021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • معرفی بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز

معرفی بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز

با توجه به اهمیت و نقشی که هارد در یک سیستم ویندوزی دارد، عملکرد درست آن و نداشتن هر گونه مشکلی در خصوص نصب و راه اندازی هارد بسیار ضرورت دارد. در نتیجه باید همیشه هارد را چک کرد و مطمئن شد که به درستی نصب شده و بدون هیچ مشکلی کار می کند. برای این منظور می توان از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد استفاده کرد. این نرم افزارها به کاربران این امکان را می دهد تا با یک برنامه زمان بندی شده مشخص عملکرد هارد را تست کنند و مطمئن شوند که مشکلی در خصوص آن وجود ندارد.

علاوه بر این با بهترین برنامه برای تست هارد می توان با تشخیص به موقع مشکلات هارد، سریع تر برای تعمیر هارد سیستم اقدامات مورد نیاز را انجام داد. در بین گزینه های بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد باید به دنبال انتخاب بهترین و مناسب ترین ابزارها برای ویندوز بود. به همین دلیل ما ابزارها و برنامه های مختلف را بررسی کردیم و در این مقاله به معرفی بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد پرداختیم که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز

بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد کدام اند؟

در بین چندین ابزار مختلف که هر کدام ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهد، باید در درجه اول بهترین و سازگارترین ها برای ویندوز را یافت. لیست زیر را می توان به عنوان بهترین برنامه ها برای تست هارد در نظر گرفت:

 • برنامه تست سلامت هارد HD Tune
 • نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel
 • نرم افزار Western Digital Data Lifeguard Diagnostic
 • نرم افزار Macrorit Disk Scanner
 • برنامه تست سلامت هارد hdd health
 • برنامه Fujitsu Diagnostic Tool
 • نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools
 • برنامه HDD Scan
 • برنامه Crystal Disk Info

هر یک از این برنامه ها می توانند گزینه های کاربردی را برای افزایش سلامت هارد و سیستم در اختیار کاربران بگذارند. با استفاده از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد می توان مطمئن شد که همیشه سیستم در بهترین سطح کارایی است و از همه مهمتر به خوبی از اطلاعات مهم محافظت کرد.

برنامه تست سلامت هارد HD Tune

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: سلامت باتری لپ تاپ

1. برنامه تست سلامت هارد HD Tune

اولین گزینه لیست بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز، ابزار HD Tune است. این نرم افزار قدرت بسیار بالایی در عیب یابی و اسکن هارد دیسک دارد و جزو نرم افزارهای جدید تست هارد است. مزیت استفاده از این ابزار این است که به کاربران در خصوص تمامی مشکلات هارد هشدار می دهد.

خصوصا در زمانی که هارد در آستانه خرابی و از کار افتادن است، ارزیایی و هشداردهی عالی این نرم افزار می تواند به تشخیص مشکلات هارد کمک کرده و از همه مهمتر به کاربران برای حفظ اطلاعات مهمی که روی هارد دارد کمک کند. HD Tune گزارش های عملکرد هارد دیسک را به صورت دقیق و جامع و در سریع ترین زمان ممکن ارائه می دهد.

تحلیل های جامع و کاربردی، امکان انجام تست های پیشرفته و تخصصی هارد دیسک و اشغال فضایی بسیار کم روی سیستم از جمله مزیت هایی است که HD Tune را به یکی از بهترین برنامه ها برای تست هارد در ویندوز تبدیل کرده است. این برنامه دو نسخه دارد که یکی از آنها رایگان است و دیگری به صورت پولی در دسترس است. قطعا با پرداخت حق اشتراک برنامه می توان به گزینه ها و قابلیت های بسیار پیشرفته تری در نسخه پرو دست یافت.

نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel

2. نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel

نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel یکی از حرفه ای ترین برنامه هایی است که می توان با آن انواع تست های دقیق و جامع هارد دیسک را انجام داد و با تشخیص به موقع ایرادات هارد، مانع بروز مشکلات جدی تر شد. وجود ابزارهای متعدد حرفه ای و پیشرفته جهت مدیریت بهینه تر هارد دیسک، نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel را به یکی از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز تبدیل کرده است.

در این برنامه ابزارهای پیشرفته ای وجود دارد که با استفاده از آنها می توان بدون دردسر پشتیبان گیری سریع از داده ها را انجام داد. علاوه بر تست های روتین برای  بررسی و افزایش سلامت هارد، با استفاده از نرم افزار تست هارد Hard Disk Sentinel می توان از سلامت قطعات سخت افزاری مانند هد و بافر هم مطلع شد.

بنابراین این ابزار هم برای عیب یابی نرم افزاری و هم برای شناسایی و عیب یابی ایرادات و خرابی های سخت افزاری هارد سیستم کاربرد دارد. ابزارهای نرم افزار تحلیل های اسمارت بسیار خوبی را ارائه می دهد که برای کنترل و ارزیابی عملکرد هارد اهمیت زیادی دارند.

Western Digital Data Lifeguard Diagnostic

3. نرم افزار Western Digital Data Lifeguard Diagnostic

گزینه بعدی لیست بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز، ابزار Western Digital Data Lifeguard Diagnostic است که همانطور که از نام آن می توان فهمید این برنامه توسط شرکت وسترن دیجیتال برای عیب یابی و تست هاردهای این شرکت توسعه یافته است. البته این بدان معنا نیست که این برنامه تنها برای تست انواع هارد وسترن دیجیتال کاربرد دارد و نمی توان برای سایر مدل ها و برندها از آن استفاده کرد.

این برنامه برای سایر هارد دیسک های ویندوز هم به خوبی عمل می کند. قابلیت های این ابزار حرفه ای امکان انجام انواع تست های روتین و پیشرفته هارد دیسک را فراهم می کند. دقت بالای این نرم افزار در ارزیابی و اسکن هارد به دلیل وجود حالت Data Lifeguard است و در نتیجه علاوه بر سرعت بالا، دقت زیاد در بررسی هارد از دیگر ویژگی های مهم این برنامه کاربردی است.

این برنامه می تواند داده های اسمارت را هم بخواند و تحلیل کامل و دقیقی از آنها ارائه دهد. عملکرد نرم افزار Western Digital Data Lifeguard Diagnostic در تحلیل و بررسی ایرادات هارد بسیار سریع است و مجموعه این ویژگی ها آن را به یکی از بهترین برنامه ها برای تست هارد تبدیل کرده است.

برای عیب یابی و  تعمیر هارد لپ تاپ و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نرم افزار Macrorit Disk Scanner

4. نرم افزار Macrorit Disk Scanner

Macrorit Disk Scanner یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز است. این برنامه نسبت به سایر نرم افزارهای معرفی شده ساختار و عملکرد بسیار ساده تری دارد و به همین دلیل اکثر کاربران کار با آن را ترجیح می دهند. مهمتر این که معمولا Macrorit Disk Scanner به صورت پرتابل همیشه همراه کاربران است. به صورت معمولا با ابزار Macrorit Disk Scanner بدسکتوری های هارد دیسک شناسایی و رفع می شود.

ابزارهای بسیار کاربردی موجود در این برنامه به همراه تنظیمات متعدد آن به کاربران این امکان را می دهد تا بسیار سریع و کارامد هارد دیسک خود را مدیریت و عیب یابی کرده و سریعا مشکلات آن را برطرف کنند. برای استفاده از این نرم افزار می توان هم از نسخه رایگان آن استفاده کرد و هم با پرداخت حق اشتراک، از نسخه پیشرفته برنامه و ابزارهای حرفه ای تر آن بهره مند شد.

برنامه تست سلامت هارد hdd health

پیشنهاد سایت: روش های تست سرعت هارد

5. برنامه تست سلامت هارد hdd health

یکی دیگر از بهترین برنامه ها برای تست هارد در ویندوز، نرم افزار hdd health است. عملکرد این نرم افزار در عیب یابی و تست سلامت هارد بسیار جالب است. hdd health به صورت کامل هارد دیسک را اسکن می کند و میزان سلامت آن را به صورت درصد نشان می دهد. این برنامه همچنین دمای هارد دیسک را هم به صورت لحظه ای مشخص می کند و در خصوص هر گونه مشکل و ریسکی، هشدارهای لازم را می دهد.

به دلیل این که مبنای عملکرد این نرم افزار در تست سلامت هارد تکنولوژی اسمارت است، گزارش دهی و عیب یابی با آن سرعت بسیار زیادی دارد و می توان در کمترین زمان ممکن مشکلات هارد دیسک را شناسایی کرد. به همین دلایل هم hdd health یکی از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز است.

برنامه Fujitsu Diagnostic Tool

6. برنامه Fujitsu Diagnostic Tool

فوجیتسو هم یکی از کمپانی هایی است که در زمینه توسعه بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز فعالیت داشته و نرم افزاری با عنوان Fujitsu Diagnostic Tool را تولید کرده است. این برنامه هم در ارزیابی و عیب یابی هارد دیسک ها قدرت و سرعت بسیار بالایی دارد و می توان با آن تست های کوتاه مدت و طولانی مدت را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

با این حال بر خلاف سایر نرم افزارهایی که توسط کمپانی های تولید هارد دیسک اختصاصی تولید شده بودند، Fujitsu Diagnostic Tool تنها برای هارد دیسک های فوجیتسو کاربرد دارد و نمی توان آن را به عنوان یکی از بهترین برنامه ها برای تست هارد دیسک های سایر برندها در نظر گرفت. به هر حال اگر از این ابزار برای تست و عیب یابی انواع هارد دیسک فوجیتسو استفاده کنید، عملکردی جامع، کامل و بسیار دقیق را مشاهده خواهید کرد.

نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools

7. نرم افزار تست سلامت هارد Sea Tools

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد، ابزار حرفه ای و پرکاربرد Sea Tools است. این برنامه را می توان به صورت رایگان برای تست هارد و بررسی عملکرد آن در ویندوز مورد استفاده قرار داد. Sea Tools برنامه ای است که توسط شرکت سیگیت ( یک تولید کننده شناخته شده هارد دیسک ) توسعه یافته است. این ابزار تست هارد می تواند با بالاترین سرعت یک هارد را اسکن کرده و هر گونه مشکل احتمالی در آن را گزارش دهد.

در نتیجه کاربران با استفاده از این برنامه کاربردی می توانند در کمترین زمان ممکن هر گونه مشکلی در عملکرد هارد سیستم را تشخیص دهند و برای رفع آن اقدام کنند. گزارش سریع از عملکرد هارد می تواند موجب جلوگیری از مشکلات بیشتر هم شود. این نرم افزار می تواند تست های خواندن و نوشتن هارد، تست های خود آزمایی هارد در بازه های زمانی کوتاه مدت یا دراز مدت و انواع تست های بررسی پیشرفته هارد را انجام دهد.

مهمتر این که در مواقعی که هارد مشکل دارد و کاربر نمی تواند به هر دلیلی وارد سیستم شود، می توان از نسخه قابل بوت این برنامه استفاده کرد و عیب یابی هارد را انجام داد و مشکل به وجود آمده در آن را برطرف کرد. سیگیت این ابزار تخصصی را برای عیب یابی انواع هارد دیسک های سیگیت طراحی کرده است. اما این بدان معنا نیست که نمی توان از این نرم افزار برای بررسی سایر هارد دیسک ها هم استفاده کرد.

این مقاله را از دست ندهید: ترفندهای افزایش سلامت هارد

برنامه HDD Scan

8. برنامه HDD Scan

گزینه بعدی در لیست بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد در ویندوز، نرم افزار HDD Scan است. مهمترین ویژگی این برنامه کاربری راحت و استفاده آسان آن است. کاربران می توانند به راحتی با استفاده از این ابزار یک بررسی جامع و کامل را روی هارد انجام دهند و هر گونه ایرادی را در کمترین زمان ممکن تشخیص دهند.

این ابزار به این دلیل یکی از بهترین برنامه ها برای تست هارد است که می توان با آن تست های بسیار پیشرفته و مهم هارد دیسک را هم انجام داد. بنابراین یک عیب یابی حرفه ای با استفاده از این ابزار امکان پذیر است و می توان کوچکترین ایراد را شناسایی کرد و برای رفع آن اقدامات مورد نیاز را انجام داد. سیستم مورد استفاده در این ابزار برای عیب یابی هارد ویندوز، سیستم خواندن خطی و پروانه ای است.

از این سیستم می توان برای بررسی و عیب یابی انواع هارد دیسک استفاده کرد. حتی داده های اسمارت روی هارد دیسک هم با استفاده از این ابزار شناسایی می شوند و با خواندن و تحلیل آنها، گزارش عملکرد آنها داده می شود. کاربران می توانند از این ابزار کاربردی و جذاب به صورت رایگان استفاده کنند و در زمان های مختلف تست هارد دیسک سیستم را انجام دهند.

برنامه Crystal Disk Info

9. برنامه Crystal Disk Info

آخرین برنامه ای که به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد آن را بررسی می کنیم، نرم افزار Crystal Disk Info است. این نرم افزار یک رابط کاربری بسیار راحت و دوستانه ای دارد و کاربران در زمان استفاده از آن برای تست و عیب یابی هارد کاملا احساس راحتی می کنند. در کنار استفاده آسان عملکرد این ابزار بسیار دقیق و کامل است و عیب یابی که انجام می دهد روی تک تک جزئیات و داده ها انجام می شود.

حتی امکان انجام تمامی تست های تخصصی سلامت هارد با استفاده از این ابزار وجود دارد. از جمله این تست ها می توان به تست سرعت هارد و بررسی میزان دمای آن اشاره کرد. این نرم افزار از چندین زبان هم پشتیبانی می کند که همین کار با آن را بسیار راحت تر کرده است. این ابزار به صورت رایگان در دسترس است و می توان با بررسی دائمی هارد از طریق این نرم افزار، آن را کنترل و مدیریت کرد. در این برنامه امکان ردیابی دقیق و کامل داده های اسمارت هم وجود دارد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *