اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

علائم سوختن هارد لپ تاپ چیست؟

شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ، بهم ریختن نام پوشه ها و فایل ها، ناپدید شدن فایل ها و پوشه ها و باز نشدن فایل ها، همه از علائم سوختن هارد لپ تاپ هستند. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در لپ تاپ خود مواجه شده اید، لازم است بدانید که هارد سیستم شما دچار مشکل شده است. در این حالت نباید سیستم خود را کوچکترین دستکاری بکنید؛

چراکه هر گونه دستکاری لپ تاپ مانند جابجایی فایل ها یا ذخیره کردن فایل های جدید بر روی آن می تواند احتمال بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ را به صورت چشم گیری کاهش دهد. با این وجود تنها کاری که باید درصورت آسیب دیدگی هارد لپ تاپ خود انجام دهید، این است که سیستم خود را خاموش کرده و سپس عیب یابی آن را به مرکز تعمیرات لپ تاپ بسپارید.

علائم سوختن هارد لپ تاپ

  • شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ

یکی از رایج ترین علائم سوختن هارد لپ تاپ، شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ است که به صدای کلیک مرگ معروف است. درواقع منشا اصلی شنیده شدن چنین صدایی از لپ تاپ، به این دلیل است که هد هارد که وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد را برعهده دارد، دائم سعی دارد که پروسه خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام دهد؛ اما به دلیل آسیب دیدگی هارد با شکست مواجه می شود و درنهایت صدای کلیک به طور مرتب از لپ تاپ شنیده می شود.


  • بهم ریختن نام پوشه ها و فایل ها

مشکل دیگری که نشان می دهد هارد لپ تاپ آسیب دیده است، بهم ریختن نام پوشه ها و فایل های لپ تاپ است. اکثر اوقات این مشکل به دلیل بدسکتور شدن هارد به وجود می آید اما منظور از بدسکتور شدن هارد چیست؟ درواقع هارد از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به هر یک از آن ها یک سکتور گفته می شود. زمانی که هر یک از بخش های هارد یا هر یک از سکتورهای هارد به دلیل بروز نوسان برق، استفاده بیش از حد و وارد شدن ضربه دچار آسیب دیدگی شده باشد، اصطلاحا گفته می شود هارد بدسکتور شده است.


  • ناپدید شدن فایل ها و پوشه ها

یکی دیگر از رایج ترین علائم سوختن هارد لپ تاپ، ناپدید شدن فایل ها و پوشه های شما به صورت خودکار است. اگر زمانی که به سراغ لپ تاپتان رفتید با مشکل ناپدید شدن فایل ها و پوشه هایی که در گذشته به راحتی به آن ها دسترسی داشتید و از آن ها استفاده می کردید، مواجه شدید باید به سلامت هارد لپ تاپ خود شک کنید.


  • باز نشدن فایل ها

و اما آخرین موردی که نشان می دهد هارد لپ تاپ سوخته است، باز نشدن فایل ها است؛ به گونه ای که وقتی به سراغ فایل ها و پوشه هایی که قبلا به راحتی آن ها را باز می کردید می روید، هر چقدر تلاش می کنید تا آن ها را باز کنید با ارورهای متعددی مواجه می شوید و نمی توانید آن ها را باز کنید.

امتیاز شما به این نوشته