021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

لباسشویی سامسونگ بخریم یا ال جی؟

در زمان خرید لباسشویی قطعا دو مورد از اصلی ترین برندهایی که می توانند گزینه خرید مشتریان باشند، لباسشویی های ال جی و سامسونگ هستند. به همین دلیل نیز باید با مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ، یک راهنمای شفاف برای انتخاب بین این دو برند در اختیار کاربران قرار داد. در زمینه  تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ می توان معیار ها و شاخصه های متعددی را مد نظر قرار داد و بر اساس همین تفاوت ها و معیارهایی که برای خرید لباسشویی حائز اهمیت اند، گزینه مورد نظر را بین این دو برند انتخاب کرد.

خصوصا این که تنوع مدل ها و قابلیت های هر مدل هم در برند سامسونگ و هم در برند ال جی بسیار بالاست و همین کار انتخاب را چالش برانگیزتر می کند. در این جا می خواهیم با بررسی مهم ترین ویژگی هایی که باید در زمان خرید لباسشویی به آن توجه کنیم، مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ را انجام دهیم. به این ترتیب کاربرانی که برای انتخاب بین این دو برند دچار تردید شده اند می توانند به راحتی انتخاب خود را انجام دهند.

مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ

برای مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

برای بررسی تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ باید به برخی مشخصات و ویژگی ها توجه کرد و هر دو برند را از این جهات با هم مقایسه کرد. از مهم ترین گزینه هایی که باید برای مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ به آن توجه کرد، تفاوت تکنولوژی ساخت این دو برند است. بعد از بررسی تفاوت های موجود در این زمینه باید از نظر سبک طراحی و کیفیت ساخت محصولات مختلف دو برند را با هم مقایسه کرد.

نکته مهم دیگری که برای مشتریان در زمان خرید اهمیت دارد، کارایی یک لباسشویی و قدرت آن در تمیز کردن لباس هاست. کیفیت شست و شو و میزان چرخه های شست و شو، تعداد و نوع برنامه هایی که برای شست و شو وجود دارد و این که تا چه میزان لباس ها تمیز و کامل شسته و خشک می شوند، از معیارهای مهم برای انتخاب یک لباسشویی ایده آل است. در ادامه نیز باید در نظر گرفت دوام و طول عمر مفید محصولات ال جی بیشتر است یا سامسونگ و برای تعمیرات محصولات کدام برند دردسر کمتری به وجود می آید. آخرین ویژگی حائز اهمیت در مقایسه محصولات این دو برند، بحث تفاوت قیمت است.

1. مقایسه تکنولوژی ساخت لباسشویی سامسونگ و ال جی

مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ از نظر تکنولوژی ساخت کار چندان آسانی نیست، چرا که هر دو برند از شناخته شده های بازار لوازم خانگی هستند و در رقابتی تنگاتنگ با هم، دائما فناوری ساخت محصولات خود را به روز می کنند. مدل های مختلف هر برند یک سری فناوری های برجسته تر دارد که آن برند با آن مشخصه شناخته می شود. برای مثال در لباسشویی های ال جی از فناوری بخار استفاده شده که موجب افزایش قدرت شست و شوی دستگاه شده و میزان تمیزی لباس ها را افزایش می دهد. 

در برند سامسونگ نیز از فناوری پاور فوم برای افزایش قدرت تمیزی لباس ها استفاده شده است. از جهات مختلف دیگر نیز تقریبا دو برند در یک سطح نوآوری قرار دارند و فناوری های مشابهی را در ساخت محصولات خود به کار برده اند. یکی از گزینه های متمایز کننده این دو برند، امکان اضافه کردن لباس ها در حین چرخه شست و شوی لباس هاست که می توان آن را به عنوان یکی از گزینه های تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ در نظر گرفت.

پیشنهاد مرکز سخت افزار ایران: ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

طراحی و کیفیت ساخت لباسشویی سامسونگ بهتر است یا ال جی؟

مورد مهم دیگر برای مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ، توجه به سبک طراحی و کیفیت ساخت این محصولات است. طراحی ماشین های لباسشویی خصوصا با سبک مدرن زندگی امروز اهمیت بسیار زیادی دارد و از آن جایی که اکثر این ماشین ها در فضای داخلی خانه و به عنوان بخشی از دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، سبک مدرن و زیبای طراحی آنها بسیار مهم خواهد بود.

باز هم می توان گفت در بحث طراحی و زیبایی ظاهری هر دو برند در یک سطح قرار دارند و تمامی مدل های ارائه شده توسط آنها با ظاهری شیک و مدرن ساخته شده است. در تمامی مدل های معرفی شده توسط برند ال جی و سامسونگ به وضوح می توان قدرت بالای سازندگان در طراحی بی نظیر این دستگاه ها را شاهد بود.

لباسشویی ال جی یا سامسونگ

2. تفاوت میزان مصرف در لباسشویی های ال جی و سامسونگ

برای مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ باید به میزان مصرف این دستگاه ها نیز توجه کرد. البته که برای بررسی میزان مصرف باید مدل ها را تک به تک و به صورت جداگانه با هم مقایسه کرد. اما در کل هم در برند سامسونگ و هم در برند ال جی تمام تلاش ها در راستای کاهش مصرف برق و آب و صرفه جویی در مصرف انرژی بوده است.

تمامی مدل های این دو برند، خصوصا مدل های جدیدتر با برچسب انرژی عرضه می شوند. علاوه بر این در برخی مدل های برند ال جی با به کار بردن فناوری Sense clean، در زمان شست و شوی لباس هایی با حجم کمتر میزان مصرف آب نیز کاهش می یابد. با وجودی که در زمینه میزان مصرف تقریبا هر دو برند عملکرد مشابهی دارند، اما تا حدودی برند ال جی توانسته در تولید لباسشویی هایی با میزان مصرف بهینه تر موفق تر عمل کند.

3. تفاوت عملکرد و قدرت شست و شو در ماشین لباسشویی lg و samsung

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید برای مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ به آن توجه کرد، توجه به عملکرد دستگاه ها در چرخه های شست و شو و قدرت شان در تمیز کردن لباس هاست. در خصوص کارایی لباسشویی های ال جی و سامسونگ در میزان تمیز کردن لباس ها و عملکردی که در چرخه های شست و شو دارند باید مدل ها را تک به تک با هم مقایسه کرد تا بتوان به یک نتیجه درست رسید.

در خصوص عملکرد لباسشویی های ال جی می توان گفت که این لباسشویی ها با بهره بردن از فناوری 6 Motion می توانند کیفیت بسیار بالایی از شست و شو را ارائه دهند. اگر چه در لباسشویی های سامسونگ نیز فناوری های شست و شو به روز شده و قدرت این دستگاه ها در شست و شو و تمیز کردن لباس ها بالاست، اما با این وجود می توان گفت برند ال جی کیفیت بهتری در شست و شوی لباس ها دارد. در نتیجه یک نقطه مهم دیگر در تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ، تفاوت شان در عملکرد شست و شوی آنهاست.

3. تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ از نظر میزان صدا و لرزش

در خصوص این مشخصه هم برند سامسونگ و هم برند ال جی مدل هایی را ساخته اند که در آنها میزان لرزش و سر و صدا به حداقل رسیده است. در مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ می توان به وجود فناوری VRT PLUS در لباسشویی های سامسونگ اشاره کرد.

این فناوری موجب شده تا میزان صدا و لرزش لباسشویی در زمان کار، خصوصا در چرخه های خشک کن به میزان قابل توجهی کاهش یابد. با این حال در برند ال جی نیز مدل های جدیدتر با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته به مراتب بی صداتر و با لرزش کمتری کار می کنند.

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: تراز کردن ماشین لباسشویی

4. مقایسه ال جی و سامسونگ از نظر دوام، تعمیرات و خدمات پس از فروش

بعد از مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ از نظر کیفیت ساخت و کارایی دستگاه ها، باید آنها را از نظر میزان دوام و طول عمر مفید نیز مقایسه کرد. علاوه بر این باید دید این دو برند تا چه میزان درصد خرابی دارند و شرایط تعمیرات آنها به چه صورت است.

هم برند ال جی و هم برند سامسونگ کیفیت ساخت بالایی داشته و محصولات آنها جزو محصولات با دوام بازار است. میزان دوام هر محصول نیز بیشتر به این بستگی دارد که چطور از دستگاه استفاده می شود و آیا اصول نگهداری یا سرویس ماشین لباسشویی به دستی انجام می شود یا خیر. هر دوی این برندها دارای نمایندگی های فعالی هستند که می توان در صورت خرابی و بروز مشکل کار تعمیرات لباسشویی را به آنها سپرد. یکی از این مراکز تخصصی، مرکز تعمیرات تخصصی سخت افزار ایران است.

5. مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ از نظر قیمت

در کنار تمام مشخصه ها، مهم ترین ویژگی برای بررسی تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ، بحث قیمت است. از آن جایی که هر دو برند سامسونگ و ال جی جزو برندهای خارجی هستند، قطعا قیمت آنها متناسب با نوسانات بازار متغیر است. اما از نظر مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ از نظر قیمت می توان گفت که اکثر مدل های این دو برند در یک سطح قیمتی هستند و تفاوت چندانی بین مدل ها نیست. البته که قطعا باید مدل ها را با توجه به سطح کارایی و فناوری ساخت تک به تک با هم مقایسه کرد.

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

تا اینجا به مهم ترین ویژگی های مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ اشاره کردیم. اما در جمع بندی نهایی برای این که ببینیم لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ، باید گفت بیشتر در خصوص مقایسه این دو برند بحث سلیقه مطرح می شود، چرا که هر دو در یک سطح قرار دارند و عملکرد آنها تا به امروز توانسته کاربرانی که از این محصولات استفاده می کنند را راضی کند.

4/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *