021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین محصولات منزل به شمار می رود و تعداد زیادی از افراد از این محصول استفاده می کنند. استفاده از ماشین لباسشویی نکات و مواردی دارد که با رعایت کردن آنها می توانید استفاده بهینه تری از این محصول داشته باشید. بسیاری از کاربران در هنگام کار با لباسشویی نسبت به رعایت کردن برخی نکات بعضا ساده محتاط نبوده و به همین دلیل نیز همواره با مشکلاتی در این دستگاه مواجه می باشند.

تکنسین های تعمیرات لباسشویی به کاربران توصیه می کنند که برای افزایش طول عمر محصولشان، مواردی را در مورد پودر، طرز قرار دادن لباس ها و … رعایت نمایند. در ادامه این مطلب، کاربردی ترین نکات استفاده از ماشین لباسشویی را به شما کاربران عزیز ارائه داده و به شما کمک می کنیم که حداکثر استفاده را از این محصول داشته باشید.

مهم ترین و کاربردی ترین نکات استفاده از ماشین لباسشویی

به صدای لباسشویی توجه کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید مورد توجه قرار گیرد، سر و صدای این دستگاه است. تق تق کردن ماشین و یا لرزش آن در هنگام شستشو یکی از علائم خرابی قطعات داخلی این دستگاه است. عدم توجه به این موارد باعث فرسودگی دستگاه شده و عمر آن را کاهش می دهد. لذا لازم است که ضمن توجه به سر و صدای دستگاه و پیدا کردن منشأ آن، در اسرع وقت اقدام به رفع این صداها نمایید.

زیپ های باز لباس ها را ببندید

یکی از مواردی که معمولا کاربران به آن توجه نمی کنند، باز بودن زیپ لباس هایی است که قصد شستشوی با ماشین لباسشویی را دارند. وقتی لباس ها را بازیپ یا گره داخل ماشین می ریزید، حتما زیپ را ببندید که درب ماشین را خراش نیندازد و لباس های دیگر را نیز خراب نکند.

از پودر زیاد استفاده نکنید

متاسفانه برخی از کاربران تصور می کنند که لباسشویی با پودر زیاد عملکرد بهتری خواهد داشت. این در حالی است که استفاده از مقدار زیاد پودر های شستشو می تواند منجر به بروز آسیب در قطعات مختلف لباسشویی شود. یکی از نکات استفاده از ماشین لباسشویی این است که طبق دستور از پودر شوینده استفاده کنید؛ بیشتر از حد مجاز استفاده از مواد شوینده کار ماشین را مختل می کند.

لباس ها را داخل ماشین جمع نکنید

برخی کاربران عادت دارند که در طول ایام هفته، لباس های  کثیف را داخل لباسشویی ریخته و پس از چند روز دستگاه را روشن می کنند. باید بدانید که این کار اصلا برای لباسشویی خوب نیست و موجب بروز بوی بد در فضای دستگاه می گردد. بهتر است لباس ها را چند دقیقه پیش از روشن کردن ماشین داخل آن انداخته و به این ترتیب، از بروز بوی بد در آن جلوگیری نمایید.

ماشین لباسشویی را ضد عفونی کنید

ضد عفونی کردن یکی از کاربردی ترین نکاتی است که در استفاده از ماشین لباسشویی مورد توجه قرار می گیرد. برای این کار کافی است یک فنجان سرکه و جوش شیرین را داخل ماشین بریزید و ماشین را روشن کنید تا چرخ کوتاهی بزند. به این ترتیب دستگاه ضد عفونی شده و بوی بد آن نیز از بین می رود.

فیلتر ماشین لباسشویی را بشویید

شستشوی فیلتر هم یکی از نکات کاربردی استفاده از ماشین لباسشویی می باشد. با انجام این کار از انسداد فیلتر که موجب بروز اختلال در روند تخلیه دستگاه می شود جلوگیری خواهید نمود. به دفترچه راهنمای لباسشویی خود مراجعه کرده و با پیدا کردن محل قرارگیری فیلتر، آن را بیرون آورده و شستشو دهید.

نکات ایمنی استفاده از لباسشویی

علاوه بر موارد ذکر شده، استفاده از ماشین لباسشویی نیازمند رعایت برخی نکات ایمنی نیز می باشد. به هیچ عنوان نباید این دستگاه را در محل هایی که در معرض تابش نور آفتاب یا بارندگی هستند نصب کنید. همچنین فاصله لباسشویی از دیوار باید 5 سانتی متر باشد تا دستگاه دچار مشکل نشود. توجه داشته باشید که قبل از توقف کامل ماشین، درب آن را باز نکنید. قبل از روشن شدن مطمئن شوید شیر تغذیه باز و برق در پریز موجود است.

لازم است قبل از شستشو، شلنگ تخلیه را کنترل کرده و از قرار گیری صحیح آن در فاضلاب اطمینان حاصل نمایید. فراموش نکنید که برای دو شستشوی متوالی، دو ساعت فاصله نیاز است. به عنوان آخرین نکته استفاده از ماشین لباسشویی ، سعی کنید همیشه از پودرھای استاندارد و مخصوص دستگاه استفاده نمایید. با رعایت این نکات، می توانید از عمر بالای محصول خود اطمینان کامل داشته باشید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

پیچیدگی ماشین لباسشویی به گونه ای است که تعمیرات آن تنها از عهده کارشناسان خبره خارج بوده و کاربران عادی قادر به تعمیر این محصول نخواهند بود. لذا نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران، برای تعمیرات ماشین لباسشویی فکر ویژه ای کرده است. به این ترتیب که واحدی مستقل را برای این کار در نظر گرفته است.

واحد مورد بحث، تحت نظر نمایندگی تعمیر لوازم خانگی فعالیت کرده و از پیشرفته ترین ابزار و امکانات در این زمینه برخوردار است. تکنسین های این واحد نیز کلیه دوره های تخصصی تعمیرات لباسشویی را گذرانده اند و قادر به ترمیم این محصول به بهترین شکل ممکن خواهند بود. کلیه برندهای لباسشویی اعم از ال جی، سامسونگ، دوو، بوش، سونی، پاناسونیک و … در مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران قابل بررسی و ترمیم تخصصی می باشند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.