرما برای گرمایش و در فصل گرما برای سرمایش از آن ها استفاده نمود.  به این ترتیب حق انتخاب با شماست که با توجه به کاربرد هر یک از کولرها آن چه لازم است از راهنمای خرید کولرگازی برداشت کرده و گزینه ی درست را انتخاب نمایید.

مرکز فروش کولرگازی

فروش کولر گازی در این مرکز محدود به مدل و برند خاصی نیست و نمونه‌های متنوعی را در بر می‌گیرد؛ شما می‌توانید بسته به شرایط خود، کولرگازی مورد نیازتان را سفارش داده و در مدت زمانی کوتاه تحویل بگیرید. کارشناسان مرکز سخت افزار ایران قادر به ارائه‌ی تمامی سرویس‌های مرتبط با فروش کولرگازی، نصب، تعمیر، ترمیم و راه‌اندازی و همچنین خدمات پس از فروش کولر گازی هستند. همان گونه که اشاره کردیم، کولرهای گازی درابعاد و قدرت های متنوعی طراحی و ساخته می‌شود. این امربه دلیل تفاوت در کاربردی است که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

به عبارت دیگر بسته به مکانی که قرار است کولر گازی در آن نصب و راه‌اندازی شود، قدرت کولر گازی و ابعاد آن نیز متفاوت خواهد بود؛ از همین رو کارشناسان فروش در مرکز سخت افزارایران، تمامی اطلاعات لازم در خصوص کولر گازی با برندها و قابلیت های مختلف را کسب کرده و آن را به خریداران محترم انتقال خواهند داد. با خرید از این مرکز علاوه بر این که کالای اصل و اورجینال در اختیار خواهید داشت، از مزایای بسیاری بهره مند می گردید.

مرکز تعمیرات کولرگازی

مهندسین و متخصصین مرکز سخت افزار ایران در بخش فروش و تعمیرات کولرگازی خدمات تخصصی تعمیر وترمیم انواع مدل های کولرگازی را به کاربران ارائه می نمایند. همچنین در بخش فروش اطلاعات مفیدی در زمینه ی فروش کولرگازی به کاربران ارائه می گردد.

از این رو می توانید ضمن انتخاب یک کولرگازی مقرون به صرفه از خدمات پس از فروش کولرگازی نیز بهره مند شوید. متخصصین تعمیر کولرگازی قادر به تعمیر و ترمیم انواع مدل های کولرگازی هستند و خدماتی با اطمینان و بدون نقص را به کاربران گرامی ارائه می نمایند. امکان ارائه ی خدمات سرویس در محل کولرگازی فراهم شده است و در صورت تمایل می توانید سرویس مربوطه را درخواست نمایید. کارشناسان در اسرع وقت به محل مورد نظر اعزام شده و خدمات تخصصی را به شما کاربران گرامی ارائه خواهند داد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *