تست هارد کامپیوتر

تست هارد کامپیوتر از مواردی است که در هنگام هنگ کردن سیستم در شرایطی که دلیلش نامعلوم است به کارمان می آید. گاهی اوقات دیده شده با روشن کردن کامپیوتر ویندوز بالا نمی آید. پیغام Hard disk failure یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای کامپیوتر یا لپ تاپ اتفاق بیافتد. این پیغام اکثر اوقات بدون هیچ اخطار و پیش زمینه ای به وقوع می پیوندد.

در این زمان کاربر با یک سیستم از کار افتاده و حجم بسیار زیادی از اطلاعات که بدون وجود همیچ نسخه پشتیبانی از بین رفته اند باقی میماند. بهترین راه حل در این زمان تست هارد کامپیوتر است. از این طریق میتوانید شرایط فعلی هارد دیسک تان را بسنجید. این کار کمک خوبی برای تصمیم گیری در خصوص نیاز یا عدم نیاز به تهیه یک هارد جایگزین است. درصورتیکه تست هارد کامپیوتر را تبدیل به یک عادت دوره ای مشخص کنید هیچگاه توسط هارد دیسک غافلگیر نمیشوید.

تست هارد کامپیوتر

روشهای تست هارد کامپیوتر

در این بخش سعی داریم روشهای تست هارد کامپیوتر را بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 • مرحله اول تست هارد کامپیوتر

  هارد دیسک را تست کرده و ایرادات و خطاهای آنرا پیدا کنید. تمامی نسخه های ویندوز برنامه کمکی به نام Chkdsk.exe دارند.

  این برنامه میتواند هارد دیسک را کنترل کرده و سکتورهای خراب (Bad Sector) آن را مشخص کند.

 • مرحله دوم تست هارد کامپیوتر

  به شناسایی صداهای هارد دیسکتان بپردازید. برخی مواقع صداهای عجیب از درون سیستم شنیده میشود.

  چنانچه این صداها مربوط به هارد دیسک باشند، نشانه خطر جدی به شمار می رود. در این هنگام بهترین کار این است که سریعا کامپیوتر را خاموش کرده تا هارد دیسک آسیب جدی نبیند.

 • مرحله سوم تست هارد کامپیوتر

  ایراد ها را قبل از وقوع بیابید. برنامه Disk Checkup یک نرم افزار رایگان مانیتور و کنترل هارد دیسک است که مقادیر بسیار زیادی اطلاعات تشخیصی از هاردتان را در اختیارتان میگذارد.

  به برنامه اجازه دهید که در پس زمینه ویندوزتان در حال اجرا باشد.

 • مرحله چهارم تست هارد کامپیوتر

  به تست هارد دیسک تان بپردازید.

  SeaTools برنامه تشخیصی رایگانی است که هارد دیسک را به صورت کامل و صرف نظر از نوع سیستم عامل نصب شده بر روی آن تست میکند.

تعمیر هارد کامپیوتر

تعمیر هارد کامپیوتر با روشهای نوین علمی در مرکز سخت افزار ایران صورت میگیرد. کادرفنی این مرکز با شرکت در دوره های آموزشی معتبر زیرنظر اساتید بین المللی صاحب دانشی به روز گشته اند. به همین دلیل با اطمینان خاطر میتوانید ریکاوری دستگاهی را که سایر تعمیرگاهها از انجام آن ناتوانند را به ما بسپارید.

ضمنا خدمات رسانی به مشتریان تحت نظارت دقیق مدیریت مجموعه است. ما تمام توان خود را بر اصل رضایت شما عزیزان بنا نهاده ایم. تست هارد کامپیوتر با روشهای اصولی و مطابق با متد روز دنیا در مرکز سخت افزار ایران انجام میگردد. کیفیت خدمات تعمیر و بازیابی در این مرکز به نحوی است که کاربران از مراجعه به مراکز غیرمجاز بی نیاز شده اند.

علل خرابی هارد دیسک چیست؟

مشکلات هارد دیسک ها اغلب بدلیل خطاهای انسانی است. نگهداری بد یا استفاده نادرست موجب صدمه به هارد میشود. بدافزارها و باگ های نرم افزارهای نصبی نیز در برخی مواقع به هارد شما آسیب میزنند. استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته نیز باعث بروز خرابی الکترونیکی در هارد دیسک ها میشود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با بهره گیری از کادری خلاق و متخصص، به عیب یابی و رفع ایراد دستگاه کاربران گرامی می پردازد. این مرکز با استفاده از تکنیکهای روز دنیا و استفاده از ابزارالات درجه یک و طبق آخرین متدهای روز ، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی میباشد. خاطرنشان میسازیم تمامی خدمات تعمیراتی در این مرکز، به همراه گارانتی به کاربران محترم ارائه میگردد.

درصورتیکه دستگاه معیوب شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، می توانید با آسودگی خاطر آن را به دست کارشناسان این مجموعه بسپارید. درواقع یکی دیگر از فعالیت های مرکز سخت افزار ایران ، وارد کردن قطعات اورجینال میباشد. لذا ، تکنسینها و مهندسین مجموعه در صورت لزوم به تعویض قطعه ، حتما از قطعه اصل استفاده مینمایند.

مدیریت و پرسنل مرکز سخت افزار ایران با تعیین هدف کسب رضایت مشتری برای خود ، به فعالیت می پردازند. رسالت و هدف مهمی که این مجموعه دنبال میکند این است که ، کاربران بتوانند با صرف هزینه ای که مینمایند بیشترین بهره را ببرند.

اخبار و خواندنی های کامپیوتر

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+