021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از جنبه های مختلفی همچون قدرت سرمایشی، ابعاد و بسیاری فاکتورهای دیگر قابل بررسی است.‌ کولرهای گازی ایستاده به دلیل سایر بزرگتر می توانند به خوبی فضاهای بزرگ با متراژ زیاد را خنک کنند.‌ اگر از تفاوت های این دو دستگاه آگاه نباشید، ممکن است که هنگام خرید کار انتخاب برایتان چالش زا باشد. به همین دلیل در این مقاله وجوه تمایز کولر گازی ایستاده با دیواری را بیان خواهیم کرد تا راحت تر بتوانید برای خرید کولرگازی تصمیم گیری نمایید.

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری

بررسی تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از جنبه های مختلف

اطلاع از تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری به شما کمک می کند که محصولی متناسب با نیاز خود را خریداری کرده و مانع هدر رفت سرمایه خود شوید. در زیر وجوه تمایز این دو دستگاه را به طور کامل تشریح کرده ایم.

تفاوت از نظر میزان مصرف برق

نحوه طراحی کولر گازی دیواری به صورتی است که جریان برق بین بخش های مختلف دستگاه خوبی توزیع می شود؛ لذا این وسیله عملکرد بهینه ای دارد و برق کمتری مصرف می کند. در طرف مقابل کولرهای گازی ایستاده دارای موتور قوی تری هستند که برای کار کردن نیاز به انرژی بیشتری دارند.

از این رو باید به هنگام خرید سیستم سرمایشی ایستاده یا زمینی حتما به برچسب انرژی آن توجه ویژه ای داشته باشید. کولرهای گازی اینورتر که دارای رده انرژی A هستند، نیروی برق را به صورت بهینه مصرف می کنند، بنابراین می توانند هزینه های جاری شما را از لحاظ مصرف انرژی کاهش دهند.

تفاوت از لحاظ نحوه نصب

دیگر تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری در نحوه نصب و جانمایی است‌. به این صورت که نصب کولر گازی ایستاده روی سطح زمین و بدون هیچ ‌گونه پیچیدگی انجام می گیرد. اندازه بزرگ وسیله هم موجب شده تا گزینه مناسبی برای خنک کردن محیط های بزرگ به شمار رود.

نصب کولر گازی دیواری نیز همان طور که از اسم آن پیداست، روی سطح دیوار انجام می پذیرد. کولرهای گازی اسپلیت دارای دو پنل هستند که پنل خارجی یا همان کندانسور دستگاه در فضای بیرون از ساختمان نصب می شود، اما پنل داخلی روی دیوار منزل قرار می گیرد. اسپلیت ها به دلیل حجم کوچک فضای کمی اشغال می کنند، بنابراین برای محیط های که محدودیت فضا دارند، انتخاب مناسبی هستند.

تفاوت از جنبه قدرت خنک کنندگی

یکی دیگر از وجوه تمایز این دو مدل دستگاه از نظر قدرت سرمایشی آن ها است. از آنجا که کولرهای گازی ایستاده اندازه بزرگتری دارند، برودت بیشتری را ایجاد کرده، لذا می توانند نیاز سرمایشی مکان های وسیع را به خوبی برآورده نمایند. علاوه بر آن کمپرسور تعبیه شده در این تجهیزات نسبت به کولرهای دیواری قوی تر است و توان بیشتری برای سرمایش دارد.

کولر گازی ایستاده بهتر است یا دیواری؟

تفاوت از نظر نرخ توزیع هوا

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از لحاظ نرخ توزیع هوا نیز شایان توجه است. کولرهای گازی روی سطح زمین نصب می شوند، بنابراین احتمال دارد که وجود موانعی همچون لوازم منزل جلوی توزیع یکنواخت هوای خنک را بگیرد. اما کولرهای گازی دیواری در ارتفاع بالا و روی دیوار مستقر هستند و هیچ مانعی جلوی دریچه های توزیع هوا وجود ندارد. این مزیت باعث می شود که هوای خنک با یک نرخ متعادل در فضا توزیع شده و به همه قسمت های محیط برسد.

تفاوت از لحاظ سطح صدا

کولر گازی دیواری و ایستاده از منظر سطح‌ صدای تولید شده نیز با یکدیگر فرق دارند. سیستم های سرمایشی دیواری صدای کم و بدون ارتعاش دارند، در حالی که مدل های ایستاده به خاطر وجود فن دمنده بزرگ، سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. به همین دلیل کولرهای گازی ایستاده اغلب در مکان های وسیع و پرتردد به کار می روند تا صدای آن ها خیلی به گوش نرسد.

تفاوت از جنبه میزان انعطاف پذیری

دیگر تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری مربوط به میزان انعطاف پذیری آن ها است. کولرهای ایستاده یا زمینی به طور موقتی و تنها در فصول خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین کاربر می تواند در مواقع عدم استفاده این تجهیزات را جمع کرده و به محل دیگری منتقل نماید. اما کولرهای گازی دیواری به صورت ثابت در محل نصب باقی مانده و انعطاف پذیری چندانی ندارند.

وجه تمایز کولر گازی ایستاده با دیواری از نظر قیمت

آخرین وجه تمایز کولر گازی ایستاده با دیواری از نظر قیمت آن ها است. سیستم های سرمایشی ایستاده ابعاد بزرگتری دارند، در نتیجه با قیمت گران تری نسبت به کولرهای دیواری به فروش می رسند. البته پارامترهای دیگری نظیر حجم هوادهی، میزان مصرف انرژی، محدوده ظرفیت سرمایشی و… نیز نرخ نهایی این تجهیزات را تحت تاثیر قرار می دهند.

با توجه به تفاوت های ذکر شده، برای انتخاب سیستم تهویه مطبوع در درجه اول باید فاکتورهایی مانند مساحت محیط و وضعیت آب و هوایی منطقه زندگی خود را در نظر بگیرید. سپس به شرایط کاربری سازه توجه کنید؛ به عنوان مثال برای فضاهای بزرگ مانند مساجد، باشگاه های ورزشی و… کولر گازی ایستاده پیشنهاد می شود. اما برای محیط‌ های کوچک بهتر است که سیستم سرمایشی دیواری مورد استفاده قرار گیرد. برای تعمیرات تخصصی انواع کولرگازی ایستاده و دیواری با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر کولرگازی تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.